Činčila po převozu

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod minlub » Ne Bře 18, 2012 22:27

Pokud by to dělal pořád, začal drobit granulky nebo mu slzeli oči, hubnul, mohlo by se jednat o přerůstnání zubů. To by ale nebylo ze dne na den, spíš bych se přiklonila k tomu písku nebo pudru.

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod martej » Ne Bře 18, 2012 22:32

přesně, taky myslím, že to bude tím pudrem, on docela dost práší. Jinak pokud by to neustalo, tak by se mohlo jednat i o zuby - bud vada a nebo jak týden nejedl, tak mu mohli trochu přerůst.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod jasmin » Ne Bře 18, 2012 23:01

Jestli ma problemy s bastenim, tak bych ho vzala opravdu k te Lietavcove na prohlidku kvuli zubum a korenum, v jakem jsou stavu.Pokud by nedejboze byl nejaky problem, pak bys mela plne pravo pozadovat zpet penize, ktere jsi za cincilu zaplatila takove povedene chovatelce.
Ja, kdyz jsem videla jeho soucasne fotky, tak nechci strasit, ale takovy ten kruh okolo oka se mi nezda a pokud casto vrze zubama, malo basti, tak by tady problem mohl byt a to chce resit co nejdrive.
Vsimni si, jestli pri basteni napadne neotvira tlamicku, nevytira si ji pri jidle a po nem, jakoby se nedavi, vic nedrobi pri jedeni a stav bobku.Pokud jsou uzke, cerne a pokroucene, nebo hodne malinke, tak to res ihned.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod martej » Ne Bře 18, 2012 23:10

Já myslím, že to bude tím pudrem, ja bych ho hned k litevcové nebrala, byl by to pro něj další stres. Potřebuje teď hlavně klid. To vylysalé kolem oka měl z plisně. Je plesnivý teď uplně cely :-(

Disable adblock

xxlenkakxx
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: Út Bře 01, 2011 9:25
Místo/Bydliště: Kynšperk

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod xxlenkakxx » Po Bře 19, 2012 6:56

Na zuby bych to taky nevidela. Basti snad normalne.Zadne odchylky v basteni jsem nezpozorovala.Alespon zatim ne.No kdyby nahodou zkusila bych jeste tedy naseho vetu jestli by neprijel.Prerostle zuby by snad poznal.Koreny nevim...Nahraji foto jak vypada ted.

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod Dora » Po Bře 19, 2012 11:14

Lenko, 409g to už je na činčilu dost malo!Žere????Kolik granulí sežere?????
A co seno????Pořádně to hlídej a jestli nežere dostatečně sam a šel by s váhou dolu, tak bych ho přikrmila rodicerem... protože jak činčila zhubne moc, tak pak kolabuje s uplně jiných duvodu, než co může být základní přičina!Přece jen 141g zhubnout je dohně.Snad budou brzo výsledky te koprologie!!!
Hlavně at je co nejvíce v klidu, třeba klec zakrýt něčím ze 3 stran, aby měl co nejvíce soukromí a byl v mistnosti, kde není stále nějaký hluk, nebo jiná zvířata.
Skřípaní zubu muže být jen tak z nudy, ze stresu, nebo mu mužou přerůstat zuby, nebo i počátek kokcidiozy... přičin muže být hodně.Záleží jesti to děla často a nebo to bylo jen jednou...
Držím palečky at je sameček brzo ok :-)

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod jasmin » Po Bře 19, 2012 11:53

Souhlasim, ze veterinar by byl dalsi stres, ale pokud se to nebude lepsit a hlavne, pokud pujde s vahou dolu, mit problemy s bastenim, coz by mohlo ukazovat na problemy s prerustanim zubu, nebo korenu,ci problem s vnitrnimi organy, jatra, tak by se to muselo risknout, ponevadz by to nezvladnul jinak.
Leni, urcite v pripade nutnosti bys s nim mela jit k Lietavcove, ponevadz se specializuje na cincily a hlavne zubni problemy, Tvuj vet by to zrejme nepoznal, pokud v tom nema stejnou praxi, uz tady tech podobnych pripadu bylo mraky, ze lidi sli za jinym vetem, ikdyz meli treba Lietavcovou v miste a ten jinej vet nepoznal vubec nic, prohlasil, ze zuby jsou O,K., problemy samozrejme pretrvavaly a az Lietavcova, nebo jekl zjistili, ze tam problem samozreme je.
Opravdu jsem tim znacne zhnusena, jak ta chovatelka mohla tohle udelat a tu cincilku Ti v takovemto stavu poslat.Pokud je to ta sama z puvodni fotky, tak jde o prokazatelny hnus a je opravdu neco strasneho chudaka zvire svou peci takhle dostat.Nechtela bych videt ostatni cincily u takovych chovatelu.Vlastne chtela a meli by je videt povolanejsi, kteri by okamzite takovy chov stopli, dotycnemu a podobnym dali dozivotni zakaz chovu a jeste byli potrestani.Fakt se mi z neceho takoveho chce zvracet.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod jasmin » Po Bře 19, 2012 11:58

