Vztahy mezi činčiláři

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

michalw
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 100
Registrován: Út Črc 28, 2009 22:18
Místo/Bydliště: Sedliště
Kontaktovat uživatele:

Vztahy mezi činčiláři

Příspěvekod michalw » Čt Kvě 17, 2012 16:04

Vážení činčiláři,
jak tak sleduji posledí měsíce či rok vývoj na činčilí scéně musím konstatovat že vzájemné antipatie a nesnášenlivost je
silnější než samotný zájem o činčily a o rozvoj této chovatelské odbornosti v rámci ČR.

Místo toho aby se rozvíjela zdravá konkurence která by vedla k rozšíření řad chovatelů, ke zkvalitnění chovného materiálu a
tím k rozvojitéto odbornosti se tu rozšířila vzájemná nesnášenlivost jednotlivců popřípadě skupin.

Jestli si myslíte že toto je cesta tak tento přispěvek ignorujte a pokračujte v trendu který zde nyní je.

Já si ale myslím že toto cesta není a proto jsem založil toto téma a chci Vám zde položit jednu otázku. (viz. níže tučně)

Vás kteří máte zájem se vyjádřit jen prosím o jedno.
Napište pouze svůj názor. Na příspěvky ostatních prosím nereagujte ale jen se nad nimi zamysleme.


Otázka:

Co podle Vás přispějě k ozdravení vztahů mezi činčiláři a tím k rozvoji této odbornosti v ČR?



Děkuji všem kteří se zapojí.

Disable adblock

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Vztahy mezi činčiláři

Příspěvekod Terezka » Čt Kvě 17, 2012 16:09

Krásné téma. Nevím jak přispět je zvýšení odbornosti, když mám pouze dva kluky jako miláčky, nicméně by bylo fajn, kdyby se lidé navzájem více chválili a smýšleli pozitivně, učili se od zkušenějších. Kéž by zapomněli na křivdy a pomluvy a to negativní, přestali negativně komentovat a začali hledat to, co se komu povedlo.

michalw
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 100
Registrován: Út Črc 28, 2009 22:18
Místo/Bydliště: Sedliště
Kontaktovat uživatele:

Re: Vztahy mezi činčiláři

Příspěvekod michalw » Čt Kvě 17, 2012 16:13

Terezka - děkuji za názor

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vztahy mezi činčiláři

Příspěvekod minlub » Čt Kvě 17, 2012 16:20

Souhlasím s Terezkou. Bohužel se to vše kumuluje na činčile.com a odrazuje ostatní uživatele, což je smutné. Pokud se zlepší atmosféra zde, mohli by se zlepšit i vztahy mezi chovateli.

Disable adblock

michalw
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 100
Registrován: Út Črc 28, 2009 22:18
Místo/Bydliště: Sedliště
Kontaktovat uživatele:

Re: Vztahy mezi činčiláři

Příspěvekod michalw » Čt Kvě 17, 2012 16:23

minlub - děkuji za názor

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: Vztahy mezi činčiláři

Příspěvekod Reňaaa » Čt Kvě 17, 2012 16:26

Také souhlasím s Terezkou.

Jinak taky by to chtělo reagovat mnohem méně rýpavě, nestarat se do něčeho po čem mi je velké nic (topic Výstava), bavit se víc o činčilách, ne o lidech.

Avatar uživatele
Jirka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 70
Registrován: Čt Pro 29, 2011 22:34

Re: Vztahy mezi činčiláři

Příspěvekod Jirka » Čt Kvě 17, 2012 16:27

Stačí tolerovat jeden druhého, ale někteří lidé to bohužel nedokáží.

michalw
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 100
Registrován: Út Črc 28, 2009 22:18
Místo/Bydliště: Sedliště
Kontaktovat uživatele:

Re: Vztahy mezi činčiláři

Příspěvekod michalw » Čt Kvě 17, 2012 16:29

Reňaaa - děkuji za názor

Jirka - děkuji za názor

Avatar uživatele
katerina.kat
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 232
Registrován: Ne Dub 01, 2012 19:28
Místo/Bydliště: Havlíčkův brod

Re: Vztahy mezi činčiláři

Příspěvekod katerina.kat » Čt Kvě 17, 2012 17:12

Vztahům mezi chovateli moc nerozumím. Nebo spíš do nich nevidím. Dokud jsem neměla problém a nehledala odpověď ani jsem nevěděla že je tolik chovů a toto fórum. Souhlasím se vším co je psáno výše. Hlavně s tím že je potřeba začít tam, kde se kumulují chovatelé nejvíc........na fórech, srazech, výstavách.....tam je potřeba udělat dobrá atmosféra. Pak je šance....

michalw
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 100
Registrován: Út Črc 28, 2009 22:18
Místo/Bydliště: Sedliště
Kontaktovat uživatele:

