Strava - vaše otazky a zkušenosti

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Stř Pro 29, 2004 20:47

No je to fakt, vetsinu z toho, co by cincili nemely alespon ne denne, ani obden je rozemlete v granulich co se prodavaji a i tech od chovatelu zrejme. Tuky jsou bohuzel obsazeny ve vsech granulich, co jsem se setkala, kukurice, soja, slunecnice apod. Jak to? Ktere granule a jakou znacku Walkyrien pouzivas a daji se sehnat i tady?

Disable adblock

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Stř Pro 29, 2004 21:09

Ina napsal:No je to fakt, vetsinu z toho, co by cincili nemely alespon ne denne, ani obden je rozemlete v granulich co se prodavaji a i tech od chovatelu zrejme. Tuky jsou bohuzel obsazeny ve vsech granulich, co jsem se setkala, kukurice, soja, slunecnice apod. Jak to?


Jak to? To je přesně to, co taky nechápu. Tu�íte někdo, co v�echno mají nebo nemají za povinnost výrobci a distributoři krmiv? �e vyrábí nezdravé krmení, to je�tě pochopím. My si taky kupujeme pro sebe nezdravé... Ale jak je to s označením na obalech? Jak to, �e směska slunečnice a buráků s trochou sma�ených banánových chipsů se jmenuje základní krmivo pro činčily? Není to něco jako klamání spotřebitele?

Nechápu, jak to, �e označení na obalech je �patné a rozpis slo�ení neúplný. Kolik druhů granulí u nás prodávaných má na etiketě napsáno v�e, z čeho se skládají? Mám docela vztek, proto�e bych ráda dávala Lumpovi na ty jeho játra granule kvalitní a nezávadné, ale dost se ve výběru plácám :cry:
Nutno dodat, �e tohle není jen o činčilích granulích, ale o krmení pro zvířata obecně :cry:

XXX

Příspěvekod XXX » Stř Pro 29, 2004 22:52

vymazane
Naposledy upravil(a) XXX dne So Dub 02, 2005 20:11, celkem upraveno 1 x.

Avatar uživatele
Veronika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: Út Pro 07, 2004 13:17
Místo/Bydliště: Psáry
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Veronika » Čt Pro 30, 2004 8:12

Vitakraft si chválí spousta chovatelů...co jsem se tak ptala, kterými granulkami činčily krmí, odpověď v�dy byla..."jedině osvědčenými granulemi Vitakraft.
Já u� jsem se asi rozhodla, dám na rady a koupím Vitakraft.

Disable adblock

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Čt Pro 30, 2004 8:19

Jen�e ty moje pří�erky Vitacraft nechtějí. Mrňous, který rozhodně zmlsaný není a slupne v�echny, tak si k nim ani nečuchne. Vitacraft nechtěl od začátku, co ho mám. Ach jo. Zkusím je přesvědčit.

Jak je to vlastně s obilninami? Jaký maximální podíl v krmení by měly mít, víte to někdo?

Avatar uživatele
Veronika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: Út Pro 07, 2004 13:17
Místo/Bydliště: Psáry
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Veronika » Čt Pro 30, 2004 8:32

Tak to já mám velký �těstí, �e můj činčík sní v�echny, které mu podstrčím, tak teď zkusím Vitakraft. Třeba je jíst nebude, kdy� jsou tak zdravé :D . V těch co mu dávám určitě nějaká rozemletá kukuřice nebo obiloviny budou, tak proto mu tak chutnají. A nebo není zmlsaný?? :lol:

