Přeprava činčiláka

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Verča M.
Nový uživatel
Příspěvky: 26
Registrován: Út Bře 20, 2012 17:47

Přeprava činčiláka

Příspěvekod Verča M. » Út Bře 20, 2012 17:52

Ahoj,

příští týden si mám jet pro svého prvního činčiláka a nevím v čem ho převezu, aniž bych musela na jednu cestu kupovat speciální přepravku pro malá zvířata, máte nějaké rady jak jste vy svou činčilu převezly? Pojedem od chovatelky domů hodinu a půl.

Disable adblock

Avatar uživatele
Maartyy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: Stř Ún 01, 2012 7:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Přeprava činčiláka

Příspěvekod Maartyy » Út Bře 20, 2012 18:04

Přepravka se ti bude hodit víckrát neboj, pokud budeš čistit klec a nebudeš ho chtít zrovna pustit po místnosti, pokud budeš někdy seznamovat dvě činčilky, pro případný převoz na veterinu popřípadě jinam ;-)

Jinak já přepravoval v proutěné krabici s proutěnou pokličkou. Pokud nejedeš víc jak hodinku tak by asi stačila i dostatečně velká kartonová krabice s dírama. Hlavně dej něco na dno, činčilka si neodskočí na záchod až doma :)

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Přeprava činčiláka

Příspěvekod minlub » Stř Bře 21, 2012 8:07

Přepravku určitě kup. Bude se hodit a když máš doma činčilku, měla bys jí mít po ruce. Nikdy nevíš, co se stane, kdy budeš potřebovat činčilku převést nebo jet k veterináři. Je to nejbezpečnější přeprava.
Mě na převoz vyhovuje nejvíce tahle http://www.eliscinobchudek.eu/vybaveni- ... ravka-i81/
Pro více činčilek nebo seznamování je dobrá tahle http://www.allpet.cz/p5633-trixie-trans ... 0-x-22-cm/

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Přeprava činčiláka

Příspěvekod saskie » Stř Bře 21, 2012 14:53

Já bych též přepravku určitě koupila. Krabici může činča velice rychle rozkousat. V proutěném košíku jsem jednou přepravovala pár stanic autobusem králíčka, za tu chvilku mě kvalitně počůral :lol: (ač tam měl na dně asan, prostě zvířátka umí). Obě přepravky, které uvádí minlub mám odzkoušené. Tu první někdy používám, ale nejraději bych ji někam zahodila, zavírání má udělané dost nešťastně, vždycky se bojím, abych tam činčilku nepřivřela. Ta druhá je super, je hodně veliká, vozím v ní králíka. Ale tam je dobré dát nějaký zámeček, stačí zavadit a vzhledem k tomu, že držadla jsou na víku, může se "sama" otevřít. Na převoz jedné činči mi příjde naprosto super tato: http://cincilka.cz/p/149/prepravka-pro-hlodavce-tommi když vezu na veterinu více zvířátek (odděleně), poberu jich bez problémů i víc. A cenově je luxusní.

Disable adblock

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přeprava činčiláka

Příspěvekod Dora » Stř Bře 21, 2012 15:03

saskie napsal:Já bych též přepravku určitě koupila. Krabici může činča velice rychle rozkousat. V proutěném košíku jsem jednou přepravovala pár stanic autobusem králíčka, za tu chvilku mě kvalitně počůral :lol: (ač tam měl na dně asan, prostě zvířátka umí). Obě přepravky, které uvádí minlub mám odzkoušené. Tu první někdy používám, ale nejraději bych ji někam zahodila, zavírání má udělané dost nešťastně, vždycky se bojím, abych tam činčilku nepřivřela. Ta druhá je super, je hodně veliká, vozím v ní králíka. Ale tam je dobré dát nějaký zámeček, stačí zavadit a vzhledem k tomu, že držadla jsou na víku, může se "sama" otevřít. Na převoz jedné činči mi příjde naprosto super tato: http://cincilka.cz/p/149/prepravka-pro-hlodavce-tommi když vezu na veterinu více zvířátek (odděleně), poberu jich bez problémů i víc. A cenově je luxusní.