Proste na tech puvodnich fotkach to byla nadherna cincila, pokud jde o jednu a tu samou.A pak uz z ni je jen troska hubena a s problemy plisen apod.Tohle se nestane pres noc, ani kratce a stres z prepravy v tom nevidim tez.Jak tady psali jini, nektere cincilky cestovali i letecky a z vetsich vzdalenosti pres pulku sveta treba a zvladli to, zalezi na tom hodne, v jakem stavu byli totiz predtim, zdravotnim a psychickem.A udelat z tak krasne a puvodne zdrave cincily doslova trosku, to opravdu musela mit otresnou peci.
Moc drzi palce, abyste to zvladli

xxlenkakxx
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: Út Bře 01, 2011 9:25
Místo/Bydliště: Kynšperk

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod xxlenkakxx » Po Bře 19, 2012 12:22

Ahojky :-) Můžu mu dát Rodicare, mám basic, granulky, tak rozpustím. Dávám to králíkům, když jsou po léčbě Sulfadimidinem. Jinak KONEČNĚ baštíme i přes den :-) I Biostan. Ale nebudu se radovat předčasně. Každý byť jen malý pokrok mi dělá u něj obrovskou radost. To skřípání jsem od něj slyšela zatím jen včera, a to jak jsem mu dala písek čistý i s tim pudrem. Už se zdá být v pohodě, je zvídaví, už na nás kouká tim správným činčilářským výrazem. Tak již budu doufat, že bude ok a váha se zastaví úplně a nebude již dále klesat. Zítra snad dorazí i granulky na které byl zvyklí a jedna chovatelka(mona), je tak moc hodná a zkusí nám poslat jedno krmení z Rakouska se kterým je ona osobně velice spokojená a činčilky jí to baští velice s oblibou. Děkuji všem moc za podporu a jistě se tu brzy objeví fotečky, jak dáváme činčiláčka do kupy.

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod Dora » Po Bře 19, 2012 12:29

Tak snad už si zvyká a bude dobrý :-)
Rakouské granulky jsou fajn, výživné a chutné, taky je krmím, můžu jen doporučit :-)

xxlenkakxx
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: Út Bře 01, 2011 9:25
Místo/Bydliště: Kynšperk

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod xxlenkakxx » Po Bře 19, 2012 12:41


Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod Jitka Řeháková » Po Bře 19, 2012 14:16

=D> z ošklivého kačátka se klube přece jenom pěkná činčilka - to je bájo. ´Všechno bude v pohodě, držím palečky a zase pošlete nějaké foto :wink:

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod minlub » Po Bře 19, 2012 20:40

Příspěvky netýkající se tématu přesunuty viewtopic.php?f=3&t=12374

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod jasmin » Út Bře 20, 2012 11:52

Leni, davej ji sem tam i ostropestrec mariansky na procisteni jater, jen na spicinku noze jednou, dvakrat do tydne ke granulim, nebo z ruky a tu kustovnici cinskou-goji, jako pamlsek.V jejim pripade klidne muze jeden kousek obden tedka, nez se zpravi.Obsahuje hrozne moc vitaminu a hlavne vsechna becka potrebna a zvysi i chut k jidlu.
Take jsem nasla dalsi vhodny pamslek, po kterem by se moje utloukla a to je susene plody moruse z bioprodejny.Hlavne dej pozor, aby vsechny tyhle pamlsky kupovane byly opravdu jen pouze susene a ne konzervovane v necem, nektere jsou i v oleji:-( a nebyly prislazeny cukrem.

xxlenkakxx
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: Út Bře 01, 2011 9:25
Místo/Bydliště: Kynšperk

