Ekologické stelivo ASAN Cat

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
_klarik_
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 43
Registrován: Po Bře 05, 2012 21:04
Místo/Bydliště: Ostrava

Ekologické stelivo ASAN Cat

Příspěvekod _klarik_ » So Bře 24, 2012 22:09

Chtěla bych se zeptat na váš názor co si myslíte o tomto stelivu ?? http://www.akva-exo.cz/detail/pro-hloda ... tana/5518/ ..
Momentalně dávam činčilce toto stelivo http://www.akva-exo.cz/detail/pro-hloda ... tana/1104/
ale přijde mi že po něm nechce moc chodit.. raději stojí na nějaké větvičce když něco hledá na dně klece než aby se postavila ne zem.
I když mám přístup ke krásně voňavým domácím hoblinám díky alergii je nemůžu :( ..
Proto by mě zajímá jestli máte někdo zkušenosti s tímto ekologickým stelivem... Zda nemůže činčilce nějak ublížit.??
I když je snad na všech e-shopech pro hlodavce. Člověk ale nikdy neví :-/ ...

Disable adblock

Angi
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 39
Registrován: Čt Říj 20, 2011 7:11
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Ekologické stelivo ASAN Cat

Příspěvekod Angi » So Bře 24, 2012 22:39

Ja pouzivam Asan pro hlodavce a jsem s nim nadmiru spokojena. Dobre saje, neprasi a dlouho vydrzi :wink:

Avatar uživatele
davidhr
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 163
Registrován: Út Led 13, 2009 11:25
Místo/Bydliště: HK

Re: Ekologické stelivo ASAN Cat

Příspěvekod davidhr » Ne Bře 25, 2012 9:27

Ja také pouzivam Asan Pet a je v pohodě. Teď jsem dokonce sehnal ten 42l za necelých 310Kč, ale musí se vyzvednout v Praze. Jinak ho tady v HK mají asi od 380, někde ho mají i za 480Kč a to je docela rozdíl. Takže kdo je z Prahy má docela výhodu na možnost levnějšího sehnání.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ekologické stelivo ASAN Cat

Příspěvekod saskie » Ne Bře 25, 2012 23:58

Od Asanu se dělá Asan cat a Asan pet. Velké balení má shodně 42l, malé je každé jiné. Pro činčilíny používám Asan Pet. Nebo také dřevěné pelety. Mamka používá pro králíka také asan pet. Podle mě je Asan super, nepráší, je lehčí než ty dřevěné pelety, když to má člověk nosit. Ale činči mají tendenci to ochutnávat, ale to ty dřevěné pelety také. Každopádně je to neškodné, takže činčám se nic nestalo, když zprvu trochu koštovaly. Asan cat je snad také neškodný, ale koupila bych spíš ten pet, když už to rozlišují, asi mají důvod, cenově je to ale stejné.

Disable adblock

Bodlinka-h
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: Ne Kvě 08, 2011 15:36

Re: Ekologické stelivo ASAN Cat

Příspěvekod Bodlinka-h » Pá Kvě 11, 2012 15:39

Tak mi bylo dnes v Pet Centru sděleno, že ASAN je podestýlka na bázi papíru, údajně vůbec nepráší a dlouho vydrží. Taky mi tam řekli, že pro činčily rozhodně Asan Pet a Asan cat nechat opravdu jen kočkám. Paní to zdůvodňovala tak, že asan je vyráběn z recyklovaných použitých plínek a do Petu (pro hlodavce) je tříděj, zatímco v Catu se občas objeví i kus igelitu

vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

Re: Ekologické stelivo ASAN Cat

Příspěvekod vera novotna » Pá Kvě 11, 2012 16:47

Asan Cat je možná výroba z recyklovaných plínek, ale taky i z jiné buničiny, jsou to měkké lisované válečky v barvě bílé a modré, velice dobře sají, jsou bez zápachu a pokud jsou po použití bez příměsi sena, tak se dají splachovat, protože ve vodě se rozpadají a stejně tak po čase přimícháním do kompostu se rozloží. Používám ho delší dobu cca 4 roky a už bych jej neměnila za jinou podestýlku. Hodí se dobře do domků i když si to činčilky pak samy upravují podle svého vkusu :wink: , tak vyhrabaný přebytek skončí na dně klecí jako přídavek do podestýlky. :roll: Tak aspoň mimča při skocích padají do měkčího podkladu jako do peřin :D .

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ekologické stelivo ASAN Cat

Příspěvekod saskie » Po Kvě 14, 2012 12:48

Souhlasím s tím, že jak je měkoučký, tak to má spoustu výhod. Padají mi i dospělé činči :lol: třeba holky jsem viděla spadnout z poličky, když spaly, trochu se převalily a skončily v asanu :roll: ale třeba jedna skočí někam, kde už sedí druhá, no a někdy se tam prostě najednou obě nevejdou #-o. Proto mám i v polovině klece tuhle hamaku (klec mám 120 cm vysokou). Ale to jsem odbočila. Fascinuje mě informace s igelitem v asan cat, co tu zazněla. Asan Cat jsem vlastně nikdy uvnitř neviděla. No s Asan Pet teda žádný problém nemám a jsem nadšená, jak krásně saje. Žádné vlhko, které zůstává třeba u kukuřičné podestýlky.

