nedělá bobky mimo klec

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Martina01
Nový uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: Čt Zář 15, 2011 14:23

nedělá bobky mimo klec

Příspěvekod Martina01 » Pá Zář 23, 2011 10:52

Zdravím všechny činčiláře,

chtěla bych vás požádat o radu v následující situaci. Svoji činčilku pouštím každý den cca 2 hodiny, vždy běhá v místnosti, kde má klec. Všichni zde píšete jak po svých činčilkách sbíráte bobky všude po bytě. Moje činčilka je ale nedělá mimo klec, ovšem v kleci jich má vždy plno. Může jít o problém? Není třeba ve stresu?

Děkuji všem za pomoc. Činčilku mám teprve měsíc, takže se zatím seznamuji s jejími zvyklostmi :)

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Pá Zář 23, 2011 11:01

S tím bohužel moc nepomůžu, nám bobkují všichni když běhají. Pokud běhá přes 2h určitě musí nějaký bobeček utrousit, to mi připadá divné. Nemá otevřenou při běhání klec? Že by slušně chodila bobkovat do klece :D

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » Pá Zář 23, 2011 11:04

Myslím že to není problém,v jakou hodinu je pouštíš?Já když činčilky pustím někdy ráno,tak nebobkují vůbec,večer naopak až moc :D

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Pá Zář 23, 2011 23:21

Tak to jsme dve s timto ukazem:-).Me konkretne moje Mysa, kdyz je pustena neudela venku, ani jeden bobek a v kleci jich je hafo, tam trousi jeden za druhym.Jestli je tak extremne cistotna, nevim.Je to pro me obrovska zahada.

Disable adblock

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Pá Zář 23, 2011 23:54

Tak to bych chtěla vidět na vlastní oči :shock:
Jinak některá zvířátka naopak ve stresu vylučují, tak snad ji nic netrápí. A myslela jsem, že činči si nekorigují, kdy bobkují, že to neovlivňují, a tak nechodí na jedno místo.

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Příspěvekod chovamcoumim » So Zář 24, 2011 5:42

No tak to teda závidím :lol: ,nám jak se všichni vyběhají tak vymetu tak dvě lopatky :lol: :lol: :lol:

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » So Zář 24, 2011 10:40

Ve stresu neni, to by bobcila, ale asi ma jen sve mistecka v kleci a v pisku:-).Ani me na kline neudela bobky, kdyz ji mazlim.Obcas teda nejakej vypadnul, ale to spis omylem:-) a pak se na me diva jeste provinile:-).Nechapu to vubec, jak je muze zardzet na tak dlouho, ikdyz pri vybehu ma otevrenou klec, kde ma i ten pisek a chodi si i do klece pri vybehu, tak asi bobci tam.

Samo
Nový uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: Stř Črc 13, 2011 23:04
Místo/Bydliště: Žilina

Příspěvekod Samo » So Zář 24, 2011 18:13

Tak napríklad ja ked som púšťal môjho Čika do obývačky na koberec, tak bobkoval stále, ale keď som ho začal na podlahu púšťať, tak začal menej a teraz už normálne.

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Po Říj 17, 2011 15:24

Neboj, jestli bobkuje v kleci, tak je určitě v pořádku a je prostě jen "slušně vychovaná". Mě taky Michelle (a dřív ani Sára) při běhání netrousila nikde po bytě, jen pod postelí - a tam se to jednou za čas vysaje, nemusím po běhání nic sbírat. Jinde utrousí fakt málokdy, a to nemá přístup do klece...

Samo
Nový uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: Stř Črc 13, 2011 23:04
Místo/Bydliště: Žilina

Příspěvekod Samo » Po Říj 17, 2011 19:43

Môj Čiko bobkuje normálne, ale bol dobre vychovaný a nečúral. Ale teraz si na to zvykol a nanešťastie sa mu to zapáčilo. Dá sa to nejak obmedziť?

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”