Nový kamarád pro Pepu??

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

EEELLLEE

Nový kamarád pro Pepu??

Příspěvekod EEELLLEE » Ne Kvě 14, 2006 19:35

Mám činčiláka Pepu 2,5 roku starýho a chtěl bych mu pořídit kamaráda...příde mi takovej smutnej :( ...má tam 3 plyšáky s kterejma se mazlí tak sem se chtěl zeptat jestli by zvládl kamaráda mladšího...kluka. Mladý nechcu. Klec je velká Chichi 2 pro 2...?

Tak děkuji za radu...

Disable adblock

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Ne Kvě 14, 2006 19:43

určitě... :wink:

ToSemPoradJa

Příspěvekod ToSemPoradJa » Ne Kvě 14, 2006 19:49

Wow....takže myslíš, že teĎ když přinesu malýho činču tak ho rovnou mohu loupnout k Pepovi? Jak velkej by měl ťunťa bejt?

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Ne Kvě 14, 2006 19:57

no, radši na to nechoď tak zhurta, občas to chvíli trvá, než se skamarádí, ze začátku múžou být docela ostrý bitky... takže ze začátku je měj odděleně, ale ať na sebe vidí a cítí se (ale bacha, občas se snažej přes pletivo ukousnout prst tomu druhýmu :!: ), k sobě je pouštěj třeba při běhání - neustále pod dohledem!... projdi si to tu, je tu už spousta rad, jak je dát dohromady, určitě to nakonec vyjde a budou kámoši.... a co se týče věku, tak je to prakticky jedno, jestli budeš chtít třeba nějakýho dospělýho nechtěnýho, nebo mimčo... jen to mimčo by mělo být starší než 10 - 12 týdnů, ale to je jasný (i když pro některý chovatele pořád ještě ne :cry: )... přeju hodně štěstí, a přihlaš se tu a dodávej info :wink:

Disable adblock

maras

Příspěvekod maras » Ne Kvě 14, 2006 20:14

ja dal asi 3 mesicniho k asi 7 mesicnimu cincilakvi a byli v pohode ted uz na sobe spej jak zabity :lol: :lol: :lol:
Naposledy upravil(a) maras dne Ne Kvě 14, 2006 20:14, celkem upraveno 1 x.

Adam & Pepa

ach jo...

Příspěvekod Adam & Pepa » Ne Kvě 14, 2006 20:14

tak to je docela pešek ... před 2ma týdny sem vyhodil starou klec po Pepovi...no tak asi investice do nový a do malýho mědvěda...chjo...

nebo nemáte někdo přebytečnou klecičku na pučení? :wink:

jinak sem se ještě chtěl zeptat jestli někdo nemáte fotky mokrý činčily nebo ostříhaný,,,,viděl sem ho jen jednou když mi skočil do záchoda ... ale nestih sem ho vyfotit:)

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Re: ach jo...

Příspěvekod camilla » Ne Kvě 14, 2006 20:19

Adam & Pepa napsal:viděl sem ho jen jednou když mi skočil do záchoda ... ale nestih sem ho vyfotit:)


na to bacha, mně se to stalo taky, ale málem jsem z toho měla infarkt... nemuselo by to dopadnout dobře

Adam & Pepa

Re: ach jo...

Příspěvekod Adam & Pepa » Ne Kvě 14, 2006 20:21

camilla napsal:
Adam & Pepa napsal:viděl sem ho jen jednou když mi skočil do záchoda ... ale nestih sem ho vyfotit:)


na to bacha, mně se to stalo taky, ale málem jsem z toho měla infarkt... nemuselo by to dopadnout dobře


Já od tý doby dávaam samozřejmě pozor...
hned sem ho vyfénoval a vysušil...stalo se to tak rok zpátky...a teď je to Pepa jako buk :D

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Ne Kvě 14, 2006 21:44

když se vytáhne hned, tak je to dobrý. Já Casynu taky viděla, jak tam padá, takže už v tý chvíli jsem pro ní do toho hajzlíku sáhla.... byly jsme z toho v šoku obě..... ale já nefenovala, držela jsem ji v ručníku asi půl hodiny a pak jsem jí pustila. Máme v bytě totiž v létě zimě 23 °C

Avatar uživatele
Biffi
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1048
Registrován: Ne Ún 26, 2006 11:51
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ach jo...