Avatar uživatele
Wolf
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 88
Registrován: So Kvě 12, 2012 20:51

Re: Ekologické stelivo ASAN Cat

Příspěvekod Wolf » Po Kvě 14, 2012 14:18

Asan je fajn :-)
Teď ho má Bublina kvůli packám, a taky se jí strašně líbí - koštuje ho (což mi neva) a blbne v něm - jak malé činčile - nejdřív si nahrabe hromádku, rozběhne se, odrazí a hups do hromádky a má z toho strašnou prču, jak to všude lítá... :D

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

Re: Ekologické stelivo ASAN Cat

Příspěvekod jejula » Po Kvě 14, 2012 14:49

Tak to musí být srandovní.Já jsem ještě asan nezkoušela.Ale chci ho zkusit koupit potkánkům jestli to bude dobré proti zápachu.

Bodlinka-h
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: Ne Kvě 08, 2011 15:36

Re: Ekologické stelivo ASAN Cat

Příspěvekod Bodlinka-h » Út Kvě 15, 2012 9:52

saskie napsal:...Fascinuje mě informace s igelitem v asan cat, co tu zazněla. Asan Cat jsem vlastně nikdy uvnitř neviděla. No s Asan Pet teda žádný problém nemám a jsem nadšená, jak krásně saje. Žádné vlhko, které zůstává třeba u kukuřičné podestýlky.



Proto jsem to sem psala. :) Někde se tu rozebíralo, jestli cat, nebo pet, nebo je to jedno. Paní v prodejně mi to před pár dny zdůvodnila takto, tak to posílám dál. Samozřejmě netuším, nakolik je to pravda, ale kočkám nejspíš kousky igelitu nevaděj (nebudou to ochutnávat), narozdíl od hlodavců

Zrovna Pet neměli, jinak bych vyzkoušela

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ekologické stelivo ASAN Cat

Příspěvekod saskie » Út Kvě 15, 2012 22:29

Wolf napsal:Asan je fajn :-)
Teď ho má Bublina kvůli packám, a taky se jí strašně líbí - koštuje ho (což mi neva) a blbne v něm - jak malé činčile - nejdřív si nahrabe hromádku, rozběhne se, odrazí a hups do hromádky a má z toho strašnou prču, jak to všude lítá... :D

:lol: Bublina je číslo. To se Charlie nudit nebude :D

Avatar uživatele
Wolf
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 88
Registrován: So Kvě 12, 2012 20:51

Re: Ekologické stelivo ASAN Cat

Příspěvekod Wolf » Út Kvě 15, 2012 22:34

No, to ne...
Charlie je z ní úplně hotovej :D :D

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ekologické stelivo ASAN Cat

Příspěvekod saskie » Ne Kvě 20, 2012 13:24

Tak mám konečně pořádné informace. Mluvila jsem osobně s výrobcem. Rozdíl mezi Cat a Pet je v tom, že do Cat se přidává lapur, do pet aloe. Toť vše. Podestýlka je vyráběna z buničiny, igelit se při výrobě používá, ale je to prý jen teňoulinká vrstvička, která se výrobním procesem - tlakem a teplotou - rozpadne. V procesu výroby se to tam dává proto, aby pak ty válečky drželi pohromadě. Ve výsledném produktu tedy žádný igelit není. Cat jsem konečně viděla a má i jinou barvu, ale žádné kousky igelitu jsem neviděla. Aloe se dává do petu kvůli tomu, že hlodavci tráví na podestýlce většinu času, takže jim to aloe z několika ohledů prospívá. Lapur je v catu kvůli pachu a barteriím (speciálně se řešilo ph moči koček a fretek), začali ho tam přidávat až časem, s ohledem na nároky uživatelů, které ještě trápil zápach. Hlodavcům by však vadit nijak neměl, akorát pro hlodavce je ten s aloe v podstatě lepší.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Ekologické stelivo ASAN Cat

Příspěvekod Wulfina » Ne Kvě 20, 2012 13:34

No a už jsme zas o něco chytřejší :)

Avatar uživatele
petulinovo
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: Stř Led 16, 2008 0:56
Místo/Bydliště: Staré Město pod Landštejnem

Re: Ekologické stelivo ASAN Cat

Příspěvekod petulinovo » Ne Kvě 27, 2012 21:14

Zkoušela jsem - a nedostal mě,ani činčily.
Pucky byly dost rychle rozpadlé a oproti dřevěným peletám i dost rychle byly cítit.Ve skříňoklecích nemám pozink šuplata a na místech kam chodí čůrat ponejvíc bylo lamino pernamentně mokré.
Na pohled obsahovaly vrstvu s písmenky a při pohledu jak to do sebe činče dláví jsem šílela,ale zdravotní problémy se nevyskytly.
Určitě bude fajn v chovu o třech kusech a při častějších výměnách steliva,čupr je jeho nízká hmotnost..

