nová činčila utekla z klece

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

lussieta
Nový uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: Stř Říj 02, 2013 19:41
Místo/Bydliště: Tupesy (Uherské Hradiště)

nová činčila utekla z klece

Příspěvekod lussieta » Stř Říj 02, 2013 20:07

Zdravím, mám docela velký problém. Přivezli jsme si novou činčilu (4měs.kluka) dopoledne a ve večerních hodinách ten jistý den nám utekl z klece.. :( , zřejmě si nadzvedl vrchní část a prolezl ven, nebo mi prolezl mřížema, ale to se mi nezdá. Nicméně není na nás zvyklý a asi ani moc na ruce, už je to 10dní a je stále venku pod skříní a za ní. Po týdnu si alespoň došel pro pamlsek, ale hned se zase schová. Už byly i pokusy ho chytit, ale nepodařilo se, je strašně rychlý a vždy někde zaleze. Do klece chodí jen v noci, když spíme.Ale ráno je zase pod skříní.Už nevím, jak na něj, jestli počkat, až se ochočí..každopádně v noci je všude a bojím se, ať se mu něco nestane. Sena se ani nedotkl v kleci, tak mu ho strkám za skříň, ať má aspoň nějaké jidlo, granulky sežere v noci v kleci. Má někdo nějakou radu?Je to má první činčilka.. :cry:

Disable adblock

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: nová činčila utekla z klece

Příspěvekod Kobylatko » Stř Říj 02, 2013 20:44

Ahojky záleží kde máte skřín a jaká ,zkus udělat okolo skříně barikádu třeba z matrací,přepravek nebo vytáhni desky ze skříně a přehrad to okolo do jednoho místa přehrady dej klec a zkus ho "vyšťourat" ven první místo kam by se měl jít schovat je klec a rychle zavřít.Druhá zkušenost:vem dlouhý provázek provázek přivaž za dvířka klece druhý konec si nech v ruce a čekej do klece mu dej něco co ho zdrží at stihneš zavřít.Nech si třeba rožlou jen lampičku při čekání at ho vidíš.Já při chytání myší když jim zdrhli mládý tak sem čekala možná tak hodinku a byli chycený :) .Hlavně přeji at se zadaří :wink: .

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: nová činčila utekla z klece

Příspěvekod Wulfina » Stř Říj 02, 2013 21:02

Proboha, co na činčile chytáte 10 dní?
Obalim skříň pod kterou je, třeba kartonem, peřinama, dekama a jednou mezírkou ho násadou od koštěte dostanu ven, jakmile leze směrem ke mně, nebo vedle mě, tak po něm prostě chňapnu a jdem do klece.. otázka 2 min. :wink:
Neboj se a prostě po něm šahni, ne silně, lehce, klidně ho vem za ucho nebo kořen ocasu (ne za špičku ani u špičky) a šahni po něm :)

lussieta
Nový uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: Stř Říj 02, 2013 19:41
Místo/Bydliště: Tupesy (Uherské Hradiště)

Re: nová činčila utekla z klece

Příspěvekod lussieta » Čt Říj 03, 2013 16:04

když udělám barikádu a vyšťourávám ho, tak nevleze do klece, ale skočí mi přes ni a je v čoudu.. i když je na kleci ještě další barikáda.. je to šílený lov :) , on totiž do klece vůbec nechce, ani když je v ohrožení, raději letí někam pod skříň, nebo pod sedačku a takle se naháníme a naháníme.. šáhnout po něm mi taky moc nedopřeje, buď vystrčí jen čumák a hlavu, když jde pro pamlsek a když pohnu jen obočím, je pryč. Je hodně plachý, ale s každým dnem je to trošku lepší. Je to o to horší, že v celém patře nemáme žádné dveře jen do ložnice, takže má vážně možnost prozkoumávat všechno.. zase na něj nechci jít nějak hrr, aby se mě ještě více nebál, spíše to hraju na tu důvěru a pak až bude chtít, tak ho chytnu. S provázkem jsme taky neuspěli v noci.. :? ale děkuju vám za rady, budou se ještě hodit.

Disable adblock

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: nová činčila utekla z klece

Příspěvekod Kobylatko » Čt Říj 03, 2013 16:35

No ono taky není problém dát do dveří třeba desku nebo na tu chvilku do futer nalepit kartón.Pokud skřín obalíš činkolik a klec přistrčís na těsno k jednomu otvoru a vyšťouráš ho tak do ní vleze i kdby nechtěl pak mu musiš dát mlsku jakože se nic nestalo.Takhle když má přístup všude by to taky mohlo dopadnou špatně.Takhle ho akorát rozmalíš že si bude moct dělat co se mu zachce.Pokud ho prostě nedrapneš tak si z tebe bude dělat akorát srandu."Proč bych se měl nechat chtit když je mi takhle dobře" .

