Sameček k samičce nebo samička ke klukovi ?

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Myrrha1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: Út Lis 30, 2010 23:44
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Sameček k samičce nebo samička ke klukovi ?

Příspěvekod Myrrha1 » Čt Pro 09, 2010 22:07

Moc prosím o radu. Máme doma kluka a asi za 10 dnů si přivezeme samičku. Chceme je dát k sobě - a to až nejdřív v 8 měsíci a za podmínky, že samička bude mít alespoň 550g. Každý bude mít zatím svoji klec. Koupili jsme jednu dost velkou a teď přemýšlíme, zda do ní od začátku ubytovat samičku nebo samečka. V té budou do budoucna totiž oba. Má s tím někdo prosím zkušenosti? Nebo se má klec pak úplně umýt a dát je tam oba? Moc děkuji za radu !!!

Disable adblock

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod genca » Čt Pro 09, 2010 22:45

Obecně je myslím lepší dávat samičku k samci, než naopak, protože samičky bývají více dominantní. Já osobně jsem ale zkoušela obě varianty a vždycky se činčilky snesly dobře. Pořádně vyčistit klec, než je tam dáš potom spolu je určitě dobrej nápad.

Avatar uživatele
Myrrha1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: Út Lis 30, 2010 23:44
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Myrrha1 » Čt Pro 09, 2010 22:50

Moc děkuji. Současně řeším i to, že jsem se teď dozvěděla (opravdu náhodou), že bude naše činčilka z velkochovu... mám srach s ochočováním :-( je vůbec možné ochočit činčilku z velkochovu? Bojím se, že bude opravdu divoká.

ondroj
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: Ne Dub 20, 2008 9:52
Kontaktovat uživatele:

Velkochov

Příspěvekod ondroj » Čt Pro 09, 2010 23:04

Je tu spousta ,,malochovatelů" kteří mají své mazlíčky z velkochovů a různých farem. Já osobně mám doma dvě takové činčilky které jsou ,, mazlivé" Hodně záleží na přístupu chovatele jak se činčilám věnuje, pokud činčilce z velkochovu poskytneš péči a pozornost za pár měsíců ani nebudeš vědět odkud pochází.

PS: OCHOČOVÁNÍ SE NEBOJ A NEVZDÁVEJ PŘI PRVNÍM NEÚSPĚCHU!!!

Disable adblock

Avatar uživatele
Myrrha1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: Út Lis 30, 2010 23:44
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Myrrha1 » Čt Pro 09, 2010 23:12

Děkuji :-) Myšáka máme necelé 2 měsíce a bez problému po nás skáče, bere si jídlo z ruky a dokonce i z pusy (to jsem zkoušela jen ze zvědavosti asi 3x) a trochu se nechá hladit mezi ušima. Ale jak se na něj šáhne jinde, tak vždy vydá takové to jakoby zapištění. Tak snad to postupně "vypilujeme". Činčilákovi se věnuji snad dost. Tedy hlavně večer - nechávám ho běhat 2 - 3 hodiny. Tak moc DOUFÁM, že i ta činčilka z velkochovu se časem přestane bát !!!! :-( přemýšlela jsem, zda to nezrušit, ale píšete, že se dá taky ochočit. Moc se na ni těšíme !

ondroj
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: Ne Dub 20, 2008 9:52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ondroj » Čt Pro 09, 2010 23:19

Myslíte jako zrušit rezervaci té činčilky z velkochovu?? Pokud ano tak mi to nepřipadá jako rozumné řešení. Tedy za předpokladu že v činčilka má jinou vadu (váhu, nemoc....) Byla by škoda rušit to jen z důvodu jejího původu, chce se se činčilce věnovat obrnit se trpělivostí a všechno se podaří.

Avatar uživatele
Myrrha1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: Út Lis 30, 2010 23:44
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Myrrha1 » Čt Pro 09, 2010 23:22

Ano, myslela jsem kvůli tomu velkochovu :-( ale nezruším, na to se na ni moc těším ! Prostě budeme muset být dvakrát tak trpěliví s ochočováním... Asi bych ji měla nechat na nějakou dobu v jiné mistnosti, že? Myslíte, že týden stačí?

ondroj
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: Ne Dub 20, 2008 9:52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ondroj » Čt Pro 09, 2010 23:32

No tak pokud myslíte týdenní karanténu tak to je hodně moc málo. Doba karantény by se měla pohybovat okolo 3-5ti týdnů. Doporučuji si pročíst starší diskuze a stránky chovatelů činčil.

Doporučil bych asi tyto: Doufám že se na mě nikdo nebude zlobit :-))))
http://www.cincilkyzvetrni.eu/
http://cincily.cz/mladata.asp

Avatar uživatele
Myrrha1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: Út Lis 30, 2010 23:44
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Myrrha1 » Čt Pro 09, 2010 23:33

Děkuji, mně už někdo poradil, ale jak vidím, tak blbě :-) takže dýl.... achjo !

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Dantha » Pá Pro 10, 2010 0:44

Činčilku určitě nechte v karnaténě aspoň tři týdny a nechte udělat i koprologii! Předejdete tak případné nákaze činčilky co už máte doma. Zárovaň, dokud nebudete mít jistotu, že nově přivezená myška je zdravá doporučuji dodržovat zásady hygieny (například po manipulaci s novou myškou si nejen umýt, ale i vydesinfikovat ruce) Opatrnosti není nikdy dost.