Re: Vztahy mezi činčiláři

Příspěvekod michalw » Čt Kvě 17, 2012 17:18

katerina.kat - děkuji za názor

Avatar uživatele
mr.majkl
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 175
Registrován: Ne Led 17, 2010 22:31
Místo/Bydliště: Třemošná u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Vztahy mezi činčiláři

Příspěvekod mr.majkl » Čt Kvě 17, 2012 17:21

Co tak pozoruji, když se zde někdo zeptá na nějaké "ožehavé" téma okolo činčil, kde může mít více zkušenějších uživatelů různé názory, tak se rady změní v hádku a pak se to přenáší na další a další témata. Z písma se ani nedá poznat, zda člověk něco myslí ironicky, hanlivě atd. a každý člověk si to přebere jinak, takže co se řídit třeba příslovím - dvakrát měř a jednou řež?

Ostatně, jsme tu hlavně od toho, abychom pomáhali činčilám, ne svému egu za PC :-)

michalw
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 100
Registrován: Út Črc 28, 2009 22:18
Místo/Bydliště: Sedliště
Kontaktovat uživatele:

Re: Vztahy mezi činčiláři

Příspěvekod michalw » Čt Kvě 17, 2012 17:29

mr.majkl - děkuji za názor

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: Vztahy mezi činčiláři

Příspěvekod ajtik » Čt Kvě 17, 2012 17:30

Stačí mluvit pravdu a přiznat chybu.

michalw
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 100
Registrován: Út Črc 28, 2009 22:18
Místo/Bydliště: Sedliště
Kontaktovat uživatele:

Re: Vztahy mezi činčiláři

Příspěvekod michalw » Čt Kvě 17, 2012 17:34

ajtik - děkuji za názor

vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

Re: Vztahy mezi činčiláři

Příspěvekod vera novotna » Čt Kvě 17, 2012 17:41

Taky mě fakt už dlouho nebaví číst a přeskakovat "trefné názory mezi některými tzv. uživateli" a dočíst se konečně toho, co aktuálně potřebuji i když přes své dlouholeté činčilářské zkušenosti se stále učím...taky to nedává naději a správnou odpověď na nutnou otázku nejen hostům, které je pak odrazí od registrace k užívání fóra, ale i otázek od nových registrovaných nováčků, kteří si raději pak projdou to co zrovna potřebují :( a po své registraci už raději dlouho nepřispívají! K tomuto taky dost napovídá statistika počtu uživatelů se vším všudy...myslím si, si že každé fórum by mělo být o vzájemné pomoci díky chatu a porozumění mezi členy bez konkrétních urážek a odbývání mezi členy, protože toto si už dokáže najít a přečíst i žák základní školy na I.stupni a vybrat si to, co mu "právě udělalo radost pro jeho fajn náladu" a podělit se o ni s ostatními vrstevníky. Pak toto fórum je jedině pro zábavu nejen školních dětí, ale kolikrát i dospělých :? ...nevím, ale jestli mohu přispět, tak pro upozornění ostatních na fóru na nevhodné chování bych dala každému takovému "temperativnímu a nezdržitelnému uživateli" pod jeho přezdívku označení např. :!: nebo černý puntík, červený blesk na dost dlouhou dobu užívání fóra a pak hlasování všech pro odstranění tohoto trestu...hold jako za přestupek ve škole pro žáky nebo vězeňský trest...vím, že to zní moc dětinsky, ale v mnoha případech se to fakt hodí...děkuji týmu fóra za přečtení mého příspěvku a předem se omlouvám, pokud jsem někoho nechtěně urazila nebo napadla, ale nebylo to mým cílem a jsem ráda za takto vznesenou myšlenku s přáním o hodně víc zlepšených a hlavně upřímných vztahů mezi lidmi : vždyť tady jde přece o naše mazlíčky, kteří potřebují naši péči a čekají na naši lásku :wink: ...

michalw
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 100
Registrován: Út Črc 28, 2009 22:18
Místo/Bydliště: Sedliště
Kontaktovat uživatele:

Re: Vztahy mezi činčiláři

Příspěvekod michalw » Čt Kvě 17, 2012 17:44

vera novotna - děkuji za názor

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vztahy mezi činčiláři

Příspěvekod minlub » Čt Kvě 17, 2012 17:47

Hezky napsáno Věro :) určitě to stojí k zamyšlení.

Avatar uživatele
RENÁTA
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 321
Registrován: Čt Bře 10, 2011 21:21
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: Vztahy mezi činčiláři

Příspěvekod RENÁTA » Čt Kvě 17, 2012 18:40

já se všemi co tu psali souhlasím , jsem tady teprve rok, čili začátečník v chovu činčil a nebaví mě číst nějaké hádky jsem tu proto, abych se něco přiučila a myslím si ,že nejsem jediná . Většina lidí co tu chodí čekají hlavně rady a ne hádky nebo napadání když něco udělají špatně a tak by to mělo tady fungovat.Radit a pomáhat druhým. Neumím moc psát slohovky, tak se omlouvám ,ale snad pochopíte co jsem tím chtěla napsat.