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

granule

Příspěvekod Ina » Čt Pro 30, 2004 12:33

Je videt, ze nazory i nekterych chovatelu se neslucuji a ani ja ted zjistuji, ze v tom nemam zcela jasno. Myslela jsem si, jak krmim zdrave granulema od chovatele, ale nemusi tomu tak byt, pokud obsahuji hodne tuku, musim to zjistit. Krasne sice voni, jsou cerstve, ale nemusi byt treba v nich vse zdrave. Byla jsem presvedcena, ze obilniny a obcas i tu kukurici muzou, pouze ze je pro ne velmi skodlive, ba primo vrazedne susene ovoce, rozinky a sladke ovoce v dennim mnozstvi byt jen jednoho kousku a hlavne semena a orechy. V jedne knizce o cincilach, autor je myslim Motycka nejaky a jmenuje se mame doma cincilu je podle me takovych silenosti, uz jen ten navod na krmeni cincily, ze se ma pripravovat smeska doma a je tam kukurice, hrach, slunecnice, kvasnice, obilniny naklicene, soja a ja nevim, co jeste a krmi tim velkochovatele. Je mi jasne, ze zrejme tato knizka byla vydana bud podle informaci kozesinovych chovatelu, nebo ja nevim a je mi take jasne, ze kozesinovy chovatele, nevim jestli vsichni krmi tedy takto nezdrave, ponevadz nejdulezitejsi pro ne je kozesina a co nejvice vykrmene zvire, ktere stejne dlouho nezije. Chovne pary jsou chovne take jen nekolik roku a potom pravdepodobne jsou zabiti, tak se tam nasledky nezdrave stravy nemaji moznost projevit. Tot muj nazor, ponevadz podle neceho ty nezdrave veci vyrabeji a je asi rozdil cincila chovana na kozesinu, nebo jako domaci zvire. Musim zjistit slozeni tech granuli od chovatele, Walkyrien, kolik ceho a v jakem mnozstvi by tam melo byt? Opravdu skodi v tech granulich rozemleta kukurice, tam to bude pod vlakninou a soja, obilniny? Obilniny tedy vubec nemuzou? Jsou i v sene, tohle se tezko uhlida. Ja si porad myslim, ze nejhorsi jsou pro ne ty pamlsky sladke a orechy, semena.
Psala jsem Ti, jaky jsem mela incident s tou jednou zenskou, co jsem ji chtela v prodejne poradit at nekupuje a nedava ty semena, orechy a rozinky a jak byla silene arogantni a nedalo se s ni vubec mluvit? Koukala na me jak na nejaky odpad, co si to vubec dovoluju a ze dostavaj a budou dostavat denne orech a jine veci, co by nemely, ze jsou na to zvykly a ze mi do toho nic neni. Musela jsem se fakt drzet tenkrat. Ze vyrabeji nezdrave krmiva nejen pro cincily, ale i ostatni hlodavce a jina zvirata je pravda a co me ale stve nejvic, to klamani zakaznika. Na krmivech doplnkovych jsou uvedena zakladni a i jine blbosti, datum spotreby je kolikrat absolutne k neprecteni, najdou se tam i plisne. Vitacraft jsem zkousela davat a take mym cincam nejede, ale po granulich od chovatele se muzou zblaznit.

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

chovatele

Příspěvekod Ina » Čt Pro 30, 2004 12:40

Take si vzpominam, ze mi rikala manzelka chovatele kozesinoveho, ze jim take umrely nejake cincily na strevni problemy, zauzleni apod., ale ze to nezkoumali a na veterinu podle me nejezdi pri tom mnozstvi. Tam kdyz cincila uhyne, tak to tak proste asi berou bohuzel. Zrejme to bude tim vykrmovanim, pamatuji se, ze jedna cinca od nej, co jsem si brala vazila 800gramu a trvalo ji pul roku, nez dokazala vyskocit na nizky gauc. Nakonec zila jen rok. Byl problem se zuby a strevama. U kozesinovych chovatelu, nemam rada ten nazev, ale nevim, jak to rozlisit tady, nemaji cincily zadny pohyb, tezko takovemu mnozstvi budou davat vybeh a jsou po celou dobu, nez je zabiji v malych klecich, takze i ta zacpa je namiste a navic jsou vydatne krmene, nevim, jestli je to vsude tak.

