Otazky

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

marry-ann22
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 147
Registrován: Čt Kvě 03, 2007 12:48
Místo/Bydliště: Lučenec

Otazky

Příspěvekod marry-ann22 » So Kvě 05, 2007 15:20

Mam 10 mesacneho samceka a teraz sme kupili 1mesacnu samicku/viem ze je malicka ale mali ju uz v chovprodukte a urcite je jej u mna lepsie ako tam/,ona je velmi cula ale bojim sa o samceka.On sa o nu strasne zaujima,samozrejme ze ich chovam zatial osobitne ale on stale sedi pri jej klietke,tak nestastne na dvoch nozkach a vrchne ma stiahnute k sebe.Zvykne aj v noci kviikat.Este by ste mi mohli poradit ako ju mam naucit sa kupat v piesku,lebo ona to nevie,nechavam jej piesok neustale v klietke ale ona nevie ze vobec existuje,asi ju to mamka nenaucila.Mohli by ste mi poradit aj kolko a aku potravu v akom mnozstve je najlepsie im davat.Viem ze je to vela otazok ale chcem aby sa u mna mali co nalepsie:))Vsade citam co sa da ale kazdy vravi ine.Dakujem :D

Disable adblock

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » So Kvě 05, 2007 15:30

Ahojky, myslím, že v případě malé samičky je dobré jako potravu dávat dospěláckou stravu - seno a granule. Je to pořád ještě miminko, takže nejspíš sameček nemá sexuální zájem, možná to v něm vzbuzuje otcovské pudy(nevím). To, že se nekoupe, by nebyl takový problém, je mladá, tak to nejspíš odkouká, teď třeba jen neví, jak na to.
Přeju hodně štěstí!

Avatar uživatele
Monika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 343
Registrován: Út Črc 25, 2006 10:33
Místo/Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Otazky

Příspěvekod Monika » So Kvě 05, 2007 19:12

marry-ann22 napsal:Mam 10 mesacneho samceka a teraz sme kupili 1mesacnu samicku/viem ze je malicka ale mali ju uz v chovprodukte a urcite je jej u mna lepsie ako tam/,ona je velmi cula ale bojim sa o samceka.On sa o nu strasne zaujima,samozrejme ze ich chovam zatial osobitne ale on stale sedi pri jej klietke,tak nestastne na dvoch nozkach a vrchne ma stiahnute k sebe.Zvykne aj v noci kviikat.Este by ste mi mohli poradit ako ju mam naucit sa kupat v piesku,lebo ona to nevie,nechavam jej piesok neustale v klietke ale ona nevie ze vobec existuje,asi ju to mamka nenaucila.Mohli by ste mi poradit aj kolko a aku potravu v akom mnozstve je najlepsie im davat.Viem ze je to vela otazok ale chcem aby sa u mna mali co nalepsie:))Vsade citam co sa da ale kazdy vravi ine.Dakujem :D


Ahoj, já jsem měla doma 4týdenní miminko, vzala jsem si ho ze zveráku, papkal granule i seno....nebyl problém. A v písku se mi naučil koupat asi až tak po 2 měsících. V písku seděl, ale nevěděl co s ním. Lehce jsem ho tím posejpala a pak na to přišel sám... :lol: Hodně štěstí :wink:

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Ne Kvě 06, 2007 22:52

S kúpaním si starosti nerob, skôr či neskôr sa to naučí a hlavne sa na to neumiera :wink: . Krmivo klasické, granule a seno bez obmedzenia, ale pridal by som trošku mlsiek, je predsa len vo vývoji. Moje milovali čerstvé jabĺčko (zažívacie problémy neboli :roll: ). Neviem či ich plánuješ na chov, ak ti na tom nezáleží, môžeš skúsiť zbližovať ich. Je tu ale riziko že sa samček bude aj v budúcnosti k nej chovať ako k miminku (alebo naopak ona k nemu). Ale na druhú stranu by v tomto veku ešte mala byť s rodičmi, tak jej môže nahradiť aspoň tatina.

Disable adblock

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Po Kvě 07, 2007 7:53

STYRO napsal:S kúpaním si starosti nerob, skôr či neskôr sa to naučí a hlavne sa na to neumiera :wink: . Krmivo klasické, granule a seno bez obmedzenia, ale pridal by som trošku mlsiek, je predsa len vo vývoji. Moje milovali čerstvé jabĺčko (zažívacie problémy neboli :roll: ). Neviem či ich plánuješ na chov, ak ti na tom nezáleží, môžeš skúsiť zbližovať ich. Je tu ale riziko že sa samček bude aj v budúcnosti k nej chovať ako k miminku (alebo naopak ona k nemu). Ale na druhú stranu by v tomto veku ešte mala byť s rodičmi, tak jej môže nahradiť aspoň tatina.


