Problémy se stoličkami

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Pá Zář 09, 2005 10:42

pri problemu se zoubky se slintani nemusi objevit jako prvotni, to se objevi vetsinou az pozdeji, kdyz uz je to spatne se zuby. Nejdrive zacnou zazivaci problemy, nezvykle bobky s nenatravenymi kousky, takove hodne hrbolate, zacpa, napadne prezvykovani a pomale jedeni a posleze slintani.

Disable adblock

Avatar uživatele
Veronika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: Út Pro 07, 2004 13:17
Místo/Bydliště: Psáry
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Veronika » Pá Zář 09, 2005 11:01

Ina napsal:pri problemu se zoubky se slintani nemusi objevit jako prvotni, to se objevi vetsinou az pozdeji, kdyz uz je to spatne se zuby. Nejdrive zacnou zazivaci problemy, nezvykle bobky s nenatravenymi kousky, takove hodne hrbolate, zacpa, napadne prezvykovani a pomale jedeni a posleze slintani.

Honzík přestal jíst z ničeho nic. V pondělí byla miska prázdná a od úterka večer si nezobl granule, jí jen seno.

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Pá Zář 09, 2005 11:03

Myslím si, že to spíš odpovídá té zácpě, prostě se cítí plný, tak se mu do granulek nechce...

Simona

Příspěvekod Simona » Pá Zář 09, 2005 14:08

Veroniko,tak na to vážení mi byla porazena dobrá finta.Činčiláčka dáš na chvilku do krabičky od bot i s víčkem,kde jsou otvory na dýchání a postavíš na váhu.Pak nevážíš krabičku,aby jsi ji odečetla,ale příště vážíš zase ve stejné krabičce a je to :P S Coudíkem to byl boj.Z misky se sápal ven k tomu ty jejich šikovné "klokaní nožičky",ručička lítala nahoru,dolů,u váhy ležela na zemi skoro celá rodina a výsledek byl ten,že jsem nevěděla vůbec nic :( Takhle je to jednoduché.Na té digitální, jak radí Iva, to je taky dobré.
Panu doktorovi jsem říkala,že před.zoubky nekouše,nechává to zatím tak,čekáme jestli nezačne sám.Kdyžtak to ulomíme a bude, (říkal pan doktor) :( Při poslední návštěvě byly přerostlé jen asi o dva milimetry a to se takový kousek těžko ulomí přesně :( To víš,že bych byla raději,kdyby začal kousat a ten kousek si obrousil sám.No uvidíme,zvažuji i možnost konzultovat tyto problémy ještě i s jiným lékařem :?Mám Coudíka moc ráda, pro pana doktora je to rutina, já ho beru jako moje třetí dítě a ještě k tomu to nejhodnější :P

Disable adblock

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » So Zář 10, 2005 10:55

Predni zuby se nelamou, ale mel by je ustipnout odborne a odbornymi klestemi veterinar a potom lehce zabrousit okraje. To bych radeji sla opravdu k jinemu veterinari, tohle se mi moc nelibi.Nevim odkud jsi, ale v Brne je odbornik pres cincily MVDr. Fiala i s manzelkou a v Klanovicich je konkretne machr pres zuby MVDr. Vlach pry.

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » So Zář 10, 2005 10:56

Neodbornym zasahem a spatnym, nebo prilisnym zkracenim se muze hodne zkazit a muze to casto i usilovat cincilce o zivot, protoze se prida zanet, nebo nemuze kousat vubec.

Avatar uživatele
Veronika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: Út Pro 07, 2004 13:17
Místo/Bydliště: Psáry
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Veronika » Po Zář 12, 2005 15:14

Tak Honzík se konečně umoudřil a začal o víkendu papkat. To bylo radosti, když byla zase miska prázdná :D Dala jsem mu jablíčko a hned mu bylo líp a dostal chuť k jídlu a zácpa taky zmizela. Díky všem za rady!!!

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Po Zář 12, 2005 15:16

To je bezva zpráva :lol: Přeji Honzíkovi hodně zdravíčka a už žádné marodění :lol:

Avatar uživatele
Veronika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: Út Pro 07, 2004 13:17
Místo/Bydliště: Psáry
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Veronika » Po Zář 12, 2005 15:19

Díky Ivo!!! To jsem si v sobotu oddechla, když začal normálně jíst. Stála jsem u klece a chválila ho jako malé dítě :lol:
Před tím mi to pořád leželo v hlavě a doufala jsem,že to nebudou zuby.