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod xxlenkakxx » Út Bře 20, 2012 12:12

Děkuji za radu. Dnes jsme opět vážily, a přibrali jsme :-) Máme 421g. Už mi dělá radost. Je veselý, zvídavý a už se chová jako činčila. Dnes by měli být i výsledky koprolky, vezla jsem je hned ráno. Goju dávám. Jsem s ní spokojená :-) Snad už bude vše ok. Určitě až se spraví, tak sem hodím foto :-)

Avatar uživatele
AnnaVV
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 509
Registrován: Stř Kvě 04, 2011 12:28
Místo/Bydliště: okr. České Budějovice

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod AnnaVV » Út Bře 20, 2012 21:36

Nechtěla jsem se tu k tomu vyjadřovat jak tu forum upadá,ale už mi to nedá.Toto forum vzniklo kvůli činčilkám a poslední dobou mi to připadá že se tu řeší jen hádky a pořád někdo do někoho rýpe.A někteří uživatelé(nebudu jmenovat) nepřispějí když nějáký chovatel potřebuje radu ,ale jakmile se schyluje k hádce nebo se to týká zrovna někoho koho nemaji rádi tak se do diskuze hned zapojí aby si mohli rýpnout nebo toho dotyčnýho před všemi očernit.Doufám že se tahle situace nějak vyřeší.Ale když to tu čtu dělá se mi tu s toho špatně.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod martej » Út Bře 20, 2012 21:40

Nikdo tady nikoho neočernuje, protože stále nevíme o kom je řeč.....teda já to aspoň nevím. A pokud ty ano, tak bych spíš napsala pani, co činčilu prodavala. Lenka tento příspěvek udělala kvůli svému činčilakovi, protože si snim nevěděla rady :roll:

Avatar uživatele
AnnaVV
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 509
Registrován: Stř Kvě 04, 2011 12:28
Místo/Bydliště: okr. České Budějovice

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod AnnaVV » Út Bře 20, 2012 21:56

Já to nevím kdo pani činčilku prodával.A nevím proč bych jí měla psát.Ale někteří uživatelé se tu v tom rýpou kdo to byl a že ji znaji tu chovatelku co činčiláčka prodávala.a přitom by se tu měl řešit hlavně ten činčiláček

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod Dora » Stř Bře 21, 2012 10:06

AnnaVV napsal:Já to nevím kdo pani činčilku prodával.A nevím proč bych jí měla psát.Ale někteří uživatelé se tu v tom rýpou kdo to byl a že ji znaji tu chovatelku co činčiláčka prodávala.a přitom by se tu měl řešit hlavně ten činčiláček


Však se tu právě řeší ten činčiláček! Že někdo, kdo si říká chovatel, tu udělal z krásné činčily trosku!!!!!

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod Reňaaa » Stř Bře 21, 2012 12:15

No bude lepší, když nebudeme řešit chovatele, který činčilu prodal...stejně nic nevyřešíme a nevidíme do toho. Teď je důležité ať se dá dokupy činčila, takže držím palce :)

Avatar uživatele
AnnaVV
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 509
Registrován: Stř Kvě 04, 2011 12:28
Místo/Bydliště: okr. České Budějovice

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod AnnaVV » Stř Bře 21, 2012 16:38

Reňaaa napsal:No bude lepší, když nebudeme řešit chovatele, který činčilu prodal...stejně nic nevyřešíme a nevidíme do toho. Teď je důležité ať se dá dokupy činčila, takže držím palce :)

úplně s vámi souhlasím :)

xxlenkakxx
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: Út Bře 01, 2011 9:25
Místo/Bydliště: Kynšperk

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod xxlenkakxx » Stř Bře 21, 2012 19:33

Dnes cincilacek opet pribral.Huraaa.A ke vsemu se mi dnes narodily trojcatka.Mam dnes opravdu radost;)

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod Reňaaa » Stř Bře 21, 2012 19:38

Tak dneska samé dobré zprávy :) Gratuluji >:*B

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod minlub » Stř Bře 21, 2012 19:41

Taky ještě jednou gratuluju, jen tak dál :D

Avatar uživatele
AnnaVV
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 509
Registrován: Stř Kvě 04, 2011 12:28
Místo/Bydliště: okr. České Budějovice

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod AnnaVV » Stř Bře 21, 2012 19:43

gratuluju.to jsem ráda že činčiláček přibírá :D

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”