Nežerou granule

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Nežerou granule

Příspěvekod tuta » Stř Říj 31, 2007 8:12

Ahoj, tak mě zas ty mý potvory vyděsily...
V neděli jsem je čistila a dala jsem jim patku chleba (celkem velkou, teda větší než obvykle)... Normálně zbaštily od večera do večera 2/3 misky granulí (někdy o něco víc) a vypijí 3/4 napaječky a sní seno (skoro všechno, tak hrstku a půl).
Včera jsem večer mrkala, že miska není prázdná (dávám tam jen o málo víc než sní), byla snězená ani ne půlka dávky, seno zmizelo všechno a vodu pily taky normálně... Dneska ráno měly zase snězený seno a vodu vypitou normálně, ale granulí neubylo...
Mám ještě čekat nebo je zavléct na prevenci? Nemůže to být, že se přecpali chleba?
M.

Disable adblock

Leggy
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 286
Registrován: Stř Říj 17, 2007 20:20
Místo/Bydliště: SK

Příspěvekod Leggy » Stř Říj 31, 2007 9:01

Nedala si im nahodou nove granule,nepresla si na ine krmivo,ktore im mozna nechuti?Skus im napriklad dat len granule bez sena a ak to nezbastia tak vtedy by som s nimi isla na preventivnu prehliadku.

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » Stř Říj 31, 2007 9:17

nene, nasypala jsem zbytek WM do pětilitrovky (ještě mám v pytli tak 2 kila) je to opravdu zbytek WM-ty bratránkovi granule jsem jen rozesílala, ještě si k nim ani nečuchli...
M.

Avatar uživatele
LUCIA
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1517
Registrován: Út Srp 15, 2006 13:16
Místo/Bydliště: Bratislava, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LUCIA » Stř Říj 31, 2007 9:23

chvilku este pockaj....mozno zmenili chute...niekedy im chuti a niekedy to nechcu....

Disable adblock

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Stř Říj 31, 2007 9:30

ti mí někdy žerou jak najatí, někdy ne
pokud baští aspoň seno, tak hlady neumřou :wink:

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ajtik » Stř Říj 31, 2007 12:34

Mě tohle udělali když jim po granulích přeběhla myška dostala se nám do bytu z venku a holky nežraly dokud jsem ji nečapla do pastičky.

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » Stř Říj 31, 2007 12:58

ne to ne, myška by nechala někde bobky... u mě jsou jen činčilí... bydlím v 10 p., záchod i koupelnu zavírám, takže nevěřím, že by se ke mně dostalo nějaké takové zvířátko... Granule jsem sice měla ve sklepě, ale doteď je normálně baštili a do bytu jsem je přendala asi před měsícem...
M.

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ajtik » Stř Říj 31, 2007 13:08

Tak se jim třeba přejedli a chtěj změnu :wink:

Avatar uživatele
Schelbinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 237
Registrován: Út Říj 30, 2007 17:03
Místo/Bydliště: Bdín;okr.Rakovník

Příspěvekod Schelbinka » Stř Říj 31, 2007 20:57

Ahoj chtela bych se zeptat jak naucit moji cincilku papat granule? davam ji smes ale prevazuji granule a ty v misce zustanou... Mam je tam nechavat? nebo ji davat jen ciste granule? moc dekuji za radu...

Avatar uživatele
LUCIA
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1517
Registrován: Út Srp 15, 2006 13:16
Místo/Bydliště: Bratislava, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LUCIA » Stř Říj 31, 2007 21:00

Schelbinka napsal:Ahoj chtela bych se zeptat jak naucit moji cincilku papat granule? davam ji smes ale prevazuji granule a ty v misce zustanou... Mam je tam nechavat? nebo ji davat jen ciste granule? moc dekuji za radu...


skus postupne pridavat cite granulky....ja som mojmu z jedneho dna na druhy zmenila stravu...ale ja som ho dlho nekrmila zmeskou...takze som nemala problem.... :wink:

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Stř Říj 31, 2007 21:11

Schelbinka napsal:Ahoj chtela bych se zeptat jak naucit moji cincilku papat granule? davam ji smes ale prevazuji granule a ty v misce zustanou... Mam je tam nechavat? nebo ji davat jen ciste granule? moc dekuji za radu...

Já bych ji dal trochu té směsky a doplnil čistými granulemi. Tvoje činča je ještě mladá, takže by neměla být ještě jednostranně zaměřená. Moje zkušenost je, že mikroši žerou všechno :wink: . Tak ji zkus přinutit na granule, nabídni ji víc druhů a hlavně ať má seno, kdyby stávkovala :roll: .

Petra Baková
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: Út Črv 05, 2007 14:38
Místo/Bydliště: Převážně Kolín

Příspěvekod Petra Baková » Stř Říj 31, 2007 21:17

já když sem svoje myšaky koupila tak samci žrali jen směsku, a když sem jim koupila granule, tak prostě zůstali v misce ale směska zmizela. tak sem je nechala tyden jen s granulemi a senem, a jak byl hlad granule přišly k chuti a ted jakmile se jim dosype miska tak se do ní schutí pustí

Avatar uživatele
LUCIA
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1517
Registrován: Út Srp 15, 2006 13:16
Místo/Bydliště: Bratislava, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LUCIA » Stř Říj 31, 2007 21:53

Petra Baková napsal:já když sem svoje myšaky koupila tak samci žrali jen směsku, a když sem jim koupila granule, tak prostě zůstali v misce ale směska zmizela. tak sem je nechala tyden jen s granulemi a senem, a jak byl hlad granule přišly k chuti a ted jakmile se jim dosype miska tak se do ní schutí pustí


aj tak sa da.... :wink: :)

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ajtik » Stř Říj 31, 2007 22:49

Moje první činča ze zverimexu taky jedla jen směs tak jsem ji přebírala voříšky jsem vyloučila ihned a postupně jsem přidávala granulky a za měsíc už jedla jen granule :wink:

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » Čt Lis 01, 2007 8:38

mně u Báry pomohla až další 2 činče (Terezka byla tak pažravá, že se holky naučily baštit co nejdřív)...
M.

Avatar uživatele
HanaS
Nový uživatel
Příspěvky: 17
Registrován: Út Srp 14, 2007 12:58
Místo/Bydliště: Semily

Příspěvekod HanaS » Út Lis 06, 2007 13:34

Moje činčila má také období, že sní za den více sena, než granulí, nebo obráceně. Vybírají si hold to, na co mají zrovna chuť. Tak bych v tom nehledala nějaký problém. Pokud by nejedly nic, tak tam už bych se pak začala bát... ale to není tvůj problém...

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » Út Lis 06, 2007 14:19

tak naštěstí to bylo tím chlebem... nevím co mě to napadlo, možná, že jsem ho měla hozenej na lince a zavazel :oops:
Když ta miska nebyla snězená 2 dny po sobě, tak jsem se vyděsila (naposledy se toto stalo když umřela Terezka). A Matylda asi čeká mimi (je jak dělová koule)...
M.

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”