Zaloha za činčilu

Zamknutá témata a zbytečné hádky.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » Čt Lis 17, 2011 12:47

Nevim co se snazite stalo dokazat,ze sem spatny clovek lhar? Klidne si to myslete mě je to fakt jedno.Nebudu dsi kvůli vám kazit náladu :D Takže nazdar

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Čt Lis 17, 2011 12:49

Vila není ode mě a jak dopadla se musíš zeptat Lucie, to já nevím.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Čt Lis 17, 2011 12:50

Já abych se vložila k té Vile, řešilo se to tu a všichni ti psali, že 3 měsíce jsou málo. A to jste jí ještě neměla prodanou. Takže psát, že si to nevěděla mi přijde opravdu hloupé :roll: Věděla si to a stejně si ji prodala (doufám, že už konečně k poslednímu majiteli :roll: ) Nehledě na to, že Villa opravdu těch 600 g měla (měla jsem její dceru).

A musím říct, že jsem toto o tobě taky slyšela a uživatel renda mě potvrdila, že jsi ji také odmítla činčilu, nehledě na to, že to co jsi udělala paní od které máš německé čnčilky nevypovídá o tvoji serioznosti :roll:

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » Čt Lis 17, 2011 12:52

a co sem jí udělala? Nikdo mi to neřekne nebo co?

Disable adblock

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » Čt Lis 17, 2011 12:53

a od rendy sem v životě činčilu nechtěla.

Avatar uživatele
mefoxinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: Ne Srp 14, 2011 14:40
Místo/Bydliště: Miletínky,Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mefoxinka » Čt Lis 17, 2011 13:00

Martej můžu se zeptat co provedla? při množství činčilek z německa a na to jak se to tady řešilo by to myslím zajímalo víc lidí :roll:

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » Čt Lis 17, 2011 13:01

no mě by to taky celkem zajímalo,vůbec nechápu o co jde ???

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Čt Lis 17, 2011 13:05

jde o to, že sis dovezla činčily domů a pak sis doma uvědomila, že dvě mají plíseň a chtěla si vrátit část peněz - načež si pak jednoho z nich inzerovala na netu, bez známek jakékoli nemoci.

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » Čt Lis 17, 2011 13:10

hmm zase polovina informací,že :D Vy jste fakt geniální ;)
Ten bílý měl trošku plíse%n na nose,která se celkem rychle zlepšila.Už jí nemá,dorůstají mu chlupy na nose.
Ta druhá má plíseň.Při koupi jsem jí našla něco na hlavě,tak sem se zeptala té chovatelky,zda to není plíseň.Ona tvrdila že je to strup,že jí kousla matka.Kupovala jsem je s tím,že nemají plíseň, už dřív sem jí meilama psala,že mi na tom opravdu zálžeží a podmnkou bylo,že pokud se jim objeví plíseň vrátí mi peníze a já si pro ty činčilky nepojedu.
No a když sem si je tedy koupila s tím,že to co má na hlavě je strup,tak při lepším ohledání na zpáteční cestě,sem viděla že to není strup,ale opravdu plísen.Takže mi lhala přímo do očí.
Tak kdo je tedy v právu?

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » Čt Lis 17, 2011 13:12

píšete uplnou blbost,že sem si uvědomila že mají plísen? a že až doma? a jen sem požádala,zda mi nedá částku na léčbu té plísně.Normálně bych to neřešila,ale jak sem již psala byli jsme dohodnuté na tom,že s plísní bych jí nekupovala a ona mi lhala přímo při koupi!!!

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Čt Lis 17, 2011 13:21

Je krasny že si všichni co sem pišeme vymejšlíme :)

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Lis 17, 2011 13:22

Tohle nema cenu.Ja osobne bych takovemuto cloveku neprodala zadne zvire nikdy.Opravdu bych se o nej dost bala.
I ja jsem se parkrat snazila cincilku zamluvit, ale ne z duvodu preprodeje a ze bych nevedela, co chci, o tom to nebylo, rezervaci jsem asi ve 2pripadech vcas zrusila ve lhute predbezne a to opravdu z duvodu takovych, ze bych te cincilce nemohla dat spravnou peci, zpocatku u me prevladal take delsi dobu strach z opetovneho porizeni po tech umrtich a pak zase v tom byly jine okolnosti, ktere mi to proste nedovolily.Takze nyni, pokud to pujde si cincilku pevne zarezervuji uz, az to mozne bude, nebo nebude.Uz jsem si i zakazala navstevovat stranky narozenych miminek.
Tady u te slecny, nekdy me fakt ale prijde, ze je to decko bych se strasne bala.Podobnou slecinku jsme zde meli pred asi 2lety, ktera se take prezentovala jako obrovska milovnice cincil, odebirala od lidi a pak samce rozdelila, jednoho dala kamosce,kde se hulilo a cincilak na tom byl zle.A za cas dalsiho se zbavovala prodejem opet pod nejakou vymyslenou zaminkou s tim, ze pokud ho neproda, tak bude utracen.Urcite vite, o koho slo a jaky to byl sok, kdyz tohle vse vyplulo na povrch od slecinky, ktera take mela podobne kecy, jak silene miluje zvirata a hlavne ty cincilky.A pak spousta vymluv a nepravd, kdyz se jich zbavovala.

