Mládě má bublinkaté bobky

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
SELINA
Nový uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: Po Črv 06, 2011 22:47
Kontaktovat uživatele:

Mládě má bublinkaté bobky

Příspěvekod SELINA » So Črc 16, 2011 23:10

Zdravím všechny věrné milovníky činčilek :)
Mám nové mláďátko, činčilku, ale ve 3 týdnech života mi ochuravěla infekcí a dostala silnou rýmu. Týden jsme jí teď léčili na veterině přes antibiotika a glukózu, ovšem po dobu l=čení činčilka rychle začala klesat na váze z 54 g na 49.
Dnes už jí rýma ustupuje, ale veterinářce se zdála trochu nafouklá, tak mi dala nějaký prášek do čaje lipového a šípkového abych jí ho dávala.
Včera vyprdla dlouhý bobek, ale dneska, no nikdy jsem to ještě neviděla.
Bobeček obalený takovými ztvrdlými bublinkami.
Nevíte co to je?????

Je to od toho, jek je mládě ještě malé,nebo d čeho??

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Mládě má bublinkaté bobky

Příspěvekod Wulfina » Ne Črc 17, 2011 11:35

A není to tím, jak bylo nafouklé? Já si myslím, že se prostě vyprázdnilo, po tom prášku :wink:

Avatar uživatele
SELINA
Nový uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: Po Črv 06, 2011 22:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Mládě má bublinkaté bobky

Příspěvekod SELINA » Ne Črc 17, 2011 19:37

Wulfina napsal:A není to tím, jak bylo nafouklé? Já si myslím, že se prostě vyprázdnilo, po tom prášku :wink:


Taky mě to napadlo, ale chtěla jsem se ujistit, jeslti s tím ěěkdo nemá už zkušenost z jiného pohledu.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Ne Črc 17, 2011 20:42

Bobky z bublinkama bude mít asi z nafouknutí. Rozhodně by chtělo ho přikrmit, ve třech týdnech by mělo mít alespon 70 g. Dobrý je na nafouknutí například i sab simplex a nebo fenyklový čaj. Jaké atb dostal a kde jste s nim byly?

Disable adblock

Avatar uživatele
SELINA
Nový uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: Po Črv 06, 2011 22:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod SELINA » Po Črc 18, 2011 19:15

martej napsal:Bobky z bublinkama bude mít asi z nafouknutí. Rozhodně by chtělo ho přikrmit, ve třech týdnech by mělo mít alespon 70 g. Dobrý je na nafouknutí například i sab simplex a nebo fenyklový čaj. Jaké atb dostal a kde jste s nim byly?


u veterinářky kousek od nás, v hlodavcích se vyzná, tady je odkaz na její stránky
http://www.pets-hobby.cz/indexvet.php?s ... inacnidoba
atb dostala :
baytril s.c
sab simplex je ale pro lidy na nadýmání aludku co vím já, beru ho na nadýmání žaludku.

Ty máš se sab simplex na činčilách zkušenosti ohledně nadýmání????
Dneska jsem s ní byla na kontrole, a veterinářka mi teda řekla že je nafouklá.. Tak teď přemýšlím co mám dělat, abych jí toho nadýmání zbavila. Prý by nebyl naškodu jogurt bílý na prst, ale ten nebere, a lipový čaj jí vařím už od pátku, poradila mi to taky veterinářka.
Ale s tím nadýmáním dělá mi to obrovské starosti, jak jí toho bezpečn zbavit, abych jí neublížila ještě víc???
Rdila mi aby jedla seno, ale to ona prostě nechce pozřít, seno vůbec nejí.... :(
Co mám dělat?

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Po Črc 18, 2011 20:06

Na žraní sena je moc malá. Lipový čaj je dobrý na dýchací cesty, ale ne na nadýmání. S sab simplexem mám dobré zkušenosti i u mláďát. Já osobně bych mláďátku udělala kašičku s kterou bych ji třikrát denně dokrmovala, protože na svůj věk, se mi zdá hrozně malinka. Udělala bych odvar z kmínu či fenyklu a pak bych koupila sab simplex, sušené mléko pro koťata a u veterináře probiotika bio-lapis. Jagurt bych určitě nedávala. Já dokrmuju miminka tak, že si vezmu panakovou skleničku, dám do ní 1 polévkovou lžici sušeného mléka pro koťata a zaliju odvarem s fenyklu, cca 5 polevkových lžic, ale to si pak naředíte podle sebe jak vám to bude vyhovovat, mělo by být řidké jako omáčka ( ze začátku je dobré udělat podle návodu těch 50ml, abyste viděla konzistenci) a u vás bych ještě přidala na špičku nože probiotika a 1ml sab simplexu. Pokud nechcete dokrmovat, tak dejte činčilce 3x denně 0,2 ml sab simplexu a mamince dejte do napaječky fenyklovej čaj. Doufám, že to pomůže. Baytril furt dáváte?

