boulicka na brisku

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

boulicka na brisku

Příspěvekod Ina » So Ún 18, 2006 15:54

Chtela bych tady vsechny upozornit na jednu vec o ktere jsme zde jiz kratce diskutovali. Ptala se zde na to jedna z cincilarek. jedna se o boulicku na brisku na kterou byl dotaz a kterou jsme vyhodnotlili, ze se jedna o pupik. Neni tomu vzdy tak, jak jsem se dnes presvedcila na jedne specializovane veterine. Jesteze jsem se na to zeptala. Veterinar ji prohlidnul brisko a konstatoval, ze ma kylu a ze by to v budoucnu mohlo byt nebezpecne a mohlo dojit k protzeni streva do brisni dutiny. Kyla musi byt odstranena vcas. Proto radeji, pokud neco takoveho nahmatate u cincily, vypada to jako maensi vzduchova bublina, tak doporucuji konzultaci s veterinarem, ale pouze s odbornikem. Je pravda, ze jsem psala, ze jsme podobny problem resili pred lety s jednom samickou take a bylo nam receno, ze se jedna o stav po porodu a ze je to od pupecni snury. Tenkrat to zrejme bylo tak, ale jak jsem se dnes presvedcila, je vzdy lepsi to probrat s odbornikem, ne s jakymkoliv veterinarem.

Disable adblock

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Stř Ún 22, 2006 19:01

Jinak k te boulicce, muze se jednat o pupik jak jsem psala, ale i o kylu a to musi posoudit jen odbornik. Jinak ta kyla muze zapricinit po nejake dobe protrzeni steny brisni a vyhrez streva do ni, coz je fatalni a je to mozna ta pricina, kdy tady nektere z vas psaly o tom vyhreznuti streva.Musi se to odstranit operativne, dokud je cas.

Nikola11111
Nový uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: So Črc 17, 2010 10:18
Místo/Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod Nikola11111 » So Zář 25, 2010 19:07

Moje činčilka to má taky nahmatala jsem jí před 4 roky a nic se neděje.Nehledě na to že kolem Českých Budějovic není žádný veterinární doktoe

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » So Zář 25, 2010 20:07

no, zalezi, jak velke to je.Pokud to je vetsi, nez spendlikova hlavicka, muze byt problem.
Ikdyz to ma 4roky, tak se to pry muze zvetsovat a cincilka nemusi mit zadne viditelne problemy, az se postupne stena protrhne a pak uz s tim nejde nic delat.
Asi by bylo dobre s tim tam zajet nekdy na prohlidku,uz jen pro klid pokud je to vetsi, nez ta spendlikova hlavicka
Muzes to i zkonzultovat s Jeklem pres mail, nebo telefon, ci s Lietavcovou.Mozna je v doporucovanych veterinarich take nejaka dobra veterina pobliz pres mala zvirata, tohle, pokud se neresi zubni problemy by mohly zvladnout a kdyztak se poradit s Jeklem, nebo Lietavcovou.Nekteri to tady tak delaji.

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » So Zář 25, 2010 20:39

U Českým Budějovic je to zabité.My bydlíme kousek a taky nemáme kam. :cry:

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » So Zář 25, 2010 21:00

Tak bliz asi ta Praha a Dr.Lietavcova?

Sayuri
Nový uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: So Ún 18, 2012 1:52

Re: boulicka na brisku

Příspěvekod Sayuri » Út Bře 05, 2013 22:59

Já jsem dnes jedné ze svých činčilek při drbání na bříšku taky našla bouličku v místech pupíku. V první chvíli jsem si myslela, že je to cecíček, ale pak jsem zkontrolovala druhou a ta nic takového nemá :(

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: boulicka na brisku

Příspěvekod minlub » Stř Bře 06, 2013 7:47

Nemůžeš to vyfotit? Jak je velká? Může to být jen tuková bulka.

Sayuri
Nový uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: So Ún 18, 2012 1:52

Re: boulicka na brisku

Příspěvekod Sayuri » Stř Bře 06, 2013 9:22

Tak jsem ji teď chudinku mučila a snažila se to vyfotit...

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: boulicka na brisku

Příspěvekod jasmin » Stř Bře 06, 2013 22:49

Bylo by lepsi to zkonzultovat s odbornikem pres cincily.Pokud mas moznost objednat se do Brna k MVD.r Jeklovi?Lepsi, kdyz to zhodnoti odbornik, ponevadz pokud je malinka na pohmat, nemusi jeste znamenat pupecni kylu, ale to by Ti rekl on.Jinak se to musi zavcas operovat.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: boulicka na brisku

Příspěvekod jasmin » Stř Bře 06, 2013 23:07

Dle te fotky, pokud je to na brisku, tak to je vetsi a na tu kylu by to mohlo ukazovat.Bylo by lepsi tohle zkonzultovat s tim Jeklem a poslat mu i tu fotku mailem.Nejlepsi by ale bylo tam zajet s ni a nejdrive si tam ale zavolat, aby tam byl.Nebo Dr. Hauptman

Sayuri
Nový uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: So Ún 18, 2012 1:52

Re: boulicka na brisku

Příspěvekod Sayuri » Čt Bře 07, 2013 15:34

Já bydlím u Kladna, takže Brno mam hodně z ruky a ta cesta by se asi nelíbila ani činče...
Jinak je to velké asi jako antiperle, pokud pamatujete :lol:

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: boulicka na brisku

Příspěvekod Terezka » Čt Bře 07, 2013 19:00

Jestli u Kladna, tak to máte Bílou Horu celkem při cestě :), doktorka Chylíková je zlatíčko.