Avatar uživatele
mefoxinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: Ne Srp 14, 2011 14:40
Místo/Bydliště: Miletínky,Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mefoxinka » Čt Lis 17, 2011 13:27

Lucie nemyslíte že pokud už sem někdo veřejně napíše informace tak je to proto že je má ověřené?
každého jen obvinujete z polopravd a lží
i když bylo několikrát doloženo že chyba je u vas
nebylo by lepší toho vážně nechat??? :?

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Lis 17, 2011 13:27

Plačková Kamila napsal:Je krasny že si všichni co sem pišeme vymejšlíme :)

Kami, to nema cenu, uz bych to nechala byt.Chovatele zde, kterym hlavne zalezi na svych cincilkach proste vedi, komu prodavat nemaji,dohadovat se dal je ztrata casu, ponevadz tito lide si proste nepriznaji sve jednani a budou vse svalovat na ostatni.Jen doufam, ze ta Villa skoncila dobre.Jestli chapu, byla Martino Tvoje?Nevis, kde skoncila a u koho?Chudak.Nejdriv jeden presun a stres a pak dalsi a mozna jeste horsi.Asi si neuvedomuje slecna, ze ji take mohla ohrozit na zivote a ze by to nebyl prvni pripad, kdy cincila takzvane protestne ze stresu spacha sebevrazdu vyhladovenim a nechce zit.

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Čt Lis 17, 2011 13:44

luciex napsal:hmm zase polovina informací,že :D Vy jste fakt geniální ;)
Ten bílý měl trošku plíse%n na nose,která se celkem rychle zlepšila.Už jí nemá,dorůstají mu chlupy na nose.
Ta druhá má plíseň.Při koupi jsem jí našla něco na hlavě,tak sem se zeptala té chovatelky,zda to není plíseň.Ona tvrdila že je to strup,že jí kousla matka.Kupovala jsem je s tím,že nemají plíseň, už dřív sem jí meilama psala,že mi na tom opravdu zálžeží a podmnkou bylo,že pokud se jim objeví plíseň vrátí mi peníze a já si pro ty činčilky nepojedu.
No a když sem si je tedy koupila s tím,že to co má na hlavě je strup,tak při lepším ohledání na zpáteční cestě,sem viděla že to není strup,ale opravdu plísen.Takže mi lhala přímo do očí.
Tak kdo je tedy v právu?


K plísni se vyjádřit musim. Nevim jak dlouho chováš činčily a kolik jich vlastně máš. Nevim kolik jsi si byla ochotna přečíst o jejich chovu. Ale mám hodně zkušeností a už mi pod rukama prošlo hodně činčilek a léčila jsem nejednu plíseň. Všude se doporučuje fungistop nebo krémy. Diskuzí na toto téma tu je nespočet.
Ale hlavně, činčila po převozu je oslabená a na 75% mi všechny dovezené činčilky ze stresu z cesty chytili plíseň. Je to všeobecně známá věc.. Nikdy jsem nežádala peníze zpět, je to přirozené. A hlavně! Taková léčba stojí pár korun! Kolik stojí v lékárně Canesten? Jedna tubička ti vydrží dlouho, do ledničky se vejde. ;) Žádat zpět částku na léčení je směšný!
Pokud jsi měla podezření, neměla sis činčilky odebrat. A neříkej mi, že nerozeznáš strup z kousnutí od plísně...
Myslim, že zakopaný pes je jinde... Celá ta kauza okolo tvého dovozu činčil z Německa chovatelům do Čech byla zvláštní.. A myslim, že na mnoho lidí to působilo přinejmenším divně..

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » Čt Lis 17, 2011 13:45

Proč bych lhala já? To co sem ted napsala o tom Německu je pravda,fakt nevim jak to mám doložit.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Čt Lis 17, 2011 13:52

Lucko promiň, ale že by si tolik lidí vymýšlelo ??? Paní psala, že u předávání zvířat byly svědci a nikdo se na nic neptal. A nehledě na to, i kdyby cestou tu plíseň dostali (což je dost možný - každý převoz je stres pro činčilu a oslabí ji to) vyhrožovat paní, že chceš na léčbu 60 euro ???? to je docela hodně přehnaný.

