zlobivá činčila

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Cake
Nový uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: Ne Bře 06, 2011 12:24

zlobivá činčila

Příspěvekod Cake » Ne Bře 06, 2011 12:41

Ahoj,
mám skoro ročního činčilího kluka. Jeden problém je, že všechno kouše. Nemluvě o dřevěném nábytku tak kouše plastovou židli, vykusuje koberec, okousává rohy zdí a podobně.
Když zakreju dráty od počítače polštářem, tak ho prostě sejde, nebo se tam nacpe. Nedávno ho stačilo okřiknout ale teď za ním musím bežet aby přestal.
Druhý problém je, že s oblibou čúrá na měkká místa jako polštáře a sedačka.
Denně ho pouštím tak na dvě hoďky se proběhnout.
Chtěla bych se zeptat jestli mi poradíte jak ho trochu zkrotit, jestli to je tím že je ještě mladej.
Děkuju moc
:wink:

Disable adblock

Avatar uživatele
Ladus
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 452
Registrován: Čt Črc 15, 2010 21:28
Místo/Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ladus » Ne Bře 06, 2011 12:48

Myslím, že lepší už to nebude :)

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tarja666 » Ne Bře 06, 2011 13:08

v tomhletom ji nevycvičíš...moje taky všechno hryžou, když mají příležitost...trošku pomáhá, když jim dám ven třeba rulku od toaletaku, to s ní pak běhaj po pokoji a mají o zábavu postaráno :)

Avatar uživatele
Cake
Nový uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: Ne Bře 06, 2011 12:24

Příspěvekod Cake » Ne Bře 06, 2011 13:15

to je dobrej nápad s tou roličkou :) . Myslíte, že třeba po hodině běhání ho mám zavřít na chvíli do klece a pak ho pustit aby se v kleci vyčůral? Nebo to dělá aby si nějak označkoval pokoj?

Disable adblock

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tarja666 » Ne Bře 06, 2011 13:37

mě to taky dělala jedna činča. čůrala na jeden malej kobereček, co jsem měla v pokoji. vyřešila jsem to tak, že jsem ji ven davala záchodek s pilinama a tam chodila...a pak už se sama naučila chodit do klece, když potřebuje :)

Avatar uživatele
Chuckova Veverka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 296
Registrován: Pá Kvě 11, 2007 22:40
Místo/Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Chuckova Veverka » Ne Bře 06, 2011 20:31

Pořídil sis činčilu, tak čemu se divíš? Je to hlodavec. Ty naše to dělají ůplně normálně, proto máme všechny káble schovaný v lištách a se zbytkem už jsme se smířili. Jinak ty naše holky si z toho, když na ně křiknu, nic nedělají a okusují topení s chutí dál, musím vstát a až potom utíkají pryč.

Avatar uživatele
Chuck
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 221
Registrován: Út Ún 20, 2007 16:36
Místo/Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Chuck » Ne Bře 06, 2011 20:47

Ramy dveri, panty dveri, prahy dveri, listy mezi zdmi a podlahou, omitky na rozich zdi, nohy jidelniho stolu, nohy a dalsi casti jidelnich zidli, radiatory a trubky topeni, parapety, okna a ja nevim co jeste mame okousany, protoze s nama zijou dve cince. Pokud se Ti cincila dostane na jakykoliv kabely, tak je to tvoje neschopnost a je treba s tim neco delat. Kdyz mela Veverka jeste beznej PC, tak jsme ho meli komplet opevnenej pletivem, aby se tam cince nedostaly. Mame tady ted kabely okolo cele mistnosti a zasuvky v dostupne vysce, ale vsecko je dostatecne zabezpeceny, aby do kablu nekously. Kdyz vyresis techto nekolik drobnejch problemu a lepe se prizpusobis, bude Te chov o to vic bavit a budes si to s cincou uzivat. :wink:

Avatar uživatele
silva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1353
Registrován: Čt Srp 31, 2006 22:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod silva » Ne Bře 06, 2011 21:35

Činčila není zlobivá. Je to její přirozenost. mimochodem - ta Tvoje je překrásná. Co můžeš, tak dej z jejího dosahu, kabely schovej pod lišty a když je činča ve výběhu a začne něco hryzat, tak po ní hoď třeba zmačkaný papírový míček. Po těch našich hážu srolované ponožky a jako hračku mají dřevěné kolíčky na prádlo :).

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod genca » Ne Bře 06, 2011 22:26

My hlídáme a odháníme, protože zalištovaný kabely nemám... Taky podle toho teda některý vypadaj... :wink: hlodaj na co přijdou - mám okousaný i fotky na zdech, na ty dosáhnou z postele :D ale nevadí mi to, jsou to činčáci, co po nich chtít... Od kabelů je honím, když najdou něco jako třeba igelitovej pytlík pod postelí, tak zabavím, a fotky si snažím střežit... Ale takový drobnosti jako vyhryzaný díry do sádrokartonu, nebo okousaný dřevěný věci, s tím se počítá 8) .

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Ne Bře 06, 2011 22:48

Ladus napsal:Myslím, že lepší už to nebude :)
:lol: :lol: :lol:

Avatar uživatele
Chuckova Veverka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 296
Registrován: Pá Kvě 11, 2007 22:40
Místo/Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Chuckova Veverka » Po Bře 07, 2011 10:24

To s těma káblema mě připomělo, když jsem bydlela u našich, to jsem měla káble akorát daný ve vzduchu, aby se mi na to zvířata nedostali, občas se jim podařilo je stáhnout si dolu. Jednou jsem měla takhle puštěný osmáky, byly zalezlí za stolem a najednou začali strašně piskovat a jako střela vylítli ven. Po nějaké době jsem zjistila, že se mi pustili do káblíku od lampičky a prokousali se až k drátkům. Chudáci dostali takovou pecku, že je na káble přešla chut.
Bylo štěstí, že je to nezabilo.

