SEZNAMOVÁNÍ

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

19papaja
Nový uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: Čt Zář 11, 2014 18:29

SEZNAMOVÁNÍ

Příspěvekod 19papaja » Út Črv 16, 2015 14:01

Dobrý den, mé činčilce 4 roky zemřel sameček, pořídila jsem jí nového asi 3letého samečka,, ale samička ho nechce příjmout a napadá ho, můžete mi poradit jak je nejlépe skamarádit , bojím se aby mu neublížila ... předem díky--

Disable adblock

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: SEZNAMOVÁNÍ

Příspěvekod Dantha » Út Črv 16, 2015 15:24

Může to trvat déle, takže pomalu postupně a opatrně.
Pokud je samice agresivní, nedávejte samce k ní do klece, ale naopak. Můžete nechat klece třeba měsíc vedle sebe, ať si zvyknou na pach druhé činčily. Určitě bych se nesnažila seznamovat je při výběhu (při běhání se občas perou i zvířata, která se znají, tak bych neriskovala). Výborné je v průběhu seznamování přidat do písku dětský pudr - zvířata si pak "smrdí" stejně. Při seznamování bych je dala do přepravky a když se budou rvát, tak třepat - trochu drsné, ale funguje to. V přepravce je nechte klidně jeden, dva dny. Na dno dejte podestýlku a trochu sena, můžete přidat kousek jablíčka, aby neměli žízeň. Pokud se pak po vytažení z přepravky nebude chovat samice líp, doporučuji dát ji do malé klícky (velikost tak na myš) a tuhle klícku umístit k samci do klece. Dejte jí tam napáječku a misku s krmením a nechte ji tam klidně týden - dokud se nezačne chovat slušně. (Já to většinou dělám tak, že agresora zavřu do klícky jen s napaječkou a trochou sena a když jsem doma, tak ho vypustím k druhé činčile a hlídám, většinou si v první chvíli nevšímá druhé činčily, ale misky s granulkama. První náznak agrese pak znamená návrat do "výchovné klícky". Většinou se do týdne rozhodnou, že ten nový kamarád je vlastně fajn a přestanou být agresivní)

Za mě přeju hodně štěstí! Někdy se seznamování povede hned a někdy hold musí žít odděleně.

19papaja
Nový uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: Čt Zář 11, 2014 18:29

Re: SEZNAMOVÁNÍ

Příspěvekod 19papaja » Stř Črv 17, 2015 12:29

Moc děkuji za radu vyzkouším :-D
snad to bude úspěšné :-)

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”