Pitný režim

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

P.O.B
Nový uživatel
Příspěvky: 26
Registrován: Čt Led 19, 2012 7:45
Místo/Bydliště: Třinec

Pitný režim

Příspěvekod P.O.B » Čt Led 19, 2012 10:15

Zdravím všechny činčilomilce, mezi které se snad už mohu počítat...

Máme už týden doma malého samečka (st.gray) necelé 3 měsíce starého.

Má se k světu, ikdyž první dva dny něco shodil (díky přepravě) nyní už má skoro stejnou váhu jako u chovatelky (měl 300, včera před jídlem 290).

Do jeho klece (voliéra) jsme mu koupili skleněné pítko (177 ml) ale asi druhý den po převozu sem zjistil, že ta blbá věc (teď jsem velice slušný) funguje jen asi 10 "šťouchů" do kuličky a pak je sucho, takže dva dny mrňous skoro nepil a taky tím pádem moc nejedl, max. vločky a pár vitakr. for kids (a mlsky, ty kdykoliv, ale tak jednu denně).

Napáječka šla do koše a nahradila jí nouzovka, která byla součástí klece, trochu kapala, ale dalo se to, malý pil jak sahara a baštil na co přišel, i běžné vitakraftí pelety, které mu jinak moc nejedou.

Teď už přes noc vybílí misku s granulkami (supreme, vitakr. for kids, mrkvový ovator a vitakr. pelety - těch si ale moc nevšímá, až mu dojde vše ostatní sní tak dvě, tři) seno taky celkem dost (alpské bioseno a JR s jetelem)...

Jen to pití, máme teď i další plastovou napáječku (doporučená od saskie) ale moc si jich nevšímá, vždycky jakoby čuchne ke kuličce a jde pryč, trošku vody v nich ubývá, ale moc to není, u větší (asi 250ml) to blyo včera cca 5mm pokles hladiny a u menší (100ml) taky, takže žádný zázrak...

Neměl by pít daleko víc :?: Podle toho, co tu někteří píšete, tak vám dvě činčily sjedou za den i čtvrtlitr vody :shock:

Díky za odpovědi :-) P.O.B

Disable adblock

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Čt Led 19, 2012 11:52

Tak 250 ml za den na jednu činčilu je buď chyba, nebo má činčilka brutální problémy. Můj Mikýšek pije hodně, a bumbal ještě víc. Má nemocné (minimálně) zoubky (v jiném tématu ho tady řešíme, je to zachráněná činčila - s pomocí více činčilářů). Pil cca 100 ml za den. Teď už naštěstí tak 50 ml, což je prý horní hranice (mluvila jsem o tom s Lietavcovou). Jiné činči mi pijí standardně méně, ale také mají své dny, kdy toho vypijou hodně. Takže jestli jsem to dobře pochopila, mládě vypilo 10 ml za den, ano? To bych osobně řekla, že to je ok. A k těm skleněným napáječkám, to jsou teda koumáci, s tou větší nemám problém, menší sama nepoužívám, ale jak to tak slyším, jdu je stáhnou z Činčilky. A k té kleci, vypadá suprově, také jsem měla na takové dříve zálusk, ale problém je, že vnitřní části jsou z plastu. To je podle mě fakt špatné. Skoro bych je nahradila poličkama z masivního dřeva.

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Čt Led 19, 2012 13:39

mně vypijí činčilky tak 10ml za den. někdy víc.Jedna mi pije hodně,vypije tak 30ml.

P.O.B
Nový uživatel
Příspěvky: 26
Registrován: Čt Led 19, 2012 7:45
Místo/Bydliště: Třinec

Příspěvekod P.O.B » Čt Led 19, 2012 14:23

saskie napsal:Takže jestli jsem to dobře pochopila, mládě vypilo 10 ml za den, ano? To bych osobně řekla, že to je ok. A k těm skleněným napáječkám, to jsou teda koumáci, s tou větší nemám problém, menší sama nepoužívám, ale jak to tak slyším, jdu je stáhnou z Činčilky. A k té kleci, vypadá suprově, také jsem měla na takové dříve zálusk, ale problém je, že vnitřní části jsou z plastu. To je podle mě fakt špatné. Skoro bych je nahradila poličkama z masivního dřeva.
To sem rád, že je to cca v normě, asi je ještě přepitý, protože předtím (po nuceném půstu) toho fakt vypil dost :-)

