Kočky

Diskuze o všem.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Čt Kvě 11, 2006 13:27

Je mi to celkem jedno. Sla bych asi zachranit nejakou z utulku. Ty cistokrevne si totiz nekdo urcite vezme driv, tak ja bych si vzala nejakou poulicni co by treba nikdo nechtel. Uz jsem mela z utulku psy a je to super. Jsou pak takovi vdecni a udelali by pro me cokoliv.

Disable adblock

Maki

Příspěvekod Maki » Čt Kvě 11, 2006 13:31

Ty s papírama se hlavně do útulku vůbec nedostanou, jsou na ně pořadníky někdy i dřív než se narodí :!:
Pokud bys ji chtěla jenom do bytu a nepouštět ji ven, tak ta z útulku by ze začátku mohla dělat problémy, ale určitě by si zvykla...

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Čt Kvě 11, 2006 13:33

No nasledujicich pet let stejne kocku mit nebudu, a kde budu bydlet potom, to nevim.
Libi se mi ale snad kazde zviratko. chtela bych mit cinci, kocku a psa. Vic uz by muj pritel asi nezvladl :lol: :lol:
Myslela jsem prave ty kocky co lidi prodavaji na internetu, vsechno je cistokrevne, rodice maji x titulu a vseho... takove kote se snadno proda. Ja bych prave pak chtela treba zachranit nejakeho nalezence nebo tak. to se jeste uvidi, bohuzel je to jeste daleko v budoucnosti.

Maki

Příspěvekod Maki » Čt Kvě 11, 2006 13:35

Tak já jsem ráda, že jsem si vybojovala činču, ale i to mi u přítele dalo zabrat :wink:

Disable adblock

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Čt Kvě 11, 2006 13:41

Mi taky. Taky zezacatku zadne zvire nechtel, ale pak jsme byli ve zverimexu a kazdy tam odchazel se zviretem. Nekdo mel stene, druhy kralika... No a mi z niceho nic zacly tect slzy ani jsem o tom nevedela, proste mi bylo lito ze kazdy muze mit zvire a ja ne... No a pritel se pak smiloval, protoze vi jak zviratka vseho druhu miluju, a vzal me za ruku a sli jsme se podivat na klece, a ze si do ni pak muzu vybrat zviratko. Chtela jsem tam jednoho kralika, byl takovy hezky a mel takove ty svesene usicka, mi se to hrozne libi,ale pritel ze ne, ze kralika nechce. Tak rekl at se podivam na internetu jestli nekdo neprodava levnejsi klec, protoze vsechno bylo drahe. A ze si muzu do ni poridit pak cincilu, ze takove zviratko se mu libi. Tak jsem zacla hledat neco o cincilach a narazila jsem tady na tuto diskuzi. No a kdyz jsem to tady vsechno precetla, jelo se pro cincu :lol: :lol: :lol: :lol:

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » So Kvě 13, 2006 12:27

Tak to je dojemnej pribeh:-). Kez by bylo takovych zodpovednych lidi a takovych milovniku zavirat, kteri si je nejen poridi, ale dokazou se o ne i postarat do konce zivota jejich co nejvic.

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Po Kvě 15, 2006 9:28

Ina napsal:Tak to je dojemnej pribeh:-). Kez by bylo takovych zodpovednych lidi a takovych milovniku zavirat, kteri si je nejen poridi, ale dokazou se o ne i postarat do konce zivota jejich co nejvic.


To ze se muj pritel v takove situaci takhle zachoval pro me moc znamenalo a nikdy mu to nezapomenu...
Ja bych si taky prala aby se vsechny zviratka dostaly k hodnym lidem...

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Po Kvě 15, 2006 14:07

Volala jsem ted na inzerat, pani z Berouna dava dve cinci i s kleci. Pritel mi dovolil dalsi cinci, ze pry kdyz se u me maji tak hezky... :lol: :lol: :lol:
Ale ja je nemam jak dovezt do Olomouce :cry: :cry:

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Po Kvě 15, 2006 14:22

Tak zkus nekoho sehnat, kdo by Ti je odvezl. Pokud se Ti to nepodari, tak ja se je pokusim umistit, ale potrebovala bych vedet jak jsou stare a barvu, pohlavi.Psala jsi, ze je to kluk a holka, to by zase jako parek nemohli byt spolu, kdyz jsou sourozenci. A bacha, pokud budes mit doma samici, tak se Ti kluci muzou zacit kvuli tomu prat a to dost osklive, mohl by jeden druheho i zakousnout.

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Po Kvě 15, 2006 14:28

Sezenu si v budoucnu jine... :cry:
Je to kluk a holka, kluk ma 2 mesice a holcicka 1,5 mesice. Pani je z Berouna, dava je i s kleci ale nevim jak velkou. Nevim jestli jsou sourozenci, protoze psala ze jsou z jinych vrhu... Cislo na tu pani je 721 843 907. Dava je pry kvuli alergii. Najdu jeste ten inzerat a zkopiruju do inzerce.