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: nová činčila utekla z klece

Příspěvekod Lenca » Čt Říj 03, 2013 16:47

No hlavně pozor na kabely a na vše nebezpečné, co může v noci sníst nebo překousat. To bych ho radši hold jeden den vystresovala a chňapla ho než ho nechávat takhle. Ve dvou to musíte zvládnout ;) nahnat ho do kouta, zacpat všechny škvíry kam se muže schovat a prostě až bude utíkat před jedním z vás, tak druhej ho chytne.Jsou rychlí,ale ruka je rychlejší ;)

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: nová činčila utekla z klece

Příspěvekod Wulfina » Čt Říj 03, 2013 19:41

Tak jinak všechno oblepit kartonem, aby neměl možnost zdrhnout jinam, nahnat do rohu a čapnout ho... Nic těžkýho...
Radši jdi na něj hrr, než aby ti hryznul do kabelu a zemřel... :wink:

lussieta
Nový uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: Stř Říj 02, 2013 19:41
Místo/Bydliště: Tupesy (Uherské Hradiště)

Re: nová činčila utekla z klece

Příspěvekod lussieta » So Říj 05, 2013 10:19

tak vlezl za mrazák a ve dvou jsme ho nahnali do přepravky a putoval do klece, kde má dvojitou střechu a vše drátkama popřitahované.. no netrvalo to asi ani 10 minut a je zas pod skříní..!! :evil: já se asi zblázním, je definitivně jasné, že proleze mřížema, přitom to je klec od kamarádky, která tam taky měla činču, jsou to 2 klece spojené na sebe.. no než to potahovat celé pletivem, tak asi budeme muset vyrobit skříňoklec a činča bude mít ještě o to delší propustku na svobodě.. :(

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová činčila utekla z klece

Příspěvekod minlub » So Říj 05, 2013 10:54

Od kuď jsi? Třeba by někdo v tvém okolí prodával skříňoklec a měla bys jí hned. Činčilky by měla být v klecí, ne běhat celý den volně. Může ti přehlodat kabel nebo si jinak ublížit.

Avatar uživatele
Lída
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 636
Registrován: Út Črc 24, 2007 23:19
Místo/Bydliště: OSTRAVA
Kontaktovat uživatele:

Re: nová činčila utekla z klece

Příspěvekod Lída » So Říj 05, 2013 14:03

činčilku nenechávejte dlouho běhat, je to nebezpečné. nejen, že je vystresovaná někde za skříní či jiným nábytkem, ale může se poranit nebo otrávit. i v bytě je řada nebezpečí. může cokoli okousat, sníst jedovaté rostliny atd. určitě bych ji vždy chytla dříve - i kdybych ji měla opatrně "nahnat" smetáčkem atd. tohle se nám totiž stalo taky s první činčilou. ta v ložnici utekla za skříň a já měla taky nervy, jak ji chytit.
bohužel některé klece mají ty mříže hodně "široké" a pokud je činčila menší, tak uteče. jestli máte možnost, sežeňte si tu skříňoklec. pokud budete brát od někoho kdo chová činčily, tak doporučuji pořádně vydesinfikovat. bohužel je to nutné, abyste si nedotáhli nějaké nemoci atd.
Když není jiná možnost - dejte pletivo kolem kleci. až podroste, tak ho sundáte.
taky jsme si prošli touto zkušeností. utekla a pak naše první klec byla špatná :P

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

Re: nová činčila utekla z klece

Příspěvekod Jitka Řeháková » So Říj 05, 2013 14:36

taky navrhuji dát pletivo, taky mi jeden činčilák utekl a byly to nervy jak ho dostat zpět. Taky jde o to, že se ztrácí důvěra ze strany činčilky ke svému chovateli a to není dobré, co nejdříve napravit co se dá než bude pozdě [-o<

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: nová činčila utekla z klece

Příspěvekod Wulfina » Ne Říj 06, 2013 11:24

Kup pletivo pro králíky nebo kostkatý pletivo a klec obmotej pletivem.
Pak ti činčilák fakt neuteče... :wink:

Avatar uživatele
Lída
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 636
Registrován: Út Črc 24, 2007 23:19
Místo/Bydliště: OSTRAVA
Kontaktovat uživatele:

Re: nová činčila utekla z klece

Příspěvekod Lída » Po Říj 07, 2013 6:38

jo, to pletivo jsme měli :P však za chvíli podroste a pletivo se sundá.

lussieta
Nový uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: Stř Říj 02, 2013 19:41
Místo/Bydliště: Tupesy (Uherské Hradiště)

Re: nová činčila utekla z klece

Příspěvekod lussieta » Stř Říj 09, 2013 17:29

děkuji za všechny rady.. no člověk se neustále učí :) . Zabrali jsme jeden den a celou noc šponu a vyrobili skříňoklec.. takže je náš mazlík už 2 dny v novém domově (paneláku), je totiž 180cm vysoká a dosti prostorná :) - zkusím přidat foto..Tak jsem ráda, už jen doděláe různé větve a prolézačky dovnitř a bude to paráda. Jen se asi na mě naštval, ve volnosti už si pro pamlsek přišel, ale teď nechce, zase se bojí a když k němu dávám ruku, tak couvne a popískne.. snad ho to brzo přejde a pomalu se seznámíme a bude to kámoš.. každopádně teď bude mít dlouhou dobu zaracha a až si budeme věřit a nebudeme se bát ruky, tak bude zase občas vypuštěn na kontrolovaný výběh.. :)

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: nová činčila utekla z klece

Příspěvekod Kobylatko » Stř Říj 09, 2013 17:50

Tak to je super :D .Foto určitě přidej.Jojó to ony činčilky se umí urazit :lol: .

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”