Příspěvekod Biffi » Po Kvě 15, 2006 16:07

Adam & Pepa napsal:
jinak sem se ještě chtěl zeptat jestli někdo nemáte fotky mokrý činčily nebo ostříhaný,,,,viděl sem ho jen jednou když mi skočil do záchoda ... ale nestih sem ho vyfotit:)


Ostříhaná činčila :shock: :shock: :?: :?:

Avatar uživatele
ivik
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 735
Registrován: Pá Bře 24, 2006 10:38
Místo/Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ivik » Po Kvě 15, 2006 16:17

no taky jsem se divila , neslyšela jsem žs by se činča měla stříhat :?:

Adam & Pepa

Ostříhaná činčila

Příspěvekod Adam & Pepa » Pá Kvě 19, 2006 15:08

No tak právě proto aby se vidělo jak vypadá, ne?:)
kdyby třebas měla blechy nebo něco tak :)

třebas vypěstovat lysou činčilu...by vypadalo asi hodně divně ... činčila naháč :D

Hele asi zkusim oholit Pepu :twisted:

vtip :)

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Pá Kvě 19, 2006 15:15

ivik napsal:no taky jsem se divila , neslyšela jsem žs by se činča měla stříhat :?:


já myslím, že ostříhaná činča by asi dost trpěla :( ! bylo by jí zima, nastydla by a měla by pak problém! navíc by se asi ostříháním horní části chlupů porušil nějaký ochraný film na srsti (myslím, že ho tam určitě mají, jako ptáci na peří :?: ) a pak by taky mohly hrozit blešky a roztoči! co myslíte?

:idea: já bych řekla, že hustá delší srst má pro činču dost podstatný význam!!!

každopádně, stříhat moje dva ďábly nebudu!!!!!

Avatar uživatele
ivik
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 735
Registrován: Pá Bře 24, 2006 10:38
Místo/Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ivik » Pá Kvě 19, 2006 16:19

taky si myslím že by hodně trpěla

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Pá Kvě 19, 2006 17:05

Ja som mala doma jednu cincilu ktoru som musela oholit mojim starym strojcekom na nohy lebo jej splesnela srst.Vyzerala strasne smiesne, chudatko. :lol: Ale plesen zmizla a srst narstla krasna nova.je v galerii a vola sa Ludvig. :wink:

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Pá Kvě 19, 2006 20:34

to moje Lucinka mi kdysi olysala sama, kvůli plísni na kůži... léčila jsem to půl roku, ale pořád se to jen šířilo... začalo to holým flíčkem na čumáčku, skončilo to tím že byla úplně holá celá kromě zadku :shock: ... vypadala jak staženej králík v plínách :lol: ... ale Matýsek se o ní hezky staral a hřál jí, takže byla v pohodě, vůbec se nechovala jako nemocná... pak jsem po půl roce změnila veterináře, a ten novej mi předepsal vodičku volně dostupnou v lékárně, po který do čtrnácti dnů začaly rašit nový chloupky :!: :!: :D ... od tý doby měla kožíšek úplně nádhernej, tak kvalitní kožich jsem ještě neviděla... :D

Sona

Příspěvekod Sona » Ne Kvě 21, 2006 19:18

Janča napsal:to moje Lucinka mi kdysi olysala sama, kvůli plísni na kůži... léčila jsem to půl roku, ale pořád se to jen šířilo... začalo to holým flíčkem na čumáčku, skončilo to tím že byla úplně holá celá kromě zadku :shock: ... vypadala jak staženej králík v plínách :lol: ... ale Matýsek se o ní hezky staral a hřál jí, takže byla v pohodě, vůbec se nechovala jako nemocná... pak jsem po půl roce změnila veterináře, a ten novej mi předepsal vodičku volně dostupnou v lékárně, po který do čtrnácti dnů začaly rašit nový chloupky :!: :!: :D ... od tý doby měla kožíšek úplně nádhernej, tak kvalitní kožich jsem ještě neviděla... :D


Nevis, jak se ta vodicka jmenovala? Ma prave flicek na cumacku a uz to lecim Fungistopem, tak uvidim, ale pro jistotu..

Avatar uživatele
Ketka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 330
Registrován: Čt Led 26, 2006 21:21
Místo/Bydliště: Pilníkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostříhaná činčila

Příspěvekod Ketka » Po Kvě 22, 2006 14:21

Adam & Pepa napsal:kdyby třebas měla blechy nebo něco tak :)

Činčila nemůže mít blechy ani jiné podobné potvůrky,má na to moc hustej koříšek :wink: !

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”