saskie napsal:A k těm skleněným napáječkám, to jsou teda koumáci, s tou větší nemám problém, menší sama nepoužívám, ale jak to tak slyším, jdu je stáhnou z Činčilky.
No u nich je problém (jak sme se bavili po tel) že nejdou moc podtlakovat, takže fakt dvě bublinky a je sucho, nevím třeba je to jen anomálie u jediné... No hlavně že je tam ta mrkev :roll:

saskie napsal:A k té kleci, vypadá suprově, také jsem měla na takové dříve zálusk, ale problém je, že vnitřní části jsou z plastu. To je podle mě fakt špatné. Skoro bych je nahradila poličkama z masivního dřeva.
Zatím nemáme problém, poličky ani schůdky neokusuje, na to má domek a různé dřevěné mostíky :) Jestli už v ní něco hlodá, tak občas mříže a taky se pokoušel překousat látkové konce u hamaku, ale po pár okřiknutích toho nechal... Asi si to rozmyslel, že by pak neměl kde odpočívat :)
Každopádně, jestli začne s okusováním i těch poliček, tak mu hned vyrobím dřevěné poličky :-)

= = = = = = = =

Jo je normální, že je jako "stoj na bobky" :?: Když ho vezmeme na chvíli ven, tak je to cca bobek za minutu někdy i víc... Asi ještě i trochu stres, ale přesto...

A četl sem tady o naučení na "záchůdek" tím se myslí jen čůrání nebo i bobkování (páč to druhé si neumím představit, to by asi neseděl nikde jinde) :D

Disable adblock

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Čt Led 19, 2012 14:31

že je stroj na bobky je normální ;) my bychom si přáli,aby byly bobečky ze zlata [-o< a na zachudek se naučí jen na čůrání :) mně se to naučili všechny 3,ikdyž té třetí to trvalo tak 3 měsíce a doted někdy si stoupne do zachudku,vystrčí prdku ven a vyčura se vedle :twisted:

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tarja666 » Čt Led 19, 2012 14:35

tvoje činčilka pije normálně, naše pijí přibližně stejné - někde je to trochu více. Jinak bobkuje taky normálně - je to nevýhoda při pouštění, s bobky se prostě musí počítat. Naštěstí jsou ale bobečky tuhé a jdou snadno smést nebo posbírat. Na záchodek se činčily učí poměrně dobře, ale samozřejmě tam budou chodit jen močit. Bobky budou všudypřítomné i nadále. Ale pokud se činčilka naučí na záchodek, tak nejenže se neznečišťuje celá klec, ale také se ušetří na podestýlce, které se nespotřebuje tolik :)
U nás se naučily na záchodek téměř všechny činčilky během asi jednoho až dvou týdnů. Jen samci mi pak občas chodili čůrat i na poličky, ale spíše mi to přišlo, jako by značkovali, protože než byl záchodek, tak to nedělali. Pak jim asi přišlo, že klec je po nich málo cítit :lol:

P.O.B
Nový uživatel
Příspěvky: 26
Registrován: Čt Led 19, 2012 7:45
Místo/Bydliště: Třinec

Příspěvekod P.O.B » Čt Led 19, 2012 14:48

LenkaKarlovyVary napsal:že je stroj na bobky je normální ;) my bychom si přáli,aby byly bobečky ze zlata [-o< a na zachudek se naučí jen na čůrání :) mně se to naučili všechny 3,ikdyž té třetí to trvalo tak 3 měsíce a doted někdy si stoupne do zachudku,vystrčí prdku ven a vyčura se vedle :twisted:
stačilo by i stříbro :D A naučit by se to měl, je celkem chytrý, jen včera sme ho měli venku asi dlouho a počůral mi ruku :-P

tarja666 napsal:tvoje činčilka pije normálně, naše pijí přibližně stejné - někde je to trochu více. Jinak bobkuje taky normálně - je to nevýhoda při pouštění, s bobky se prostě musí počítat. Naštěstí jsou ale bobečky tuhé a jdou snadno smést nebo posbírat. Na záchodek se činčily učí poměrně dobře, ale samozřejmě tam budou chodit jen močit. Bobky budou všudypřítomné i nadále. Ale pokud se činčilka naučí na záchodek, tak nejenže se neznečišťuje celá klec, ale také se ušetří na podestýlce, které se nespotřebuje tolik :)
U nás se naučily na záchodek téměř všechny činčilky během asi jednoho až dvou týdnů. Jen samci mi pak občas chodili čůrat i na poličky, ale spíše mi to přišlo, jako by značkovali, protože než byl záchodek, tak to nedělali. Pak jim asi přišlo, že klec je po nich málo cítit :lol:
No zatím čůrá jen do podestýlky (my jsme koupili 15kg pytel dřevěných pelet v Baumaxu za 80kč, takže na mizinu snad nepřijdem... je s nima spokojený (měl je i u chovatelky) a dobře sajou, takže ani nevíme, že čůrá (teda včera mi to předvedl názorně viz výše)

