cena Sapphire AVC

Informace o barevných mutacích činčil.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

whisperkill
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 52
Registrován: Po Pro 19, 2011 5:48
Místo/Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

cena Sapphire AVC

Příspěvekod whisperkill » Pá Kvě 11, 2012 20:16

Tak zase mají kvalitu. Hodně do toho museli investovat #-o Ted to asi chtějí zpět... ceny jsou vážně hrozné. Třeba Saphire/VC (BDC) u nich stojí 10.000 [-o<

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Beige Diamond

Příspěvekod minlub » Pá Kvě 11, 2012 20:21

Myslím, že stejná kvalita se sežene i jinde a mnohem levněji.
Ceny mají hodně nadsazené. A hodně je navyšují kvůli BDC.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Beige Diamond

Příspěvekod martej » Pá Kvě 11, 2012 21:53

já asi zase myslím, že sapphire vc za 400 euro je normální cena :-))

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Beige Diamond

Příspěvekod minlub » Pá Kvě 11, 2012 21:58

To já nemyslím :-))

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Beige Diamond

Příspěvekod martej » Pá Kvě 11, 2012 22:13

V zahraničí taková cena je, kvallitních safíru je velmi málo, natož s violet genem a tak jsou ceněny.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Beige Diamond

Příspěvekod minlub » So Kvě 12, 2012 9:34

V zahraničí možná ano, ale jsme v ČR. Cena Safírů AVC v ČR rozhodně není 10 000kč.
Už jich začíná přibývat a ne všichin jsou nekvalitní.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Beige Diamond

Příspěvekod martej » So Kvě 12, 2012 10:25

Záleží opravdu na kvalitě a pokud bych tu v čechách našla sapphire avc, s dobrým tvarem těla, velikosti, kvalitou kožky a barvy, tak klidně těch 10 000 dám, ale zatím jsem na žádného nenarazila a proto je ta cena nižší. A hlavně je tu problém takový, že tu jsou dost příbuzní.

Avatar uživatele
katerina.kat
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 232
Registrován: Ne Dub 01, 2012 19:28
Místo/Bydliště: Havlíčkův brod

Re: Beige Diamond

Příspěvekod katerina.kat » So Kvě 12, 2012 10:43

Promiňte ale tohle celkově mi připadá dost přehnané. Jsme přece v ČR a nemůžeme se pořád srovnávat se zahraničím a zdůrazňovat jak mi máme samé nechovné a oni extra. Je tu dost chovů, které pracují na kvalitě a nemají tak obří ceny a tím je urážíte.
Pokud chcete kupovat a prodávat za zahraniční ceny je to vaše věc. To ale neznamená, že je to normální cena u nás. A neznamená to, že u nás nejsou kvalitní zvířata za naše české ceny. Tohle mi připadá spíš jako umělé navyšování :roll: jo, máte drahá zvířata v chovu ze zahraničí, tak je prodávejte ale tam nebo čekejte než někdo bude tuto cenu ochoten dát. Ale nevnucujte svůj ceník ostatním jako normální cenu :cry:

Avatar uživatele
katerina.kat
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 232
Registrován: Ne Dub 01, 2012 19:28
Místo/Bydliště: Havlíčkův brod

Re: Beige Diamond

Příspěvekod katerina.kat » So Kvě 12, 2012 10:47

martej napsal:Záleží opravdu na kvalitě a pokud bych tu v čechách našla sapphire avc, s dobrým tvarem těla, velikosti, kvalitou kožky a barvy, tak klidně těch 10 000 dám, ale zatím jsem na žádného nenarazila a proto je ta cena nižší. A hlavně je tu problém takový, že tu jsou dost příbuzní.

Četla jsem, že dle Vás ebony nejsou kvalitní ani blond mutace ani Beige mutace teď ani safírové mutace. Jak tedy vidíte kvalitu chovů v ČR? Připadá mi když ot vše čtu že není žádná :roll: Některé barevné mutace co vídám na www ostatních chovatelů jsou úžasné ani nechci vědět ceny ale některé mi připadají notně přemrštěné =P~