Urcite by som ich nedavala spolu. ,,Tatino,, ju bude chciet velmi rychlo naparit. Jemu je to uplne fuk aka je stara. On je 10 mesacny pubertak plny hormonov.:D

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Po Kvě 07, 2007 10:13

Keby mal vlastné mimina, tiež by po nich skákal :shock: ?
Ja som nemyslel dať ich spolu, len ich pod dozorom občas zblížiľ, myslím že by aj mladej prospelo, keby mala nejaký vzor.

Avatar uživatele
LUCIA
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1517
Registrován: Út Srp 15, 2006 13:16
Místo/Bydliště: Bratislava, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LUCIA » Po Kvě 07, 2007 10:17

STYRO napsal:Keby mal vlastné mimina, tiež by po nich skákal :shock: ?
Ja som nemyslel dať ich spolu, len ich pod dozorom občas zblížiľ, myslím že by aj mladej prospelo, keby mala nejaký vzor.



ja si myslim,ze by po nich skakal...aj keby to boli jeho dcery :)

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Po Kvě 07, 2007 10:39

Tím se ale dostáváme k tomu, jak to dělají v té přírodě, když žijí ve velkých rodinách. Přece činčilák nemůže být takové "prase", aby naskakoval na všechny svoje sestry a dcery.
Na druhou stranu to může být tím, že v přírodě je jich hodně a v kleci je samička jen jedna, a ta je samozřejmě lepší než plyšák.

Avatar uživatele
Radka.o
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 750
Registrován: Čt Kvě 11, 2006 12:26
Místo/Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radka.o » Po Kvě 07, 2007 13:06

[quote="STYRO"]Keby mal vlastné mimina, tiež by po nich skákal :shock: ?quote] Styro je to smutné ale je to tak.... když to na ně příjde je mu fuk jestli je to "manželka, dcera, sestra" prostě jakákoliv ženská.... a to je taky důvod proč se nedoporučuje dávat dohromady samce a samici mladší 1roku

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » Po Kvě 07, 2007 13:18

ale vždyť zvířata na tohle nehrajou... v přírodě když se narodí mrzáčci tak umřou... příroda sama udělá selekci... v zajetí nemocný miminka pipláme, a proto je tolik geneticky nevhodných činčil pro chov...
Ť.

Avatar uživatele
ivik
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 735
Registrován: Pá Bře 24, 2006 10:38
Místo/Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ivik » Po Kvě 07, 2007 14:03

tuta napsal:ale vždyť zvířata na tohle nehrajou... v přírodě když se narodí mrzáčci tak umřou... příroda sama udělá selekci... v zajetí nemocný miminka pipláme, a proto je tolik geneticky nevhodných činčil pro chov...
Ť.


jo jo to je bohužel pravda

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Po Kvě 07, 2007 14:07

No jo, ale když se narodí mladé, tak je tatino taky s nima. Tak snad má trochu rozumu a cítí že jsou to jeho dcery. A druhá věc je že i kdyby skákal, tak v tak mladém věku to nemůže zanechat následky, jedině psychické. Proto jsem myslel jenom občas je dát dokopy a sledovat jak se chovají.

marry-ann22
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 147
Registrován: Čt Kvě 03, 2007 12:48
Místo/Bydliště: Lučenec

Příspěvekod marry-ann22 » Stř Kvě 09, 2007 15:15

Dakujem ze ste mi poradili ja ich nebudem davat spolu do jedneho roka:0Pre istotu:D

Avatar uživatele
Chuck
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 221
Registrován: Út Ún 20, 2007 16:36
Místo/Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Chuck » Stř Kvě 09, 2007 17:14

Nic si z toho nedelej, že se ti nechce činča koupat. Já mam Čipa uz 9měsícu a koupat ho musim já, protože mu to asi mamča nevysvětlila. Vždycky si vlezl do misky s pískem a vycural se tam, tak jsem to vzdala.

Avatar uživatele
lululík
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 464
Registrován: So Dub 07, 2007 13:26
Místo/Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lululík » Stř Kvě 09, 2007 19:21

činči se koupají když cítí potřebu a pokud se ti činča nechce koupat tak s tím asi nic nenaděláš... :( Nám se Fištík taky moc nekoupe a nijak to ani nevadí.. 8) :wink:

Avatar uživatele
ivik
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 735
Registrován: Pá Bře 24, 2006 10:38
Místo/Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ivik » Stř Kvě 09, 2007 20:14

Kulíšek se ze začátku taky nechtěl koupat, tak jsem ho tím pískem posypávala, až tak začal hrabat a pak se tam začal i převalovat
PS: a do písku mi čárá furt :lol:

marry-ann22
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 147
Registrován: Čt Kvě 03, 2007 12:48
Místo/Bydliště: Lučenec

Příspěvekod marry-ann22 » Út Kvě 15, 2007 10:29

Aj mne stale curaju do piesku aj starsi.Najprv ho tam mal stakle ale teraz mu ho tam tak raz za 2dni :P

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”