Narodili se mi dve maly cincilky. Co mam delat ?

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Spide

Narodili se mi dve maly cincilky. Co mam delat ?

Příspěvekod Spide » Po Dub 25, 2005 8:51

Vubec jsem to necekal byli tri ale ta treti zemrela pri porodu nejspis.

Diky

Disable adblock

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Po Dub 25, 2005 8:57

Ahoj :)
Co dělat je přece jasný :wink:

1. Radovat se z mrňousků
2. Vyfotit je a dát fotky do fotogalerie
3. Mrknout sem: http://www.cincily.cz/rozmnozovani.asp - tady najdeš dobré rady :lol:

Ať se mrňouskům daří dobře a mají krásný činčilí život :P

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Po Dub 25, 2005 17:14

gratuluju :D .. Jestli rodí poprvé, tak ji občas kontroluj jestli se o ně dobře stará.. samečka můžeš nechat u nich, ať mamince pomůže :D . A je dobrý dát jí lžičku bílýho jogurtu nebo acidofilního mlíčka, jestli bude chtít.. podporuje to trorbu mlíka. Ale když jí nebude chutnat tak si z toho nic nedělej, Kikinka ho taky nemá ráda a mimča kojí v pohodě... a doufám že budou co nejdřív fotky :D

Spide

Příspěvekod Spide » Po Dub 25, 2005 17:20

jo Zofinka se zda ze se stara :)) fotky budou na vecer jesltli mi tata prinese fotacek z prace

Disable adblock

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Po Dub 25, 2005 17:33

vyřiď mu že to má povinný, že na to čeká pěkných pár desítek lidí... :D pustěj tě rodičové k malým? zvykej je hned od začátku na lidskou ruku, líp se tak ochočí... drž jí v kleci ať ji očichávaj a šplhaj po ní, klidně si je vem občas do ruky.. s mýma mimčama mám vždycky dohodu, že si je můžu brát k sobě ale jakmile začnou kvíkat tak putujou zpátky k mámě :D . A jestli máš doma dostatečně přesnou kuchyňskou váhu (já mám půjčenou s přesností na 2 gramy, doma jsme měli jen s přesností na 20 a to bych u takovýho mrněte houby poznala :lol: ) tak je dobrý je aspoň ze začátku každý den vážit, abys měl přehled o tom jestli papaj a je všechno v pořádku, abys v případě potřeby mohl včas zasáhnout.. takže šup na váhu a dej vědět kolik ty droběčkové maj...
ale samozřejmě to platí jen v případě že ti to jejich mamča a taťka všechno dovolí, nejdůležitější je aby byli všichni v pohodě... :D

Spide

Příspěvekod Spide » Po Dub 25, 2005 17:36

no jeden problem tu asi bude to jedno mimco je mnohem mensi nez to druhy muze to byt normalni ???

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Po Dub 25, 2005 17:43

normální to být může, třeba je to jen kluk a to druhý je holčička, holky jsou u nich hned od narození větší.. ale každopádně ho hodně hlídej, tady je myslím to vážení opravdu na místě. Kdyby nepřibíral na váze a měl prázdný bříško, tak by asi bylo v tomhle případě (pokud ho máma neodstrkuje ale normálně se o něj stará) dobrý "rotační kojení" - nechávat ho pravidelně s mámou samotnýho a to druhý si vzít zatím k sobě - když si ho přitiskneš k tělu a budeš ho občas jemně hladit, tak si na tobě spokojeně usne... Nosím takhle mimča dost často, dokud jsou ještě malý, dám si ho pod triko na břicho a koukám na televizi... když pak usnou a začnu je hladit (snažím se napodobit Kikinku když je čistí, jak po nich jezdí čumáčkem), tak kvíkaj úplně stejně jako když jim to dělá vlastní máma, takže ve spánku asi ani nepoznaj rozdíl :D

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Po Dub 25, 2005 17:47

ještě jsem se chtěla zeptat, jak se celkově chová máma... měla by mít normální chuť k jídlu, neležet na boku a hlídat mimča jakmile někam odběhnou... jestli to jedno umřelo tak by to mohlo znamenat komplikace, kdyby se chovala nějak podivně, mám s tím svý zkušenosti... ale jestli je v pohodě tak si nemusíš dělat starosti..

Spide

Příspěvekod Spide » Po Dub 25, 2005 17:48

mamce jsou 4 roky o mladata se stara obcas si vyskace na horu do klece a za chvilku je zase zpatky a stara se o ne. S jidlem je to OK co se tyce ji
Stara se i tatinek :)

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Po Dub 25, 2005 17:59

dobře, v tom případě je to všechno v pohodě a je to na dobré cestě ke dvěma velkým zdravým činčilkám :D .. jestli je budeš vážit tak dej vědět kolik mají... Ája se narodila jako jedináček extrémně velká, měla 56 gramů - teď už má asi 110, a to jsou jí teprv dva týdny :D

bagi

Příspěvekod bagi » Po Dub 25, 2005 22:03

to treti mlade mohla zadavit i samicka, zvlast jestli je to jeji prvni porod. kdyz sem mel samicku a samecka ve vrhu tak samicka byla vzdycky mensi, tak nevim, Janca pise opak, tak to asi nebude pravidlem. jinak i pokud sou po porodu stejne velka casto se stane, ze jedno silnejsi (prubojnejsi i co se tyce povahy) odstrkuje od mlika to druhy. Jak pise Janca nejlepsi je to silnejsi na chvili odebrat. Stejne tak az budou starsi tak to mensi (asi ten rozdil bude patrny porad) si nech u rodicu dele...
preju Ti at se jim dobre vede a sou zdravi!! pozorovat zivot cele cincili rodinky je naprosto fascinujici a uzasny zazitek. tak hodne radosti :D :D

