může mít jedenáctiletá činčilka miminka ????

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Host

může mít jedenáctiletá činčilka miminka ????

Příspěvekod Host » Út Dub 24, 2007 18:55

ahojky mám doma činčilku,kterou sem v zaří dostala od jedné paní z rodinných důvodů.Činčilce je teď kolem jedenácti let a tak sem se chtěla zeptat jestli i v tomto věku může mít mláďata.Předem moc děkuji za odpovědi :)

Disable adblock

Avatar uživatele
LUCIA
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1517
Registrován: Út Srp 15, 2006 13:16
Místo/Bydliště: Bratislava, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LUCIA » Út Dub 24, 2007 19:39

neviem...mozno by som to uz neriskovala...je to uz staria dama :D a porod je namahavy :( ale nie som az taky odbornik....

Avatar uživatele
domcha
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 714
Registrován: Po Črv 05, 2006 21:28
Místo/Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod domcha » Út Dub 24, 2007 19:56

Myslím, že činčilka by měla zabřeznout nejdéle v 8. roce života, po této době už je to pro ní po zdravotní stránce nevhodné :wink:

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Út Dub 24, 2007 20:51

Zalezi od zdravotneho stavu cincily. kedze si ju nemala 11 rokov bude tazke pre teba posudit, ci je este fit. Ja osobne by som to neriskovala.

Disable adblock

Domča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: So Říj 28, 2006 19:35
Místo/Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Domča » Čt Dub 26, 2007 22:33

Mazlíkova maminka zabřezla tuším v šesti letech a umřela, takže bych to neriskovala. :wink: :wink:

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Pá Dub 27, 2007 6:44

No, ale to je zase jinej případ. V šesti letech by měla bejt samice v produktivním věku....má před sebou ještě minimálně stejnou čáast života. Asi měla nějakou vadu a nebo měla porodní komplikace.
Já osobně bych ji nechala mít mladý do osmi let. 11 se mi zdá moc :wink: Už by v tomto věku měla odpočívat a užívat si života, jako správná babička:wink:

Domča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: So Říj 28, 2006 19:35
Místo/Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Domča » Ne Dub 29, 2007 22:17

Ona ale už měla asi 22 miminek před tim než umřela. Tak je možný, že už byla vyčerpaná a mohla mít problémy s porodem.

Avatar uživatele
yanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 426
Registrován: Út Říj 31, 2006 18:29
Místo/Bydliště: Liberec

Příspěvekod yanka » Po Dub 30, 2007 9:11

Domča napsal:Ona ale už měla asi 22 miminek před tim než umřela. Tak je možný, že už byla vyčerpaná a mohla mít problémy s porodem.


nojo, tak pokud stihla mít v době pěti let (nepočítám jeden rok, než mohla mít mladé) nějakých 22 mikrošů, tak to je průměrně 4,4 za rok.. to je úctyhodný, ani bych se nedivila vyčerpání..

Avatar uživatele
hani
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 400
Registrován: Po Kvě 08, 2006 15:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod hani » So Kvě 05, 2007 13:27

Uz jsme se nemohli divat na to, jak se Bony trapi a jeli jsme se podivat na novou cincilku.Maji nadherneho bileho samecka, ja se ale bojim, ze uz by Bony nemusela mladata zvladnout.Na jare ji bylo sest let a mladata jeste nikdy nemela.Mame moznost si vybrat bud tohohle samecka, ktery uz je odstaveny, nebo si pockat na samicku, ktera bude k mani za tri tydny.Klidne bych pockala, ale ten samecek je tak kraaasny.Vim ze se tady psalo, ze mladata do osmy let veku samice, ale ja mam strach z kazde mensi komplikace.Ale zase nez abychom ho nechali kastrovat, to si radsi vezmeme tu holcinu.Jaky na to mate nazor?

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » So Kvě 05, 2007 13:51

Barča by mohla mít podobný věk, veterinář mi to loni, když jsem přemýšlela nad dalšíma potvůrkama nedoporučil, aby měla mimča....
M.
PS? Ale prý má nějaký slabší šelest na srdíčku

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » So Kvě 05, 2007 13:59

Hani, máš to za plotem, skoč se optat na Palackého. Jsou tam vážně milí, taky jsem tam z doktora tahal nějaké informace. Určitě mají více skušeností, my bychom tu jenom plácali do vody. Možná ti doporučí vyšetření, možná to rovnou zamítnou, ale za optání nic nedáš. A kdybys to měla daleko, můžeš tam skusit zavolat, čísla najdeš někde tady. Stoprocentní jistotu ti ale nikdo nedá, tak jako ti nikdo nezaručí že se tvoje činča dožije 10 let. A nezapomeň nás pak obeznámit s výsledkem :idea: .

Avatar uživatele
hani
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 400
Registrován: Po Kvě 08, 2006 15:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod hani » So Kvě 05, 2007 14:22

STYRO napsal:Hani, máš to za plotem, skoč se optat na Palackého. Jsou tam vážně milí, taky jsem tam z doktora tahal nějaké informace. Určitě mají více skušeností, my bychom tu jenom plácali do vody. Možná ti doporučí vyšetření, možná to rovnou zamítnou, ale za optání nic nedáš. A kdybys to měla daleko, můžeš tam skusit zavolat, čísla najdeš někde tady. Stoprocentní jistotu ti ale nikdo nedá, tak jako ti nikdo nezaručí že se tvoje činča dožije 10 let. A nezapomeň nás pak obeznámit s výsledkem :idea: .


To me nenapadlo, dekuji za radu.Zkusime.Jistotu mi asi neda nikdo, ale snad mi aspon trochu poradi.Uz nechci nic riskovat :wink:

Domča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: So Říj 28, 2006 19:35
Místo/Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Domča » Po Kvě 07, 2007 10:52

To je dobrej nápad zavolat na Palackého. Všichni si je tam moc chválí. :wink: :wink:

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”