Možná než tu všem psát, jakou jsou hloupý a lžou, by ses měla zamyslet nad svým chováním.


Jasmin: Vilou nebyla moje, ale lucka byla jeji třetí či čtrtý majitel. Nejprve ji měla uživatelka Kač, která si jí koupila v Rakousku Chinchilla- Vienna, ale musela se odstěhovat do zahraničí a nemohla vzít činčily sebou a tak je prodala.

Avatar uživatele
mefoxinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: Ne Srp 14, 2011 14:40
Místo/Bydliště: Miletínky,Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mefoxinka » Čt Lis 17, 2011 14:02

Canesten stojí od 83 korun
Fungistop od 70


60 euro?? to je docela slušný zisk za léčbu 8)

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » Čt Lis 17, 2011 14:06

to že sem byla Villi 3. nebo 4. majitel sem se dozvěděla až po jejím prodeji.
U prodeje v tom německu nebyli žádní svědci.Vzala si mě na stranu.
Vy jste určitě větší odborníci než doktoři žejo?
Tak aby jste věděli: Plíseň nenapadá jen činčilu na povrchu,ale i u kořenu chlupu,proto jí vypadávají. Léčba,která je prováděna jen na povrchu,nikdy úplně nemůže přeléčit činčilu,někdy ano,pokud zaáhnete včas,ale někdy jí má prostě pod kůží.Pak se musí léčit přípravkem,který není zrovna levný a podává se peronálně.Pak je teprve činčila úplně přeléčena.
Paní doktorka mi potvrdila,že činčila tu plíseň v sobě musela mít už před koupí,to samé mi dřív řekla u Vily. Plíseń se u činčily neobjeví jen ze stresu.Ale může se zhoršit.Tudíž jí v sobě činčila už měla.
Tohle mi pověděla paní doktorka z Hůrky. Pokud tomu nevěříte,klidně tam zavolejte a zeptejte se jak to s tou plísní je.Řekne Vám to samé.
Mám od ní potvrzené,že tu plísen v sobě obě činčily měli už dříve.Tak nevim co se tady hádáte.

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » Čt Lis 17, 2011 14:08

60 euro stojí přípravek Intrafungol,který jediný vyléčí plíseň úplně. To ostatní je k ničemu. Možná na činčile není plíseň vidět,ale má jí v sobě.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Lis 17, 2011 14:09

No, me je z toho fakt zle co vychazi najevo a radeji tohle tema opoustim.Zase cincili vpodstate, jako rukojmi.
Kac jsem trochu znala a to jmeno Vila mi prave bylo povedome.Chudinka, uz ctvrty a pak paty presun?Tak to se na cincile podepise urcite.Neda se nejak zjistit, kde je ted?To by asi Kac hodne vadilo.Proc musela mit tolik presunu a majitelu?To byla dobra jen na mladata?Jenze od slecny se pravdu nedozvime, jak dopadla, byla to krasna ebonka, ze?Vim, ze se mi s ni Kac pre asi 4lety chlubila.

Avatar uživatele
mefoxinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: Ne Srp 14, 2011 14:40
Místo/Bydliště: Miletínky,Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mefoxinka » Čt Lis 17, 2011 14:15

takže chcete říct že všichni ostatní vetové co léči Fungistopem sou vlastně žabaři? :shock:
tak to už je asi trochu přitažené za vlasy ne :x

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » Čt Lis 17, 2011 14:15

Tady je pak otázkou,jestli chcete mít opravdu zdravé činčily,s tím že je budete muset nějaký čas potrápit peronálním podáváním léku ,nebo jim dopřejete vykoupání ,činča bude štastná,ale stále bude mít v sobě plísen.
Asi by jste si měla o tom víc nastudovat a ne jen tvrtdit neověřené blbosti.

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » Čt Lis 17, 2011 14:16

mefoxinka napsal:takže chcete říct že všichni ostatní vetové co léči Fungistopem sou vlastně žabaři? :shock:
tak to už je asi trochu přitažené za vlasy ne :x


Jen Vám tady píšu co mi říkali na hůrce.Já nejsem doktor abych mohla tvrdit co opravdu funguje.ALe je to celkem logické co mi tam říkali,.

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » Čt Lis 17, 2011 14:19

http://diskuze.cincila.com/viewtopic.php?t=11848 tady je Intrafungol již zmíněný,takže nejsem sama kdo to tvrdí,že je lepší. Takže sem si to nevymyslela? No kdo by to řekl??? :D

Disable adblock


Vrátit se na “Archiv”