přehlodané kabely

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

krevetka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 32
Registrován: Pá Črc 15, 2011 6:41

přehlodané kabely

Příspěvekod krevetka » Čt Lis 03, 2011 17:48

ahoj, ted mi cincilak vyhodil pojistky, asi prehlodal nejaky kabel, ohorela mu tlamicka a fousky, porad si to hladi packou, nemam mu to necim osetrit?poradte nekdo, napiste zkusenosti

Disable adblock

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Lis 03, 2011 22:44

To je popaleny, nebo jak to vypada?Pokud to ma jako ranu, tak by to asi chtelo veta, aby dal mast s antibiotiky.Ale to bude tezke, kdyz je to na tlamicce, ponevadz to muze slizat a to by nebylo dobre.Muze bastit a pit bez problemu?Muzes mu to jeste zkusit potirat repikem svarenym a vychlazenym.

krevetka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 32
Registrován: Pá Črc 15, 2011 6:41

Příspěvekod krevetka » Pá Lis 04, 2011 10:11

Stalo se mu to vcera navecer, normalne basti, ma ohorely fousky a chloupky kolem tlamicky, porad si tlamicku hladi packou, ale normelne pije a basti granulky, dala jsem mu kousek ledovyho salatu aby si to trochu ochladil. Zkusim odpoledne to potirani.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Pá Lis 04, 2011 11:10

U nás se tohle před lety podařilo králíčkovi. Ale popálený nebyl, jen fousky měl spálené. Tak jsme s ním nikam nešli. Normálně baštil a běhal jako před tím, jen za tu skříň, kde se mu to povedlo nešel hooodně dlouho. Jestli je popálený, tak by to chtělo něco hojivého, nic mě ale nenapadá, já bych volala dobrému vetovi, nebo tam rovnou jela.

Disable adblock

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

ledový salát?

Příspěvekod Jitka Řeháková » Pá Lis 04, 2011 15:20

mě jenom zarazil ten ledový salát - ten se prý vůbec nehodí.

krevetka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 32
Registrován: Pá Črc 15, 2011 6:41

Příspěvekod krevetka » Pá Lis 04, 2011 15:58

jak nehodi, jako ze jim skodi?

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

ledový salát

Příspěvekod Jitka Řeháková » Pá Lis 04, 2011 16:19

ať písnou činčiláři co dávají ledový salát, já jsem někde četla, že není vhodný ( práškování atd.)

krevetka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 32
Registrován: Pá Črc 15, 2011 6:41

Příspěvekod krevetka » Pá Lis 04, 2011 16:44

aha no tak dalsi namka kterou zboznuje a neni to vhodny :(

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Pá Lis 04, 2011 18:26

Hlavně se podívej jestli nemá na čumáčku puchejře od popálení. Aby mu to nezačalo hnisat... To by se mohl do tlamičky dostat zánět a to jsou pak další potíže...

Jinak činčili smí jen podobné rostliny a plody jako mají ve svém přírodním biotopu. Prostuduj si to tu a přijdeš na to co nesmí a co ano.. Ledový salát ani jiný bych nedávala. Pokud možno ze zeleně jen sušené seno. Z ovoce sušená jablka, rozinky, (hlavně nedávej nic kandovaného nebo sušené tropické ovoce jako jsou banány, broskve,...) Můžou Goji, ale jen málo. Nesmí žádná olejnatá semena! Usuš si pár šípků, ty mají rádi. A pak bylinky - meduňka, máta, jahodník, maliník, ostružiník, kopřiva, květ sedmikrásky, pampelišky.. Pak můžeš koupit svatojánský chlebíček a kuličky od vitakraftu, a tak dále
Taky mají rádi kousky větviček - ideálně z Lísky, jabloně, ale zase pozor, nesmí být ze stromu, který je chemicky ošetřovaný!

Koukni se třeba na žravou mršku, tam prodávají jen to o čnčilky smí. Žádné směsky a jinak nevhodné papání: http://www.zravamrska.cz/

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Pá Lis 04, 2011 18:30

Ještě jsem chtěla dodat. Kabely zajisti. Nevim čím to je, ale činčily přímo přitahují! Pokud je máš za skříní, dej je do takzvaného husího krku. do toho se činčila jen tak nedostane. Jen si musíš pak dát pozor na místa, kde je máš holé. Přeci jen, ono kupovat každý měsíc nebo týden anténovej kabel, nebo zrdojovej kabel neni zase tak milé a časem to leze i do peněz a hlavně na nervy...
A hlavně to příště nemusí skončit jen popálením, ale taky smrtí činčilky. Nebyla by první... :cry:

krevetka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 32
Registrován: Pá Črc 15, 2011 6:41

Příspěvekod krevetka » Pá Lis 04, 2011 20:20

jj husi krky uz jsou v planu, ale jeste sme se ke koupi nedostali, ale ted uz to bude rychly. kabely mame pod stolem, mam tam sice danej karton, ale ta mrska to stejne preskoci, uplne ho to tam tahne. :? na na "rtiku" malej bolacek, tam mu to potiram ti repikem jak nekdo radil a uvidim zitra kdyz tak poletime k veterinarovi. ale nepiska, normalne basti granulky pije, hopsa.vim ze ma mit vsechno suseny, ale snad jednou za cas malinkej kousicek cerstvyho jablicka nebo nektarinky neskodi, uz mi to ut psalo vic lidi ze jednou za cas kousek davaj :roll:

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Pá Lis 04, 2011 22:18

Jablko ano, ale nektarinku? to ne! čerstvé jablíčko je ideální na zácpu. Take když už ho dáš, tak s mírou a hlídej bobečky...