Avatar uživatele
Veronika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: Út Pro 07, 2004 13:17
Místo/Bydliště: Psáry
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Veronika » Čt Pro 30, 2004 13:05

Je to tě�ký vybrat ty správný granule. Třeba ty Vitakraftový činči nechtěj, jeliko� v nich necejtí ty v�echny nezdravé věco jako slunečnice, kukuřice atd. Asi �ádné zvířátko nejí to co je pro něj zdravé....
A granulím od chovatelů bych taky nevěřila, bůh ví co v nich je rozemleto. Teď jsem měla mo�nost odebírat granule od velkochovatele a kdy� mi řekl, �e je krmí granulemi pro králíky, tak jsem to ihned odmítla. Je to děs!!!! Kdy� jsem mu oznámila, �e granule pro králíky nejsou pro činču dobré kvůli hormonům a následně to vede k po�kození jater, tak mi řekl �e to vůbec nevadí, maximálně jim porostou svaly a nic víc. Mláďata prý mají několikrát do roka a některé činči staré u� deset let, tak to prý ne�kodí. U� s tím mají zku�enost. Na�la jsem si ten typ granulí a pou�ívají se k výkrmu o hormonech tedy ve slo�ení nebylo ani slovo, ale kdo tomu má věřit. Obsahují vápenec, sůl, úsu�ky pícnin, obiloviny, semena a seno. Něco podobného jako granule Apetit CH.
Tak�e nejspí� asi �ádné granule nejsou ty ideální.

Avatar uživatele
VeronikaL.
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: Po Říj 04, 2004 15:08
Místo/Bydliště: Praha

strava pro činčily

Příspěvekod VeronikaL. » Čt Pro 30, 2004 15:44

Nějak se v těch zásadách správné činčilí vý�ivy přestávám orientovat a potřebovala bych poradit. Původně jsem myslela, �e je nejdůle�itěj�í hlavně jim nedávat oří�ky, sladkosti aj., ale třeba obilí a lu�těniny �e mů�ou, tak�e jsem jim dávala dost často domácí směs z granulí, obilí, čočky, hrachu a p�eničných otrub. Teď mám po přečtení některých příspěvků pocit, �e to nesmějí. Znamená to, �e to nesmějí vůbec nikdy, nebo jen jako hlavní jídlo, a v omezeném mno�ství řekněme 1x týdně by se jim to dát mohlo? Asi před 14 dny jsem koupila ve Zverimexu granule Darwin (podle etikety vyrobené týden předtím) - ty činčilám hrozně chutnají a vrhají se po nich, i kdy� nic jiného kromě sena nedostávají, ale není tam napsané slo�ení. Nevíte náhodou o nich něco, jaké jsou? Jestli jsou vhodné jako hlavní krmivo? Mám doma koupenou směs Prestige Chinchilla Nature - koupila jsem ji původně pro malou Muchly, kdy� byla ve strestu zalezlá v rohu klece a nekomunikovala, aby se rozjedla. Malá Muchly se rozjedla za dva dny a směs jedly činčily zatím jednou. Dočetla jsem se zde, �e Prestige je dobrá značka. Mů�u to tedy činčilám jako doplněk dávat? A jak často? Tak 1x za 10 dnů? Má se z té směsi něco odstranit? Včera jsem se odhodlala dát činčilkám jablko, ale jen stra�ně malý kousek, proto�e nejsou zvyklé. Moc jim chutnalo, málem se o něj popraly a tahaly si ho z huby. Jak často jim ho mů�u dávat? Tak 1x týdně? A jaké mno�ství? A se slupkou, nebo bez ní? Myslím �e na tomto fóru jsem se dočetla, �e se mů�e činčilám dávat čaj Stomaran - mů�e? A tak asi 1x měsíčně? Jestli se se svými dotazy opakuju a je to na několika místech napsané u� 10x, omlouvám se, asi jsem to přehlédla.