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Beige Diamond

Příspěvekod martej » So Kvě 12, 2012 11:02

Opravdu jste mě zase nepřekvapila. Jakmile já napíšu, že slepice snáší vajíčka, tak vy budete říkat, že snáší kostičky :lol: Klasika :lol: Nebudu reagovat na Vaše překrucování mých slov. Můj názor je ten, že safíři u nás a i v zahraničí nejsou kvalitně na dobré úrovni - většinou mají betonovou barvu, řídkou srst a costina typ těla. Proto, když se někde objeví kvalitní safír Vc, tak stojí tolik. Nikomu můj vkus nevnucuji, ale za mě mohu říci, že pokud by někdo měl pěkně modrého safírka s hustou srstí, medvídka, tak mu těch 10 000 Kč klidně dám. Ale ještě jsem takového neviděla. Jsou to moje požadavky a pokud má někdo jiné, tak má jiné, ale neznamená to, že já je musím mít taky. Mě nejde v chovu o to, abych měla všechny barvy světa, ale raději si počkám na kvalitní činčilku a třeba i zdlouhavým způsobem ze svého chovu, než si vzít do chovu činčilku, která dle mého názoru není do chovu a množit ji dál. A takových chovatelů tu začíná být naštěstí více.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Beige Diamond

Příspěvekod minlub » So Kvě 12, 2012 11:03

martej napsal:Záleží opravdu na kvalitě a pokud bych tu v čechách našla sapphire avc, s dobrým tvarem těla, velikosti, kvalitou kožky a barvy, tak klidně těch 10 000 dám, ale zatím jsem na žádného nenarazila a proto je ta cena nižší. A hlavně je tu problém takový, že tu jsou dost příbuzní.

Ano, to je odpovídající cena za kvalitní činčilu v 1.tř., kterých je pomálu. I v zahraničí. Proto bych to nezobecňovala tím, že je to normální cena za tuhle mutaci.

Avatar uživatele
katerina.kat
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 232
Registrován: Ne Dub 01, 2012 19:28
Místo/Bydliště: Havlíčkův brod

Re: Beige Diamond

Příspěvekod katerina.kat » So Kvě 12, 2012 11:06

martej napsal:Opravdu jste mě zase nepřekvapila. Jakmile já napíšu, že slepice snáší vajíčka, tak vy budete říkat, že snáší kostičky :lol: Klasika :lol:

Promiňte ale berete to moc úkorně. Vznesla jsme na Vás normální dotaz protože mě to zajímá. Kde se mám tedy ptát? Nemám ponětí o kvalitě, mutacích či jak moc jsme na úrovni v porovnání se zahraničím. Tak se ptám těch co podle stylu odpovědí ví :roll:

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Beige Diamond

Příspěvekod martej » So Kvě 12, 2012 11:10

ptát se můžete, ale neryjte do mě a nepřekrucujte moje slova !!!!!!! To do tématu nepatří.

minlub: psala jsem, že za kvalitní činčilu v zahraničí to je normální cena a že pokud by ji někdo měl i v čechách, tak ty peníze dám :wink:

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Beige Diamond

Příspěvekod minlub » So Kvě 12, 2012 11:24

martej napsal:já asi zase myslím, že sapphire vc za 400 euro je normální cena :-))

Tos psala až pak. Já reagovala na tohle.
Můj názor je, že to není normální cena za tuto mutaci. To je cena za opravdu kvalitní, hustou činčilu medvídkovského tvaru a dobré váhy. Takového Safíra AVC jsem u nás ještě neviděla, proto neříkám normální cena.

Avatar uživatele
katerina.kat
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 232
Registrován: Ne Dub 01, 2012 19:28
Místo/Bydliště: Havlíčkův brod

Re: Beige Diamond

Příspěvekod katerina.kat » So Kvě 12, 2012 11:28

Nikdo vám slova nepřekrucuje. Nebuďte tak vztahovačná. Vznesla jsem dotaz a obrátila se konkrétně na Vás, protože od Vás jsme četla že v čechách nejsou ani kvalitní eboni, ani beige ani blondi a teď ani safíři. Až to napíše někdo jiný, zeptám se jeho.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: cena Sapphire AVC

Příspěvekod martej » So Kvě 12, 2012 11:45

ano, kvalitní Safir Vc je medvidek s hustou srstí, dobrou barvou. Pokud jedno z toho není, tak to není kvalitní zvíře první třídy. Doufám, že se chápeme :-))

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: cena Sapphire AVC

Příspěvekod minlub » So Kvě 12, 2012 11:50

To jsem psala o patro výš :)
V první třídě může být ale i činčila typu costina.
A ani druhá třída není nekvalitní. Jen má drobnou vadu, která se dá vhodným protějškem eliminovat.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: cena Sapphire AVC