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Po Črc 18, 2011 23:02

Ten lipovej caj se mi na nadymani ale vubec nezda.A nekde jsem mam pocit cetla, ze lipu vubec cincilky nesmeji.To spise matu, fenykl, ale ne lipu.

Avatar uživatele
SELINA
Nový uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: Po Črv 06, 2011 22:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod SELINA » Út Črc 19, 2011 0:49

jasmin napsal:Ten lipovej caj se mi na nadymani ale vubec nezda.A nekde jsem mam pocit cetla, ze lipu vubec cincilky nesmeji.To spise matu, fenykl, ale ne lipu.


Mno, ten mi poradila na tu rýmu, ten lipovej čaj, na to nadýmání ne, na to mi dala takovej malej pytlíček, prý pro podporu a jmenuje se:
Bio-Lapis "for rabbits"
Abych jí to přisypávala do toho čajíku...
Mno, ale dnes jsem s ní byla na veterině, a dokrotka řekla, že se jí to vůbec nelíbí, že rými jsme se sice zbavili, ale že je hodně nafouklá..
Ještě odpoledne .. dokoncei na večer v 20:00 papala, a pak najednou .. dnes pod 21 hodině dostala silné křeče, až se prohýhabala v celém tělíčku do oblouku a po 10 minutách zemřela.. :(
Nevěděla sme co mám dělat.. byl to strašný pohled.. pocit.. ta bezbrannost, nucená se jen nečinně dívat, jak mi před očima v bolestech odchází :(
:? :cry: :cry: :cry:

Nakonec vydechla naposledy, a během 2 minut jí ztuhlo celé tělo, to jsme ještě nikdy nezažila, asi zemřela ve velkých křečích :(
A taky celá zmodrala, což mi nešl na rozum, protože dýchat to dýchaal do polsední chvilky nosíčkem...

Nevím proč tak najednou takový zvrat během hodiny, jediné co vím je, že jakmile vám takhle malá činčila onemocní, nestačí ani ta největší láska na světě na to, abyste ji zachránili....

Avatar uživatele
Ladus
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 452
Registrován: Čt Črc 15, 2010 21:28
Místo/Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ladus » Út Črc 19, 2011 7:16

To je mě moc líto :(( Nám tak v křečích bohužel umřel králíček, tak vím, co to je :(

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Út Črc 19, 2011 8:48

To me moc mrzí, chudinka, udělali jste co jste mohli :(

Avatar uživatele
petulinovo
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: Stř Led 16, 2008 0:56
Místo/Bydliště: Staré Město pod Landštejnem

Příspěvekod petulinovo » Út Črc 19, 2011 9:09

Drobeček malý..
Jasmin má pravdu,lipový čaj moc dobrý nápad nebyl,spíše kmínový nebo fenyklový - fenyklový chutná líp.
Bio lapis je probiotikum,u králíků perfektní,naše myška by tenkrát raději zemřela žízní,než by ho pozřela sama v napáječce..

U tak malé myšky bych sotva nasazovala nějaká antibiotika,leda samici,přes mlíčko by dostal i prcek,pokud nepapkal sám,je to v háji a udělalas maximum.
Bobečky plné bublinek mohou znamenat jednak úbytek plynů ze střev,jednak bakteriální infekci v důsledku oslabení organismu.
Tomu odpovídá i ten dlouhý bobek - nesprávně fungovala peristaltika střev..
Nepíšeš,jestli papala mlíčko od mamči nebo jsi dávala jen tu glukózu?

Těžko usuzovat,co za tím vším stálo,skontroluj samičku,jestli je v pohodě ona..

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Út Črc 19, 2011 9:48

:(( to je nám líto, ale dělali jste co jste mohli...

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tarja666 » Út Črc 19, 2011 11:06

bobek malej :( je mi to líto :((

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Út Črc 19, 2011 11:20

SELINA napsal: na to mi dala takovej malej pytlíček, prý pro podporu a jmenuje se:
Bio-Lapis "for rabbits"
Abych jí to přisypávala do toho čajíku...


Už jsem asi přišla na to, proč bylo mimo nadmuté. Probiotika se rychle množí a pokud jste je dala do čaje či vody a dávala ji to postupně celý den, přemnožili se a bylo jich tam moc. Probiotika se musejí dávat jednorázově a jen jednou denně. Pokud byste je zamíchala do vody, čaje, či kaše, tak musíte zbytek vyhodit, protože se rychle množí. Bohužel toto by měl veterinář říct :-( Taky se mi to jednou stalo, veterinář mi dal probiotika a ať je dám do napáječky, nechala jsem je tam přes nos a činčilka se do rána nafoukla a zemřela :-(

Malé je mi moc lito :-( Težko říct, čím ty křeče mohli být, ale přikláněla bych se k problémům se střevy - prasknutí střev, zauzlovaní :-(

Avatar uživatele
SELINA
Nový uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: Po Črv 06, 2011 22:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod SELINA » Út Črc 19, 2011 23:59

martej napsal:
SELINA napsal: na to mi dala takovej malej pytlíček, prý pro podporu a jmenuje se:
Bio-Lapis "for rabbits"
Abych jí to přisypávala do toho čajíku...