Avatar uživatele
VeronikaL.
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: Po Říj 04, 2004 15:08
Místo/Bydliště: Praha

činčilí chutě

Příspěvekod VeronikaL. » Čt Pro 30, 2004 15:59

Několikrát jsem v této diskusi četla, �e činčily si vět�inou vybírají to nejnezdravěj�í jídlo. Mám pocit, �e v případě mé činčily Gertrudy tomu tak není, aspoň ne v�dycky. Kdy� jsem si ji přinesla domů, chtěla jsem jí dát nějaké rozinky a nějaké stra�livé oří�ky obalené ve sladké polevě, které mi prodali ve Zverimexu jako mls pro hlodavce. Gertruda snědla jednu rozinku a polévané ořechy ignorovala. Pi�kot, který jsem jí dávala z ruky, poprskala a vyjádřila vůči němu značné opovr�ení. Proto�e to v�echno měly být jen "ochočovací" prostředky, zanechala jsem svých snah, nezdravoty darovala dceři k televizi (včetně hlodavčích oří�ků, prý byly velmi tučné a velmi dobré) a nasypala činčile granule. Ty okam�itě jedla a brala si je i z ruky.
Samozřejmě netvrdím, �e se budu spoléhat na "instinkt" činčily a řídit podle toho její jídleníček, ale v tomto případě měla více rozumu ne� panička....

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Čt Pro 30, 2004 16:33

Lumpíka vůbec neberou třeba rozinky. Kdy� cítí čokoládu, tak taky ani nehne fousem. A přitom před My�áčkem jsem musela čokoládu bránit vlastním tělem. :lol: Cítil jí přes celý byt.

Ptala jsem se na�í paní veterinářky, zda mohu Lumpíkovi dietu (hodně moc sena, granule) vylep�it tro�kou p�eničných klíčků a ovesných otrub. Prý ano. Nemyslím, �e obiloviny by činčám vadily. Spí� půjde o mno�ství. Aby nedostávaly granule s velkým podílem obilovin a je�tě k tomu obiloviny jako doplněk.
Právě jsem začala se skenováním obalů od granulí. Hezky si pak porovnám slo�ení a vyberu si vylučovací metodou.

XXX

Příspěvekod XXX » Čt Pro 30, 2004 19:48

vymazane
Naposledy upravil(a) XXX dne So Dub 02, 2005 20:11, celkem upraveno 1 x.

Avatar uživatele
Veronika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: Út Pro 07, 2004 13:17
Místo/Bydliště: Psáry
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Veronika » Pá Pro 31, 2004 8:14

Tak jak tak koukám na to slo�ení tak je odli�né od granulí, které jsem mu prozatím dávala. Ani vidu po rozemletých semínkách atd. Jediná slo�ka, která je stejná je ten tuk :roll:
Hodlám si Vitakraft koupit i kdy� dost lidí říká, �e je činča nechce, zkusím to, třeba mě ta moje překvapí :lol:
Připadá mi, �e mají asi zatím nejlep�í slo�ení z těch granulí co u� jsem koupila.
Je�tě mi někdo poradil Wite Mollen, znáte ho někdo???

Host

Příspěvekod Host » Pá Pro 31, 2004 15:51

Iva napsal:Jen�e ty moje pří�erky Vitacraft nechtějí. Mrňous, který rozhodně zmlsaný není a slupne v�echny, tak si k nim ani nečuchne. Vitacraft nechtěl od začátku, co ho mám. Ach jo. Zkusím je přesvědčit.

Ivo a co se zkusit pořídit podle rčení, �e hlad je nejlep�í kuchař? Myslím, �e kdy� nedostanou nic jinýho, ne� granule od Vitacraftu, tak jim nezbyde nic jinýho, ne� je začít jíst. Já mám �těstí, �e na�i broučci je neodmítají. 8)

Milan

Příspěvekod Milan » Pá Pro 31, 2004 15:54

Iva napsal:Jen�e ty moje pří�erky Vitacraft nechtějí. Mrňous, který rozhodně zmlsaný není a slupne v�echny, tak si k nim ani nečuchne. Vitacraft nechtěl od začátku, co ho mám. Ach jo. Zkusím je přesvědčit.