Spide

Příspěvekod Spide » Po Dub 25, 2005 22:58

Nevim Zofinka se ted na vecer uchilila vis do klece a fredisek taky zacinam mit trochu strach snad to je jen tim ze nastal vecer a cincili sou aktivnejsi. Jinak foto zatim nemam tak snad zitra bude ://

Spide

Příspěvekod Spide » Po Dub 25, 2005 23:01

mozna bych poteboval poradit jeste co delat v pripade za Mamina prestane mit zajem o mladata ?

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Út Dub 26, 2005 9:36

Kikina měla taky už ze začátku takový nápady jako vykašlat se na Áju a jít nahoru, ale jednou za čas se k ní vrátila aby ji nakrmila.. V tom případě jsem si Áju brala k sobě, aby jí bylo teplo, stačilo ji dávat dovnitř na krmení. Kdyby byla nahoře moc často tak bych možná přišla k radikálnější možnosti a zabránila jí chodit nahoru, nebo ji dát do nízké klece.. aspoň pro začátek, než si zvykne. Jinak by už pomohlo jen umělé dokrmování, a to bych zažít nechtěla, ale už jsem k tomu našla pár rad...

Spide

Příspěvekod Spide » Út Dub 26, 2005 12:47

tak jsem je ted vazil jedno ma tech +- 40gramu delal jsem to na dost nepresny vaze asi a to druhy ukazovalo 20gramu +- coz je asi spatny co ? je pravda ze je hodne malicky

bagi

Příspěvekod bagi » Út Dub 26, 2005 13:26

pro samicku je kojeni a neustaly boj mladat o "pozici" a svoji bradavku znacne vysiluzjici a narocny, proto si obcas jde odpocinout z dosahu mladat. je to celkem normalni. v te dobe se o mlady stara vetsinou samecek a zaroven je zahriva. samicka se vzdy vrati vcas :D
Spide urcite to vetsi, pokud uvidis ze odstrkuje mensi od bradavky(nebo ho kouse) na chvilku odeber (5-10min bez mamy se mu nic nestane, ale pokud sou este takhle maly tak ho radeji zahrivej (treba v dlani, pod trickem...

Spide

Příspěvekod Spide » Út Dub 26, 2005 13:29

nepripada mi ze by ho ta vetsi odstrkovala to ne jeste bych se zeptal v kolika dnech ? tydnech sou cincilky schopni jist normalni stravu ?

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Út Dub 26, 2005 17:08

začnou to zkoušet skoro hned, ale až tak po týdnu jim to asi začne něco dávat :D ... jestli můžeš tak si někde půjč přesnější váhu, musíš sledovat jestli to mrně přibírá.. i když je malý tak když bude papat a přibírat na váze tak má vyhráno... a mělo by mít pořád plné bříško, ne nějak propadlé nebo tak něco, a ocásek trochu zatočenej nahoru, podle toho se taky dost pozná že je v pořádku...

Spide

Příspěvekod Spide » Út Dub 26, 2005 21:06

Lidicky dobry vazne zacinam mit o to jedno skvrne strach oproti tomu jednomu je vyzable malo chlupu co stim ma delat ? poradte pls

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Út Dub 26, 2005 21:41

a zkoušel jsi to druhý dávat pryč aby se to menší mohlo v klidu najíst? musíš to udělat co nejdřív, ty první dny jsou nejdůležitější aby mělo mrně dost jídla... dej vědět jestli to funguje, jestli papá... jinak bych se pokusila sehnat někde ty rady na dokrmování mimin...

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Út Dub 26, 2005 21:41

Myslím, že činčiláři dokrmují mrňousky sunarem. Ale víc opravdu nevím :cry:

Spide

Příspěvekod Spide » Út Dub 26, 2005 21:43

coz o to ono ji normlane nemam pocit ze by nejedlo nebo ze by ho to vetsi odstrkovalo

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Út Dub 26, 2005 21:45

Ještě mne napadá dát mu do klece kousek fleesu. Když jsem si vezla od chovatele dvouměsíčního Mrňouse, tak spinkal na fleesové dece a byl moc spokojený, protože ho hezky hřála. Navíc flees činčilky nepapají.

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Út Dub 26, 2005 22:37

jestli normálně papá tak je to dobře... třeba se jen nestih vyvinout tak dobře jako jeho sourozenec... jestli to třetí umřelo tak je možný že nějaký problémy s s vývojem má i on... ale i taková činčilka má šanci se z toho dostat a vyrůst, jen jestli má chuť do života a energii bojovat... zkus ho občas dokrmovat sunarem, aby dostal co nejvíc živin, a jinak to asi nech na přírodě, máma se o něj snad postará. Dokrmujou se injekční stříkačkou, v leže na zádíčkách a masíruj mu při tom trochu bříško... aspoň tak jsem to četla. Zkusím se ještě kouknout na nějaký anglický stránky, tam je toho dost... umíš anglicky nebo to mám i překládat?

Spide

Příspěvekod Spide » Út Dub 26, 2005 22:39

ale jo umim kdyz chci tak umim :))

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”