nepapá po kastrování

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

petiska
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: Stř Lis 03, 2010 18:36

nepapá po kastrování

Příspěvekod petiska » Čt Zář 08, 2011 7:32

Ahojky všechni. Včera jsem dala svého činčiláčka vykastrovat. ještě na veterině mi ho probudili ale pořád tak pospává. Dnes ráno jsem za ním byla ale ještě nepapal ani nepil :-( je to normální? Zkoušela jsem mu dávat pít i ze stříkačky ale nic.

Disable adblock

Pacinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 365
Registrován: Čt Zář 18, 2008 14:51
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pacinka » Čt Zář 08, 2011 8:49

Že nepapá po kastraci, to je vcelku běžný. Ty mu teď musíš pomoci a dokrmovat, on nemůže zůstat o hladu, mohlo by ho to stát život. Takže Rodicare do stříkačky a krmit, krmit, krmit... :!:

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Zář 08, 2011 14:48

A kde jsi s nim byla, meli inhalacni narkosu isufloran?Jina se u cincil nedoporucuje, ta injekcni je pro ne velmi riskantni.Musis krmit, jak psala Pacinka a take musi do sebe dostat nejakou tekutinu, ale opatrne, aby se nezadusil.
Vim o cem pisu, tohle stalo meho cincilacka jednoho jeste v cizine zivot. S cincilamam jsem zacinala, byla to ma 3cincila behem jednoho roku, byl na kontrole kvuli zlomene nozce, vetrerinarka mu pichla oblbovacku, ponevadz mel i rozbitou hlavicku pry, ikdyz nechapu z ceho, sila mu to a kdyz mi ho tehdejsi pritel privezl, byl v agonii, uz se neprobral a ja ho nekrmila, bala jsem se, kdyz byl v agonii, aby se nezadusil, nevedela jsem, co mam delat, cekala jsem porad, ze se probere a pres noc umrel.

Pacinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 365
Registrován: Čt Zář 18, 2008 14:51
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pacinka » Čt Zář 08, 2011 14:54

Ano, typ narkózy je hodně důležitý, inhalační je šetrná a pro tato zvířátka tudíž nejvhodnější. Teď je opravdu nejdůležitější to, abys do činčiláčka dostala tekutiny a stravu. Doporučuji Rodicare - udělat kašičku a krmit stříkačkou. Pro dodání tekutin třeba více rozředit vodou, kdyby nezačal sám pít. Hlavní je to, aby začal baštit. Hodně štěstí!

Disable adblock

petiska
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: Stř Lis 03, 2010 18:36

Příspěvekod petiska » Pá Zář 09, 2011 8:48

já nevím co měl za narkozu. tak já zajdu do lekarny pro ten rodicar a dám mu ho. kolikrát za den ho mám krmit? Do sena včera kousal ale nezdá se mi že by nějak jedl.

petiska
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: Stř Lis 03, 2010 18:36

Příspěvekod petiska » Pá Zář 09, 2011 9:15

kde mám ten rodicare koupit? tady v lekarně ho nemají ani jim ho tam nevozi? nebo se to kupuje u veterináře?

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Pá Zář 09, 2011 9:19

Rodicare seženeš u veterináře, veterinární prodejně- asi to bude na objednávku. Nejlépe je ho objednat na internetu.
Třeba zde: http://obchod.kralici.cz/p530-alfavet-r ... stant.aspx

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Pá Zář 09, 2011 9:30

Zatim to zkus s granulema rozdrcenyma a rozmocenyma ve vode,nebo jablickove stave z jablicka, pokud ve vode, muzes prisladit troskou glukopuru.Zkus mu koupit ty goji-kustovnice cinska, susene plody ve zdrave vyzive a dej mu jen jeden kousek ted obden, nez se rozbasti, paj jen jednou, maximalne dvakrat do tydne jednu.Pomuze nastartovat chut k jidlu, obsahuje becka

petiska
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: Stř Lis 03, 2010 18:36

Příspěvekod petiska » Pá Zář 09, 2011 9:37

jako že mám rozdrtit granule dát to do vody a tu kaši mu dát stříkačkou? rodicare neseženu obvolala jsem veterináře a snejně by to bylo nejdřív v uterý :-( jablíčka jsem dnes koupila tak ho zkusím nějak vymačkat a štavu mu dat.

Avatar uživatele
Karolína Kapitánová
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 119
Registrován: Út Led 11, 2011 15:01
Místo/Bydliště: Oravský Podzámok, 115/9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Karolína Kapitánová » Pá Zář 09, 2011 9:44

Tak ho objednaj z internetu :
http://cincilka.cz/products/13-rodicare-akut.aspx
Dorucuju aj do 2-3dni, pripadne ak si niekde od Prahy, tak tam maju sidlo...

petiska
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: Stř Lis 03, 2010 18:36

Příspěvekod petiska » Pá Zář 09, 2011 9:49

tak jsem to objednala ne ne od Prahy nejsem jsem od Svitav.

Pacinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 365
Registrován: Čt Zář 18, 2008 14:51
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pacinka » Pá Zář 09, 2011 11:26

S tou četností krmení...já krmila samečka, který na tom byl velice špatně a opravdu nejedl - každé dvě hodiny. Určitě 6 x - 8 x denně bys do něj měla něco dostat. Jakmile ti přijde Rodicare, krm jen jím..ty rozmačkané granulky už pak dávat nemusíš.

petiska
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: Stř Lis 03, 2010 18:36

Příspěvekod petiska » Pá Zář 09, 2011 14:22

tak rodicar budu mít zítra sehnala jsem ho v pardubicich a bratránek mi ho přiveze. trošku rozmočených granuli jsem do nej dostala ale je to boj. on to nechce a je neštastnej ale myslím že alespon sni vždy maličko sena. už mě začal i kousat když ho chci krmit a to nekdy nedělal :-((((

Pacinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 365
Registrován: Čt Zář 18, 2008 14:51
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pacinka » Pá Zář 09, 2011 14:26

Opravdu dbej na to, aby jedl. I přes jeho protesty, nedá se nic dělat. Necítí se dobře, tak se snaží bránit. To je jako kdybys neměla chuť k jídlu, ale jíst prostě musela a někdo ti to nutil. Při krmení dávej pozor, aby to nevdechl, jinak do něj musíš jídlo dostat - mohla bys o něj přijít.
Zkoušela jsi mu nabídnout šípek, goji, rozinku, křížalu? Bylinky? Jestli má aspoň o něco zájem?
S Rodicarem gratuluju, nasaď ho, jakmile se ti dostane do rukou..

petiska
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: Stř Lis 03, 2010 18:36

Příspěvekod petiska » Pá Zář 09, 2011 21:36

Zkoušela jsem mu nabízet vše jediny co si vzal je vitamin C a jedna křížala jinak nic a to rozinky miluje. Dávám mu ty rozmočený granule a zítra kolem obeda nasadím ten rodicar. on i tak divně leži ale jizvy má pěkny. ach jo

Avatar uživatele
Karolína Kapitánová
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 119
Registrován: Út Led 11, 2011 15:01
Místo/Bydliště: Oravský Podzámok, 115/9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Karolína Kapitánová » Ne Zář 11, 2011 12:58

Tak drzim silno palce, nech sa cincilák rozpapá, myslim ze Rodicare by ho mohol nastartovat, ale este si s nim zrejme poriadne zabojujes. Prave koli tomu, ze spapa len malinko, ho musis krmit vela krat za den. Je to sice narocne, ale bez tvojej starostlivosti by nemusel prezit....tak pevne nervy a
vela stastia ;)

NNikisek
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 259
Registrován: Ne Lis 15, 2009 19:41
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod NNikisek » Ne Zář 11, 2011 13:34

držím činčiláčkovi palce :wink: neboj on se ti rozpapá, u nás byl s rodicarem taky úspěch, ale jak píšou ostatní chce to krmit často a zkoušet mu dávat všechno co má rád a držet ho v teple. Jizvičky se zahojí a jemu bude zase dobře :P

petiska
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: Stř Lis 03, 2010 18:36

Příspěvekod petiska » Po Zář 12, 2011 9:03

Ahojky všichni, tak Monty mě už papá každý 4hodiny tak 4ml ale sám z misky si nic nevezme! tak nevím jak ho donitit aby papak hezky zase z misky. křížalu mi z misky vezme ale granulky ne.

Pacinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 365
Registrován: Čt Zář 18, 2008 14:51
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pacinka » Po Zář 12, 2011 9:46

Aspoň že si vezme tu křížalu..ale zkus krmit ještě vícekrát, ať se mu pořádně rozjede zažívání. Jeví zájem o seno?

petiska
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: Stř Lis 03, 2010 18:36

Příspěvekod petiska » Po Zář 12, 2011 12:10

jo do sena si kousne. dopoledne můžu jen jednou protože jsem od 7 do 15 v práci tak můžu jet domu jen jednou ale dám mu než jdu do práce pak jednou zajedu domu a pak až přijdu z práce a do večera ještě tak 3x. ale nevím co mám dělat aby si to jídlo vzal sám.

Pacinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 365
Registrován: Čt Zář 18, 2008 14:51
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pacinka » Po Zář 12, 2011 12:57

S tím neuděláš asi nic, on sám se musí cítit natolik dobře, aby se rozpapal...na tobě je ho rozkrmit...

petiska
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: Stř Lis 03, 2010 18:36

Příspěvekod petiska » Čt Zář 22, 2011 9:56

Ahojky všichni. mám činčilku Amálku a během 14dní ubrala hrozně na váze a tak divně jakoby chrochtá nebo nevím co je to za zvuk. Nevíte někdo co by jí mohlo být?

Pacinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 365
Registrován: Čt Zář 18, 2008 14:51
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pacinka » Čt Zář 22, 2011 10:20

O kolik zhubla? Baští? Pokud ne, musíš krmit. A hlavně asi taky co nejrychleji navštívit nějakého veta, co rozumí činčilkám. Z tvého popisu je těžký říct, co by to mohlo být, ale činča má evidentně problém.

Avatar uživatele
AnnaVV
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 509
Registrován: Stř Kvě 04, 2011 12:28
Místo/Bydliště: okr. České Budějovice

Příspěvekod AnnaVV » Čt Zář 22, 2011 10:44

určitě zajděte co nejdřív k veterináři.mohl by to být zápal plic

Pacinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 365
Registrován: Čt Zář 18, 2008 14:51
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pacinka » Čt Zář 22, 2011 10:52

Jestli to v Amálce chrastí, píská při nádechu a výdechu, je "smutná", apatická, nejeví zájem ani o jídlo a hubne - tak to na ten zápal plic i vypadá. Bez zásahu veta, nasazení antibiotik a dokrmování o ni můžeš přijít :( Tak pokud jen trochu můžeš, upaluj na veterinu!

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”