Ivo a co se zkusit pořídit podle rčení, �e hlad je nejlep�í kuchař? Myslím, �e kdy� nedostanou nic jinýho, ne� granule od Vitacraftu, tak jim nezbyde nic jinýho, ne� je začít jíst. Já mám �těstí, �e na�i broučci je neodmítají. 8)
Já se předtím zapomněl přihlásit. :oops: :cry:

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Pá Pro 31, 2004 16:54

No jo, ale na jaterní dietu je potřeba ba�tit průbě�ně. Činčily by neměly hladovět, to právě problém s játry mů�e způsobit. Nemů�u riskovat, �e dva dny nic nesní a pak teprv začne. Míchám několik druhů granulí (Darwin, Prestige, Vitakraft, Sonnenland), ty velmi oblíbené jsem přestala dávat úplně. Porovnávám slo�ení a sna�ím se v tom vyznat. Včera jsem objevila, �e Valkyrien má ve Vitakraftu proteiny, my máme na stejné krabici psáno dusíkaté látky. Já fakt netu�ila, �e je to toté�.

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Po Led 03, 2005 15:42

Valkyrien napsal:Obsah zivin vo Vitacrafte. mozte si to porovnat s tymi co pouzivate vy.

16% protein ( doleziy, v trave je ho minimim)
2,8 % tuk ( co najmenej ale nevylucit)
16,8% vlaknina ( trava a pod.)
9.0% Popol
9,8% voda


Právě mám před sebou několik obalů od granulí a napadá mne jedna otázka: co tvoří zbytek? Myslím kdy� sečtu ta procenta, tak nejsem na 100%... Lumpíkovy oblíbené granule mají slo�ení velmi podobné jako Vitakraft, tuku dokonce jen 2,5% - nebude tedy onen podstatný rozdíl mezi granulemi ukryt v tom utajeném nepopsaném zbytku?

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Po Led 03, 2005 21:01

To co keca ten chovatel me sokuje, ale neprekvapuje. Pravdepodobne je chova jen na penize z kozesin, tak je snaha je jen co nejvic vykrmit Je uplne mimo kdyz tvrdi, ze muzou granule pro kraliky. Ze ma cinci deset let nic neznamena, ale pravdepodobne mu pri teto peci neprezijou vic a uz vubec ne samice, ktere necha bez odpocinku rodit nekolikrat do roka. To neni dobry chovatel v zadnem pripade a jak uz jsem psala, kozesinovy chovatele potrebuji zrejme cincily co nejvice vykrmit a na zdravi a jejich jatra se nekouka, ty preci nejsou dulezita pri zkozkovani:-(
Na jeho blaboly bych nedala vubec, to jsou stejny pitomosti, jako v mnohych zverimexech ty jejich rady.

LídaK

Re: strava pro činčily

Příspěvekod LídaK » Po Led 03, 2005 22:32

VeronikaL. napsal:Mám doma koupenou směs Prestige Chinchilla Nature - koupila jsem ji původně pro malou Muchly, kdy� byla ve strestu zalezlá v rohu klece a nekomunikovala, aby se rozjedla. Malá Muchly se rozjedla za dva dny a směs jedly činčily zatím jednou. Dočetla jsem se zde, �e Prestige je dobrá značka. Mů�u to tedy činčilám jako doplněk dávat? A jak často? Tak 1x za 10 dnů? Má se z té směsi něco odstranit? Včera jsem se odhodlala dát činčilkám jablko, ale jen stra�ně malý kousek, proto�e nejsou zvyklé. Moc jim chutnalo, málem se o něj popraly a tahaly si ho z huby. Jak často jim ho mů�u dávat? Tak 1x týdně? A jaké mno�ství? A se slupkou, nebo bez ní? Myslím �e na tomto fóru jsem se dočetla, �e se mů�e činčilám dávat čaj Stomaran - mů�e? A tak asi 1x měsíčně? Jestli se se svými dotazy opakuju a je to na několika místech napsané u� 10x, omlouvám se, asi jsem to přehlédla.