Pochválila bych obchodní oddělení které mi celé balení zaslalo zadarmo,byli velmi vstřícní a bylo vidět,že firma funguje jak má,bohužel na náš počet by to byla finanční darda a tak zas steleme klasicky - peletky,hobliny..

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Ekologické stelivo ASAN Cat

Příspěvekod Wulfina » Ne Kvě 27, 2012 21:26

Jo, tak nějak...
Taky bych to viděla na krátkodobé podestlání - třeba při hojení pacek, nebo jakou měkkou podestýlku pod miminka, ...
Na trvalé podestýlání zůstávám u dřevěných pelet. :)

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ekologické stelivo ASAN Cat

Příspěvekod Dantha » Čt Pro 13, 2012 0:12

Asan je skvělá podestýlka, pokud zvíře trpí na otlaky na packách nebo má jiné zdravotní potíže. (já ho používám pod potkany v kombinaci se silikáty) Používala jsem ho pod činčilku s otevřenou zlomeninou nožky právě kvůli tomu, že je měký a nepráší a celkem dobře saje (když jsem ji měla na hadrách musela jsem je měnit každý den, aby nebyla ve vlhku)
Jinak ale souhlasím s tím, že je brzo cítit a do záchůdku se moc nehodí, protože je lehký. Každému ale co mu vyhovuje. U nás se používá, když je potřeba aby nebyla myš v prachu.

Co se týče nezávadnosti při požírání, tady bych byla opatrnější! Zkuste si vzít hrs téhle podestýlky a zalít vodou... Jsou v ní granulky silikátu... Takže co se stane, pokud tohle činčila zbaští? Ano, silikát ji začne vysušovat zevnitř, takže já ji ve zveráči pro činčily a jiný ochutnávací zvířata radši nikdy moc nedoporučovala, ale je to na zvážení každého.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Ekologické stelivo ASAN Cat

Příspěvekod Wulfina » Čt Pro 13, 2012 11:53

U toho požírání, asi máš pravdu, ale nám to bylo přímo na školení o Asanu vysvětleno jinak...
Asan je nějaká buněčina a papír a dobře se rozkládá...

U nás ho koštujou všicí a nikomu nic nebylo a není...
Ale jak sem již psala, dřevěné peletky u nás jsou prostě jedničkou :)

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ekologické stelivo ASAN Cat

Příspěvekod Dantha » Čt Pro 13, 2012 14:33

No, to nám též říkali na školení :D

Ale jednoduchý pokus mě přesvědčil o tom, že za jistých okolností to tak bezpečný není. Tím od toho ale nikoho nezrazuju! Je to super podestýlka pokud je potřeba mít zvíře v čistým, bez prachu a v měkoučkým!

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Ekologické stelivo ASAN Cat

Příspěvekod Wulfina » Čt Pro 13, 2012 16:02

Jo, to každopádně :wink:

Avatar uživatele
Zrzka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 114
Registrován: Út Bře 22, 2011 22:36
Místo/Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ekologické stelivo ASAN Cat

Příspěvekod Zrzka » Po Pro 24, 2012 10:36

Já přešla na Asan Pet právě kvůli nízké hmotnosti a bezprašnosti... zatím mně i mým klukům vyhovuje, dokonce přestali v podestýlce hrabat, což mi dělali u dřevěných pelet, které odhrabali na stranu, aby je nebolely nožičky... měním tedy každý týden a nic necítím a co jsem se ptala návštěv, tak taky nikdo nic necítil... Pro mě tahat těžké pytle s dřev. peletami bylo už neúnosné, když mám tolik klecí, tak u mě prostě zvítězil a jsem spokojená... a kluci ho ochutnali jednou a pak už ne...

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

Re: Ekologické stelivo ASAN Cat

Příspěvekod Jitka Řeháková » Ne Pro 30, 2012 15:24

Také jsem vystřídala kde co, ASAN PET mi vyhovuje, jsem rovněž alergická, činčám uklízím tak jednou za 4 - 5 dní, samičce častěji má ráda čerstvé jablíčko, tak víc čůrá. Sameček sušené, vydrží mu podestýlka déle. Nedám na ni dopustit, taky jsem se bála co to udělá až to skoušou, zkusili, není to ono, okusování zdí jim dělá očividně lepší plezír. :D ASAN PET doporučuji.

Avatar uživatele
mluvkka
Nový uživatel
Příspěvky: 27
Registrován: Út Srp 14, 2012 17:26

Re: Ekologické stelivo ASAN Cat

Příspěvekod mluvkka » Po Ún 18, 2013 18:07

Podestýlku ASAN používám také akorát druh PET, ne CAT. Nemohu si jí vynachválit, nepráší, krásně absorbuje, nesmrdí a při výměně mohu tu starou v pohodě spálit v kamnech.
Náš činčilák je naučený chodit na záchůdek, co má v rohu v kleci, takže dávám ASAN jen tam.
Vážně doporučuji :)

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”