Už jsem asi přišla na to, proč bylo mimo nadmuté. Probiotika se rychle množí a pokud jste je dala do čaje či vody a dávala ji to postupně celý den, přemnožili se a bylo jich tam moc. Probiotika se musejí dávat jednorázově a jen jednou denně. Pokud byste je zamíchala do vody, čaje, či kaše, tak musíte zbytek vyhodit, protože se rychle množí. Bohužel toto by měl veterinář říct :-( Taky se mi to jednou stalo, veterinář mi dal probiotika a ať je dám do napáječky, nechala jsem je tam přes nos a činčilka se do rána nafoukla a zemřela :-(

Malé je mi moc lito :-( Težko říct, čím ty křeče mohli být, ale přikláněla bych se k problémům se střevy - prasknutí střev, zauzlovaní :-(



Když zemřela byla jak tenisák, cel kulatá a nfouklá, to znamená že opravdu zemřela na nadmutí.
Asi jí nakonec prasklo tlakem i srdíčko, ale před posledním vydechnutím měla opravdu velké křeče :(
Jak říkám, ještě ve dne byla v pořádku a najednou tak rychlej spád :(

S těmi probiotiky, to sem opravdu nevěděla, takže nakonec jsem jí mohla zabít já sama tím,. že sem jí to dávala do mlíčka.... a ona to ucucávala celý výkend tímto způsobem.. :(

Avatar uživatele
SELINA
Nový uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: Po Črv 06, 2011 22:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod SELINA » Stř Črc 20, 2011 0:01

petulinovo napsal:Drobeček malý..
Jasmin má pravdu,lipový čaj moc dobrý nápad nebyl,spíše kmínový nebo fenyklový - fenyklový chutná líp.
Bio lapis je probiotikum,u králíků perfektní,naše myška by tenkrát raději zemřela žízní,než by ho pozřela sama v napáječce..

U tak malé myšky bych sotva nasazovala nějaká antibiotika,leda samici,přes mlíčko by dostal i prcek,pokud nepapkal sám,je to v háji a udělalas maximum.
Bobečky plné bublinek mohou znamenat jednak úbytek plynů ze střev,jednak bakteriální infekci v důsledku oslabení organismu.
Tomu odpovídá i ten dlouhý bobek - nesprávně fungovala peristaltika střev..
Nepíšeš,jestli papala mlíčko od mamči nebo jsi dávala jen tu glukózu?

Těžko usuzovat,co za tím vším stálo,skontroluj samičku,jestli je v pohodě ona..



Mlíčko od mamky nepapala už pár dní, protože od dobyco ochuravěla na tu rýmu se k mamce vůbecn enasáal a Shadow nakonec zatvrdly bradavky :(
Takže jsem jí dojkrmovala kočičím sunarem.

Avatar uživatele
Lída
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 636
Registrován: Út Črc 24, 2007 23:19
Místo/Bydliště: OSTRAVA
Kontaktovat uživatele:

odpověd

Příspěvekod Lída » Ne Srp 07, 2011 18:01

to je mi moc líto. určitě nějak sepiště tuto radu a dejte to do nějaké kapitoly, abychom se poučili všichni. udělala jsi pro činčilky maximum a péči měly dobrou, ale stalo se:(
je to osud jako u lidí.
určitě můžete radou poradit ostatním

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Ne Srp 07, 2011 21:19

Tak to je mi moc lito.Mohlo to byt tim, jak psala Martej, nebo zauzleni streva, dobry vet pres cincilky by to mel poznat.asi se melo udelat sono, nebo rentgen aspon.Co vim, tak me Miminku tenkrat, kdyz byla take nafoukle operovali streva na klinice a ten vzduch nejak dostavali ze strev.Tenkrat to vzniklo tim, ze mela problemy zubni a bastila, polykala nedobre rozkousane kusy, ktere v ni nanatravily:-(.
Urcite mela veterinarka upozornit na ty probiotika, ze se museji podatvat jednorazove a nenechavat v napajecce a jeste v kombinaci s kocicicm mlekem.
Je lepsi jet kolikrat opravdu za tema zde proverenyma odbornikama pres cincily, kteri maji uz velkou praxi a zkusenosti.

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”