Přidat samečka k samičce s mláďaty?

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Shejla
Nový uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: Út Srp 10, 2010 9:03
Místo/Bydliště: Turnov

Přidat samečka k samičce s mláďaty?

Příspěvekod Shejla » Út Srp 24, 2010 9:19

Koupila jsem si samičku,ta žije ještě s jednou samičkou,ale dnes ráno jsem zjistila,že ta jedna má miminka (druhá samička je opravdu samičkou,první samička miminka už čekala,když jsem ji koupila,což jsem ale nevěděla).Vypadá to,že druhá samička té první,co má mladý nic nedělá.Přesto mě ale napadá jestli ji raději nemám pro jistotu vyndat a místo ní tam nedat samečka z vedlejší klece.Ne proto,aby ji obskočil,ale proto,aby ji pomohl s mláďátky.Ovšem mě napadá jestli by je třeba nemohl zakousnout,když nejsou jeho?

Disable adblock

Avatar uživatele
romana
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 483
Registrován: Ne Kvě 06, 2007 12:52
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod romana » Út Srp 24, 2010 9:33

Samečka k samici rozhodně teď nedávej!!! Mohlo by to dopadnout velmi špatně. Jestli jsou samičky na sebe zvyklé, tak je nechej spolu, druhá jí bude pomáhat místo samečka. Ale dávej na ně pozor, může se stát, že se začnou prát, pak je okamžitě od sebe odděl a samičku s mláďaty nechej až do odstavení prcků samotnou.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Út Srp 24, 2010 10:01

Rozhodně nedávat.Samička je bude bránit a sameček půjde po miminkách.Nech je spolu,pokud si nic nedělají,druhá jí pomůže.Hlavně je kontroluj aby po sobě nezačali prskat,jinak bys je musela oddělit.

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”