Naprosto souhlasím :-)
Taky mám obě přepravky doma a stejná zkušenost.
Ta druhá mi přijde fajn,ale zbytečně veliká pro jednu činčilu.
A tuhle co jsi dala odkaz, ta vypadá dobře, tu jsem ještě neviděla a je za super cenu :-)

Verča:
Určitě bych si ale přepravku pořídila, budeš ji potřebovat vícekrát, když to neuděláš teď, tak si jí stejně koupíš později :-)

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Přeprava činčiláka

Příspěvekod martej » Stř Bře 21, 2012 15:11


Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: Přeprava činčiláka

Příspěvekod Reňaaa » Stř Bře 21, 2012 15:35

No já si brzo pojedu pro nového kamaráda a už začínám hledat nějakou přepravku, takže děkuji Marti za příspěvek velmi se mi hodí :)

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

Re: Přeprava činčiláka

Příspěvekod jejula » Stř Bře 21, 2012 20:31

Není ta třetí přepravka na činčilku malá?Já tuhle mám pro 2 potkyše,ale činčilku nevím jestli by se tam vlezla.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Přeprava činčiláka

Příspěvekod martej » Stř Bře 21, 2012 21:21

pokud vezete malé mimo 3 měsíční tak stačí. pokud to s přepavkou moc přeženete, tak činčila se necítí v bezpečí a akorát se při každé zatáčce či zabrždění překotí.

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

Re: Přeprava činčiláka

Příspěvekod jejula » Čt Bře 22, 2012 8:09

No ja mam prave 5letyho cincilaka.Tak me trosku ta velikost zaskocila,ale jeste jednu prepravku stejne budu potrebovat.do tehle jsem jednou zkusila dat 2osmandy a ty se v ni malem pozabijeli jak byla pro ne mala.

Verča M.
Nový uživatel
Příspěvky: 26
Registrován: Út Bře 20, 2012 17:47

Re: Přeprava činčiláka

Příspěvekod Verča M. » Čt Bře 22, 2012 8:13

Tak jsem přepravku již koupila a asi ji budu využívat i jako koupelnu, když budu činčilku pouštět. http://www.ezoocentrum.cz/fauna-box-37-24-26-cm/

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Přeprava činčiláka

Příspěvekod saskie » Čt Bře 22, 2012 11:07

Verča M. napsal:Tak jsem přepravku již koupila a asi ji budu využívat i jako koupelnu, když budu činčilku pouštět. http://www.ezoocentrum.cz/fauna-box-37-24-26-cm/

To je dobře, mít přepravku je důležité. Jen k těmto typům, já právě nejsem pro ty, co jsou v dolní části průhledné, podle mě zvířátko jako činčila bude takhle zbytečně stresováno ještě víc, když je spodní část neprůhledná, cítí se víc v bezpečí.
K těm, co dala Martej, ta první "kočičí" :) , musí to z ní asi dost lítat, nelítá? Jinak ta třetí je ta samá, co jsem dávala odkaz já :D A ano, je poměrně malá, ale převážím v ní dospělé činči. Ale já převážím jen na veterinu, cesta mi trvá max. 40 minut, takže nevidím problém, naopak, jak už bylo zmíněno, činča tam alespoň moc nelítá. Ale je to na jednu činču (moje činči mají max. 650g, na kilovou činču to asi nebude), nebo na pár mláďat. Kdybych cestovala s činčilou dlouho (pár hodin), tak bych vzala větší přepravku, to jo.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Přeprava činčiláka

Příspěvekod martej » Čt Bře 22, 2012 11:33

tadyta přepravka je dobrá na seznamování a pokud ji dá paní třeba do papírové tašky, když sni někam pujde, tak to bude v pohodě :-)) Já je dávám normálně do tašky, aby se iliminoval hluk okolí. Já mám doma více přepravek, pro každou příležitost nějakou, protože ne vždy se dá cestovat třeba s tou kočičí :-D:-D

Jinak saskie, z té kočiči to litá, ale ne nějak dramaticky a hobliny se dají když tak vyměnit za ručník, když se nejede dlouha cesta a nebo dám pod ni papírovou krabici a problém je vyřešen :-)

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Přeprava činčiláka

Příspěvekod saskie » Po Bře 26, 2012 10:13

martej napsal:Jinak saskie, z té kočiči to litá, ale ne nějak dramaticky a hobliny se dají když tak vyměnit za ručník, když se nejede dlouha cesta a nebo dám pod ni papírovou krabici a problém je vyřešen :-)

To je fakt, dá se dát ručník. Já dávám asan a pokud zrovna nejedu s činčilou kvůli zubům, tak dávám i seno. Chápu, že ho můžou počůrat, ale často si rádi zobli a vybírali čisté :D Jinak také přepravku něčím obaluji, minimálně hadrovou taškou (v metru to kvalitně fouká), ale když je chladno, beru velkou sportovní a do ní ještě deku.

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”