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Po Zář 12, 2005 15:24

Někdy si ty naše příšerky řeknou, že je nás třeba pořádně potrápit, aby pak mohly v poklidu lumpačit :lol: Ale hlavně, že už baští :lol:

Simona

Příspěvekod Simona » Po Zář 12, 2005 16:53

Je to fajn,že už je Honzík fit :P Asi Tě Veroniko chtěl trochu pozlobit,když jsi mu na týden utekla :? Jsou to chytrá a vnímavá zvířátka :lol:
Tak hodně krásných bobečků :P

Avatar uživatele
Veronika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: Út Pro 07, 2004 13:17
Místo/Bydliště: Psáry
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Veronika » Út Zář 13, 2005 8:46

Simona napsal:Je to fajn,že už je Honzík fit :P Asi Tě Veroniko chtěl trochu pozlobit,když jsi mu na týden utekla :? Jsou to chytrá a vnímavá zvířátka :lol:
Tak hodně krásných bobečků :P

Chtěl se mi asi pomstít, že jsem ho tam nechala tak dlouho samotného :D No a to se mu povedlo. Vypadal tak ublíženě a nemocně :?
A co Coudík a jeho zoubky?

Simona

Příspěvekod Simona » Út Zář 13, 2005 13:33

Bohužel pořád stejné :( Sháním teď kontakty ještě na jiné lékaře v Brně, abych věděla kam se rozjet.To víš,vůbec se mi nechce :( Podvědomě se tomu bráním,ale asi nás to nemine.Když nekouše,zoubky budou pořád delší.Doufám,že alespoň ty stoličky budou vpořádku.Co bych teď dala za nějaký ten "zákus" do nábytku :shock:

Vellunka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: Stř Dub 25, 2007 10:49
Místo/Bydliště: Most

zoubky

Příspěvekod Vellunka » Stř Dub 25, 2007 11:23

moje čikinka má určo přerostlý zoubky.
pomalu žere, hubne, drobí, slintá...
dokrmuji jí injekční stříkačkou a chystám se k
veterináři. Ale chci najít toho nejlepšího, vím
že asi nej jsou v brně, já jsem z mostu a tam to
mám moc daleko. Pak jsem slyšela o doktoru
vlachovi z prahy. Máte s ním někdo více zkušeností?
můžete mi odepsat i na email vellunka@seznam.cz
děkuju

Avatar uživatele
Terciolka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 333
Registrován: Ne Ún 11, 2007 18:15
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terciolka » Stř Dub 25, 2007 17:16

Dobrý veterinář v Brně je Mvdr.Fiala v Komíně, vyzkoušela sem už hodně veterinářů, ale tenhle je nejlepší. Chodíme tam aji s pejskama, morčatama a aji s kočkou :wink:

Avatar uživatele
Denča Bártková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 953
Registrován: Čt Říj 19, 2006 20:11
Místo/Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Denča Bártková » Stř Dub 25, 2007 18:17

Terciolka napsal:Dobrý veterinář v Brně je Mvdr.Fiala v Komíně, vyzkoušela sem už hodně veterinářů, ale tenhle je nejlepší. Chodíme tam aji s pejskama, morčatama a aji s kočkou :wink:


slečna se ptala na veterináře v Praze.. :wink: :lol:

Avatar uživatele
Radka.o
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 750
Registrován: Čt Kvě 11, 2006 12:26
Místo/Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radka.o » Stř Dub 25, 2007 18:32

Simona napsal:Bohužel pořád stejné :( Sháním teď kontakty ještě na jiné lékaře v Brně, abych věděla kam se rozjet.To víš,vůbec se mi nechce :( Podvědomě se tomu bráním,ale asi nás to nemine.Když nekouše,zoubky budou pořád delší.Doufám,že alespoň ty stoličky budou vpořádku.Co bych teď dala za nějaký ten "zákus" do nábytku :shock:
v Brně jedina Veterina v Kr.Poli na Palackého třídě, níže zmiňovaný MVDr. Fiala se právě pro činčilky neosvědčil....

Avatar uživatele
silva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1353
Registrován: Čt Srp 31, 2006 22:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod silva » Stř Dub 25, 2007 22:04

Terciolka napsal:Dobrý veterinář v Brně je Mvdr.Fiala v Komíně, vyzkoušela sem už hodně veterinářů, ale tenhle je nejlepší. Chodíme tam aji s pejskama, morčatama a aji s kočkou :wink:


Možná je, ale nechoďte tam s činčilou :( Už jsem to tu psala - Lucka měla 360 g, vyhublá na kost a on mě vynadal, že jsem jí zkazila žaludek a do tlamy se ani nepodíval. Dal jí injekci na větší chuť k jídlu a ona nemohla žrát kvůli zubům :evil: Při váze asi 330 g mi ji zachránili na veterině na Palackého. Tady je kontakt na ně - je to pohotovost, pevnou linku nevím - je někde tady na fóru. Pracovní doba 8.00 - 12.00, 13.00 - 15.00, potom je služba na telefonu.
+420 731 878 484.
Tak, ať dobře dopadnete.
(pokud chceš více informací, napiš na: 548mat@seznam.cz