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Čt Led 19, 2012 15:23

jj ty také kupujem :)a tím,že máme záchůdky,tak už mam 4 měsíce ten pytel a ještě je tam skoro pulka a to mam 3 činči.Ono stači málo,nemusí to být víc vrstev tech pelet.

Avatar uživatele
mefoxinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: Ne Srp 14, 2011 14:40
Místo/Bydliště: Miletínky,Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mefoxinka » Čt Led 19, 2012 17:47

my sme záchudek zkoušely ale docela rychle objevily že se do něj dá i kousat :twisted:
a jedny se do něj chodily koupat :(
naštěstí kodí v každé volieře většinou do jednoho rohu tak tam holt dávam víc podestýlky :wink:

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tarja666 » Čt Led 19, 2012 17:53

u některých se mi osvědčily kočičí záchodky z tvrdého plastu, ale některé činčuchy ho koušou. Tam jsem to vyřešila tak, že podestýlku dávám jen do jednoho rožku a chodí tam :)

Avatar uživatele
mefoxinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: Ne Srp 14, 2011 14:40
Místo/Bydliště: Miletínky,Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mefoxinka » Čt Led 19, 2012 17:58

a nejlepší je když si vyberou ten roh co je u dvířek :wink:
jako by to dělaly naschvál :lol:

P.O.B
Nový uživatel
Příspěvky: 26
Registrován: Čt Led 19, 2012 7:45
Místo/Bydliště: Třinec

Příspěvekod P.O.B » Čt Led 19, 2012 17:59

záchod vyzkoušíme, ale dokud nečůrá na poličkách (na některých má fleesové dečky) tak se to dá přežít, ten měch podestýlky určo chvíli vydrží i bez záchodku...
Každopádně díky za uklidnění s tím pitím :-) Teď sem mu skrz mříže prostrčil konec té skleněné napáječky a hned se otočil a šel se napít z té nové, která je na jejím místě :D

Ještě jednou dík :-)

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Čt Led 19, 2012 18:13

já používám jako záchudky pekáče a skleněné víko od stare zapekaci mísy

P.O.B
Nový uživatel
Příspěvky: 26
Registrován: Čt Led 19, 2012 7:45
Místo/Bydliště: Třinec

Příspěvekod P.O.B » Po Led 23, 2012 11:23

No tak na záchůdek budu muset malého co nejdřív naučit, včera se už podruhé vyčůral v obýváku, tentokrát to odnesl polštářek... :(

= = = = = = = =

Chtěl sem se zeptat, jestli může baštit (jako mlsku) všechno tady z toho Snu pro hlodavce :?: Nebo mu máme vybírat jen něco....

Dostali jsme ho zdarma za tu nefunkční napáječku a body z voliéry (čímž sem se zoohitem skončil :( )

A o víkendu dostal maly od sestry jako dárek sepiovku pro činčily, ale nevypadá jako sépiovka, ale spíš jako minerální kámen, tak se chci zeptat, jestli se k tomu chovat jako k sepiovce (čili volně k dispozici v kleci) nebo jako ke kameni (jednou za dva týdny) :?: Koupeno určitě v JK animalsu - v třincu nic jiného není :)

Díky moc :-)

Avatar uživatele
mefoxinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: Ne Srp 14, 2011 14:40
Místo/Bydliště: Miletínky,Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mefoxinka » Po Led 23, 2012 13:47

osobně mě zaráží ten špenát,brambory a porek to bych jim raději nedala :-k
zbytek by vadit neměl

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Po Led 23, 2012 14:25

Co si vzpomínám, tak tu chovatelé dávali všechny složky z toho, ale dávala bych jen maličko.

P.O.B
Nový uživatel
Příspěvky: 26
Registrován: Čt Led 19, 2012 7:45
Místo/Bydliště: Třinec

Příspěvekod P.O.B » Čt Led 26, 2012 8:49

Určitě budu opatrný, každopádně díky :-)

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”