Jo a kluci by se mi prali i kdyby tyto dve cinci byly v jine kleci??? :shock: No tak to ne, tak to ja nechci...
Takze zachrante nekdo ty cincilky, ta pani uz je nechce...

Milli

Re: Kočky

Příspěvekod Milli » Po Črc 24, 2006 14:42

VeronikaL. napsal:Máte někdo doma kočku a poradíte mi, čím ji živíte?


Ahoj Veronika - ja mam doma kocurika. Ale ja vobec nemam takyto problem ako ty. Byvam v rodinnom dome a nas kocurik si volne beha. Vzdy ked pride spapa vsetko, co mu dame. Vacsinou len zvysky z jedal a vela, vela mliecka. Ked bol este malicky, kupovala som mu konzervy ale teraz uz nie. :P

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Pozor kastrace

Příspěvekod tuta » Po Črc 24, 2006 14:55

Pozor u kastrování, kocourci s tím mají problémy - tedy ne vyloženě s tou kastrací ale s přeměnou bílkovin - musí se jim dávat míň masitého. A občas celaskon - snadno se jim tvoří ledvinové kamínky. Měla jsem dvě kamarádky se kterýma jsem tento zákrok kdysi prožívala, pamatuju si jen, že kocourci pak měli velké bolesti¨.
Závěrem bych chtěla dodat KASTROVAT ANO ale musí se změnit
jídelníček


Martina

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Po Črc 24, 2006 19:36

Macka nesmie mlieko.Sposobuje jej ukrutne zazivacie problemi.Opytajte sa akehokolvek profesionalneho chovatela co ma vystavne macky.Nikdy by im mlieko nedal. :!: :wink:

Avatar uživatele
VeronikaL.
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: Po Říj 04, 2004 15:08
Místo/Bydliště: Praha

Kočky

Příspěvekod VeronikaL. » Út Črc 25, 2006 9:59

Také mám s mlékem pro kočky ty nejhorší zkušenosti, rozhodně bych jim ho nedávala. Mají po něm opravdu zažívací potíže (průjmy apod.).
Někdo jim dává rozpuštěné sušené, to tyhle problémy nedělá.
Některé kočky jsou strašlivě mlsné, některé tolik ne. Měla jsem poloperšana Evžena, a ten právě nad kdečím stávkoval. Teď mám nalezeného moura, a ten žere poměrně dobře a cokoliv. Takže ono je to relativní. Maso jim prý vadí hlavně syrové ve větším množství.

Kastrace u koček se provádí stále šetrnějšími metodami. Pamatuju se, že když jsem byla ještě dítě, kastrace kočky-samice byla velmi riskantní, kočka byla chudinka celá rozřezaná a několik koček na to zemřelo - teď se totéž provádí nějak laparoskopicky, takže kočka má nepatrnou dírku na boku a pomalu po zákroku odchází po svých.
Kastrace kocoura je vysloveně jednoduchá záležitost, a výhoda je, že to provádějí prakticky všude, takže to málokdy zkazej.
Podle mých zkušeností nekastrovaný kocour smrdí strašlivě, tak strašlivě, že se s ním prakticky nedá vydržet pod jednou střechou. Kromě toho nekastrovaná kočka zavřená v bytě dost trpí, protože má stálé nutkání utíkat ven a hledat ženichy nebo nevěsty, a když se nepouští, tak ten život vlastně protrpí, a když se pouští, tak je jednak velmi vysoká pravděpodobnost, že se brzy ztratí navždy (kastrované kočky se daleko více drží blíže domova), jednak je to mimořádně nezodpovědné, protože taková kočka se množí a přispívá ke zvýšení počtu bezprizorních koťat. Můžu vyletět z kůže, když slyším argumenty, že kastrace kočky je "proti přírodě" a že to je vůči tomu zvířeti nefér a tudíž dotyčný majitel si ji nechá nekastrovanou. U kočky si to každý takový "přírodní chovatel" velmi záhy rozmyslí, protože když má v jednom roce třetí várku koťat a musí vymyslet, co s nima, prostě vyměkne a na tu kastraci dojde, u kocoura je to horší, protože následky "přírodního chovu" nevidí.
Měli jsme v domě na dvoře pár divokých koček. Do dvou let tam bylo těch koček asi dvacet a byl to strašný průšvih. Tyhle kočky jsou ohroženy hladem, úrazem, spousta z nich se otráví nějakým jedem, přejede je auto, umírají bez pomoci na různé infekční choroby atd. Průměrná délka života takové kočky (potulné městské a klasické venkovské) je prý dva roky. Jediná humánní a účinná metoda, jak tyhle "divoké chovy" zlikvidovat, je kastrace těch koček. Tu provádí na náklady obce i odbor životního prostředí úřadu.
Takže myslím, že volba, zda dát či nedat kastrovat kočku, není jen o pocitech majitele a jeho kočky, ale i o zodpovědnosti majitele vůči mnoha kočkám dalším.

Disable adblock


Vrátit se na “Chat”