Avatar uživatele
Cake
Nový uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: Ne Bře 06, 2011 12:24

Příspěvekod Cake » Po Bře 07, 2011 16:24

To já jsem to tak nemyslela, že mu to dávám za vinu. Je to jejich přirozenost samozřejmě, ale je dobré podělit se o tipy a triky jak to trochu omezit :). Včera jsem mu dala roličku jak jste mi poradili a jak byl hodnej :). Kdo si hraje, nezlobí.

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tarja666 » Po Bře 07, 2011 16:41

jj, rulička funguje :-D ale ta spotřeba, když má člověk více činčil...to si pak člověk pomalu nestiha utirat z.... :lol: ještě, že na to nejsem sama :D

Avatar uživatele
Karolína Kapitánová
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 119
Registrován: Út Led 11, 2011 15:01
Místo/Bydliště: Oravský Podzámok, 115/9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Karolína Kapitánová » Stř Bře 09, 2011 21:10

Ja mam presne ako opisujes obhryzene v izbe, kde cincilku pustame, uplne vsetko...steny sme z bielej natreli na tri farby, ale na niektorych miestach su zase biele...tak ich Felix obhryzol...do káblov nechodi, neviem prečo ale je to tak :) cize velke plus...policky,dvere,plagaty,ceruzky,ucebnice moje aj bratove,moja anatómia Radomír Čihák 1 za asi 1200SK atd atd....:D
A cika špecialne LEN na moj vankus...
A presne tak, lepsie to uz nebude :D :roll:

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Čt Bře 10, 2011 8:43

Lepší už to nebude.. mám ohlodané zdi, panty, stůl (kterej je černej, takže centrofix to jistí), šlahoun od vodnice, špakát od foťáku... a pod :-)
:D

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Bře 10, 2011 19:07

Ja to mam vyresene tak, ze v mistnosti mam u zdi velkou vetev z jablone danou na vetsim domecku a vetvicky tenke z jablone a po vetvi si leze, splha a kouse vetvicky, takze je dost zaneprazdnena.:-).A samozrejme ji hlidam, jako oko v hlave a pri vybehu ma dvere od klece otevrene, aby se tam dle potreby mohla jit vycurat, napit, nabastit

Avatar uživatele
Cake
Nový uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: Ne Bře 06, 2011 12:24

Příspěvekod Cake » Čt Bře 10, 2011 21:10

Já si koupila skvělou věc, kabelové lišty za 20 korun :) A taky se ho snažím zabavit jinýma věcma. Všechny knížky jsem taky měla ohryzaný, tak jsem je přesunula výš kam nemůže. A konferenční stolek musím dávat na sedačku tak aby tam nemohl skočit, což má dva efekty, že nepočůrá křeslo a nekouše stolek :D Mě sice do klece skáče během výběhu, ale jen tak posedět, vyčůrá se vždycky někam na polštář :D Ale je to moje zlato :x

Avatar uživatele
soarka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 64
Registrován: So Lis 20, 2010 11:05
Místo/Bydliště: Sokolov

Příspěvekod soarka » Čt Črc 28, 2011 20:29

Tak je v pubertě třeba :-D

Samo
Nový uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: Stř Črc 13, 2011 23:04
Místo/Bydliště: Žilina

Příspěvekod Samo » Stř Zář 14, 2011 17:56

Nechcel som zakladat novu temu, a tak skusim napisat tu:
Vzdy, ked moj brat vojde do chodby a je bez ponoziek, tak ho ciko hryzie. Mna uz riadne dlho nepohryzol, ani rodicov. No brata pohryzie, ked nema ponozky, a nie je to len take ˝rafnutie˝, on zahryzne a drzi. Zacalo ho to bavit asi pred 2 mesiacmi.
Mohli by ste mi niekto poradit?

Mam jedneho cinciliaka Cika 7 rokov.

Avatar uživatele
LUCIA
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1517
Registrován: Út Srp 15, 2006 13:16
Místo/Bydliště: Bratislava, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LUCIA » Stř Zář 14, 2011 17:59

[quote="Samo"]Nechcel som zakladat novu temu, a tak skusim napisat tu:
Vzdy, ked moj brat vojde do chodby a je bez ponoziek, tak ho ciko hryzie. Mna uz riadne dlho nepohryzol, ani rodicov. No brata pohryzie, ked nema ponozky, a nie je to len take ˝rafnutie˝, on zahryzne a drzi. Zacalo ho to bavit asi pred 2 mesiacmi.
Mohli by ste mi niekto poradit?


A nerobi mu tvoj brat zle?

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Stř Zář 14, 2011 18:56

Jéé, to je pedikúra :) prostě mu bráchovo nohy voní a tak je drbe.. to samí dělá Čiko Petrovi. Petr, když ej bez ponožek a činčily běhaj po činčilárně, tak první cesta čika je k Petrovo nohám :) prostě mu voněj :)

Samo
Nový uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: Stř Črc 13, 2011 23:04
Místo/Bydliště: Žilina

Příspěvekod Samo » Čt Zář 15, 2011 10:12

Nie, brat mu zle nerobi.
A neviem, ci to je uplne tak, ze by mu vonali, on sa proste z chuti zakusne.

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”