Jiank co se týče ochočování: Pokud je myška ještě malá, myslím, že se ochočí velmi rychle. Sama mám samičku z velkochovu, brala jsem ji jako tříměsíční a hrozně se bála a prskala, po zhruba dvou měsících je klidná, neprská, vleze na ruku a na zavolání si příjde pro pamlsek. :D

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Příspěvekod chovamcoumim » Pá Pro 10, 2010 7:58

Vůbec neměj strach z činčilky z velkochovu já mám z velkochovu činčilek osm a nemám s nima žádné problémy.Jasně některé byly vystrašenější,ale o to jsou teď ochočenější a hrozně přítulné.Takže se těš na nový přírůstek měj trpělivost a uvidíš jaký to bude časem mazel. :lol:

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Pá Pro 10, 2010 8:35

Já mám některé činčilky z velkochovu a je vidět že jsou trochu divotší a zbrklejší než ty z menšího chovu.Ale při dostatečné péči se ochočí,jen to trvá déle.Ale samozřejmě to závísí na povaze,někdy neochočíš ani činčilku z malého chovu.
Karanténa: http://www.cincilkyzvetrni.eu/vseocinci ... okrmovani/
Rozhodně tak měsíc,po 10-14 dnech poslat koprologii. Což je nutné,někdy se nemoc projeví po týdnu,někdy po měsíci a někdy může být přenašeč.

Dadina
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 44
Registrován: Stř Srp 11, 2010 17:09

Příspěvekod Dadina » Pá Pro 10, 2010 13:52

Neboj... ja mam take samecka z velkochovu a pote co se rozkoukal se z nej stal peknej mazel :) ... vetsi nez z 2. cincilaka od mensiho chovatele :wink:

Avatar uživatele
Myrrha1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: Út Lis 30, 2010 23:44
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Myrrha1 » Pá Pro 10, 2010 16:41

Všem moc děkuji za rady zkušenosti ohledně ochočování ! Dost mě to uklidnilo :-) koprologii určitě nacháme udělat a to i našemu současnému Myšákovi !

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Pá Pro 10, 2010 22:37

A hlavne dalsi cincilce z velkochovu zachranis zivot a poskytnes lepsi podminky z toho vezeni, kde jsou v malych klecich atd.:-(

Avatar uživatele
Myrrha1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: Út Lis 30, 2010 23:44
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Myrrha1 » Pá Pro 10, 2010 22:51

Dnes jsem se o tom bavila s někým v práci - je pravda, že ve velkochovech je chovají na kožešinu ??? Myslela jsem, že chtějí rozšířit chov barevných mutací...

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Pá Pro 10, 2010 23:17

Velkochovy jsou opravdu na kožich, šlechtění barevných mutací je spíše doplňková činnost...

Avatar uživatele
Myrrha1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: Út Lis 30, 2010 23:44
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Myrrha1 » Pá Pro 10, 2010 23:40

:( tak to jsem nakonec ráda, že si ji beru... :cry: :cry: :cry:

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » So Pro 11, 2010 8:20

Jde o to z kterého velkochovu.Jsou farmy kde chovají na kožich a mají barevné mutace jen jako vedlejšák.Pak farmy kde chovají barevné mutace do prodeje a pak větší chovatelé kteří mají 100-200 činčilek a chovají pro radost a pro prodej barevných mutací.
Jestli jsem dobře usoudila co jsi psala do mailu ty si bereš činčilku z toho třetího případu.Tam nejsou tak divoké a nezvyklé na ruku jako v klasické činčilý farmě.A mají normální klece. :D

Avatar uživatele
Myrrha1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: Út Lis 30, 2010 23:44
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Myrrha1 » So Pro 11, 2010 11:06

Tak nějak doufám, že paní je ten případ, že je namá na kožešinu. Líp jsem prozkoumala její stránky a je v nějaké organizaci ZO ČSCH speciální organizace chovatelů činčil Jihoamerických. Já s činčilkami začínám a chci skončit na 2 :-) tak se v tom zatím moc neorientuji!

??? Nevím, zda mi někdo odpoví, ale četla jsem, že se jim jednou cca za měsíc, má to vody přidat ocet ? Je to tak? Proč ?

Taky mě napadlo, co s nimi, chuděrami v létě? To se bude blbě dodržovat ta teplota, kterou mají mít ? :-( bydlíme teď v paneláku, a tady jaksi není možnost je dát do nějaké chladnější místnosti :-(

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » So Pro 11, 2010 11:35

Nemá je na kožešiny,to určitě ne.Má ráda činčilky,má prostory tak jich má více.

Jablečný ocet se dává novým činčilkám při příjezdu nebo stávajícím jako prevence zácpy.Nemusí se dávat každý týden.

Jsou háklivé na výkyvy teplot-např.ze zimy do horka.pokud je nebudeš mít u okna aby na ně pražilo slunce ale např. na druhé straně místnosti a zatáhneš žaluzie když budou opravdu velké vedra není problém.
Ve velkých vedrech je možno dát větrák (dál do místnosti aby na ně nešel průvan),Ytong nebo pet flašku (do ručníku) do mrazáku a pak do klece- chladí se na tom.

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”