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Čt Dub 26, 2007 15:31

silva napsal:
Terciolka napsal:Dobrý veterinář v Brně je Mvdr.Fiala v Komíně, vyzkoušela sem už hodně veterinářů, ale tenhle je nejlepší. Chodíme tam aji s pejskama, morčatama a aji s kočkou :wink:


Možná je, ale nechoďte tam s činčilou :( Už jsem to tu psala - Lucka měla 360 g, vyhublá na kost a on mě vynadal, že jsem jí zkazila žaludek a do tlamy se ani nepodíval. Dal jí injekci na větší chuť k jídlu a ona nemohla žrát kvůli zubům :evil: Při váze asi 330 g mi ji zachránili na veterině na Palackého. Tady je kontakt na ně - je to pohotovost, pevnou linku nevím - je někde tady na fóru. Pracovní doba 8.00 - 12.00, 13.00 - 15.00, potom je služba na telefonu.
+420 731 878 484.
Tak, ať dobře dopadnete.
(pokud chceš více informací, napiš na: 548mat@seznam.cz

taky jsem si to dlouhou dobu myslela, ale bohuzel Silvin pripad neni ojedinely, co se cincily tyce.:-(, vyse naprosto podobny postup a pristup popisovala i Simona bohuzel.
Opravdu nejlepsi zkusenosti v Brne jsou s klinikou na Palackeho

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Čt Dub 26, 2007 18:20

Já doporučuju MVDr. Chylíkovou z nemocnice v Libuši(Praha). Je potřeba se objednat, jsou tam moc hodní a umí si s činčilkami poradit bez mučení. U doktora Vlacha jsem se moc dobrého zacházení nedočkala, tedy ne od něj, ale personál byl kapku brutální, prskání, chlupy lítaly a strkali Ferdíkovi do tlamičky mučící předměty(nějaké kleště).

....kontakty na vety jsou v záhlaví fóra buď ve vyzkoušených veterinářich nebo v osvědčených lékařích. Právě v těch S.O.S veterinářích jsou ti, se kterými měli chovatelé tohoto fóra osobní dobrou zkušenost.

Vellunka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: Stř Dub 25, 2007 10:49
Místo/Bydliště: Most

Příspěvekod Vellunka » Pá Kvě 11, 2007 20:26

ahojky
tak jsme byli na broušení stoliček. dnes je to 14dní. činča sice baští, ale jen rozmačkané granule s vodou. když jí je nerozmačkam tak si ani nezobne, zato těch rozmačkaných sni sama celou mističku. Je to v pořádku že se jí do těch tvrdých ještě nechce? bojim se aby jí ty stoličky zas nepřerostly

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » So Kvě 12, 2007 9:40

Já myslím, že to v pořádku je. Spíš jí to takhle víc vyhovuje, než že by měla potíže. Předpokládám, že ty granule rozdrcené jí dáváš suché. Ty musí tak jako tak žvýkat, takže stoličky si podle mého obrušuje.

Avatar uživatele
Radka.o
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 750
Registrován: Čt Kvě 11, 2006 12:26
Místo/Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radka.o » So Kvě 12, 2007 11:22

Terezka napsal:Já myslím, že to v pořádku je. Spíš jí to takhle víc vyhovuje, než že by měla potíže. Předpokládám, že ty granule rozdrcené jí dáváš suché. Ty musí tak jako tak žvýkat, takže stoličky si podle mého obrušuje.
já to spíš pochopila tak, že ty granule jsou zalitý vodou tak jak se to občas dělá psům, pak je vpodstatě jen zhltnou...

Avatar uživatele
silva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1353
Registrován: Čt Srp 31, 2006 22:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod silva » So Kvě 12, 2007 11:45

Možná má nějaké poranění ještě v tlamičce a bolí ji to. Kup si riztik Tantum Verde, namoč do něj vatový tampónek ne špéjli a tlamičku tím činčilce vytři. To ji trochu znecitliví a něco by mohla zkusit sežrat.

Vellunka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: Stř Dub 25, 2007 10:49
Místo/Bydliště: Most

Příspěvekod Vellunka » Ne Kvě 13, 2007 12:11

ty granule nedávám uplně suché. namočím je ve vodě, tu pak odleju a granule rozmačkam, takže jsou takový vlhký. nejsou rozmačkaný na kašičku, spíš jen na menší kousky. to je špatně když jsou vlhký?
jinak tlamičku ji vytírám dezinfekcí betadine a ještě dostává b-komplex

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”