Avatar uživatele
katerina.kat
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 232
Registrován: Ne Dub 01, 2012 19:28
Místo/Bydliště: Havlíčkův brod

Re: Vztahy mezi činčiláři

Příspěvekod katerina.kat » Čt Kvě 17, 2012 18:43

Ještě jsem chtěla dodat že by bylo méně sporů být jedna organizace. Kdyby se všichni dohodli a buď někde byli členy nebo nikde. Nebo alespoň tolerovat snahu a nápady druhých ne si za ně nadávat, kazit snahy a napadat se či bránit navzájem.

vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

Re: Vztahy mezi činčiláři

Příspěvekod vera novotna » Čt Kvě 17, 2012 19:09

Moc děkuji michalw a minlub,... snad to přispěje k mnohem lepším výsledkům tohoto fóra, které by jinak šlo tzv. do kopru pro obveselení ostatního "světa" a tím pádem bez pomoci ostatním v jejich chovu činčilek, ale tímto nikoho neurážím, protože nenávidím zbytečné napadání a hádky podle přísloví "stokrát nic umořilo osla"!!!

michalw
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 100
Registrován: Út Črc 28, 2009 22:18
Místo/Bydliště: Sedliště
Kontaktovat uživatele:

Re: Vztahy mezi činčiláři

Příspěvekod michalw » Čt Kvě 17, 2012 19:10

vera novotna - děkuji za názor

lara
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 201
Registrován: Pá Říj 28, 2011 13:25
Místo/Bydliště: středočeský kraj

Re: Vztahy mezi činčiláři

Příspěvekod lara » Čt Kvě 17, 2012 19:37

jsem za toto téma vděčná protože by to chtělo pročistit vzduch - myslím že hádek už bylo dost a měli bychom se věnovat konstruktivní diskusi co nám přinese nové poznatky které jsou k nezaplacení !! Není nad osobní zkušenost takže když ji tady někdo napíše měli bychom se nad tím zamyslet jestli na tom něco není a ne to hned hanit protože o tom většina lidí třeba neslyšela ... mělo by to tu být hlavně o toleranci názorů- samozřejmě nemusíme souhlasit s každým názorem a od toho se to tu jmenuje diskuse ,je důležité věci probrat a dozvědět se o nových poznatcích,zkušenostech atd... ale pokud má někdo jiný názor tak by to měl sdělit slušně a bez rýpání - to by snad neměl být pro nikoho problém! není nic jednodušího než se k sobě chovat slušně a společně spoluprocovat - jde tu hlavně o činčily a na to bychom neměl nikdy zapomenout !!!Pokud mají někteří členové mezi sebou spory či co tak to sem dle mého názoru nepatří , vždyť přeci to že někoho "nemusím" neznamená že cokoli napíše je špatně!!!!Doufá,m že se to tu zklidní a budeme řešit to co se tu řešit má a to jsou činčily ...

michalw
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 100
Registrován: Út Črc 28, 2009 22:18
Místo/Bydliště: Sedliště
Kontaktovat uživatele:

Re: Vztahy mezi činčiláři

Příspěvekod michalw » Čt Kvě 17, 2012 19:41

lara - děkuji za názor

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Vztahy mezi činčiláři

Příspěvekod martej » Čt Kvě 17, 2012 19:50

Já si hlavně myslím, že to je o té tolerantnosti. Popravdě mě taky nebaví, že tu na mě neustále útočí tři členové, já se musím bránit a nakonec z toho vyjdu špatně. Myslím, že když někoho nemusíme, tak ho máme ignorovat a ne do něj naschvál rýpat a provokovat ho k hádce, i když slušným způsobem. Je tu i možnost, že si toho člověka dáte do ignor listu a jeho příspěvky nevidíte. Taky myslím, že když se někdo zeptá na radu a je to fatální chyba, že by se všichni měli na něj sesypat, jak vosy a říkat mu, jak je špatnej - první dobrý krok je ten, že se zajímá!
A další co se mi nelíbí, tak je fakt, že tu všichni pomlouvají a pranýřují všechny, aniž by se vůbec zajímaly o chov, jak kdo k němu přišel, jak se k činčilám chová, atd. Chápu, že je snadnější pomlouvat, ale kdyby každý místo pomluv sedl a jel se na dotyčný chov podívat, udělal by mnohem lépe.

michalw
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 100
Registrován: Út Črc 28, 2009 22:18
Místo/Bydliště: Sedliště
Kontaktovat uživatele:

Re: Vztahy mezi činčiláři

Příspěvekod michalw » Čt Kvě 17, 2012 19:55

martej - děkuji za názor

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”