Veroniko,
na tom ang. foru si vsichni chvali granule Mazuri http://www.lonestarchinchilla.com/mazuri.htm tady je i jejich slo�ení.

Prestige Chinchilla Nature mám taky, činčilám VELMI chutná :-) Mů�ou se zbláznit, i kdy� mi od ní jen voní ruce :-) V�dycky jsem si trochu nasypala na dlaň a holky se seběhly. Podle mě jich těch pár kousků jednou, dvakrát za týden nic neudělá. Krmím je jen různými granulemi a občas tímhle. Výjimečně (1x za 2-3 týdny) dostanou i něco jiného, taky jen z ruky, ne mezi granule. Kupovaná jablka bych oloupala, bývají prý navoskovaná. Sna�ila bych se nedávat kyselá. A řekla bych, �e to odhadne�, prostě nesmí mít měkké bobky. Jednou jsem jim do klece jedno pověsila (viz fotky :-) ) Byly na něj tenkrát dvě, snědly dohromady půlku a pak jsem ho vyndala.

Stomaran je čaj na za�ívací potí�e. Radí se nasypat jim do misky, kdy� mají náběh na průjem.

A co dáváte za vodu? Dávala jsem kupovanou, teď jsem zkusila Aqua drink. Petra má na stránkách napsáno
doplňkové krmivo
přípravek do pitné vody obohacený o minerální látky
Slo�ení: voda, mořské řasy
Jakost: (na 100ml) - sodík 40mg, draslík 3,6mg, hořčík 8mg, vápník 73mg, s barvivy povolenými EHS

ale podle německého textu se mi spí� zdá, �e předpokládají, �e se to bude pít neředěné.

Avatar uživatele
Veronika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: Út Pro 07, 2004 13:17
Místo/Bydliště: Psáry
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Veronika » Út Led 04, 2005 8:13

Já toho chovatele taky nechápu, bylo to dohadování po telefonu. Jsem tedy je�tě začátečník, ale radím se tu s vámi a různé informace mám také z internetu a z kní�ek. Teď jsem si koupila kní�ku od té německé veterinářky. A nikdy by mě nenapadlo krmit činčilu granulema pro králíky. Chce je mít prostě jen vy�raný a aby měly pěknou srst, proč se starat o zdraví, kdy� stějně půjdou na ků�i :cry: :evil:
Je to hrozný.

Lída tu psala, �e jsou dobré granule Mazuri, víte někdo kde se dají sehnat?????, je�tě jsem je v Praze nikde neviděla.

LídaK

Příspěvekod LídaK » Út Led 04, 2005 10:09

Veronika napsal:Lída tu psala, �e jsou dobré granule Mazuri, víte někdo kde se dají sehnat?????, je�tě jsem je v Praze nikde neviděla.


Veroniko, obávám se, �e se tu sehnat nedají. Dávala jsem je sem kvůli porovnání toho slo�ení. Abychom se třeba dobrali toho, proč jsou tyhle dobré...

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Út Led 04, 2005 10:16

Jak se tak probírám tím slo�ením, tak jsem vypozorovala, �e se v granulích neobjevuje vitamín C . Odpovídá to tomu, co říkala na�e nová veterinářka, �e činči si ho umí "vyrobit" a �e přebytek neumí vyloučit a přebytek je na závadu. Co� by znamenalo nedávat ho ve formě VitaBonů apod.

LídaK

Příspěvekod LídaK » Út Led 04, 2005 10:22

Iva napsal:Jak se tak probírám tím slo�ením, tak jsem vypozorovala, �e se v granulích neobjevuje vitamín C . Odpovídá to tomu, co říkala na�e nová veterinářka, �e činči si ho umí "vyrobit" a �e přebytek neumí vyloučit a přebytek je na závadu. Co� by znamenalo nedávat ho ve formě VitaBonů apod.


A není v senu? Já četla spí� opak, �e stejně jako morčata si ho vyrobit neumí.

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Út Led 04, 2005 10:25

Seno nevím. Zkusím se na to mrknout.

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”