Jinak ten salát a slovo neuškodí.. když to činčilce způsobí plynatost, tak to může být hodně nebezpečný...

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Pá Lis 04, 2011 22:38

ledovej salat, ani jinej urcite ne.
Zkus ji to potirat obkladem z repiku, aby to nehnisalo, repik je hojivej

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod genca » So Lis 05, 2011 18:36

Já jsem asi jediná koho znám, kdo krmí činče i čerstvým - jabka a mrkev, dostávají kousek denně na střídačku. Jsou na to zvyklí a nepozorovala jsem na nich nikdy, že by jim to vadilo.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » So Lis 05, 2011 20:47

Jablko a mrkev, byt cerstva, ale dobre omyta a oskrabana by nemusela vadit, take jsem to delala, kousicek obcas, nebo i hroznove vino vypeckovane, vyjimecne dostaval Vincentek se Skypinkou i kousicek manga.Zalezi na cincilce, nekterym to nemusi sednout na zazivani a muzou mit prujem, pak to urcite nedavat.Salaty bych ale nedavala, ponevadz jsou hodne proti jejich prirozene strave a jsou v nich dusicnany.

Avatar uživatele
RENÁTA
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 321
Registrován: Čt Bře 10, 2011 21:21
Místo/Bydliště: Ostrava

přehlodané kabely

Příspěvekod RENÁTA » So Lis 05, 2011 20:50

já dávám našim taky někdy čerstvé jablíčko a nic jim není a mrkvičku chcou jen sušenou :D

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tarja666 » So Lis 05, 2011 20:53

já těm mojim párkrát zkusila dát čerstvý jablko a koukali se na mě jestli mi jako náhodou nehráblo :D tak už dostávají jen sušený...

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » So Lis 05, 2011 20:58

U nás nesušené jablko někteří milují, někteří si kousek vezmou, aby neurazili. Jen Miky ho nejedl vůbec. Když to není moc často a nemají po něm špatný bobíky, nevidím v čerstvém jablku problém.

Avatar uživatele
RENÁTA
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 321
Registrován: Čt Bře 10, 2011 21:21
Místo/Bydliště: Ostrava

přehlodané kabely

Příspěvekod RENÁTA » So Lis 05, 2011 20:59

našim strašně chutná rvou mi je z ruky ,ale to samé dělají i s usušeným jablíčkem :D

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » So Lis 05, 2011 21:05

dřiv sameček miloval kousiček jablička,hrozna,nebo opravdu ojediněle mimimini kousinaneček bananu :D a nyní jakoby mu to smrdělo..vubec čertve ovoce nechteji a dokonce predtim utikaji :lol:

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » So Lis 05, 2011 22:05

priznam se, ze jsem Mysicce take obcas davala zdibec bananu v biokvalite, ktere jsem kupovala v akci a vse vpoho.Dostavala ale jen zdibec tak jednou do mesice.Ty biobanany jsou daleko chutove lepsi, nez klasicke, ale musi se vystihnout akce, jinak jsou desne drahe

krevetka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 32
Registrován: Pá Črc 15, 2011 6:41

mazani na kabely?

Příspěvekod krevetka » Ne Lis 06, 2011 17:35

tak uz mame kabely obaleny husima krkama a cincilacek je z toho div zivej co ze to tam je. Chci se zeptat, jestli nekdo nemate zkusenosti s nejakym pomazem na kabely, rikala mi o tom kamaradka, ze prej neco takovyho existuje, nastrika se to na kabely a cincam to nevoni a nechutna a nechaj kabely na pokoji? ale mam strach aby mu to nejak neuskodilo? ja davam obcas kousek cerstvyho jablicka, a bobiky mame v pohde, mrkvicku chce taky jen susenou. :) :roll:

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Ne Lis 06, 2011 19:52

ty husí krky by měli pomoct. Je taky dobré je dát někam výše a ono ji to přestane bavit. Můžeš zkusit tento sprej http://www.pejsekakocicka.cz/detail/012 ... ci-175-ml/ , třeba pomůže i pro činčily :-)

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Po Lis 07, 2011 8:22

jéé tak ten sprej objednám a vyzkouším.my bydlime v novém bytě a už ted mame okousanej nabytek,což je problem,pač neni naš :? to nejde ohlidat, ikdyž je okamžite vyženu,tak si stihnou kousnout a už tam malej kousanec je.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Po Lis 07, 2011 15:23

O sprejích jsem četla a slyšela, ale pořád z nich mám hroznej strach, aby činčilám neublížily. Přecejen činčily jsou daleko citlivější než psi. Pokud do toho někdo půjdete, budu moc ráda za zkušenosti. Nebo třeba kdyby tu byl nějaký lékař či chemik a vyjádřil se k nebezpečnosti, bylo by to prima. Pokud máte (či budete mít) vyzkoušeno, že to je bezpečné (nebo nedej bože opak) a k něčemu, moc ráda to také zkusím a nakoupím i do obchodu. Kabely u nás jsou na tom dosti mizerně, už jsem je různě obalovala, ale stejně si vždycky nějaký najdou, doma máme totiž překabelováno. A často jsou ty kabely dost drahé, protože jsou z Míšova profi obchodu Saskia.cz :oops: :(

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”