Příspěvekod martej » So Kvě 12, 2012 12:16

Tak pak nechápu to, proč mě chytáte za slovo. Napsala jsem, že za kvalitního jedince je ta cena v pořádku :-) Pokud má jednu z vad, to to může být dobré zvíře, ale já osobně bych ho do chovu safíru nedala. Trochu bych se bála, že tím nic nevylepším a miminka se narodí třeba s betonovou barvou a nebo řídkou srstí. Myslím, že pokud má safírek například řídkou srst, či vadu barvy, tak by se měl použít do chovů genů a ne do chovu safírů.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: cena Sapphire AVC

Příspěvekod minlub » So Kvě 12, 2012 12:28

Nechápu proč by tě měl někdo chytat za slovo.
Tvůj příspěvek zněl že "safír AVC za 400 eur je normální cena", nepsala jsi nic o odpovídající kvalitě.
S ostatním jsem souhlasila :)
Na co se tě ptala katerina je její věc. Mě to vyznělo tak, že se tě jen ptá.

Avatar uživatele
AnnaVV
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 509
Registrován: Stř Kvě 04, 2011 12:28
Místo/Bydliště: okr. České Budějovice

Re: cena Sapphire AVC

Příspěvekod AnnaVV » So Kvě 12, 2012 12:43

Já jsem viděla v ČR kvalitního safíra kamarádka má v chovu samičku a je moc pěkná má dobrou barvu i i krásně hustou srst a určitě nestála tolik co píšete.Ale stejně to nemá cenu to tu rozebírat protože to stejně zase někdo skritizuje

Avatar uživatele
katerina.kat
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 232
Registrován: Ne Dub 01, 2012 19:28
Místo/Bydliště: Havlíčkův brod

Re: cena Sapphire AVC

Příspěvekod katerina.kat » So Kvě 12, 2012 12:53

Já se probůh jen ptala. Copak se Vás nemůžu na nic zeptat? Říkám to snad ústně, že by jste slyšela ironii? A to že si myslím žže ceny některých chovatelů u nás jsou přemrštěné? Myslím.......když vidím ty ceny na jedněch stránkách a pak zabrousím jinam dost to bije do očí. Pokud vidím někde nabídku na Beige AVC/SC za 4000kč a jinde je za 7000 :shock: a pak tu čtu jak v zahraničí jsou drahý a že musíme být taky.......to mi prostě připadá jako cílené navyšování ceny. Aby byl zájem o to co chovám. Můj osobní názor!!!!!!!!!

chocolate
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 648
Registrován: Pá Pro 18, 2009 22:05

Re: cena Sapphire AVC

Příspěvekod chocolate » So Kvě 12, 2012 14:59

katerina.kat napsal:Říkám to snad ústně, že by jste slyšela ironii?Pokud vidím někde nabídku na Beige AVC/SC za 4000kč a jinde je za 7000 :shock: a pak tu čtu jak v zahraničí jsou drahý a že musíme být taky.......Můj osobní názor!!!!!!!!!

už jen z toho,že tady dáváte příklad cen,u kterých je jasné,odkdu jsou,nemusíte používat mluveného slova,aby ta ironie (a závist? :D ) nešla přehlédnout a to bohužel ne jen z jednoho příspěvku z téhleté strany #-o :wink:
jinak zdravím a přeji pěkný den všem :wink: :)

chocolate
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 648
Registrován: Pá Pro 18, 2009 22:05

Re: cena Sapphire AVC

Příspěvekod chocolate » So Kvě 12, 2012 15:10

minlub napsal:Předmět: cena Sapphire AVC
Tobě též. =D>
Tvé pravidelné čtení nelze přehlédnout.
Pěkný den :D


Díky minlub,jsem ráda za Tvé postřehy :wink: Příště to můžeš napsat i veřejně :wink:

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: cena Sapphire AVC

Příspěvekod minlub » So Kvě 12, 2012 15:12

Proč? Nepotřebuju osobní věci psát veřejně a obtěžovat tím druhé :D

Avatar uživatele
katerina.kat
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 232
Registrován: Ne Dub 01, 2012 19:28
Místo/Bydliště: Havlíčkův brod

Re: cena Sapphire AVC

Příspěvekod katerina.kat » So Kvě 12, 2012 15:41

Tak tenhle rýpanec jsem moc nepochopila :lol: nevycházím z údivu jak se dovedete všichni mezi sebou "rubat". tohle jsme neviděla ani v jednom chovatelakém odvětví :roll: toliko závisti (kterou cítí úplně každý kdo ryje, jinak by neryl že :lol: Těžko dám příklad v tématu safír na rozdíl ceny u standarda navíc toto jsem četla nedávno tak si ještě pamatuju rozdíl :^o

Disable adblock


Vrátit se na “Barevné mutace”