Sayuri
Nový uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: So Ún 18, 2012 1:52

Re: boulicka na brisku

Příspěvekod Sayuri » Čt Bře 07, 2013 21:33

Já byla už s jednou činčilkou na Stodůlkách u paní doktorky Lietavcové (nejsem si jistá, jestli to píšu správně :) ). Tu si činčiláři také chválí :) Silvinka skáče a lítá po kleci jako blázen a když jí bouličku zmáčknu, tak na to vůbec nereaguje, tak nevím :/

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: boulicka na brisku

Příspěvekod Terezka » Čt Bře 07, 2013 22:03

Ano, Lietavcová je taky super :). Já jen, že Bílá hora je po cestě z Kladna víc při cestě.
Ke Lietavcové jsem taky chodila s Ferdíkem. Je výborná a odborník na svém místě.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: boulicka na brisku

Příspěvekod Wulfina » Pá Bře 08, 2013 8:48

Odborník na slovo vzatá :roll:
Jeď na Bílou horu, Chylíková umí rozhodně více, než p. Lietavcová, která, když něco neumí řešit, tak činčilu radši uspí, než aby to léčila... :roll:

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: boulicka na brisku

Příspěvekod jasmin » Pá Bře 08, 2013 19:14

urcite zajed za tou Chylikovou, at se ji nato mrkne radeji odborne.Ty to nepoznas a ildyz se Ti zda, ze je vpohode,tak muze dojit, poku je to kyla k protrzeni do strev, coz je fatalni.A nemackej ji to do doby, nez bude jistota, ze to neni kyla, nebot pokud je, muzes dojit drive k protrzeni

Sayuri
Nový uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: So Ún 18, 2012 1:52

Re: boulicka na brisku

Příspěvekod Sayuri » Út Bře 19, 2013 15:19

Tak jen tak pro zasmátí :) je to jen pupík :D

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: boulicka na brisku

Příspěvekod jasmin » Út Bře 19, 2013 19:45

A to rikal vet a ktery?Me se to zdalo jen na pupik uz docela velke.A prave, ze jsem si take tenkrat myslela nejdrive, ze to nic neni, jen pupik malinko vetsi, nez mela jeji sestricka.Jesteze jsme to nenechali byt, byla to kyla a nutna operace, jinak by uz hrozilo protrzeni do brisni steny a streva.

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: boulicka na brisku

Příspěvekod Lenca » Út Bře 19, 2013 19:46

:lol: tak aspon že tak, hlavně že jste nic nepodcenili, lepší se zeptat a být v klidu :)

Sayuri
Nový uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: So Ún 18, 2012 1:52

Re: boulicka na brisku

Příspěvekod Sayuri » Út Bře 19, 2013 22:55

tak jsem zkoumala druhou činčilku a ta má ten pupík jak miniaturní pindík :D

Sayuri
Nový uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: So Ún 18, 2012 1:52

Re: boulicka na brisku

Příspěvekod Sayuri » Stř Črv 05, 2013 12:56

jasmin napsal:A to rikal vet a ktery?Me se to zdalo jen na pupik uz docela velke.A prave, ze jsem si take tenkrat myslela nejdrive, ze to nic neni, jen pupik malinko vetsi, nez mela jeji sestricka.Jesteze jsme to nenechali byt, byla to kyla a nutna operace, jinak by uz hrozilo protrzeni do brisni steny a streva.


Byla jsem na Bílé Hoře u Chylíkové... Vzala činčilu, vynadala mi, že se s ní asi moc nemazlím, když jsem si toho všimla až teď, řekla mi, že je to pupík, zaplatila jsem nějakých 250,- a jela domu :D

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

Re: boulicka na brisku

Příspěvekod Jitka Řeháková » So Črv 29, 2013 13:14

PO delší době jsem si pročítala příspěvky na fóru a zase se od srdce dvakrát zasmála. U tebe bych asi Chylíkové řekla v mém případě, že já bych se s činčilami muckala od rána do večera, ale moje dvě důvěrnosti ani náhodou, to se pak nadlouho urazí. Někdy můžu být přešťastná, že mi vlezou na záda ( skutečně - ne obrazně ) a dovolí mi pohladit je při výběhu. Amy když jedeme na Hůrku to je drama. Ale zase mám zkušenost jak mi činča sedne na nohu a nechce dolů, chce se mazlit - průšvih je na cestě, následuje vet. Zasmála jsem se u líčení údajného kolapsu Zoe - vet 750,-- pokousaný :lol: :lol: a činča živá jak drak. No hlavně když to dobře dopadne a jsme všichni zdraví :lol:

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”