prcek

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

nasa99

prcek

Příspěvekod nasa99 » Út Říj 18, 2005 20:05

ahoj vsem
mam od nedele doma docela malou cincilku, narodila se nekdy v cervenci, je takova mensi a drobounka,

je od chovatele z venkochovu a je dost zakriknuta, az mam z toho strach
bud je furt v domecku ani ji nevidim a kdyz ji vytahnu tak ani neutika, necha se hladit a jeno tak kouka

vubec zatim nema zajem o koupani ani o zadne pochutiny ktere ji podstrkuji
docela mam skoro i strach aby nebyla tak vyplasena ze nebude vubec jist a umre . . . . . . . tam kde ji dam tam zustane, ani skoro moc nebeha

no snad to dopadne dobre, nemate nekdo tip jak ji to ulehcit ? najde-li se vubc nejaky ?

klec obyva s Pixi ktera ji prijala dobre, vubec se nepraly, ba naopak hned prvni vecer kdy byly spolu jsem je nacapal jak se k sobe tuli :D to je ale taky jedina radost kterou mi udelala

jinak tam tak chudera sedi a kouka
je mi jasne ze ji je smutno po te kolonii ve ktere vyrustala, dali se to tak vubec nazvat, mela malinkatou klicku, no hruza, proste kozichar :-(((((

ona zatim neni vubec aktivni, nekoupe, nebeha, skoro ani neji, i kdyz mozna z misky si vezme, ode mne zatim ne

Michal

Disable adblock

nasa99

Příspěvekod nasa99 » Út Říj 18, 2005 20:28

zrovna ted jsem ji vytahnul z klece aby se probehla a zabehla hned do takove skviry vedle lednicky a mam za to ze pokud ji nevytahnu tak tam asi zustane na furt :(

M.

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » Út Říj 18, 2005 20:30

tímhle musí projít asi každý!! :twisted:
dej jí čas, ona se zabydlí a ještě ti potom poděkuje, že sis ji vzal!!!! :lol:

zkus se s ní trošičku pomazlit, nech ji ať se zažije!!! :lol: :P
když jí druhá činča přijala, tak za chvilku spolu budou běhat po klícce i mimo, žádný strach!!! :P

to krmení, možná na něho není zvyklá, a jestli to byl kožešář, tak asi moc pamlsků nedostávala :cry:
tak zkus něco, co jí bude zaručeně chutnat(banán, hruška, jablko(sušené), tvrdý chleba na kousání...atd...)

s tím koupáním nevím!!!! ale aktivní se určitě stane!!! :lol: :lol:
jako každá činča!!! :lol: :lol:

hodně štěstí a přeji jí hodně štěstí a lumpáren!!!! :lol: :lol:

nasa99

Příspěvekod nasa99 » Út Říj 18, 2005 20:39

ted jse je byl zkontrolovat, klec samozrejme prazdna a Pixi pribehla za prckem a jsou tam schovane spolu obe dve . . . . . .

ach jo ach jo ach jo

Disable adblock

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » Út Říj 18, 2005 20:42

nasa99 napsal:ted jse je byl zkontrolovat, klec samozrejme prazdna a Pixi pribehla za prckem a jsou tam schovane spolu obe dve . . . . . .

ach jo ach jo ach jo

moment, moment kde jsou schované!!!!

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Út Říj 18, 2005 20:46

ahoj, mám taky činču od chovatele, sice byla starší, když jsem si ji přivezla (4měsíce), ale bylo to stejný. Nemůžeš po ní hned chtít, aby všechno uměla. Od Kožichářů, jak je nazýváš, toho moc neumí. Není zvyklá. Granule by měla dostávat ty, které dostávala u chovatele, postupně, pokud ji chceš naučit na jiné, jí je přidávat do těch, na které je zvyklá. To že nelítá, nechá se hladit, spíš se bojí, jak jsi psal, je ještě malinká. Věnuj jí dostatek času, mluv na ní, nauč ji na sebe - já s Amálkou jsem si prožila to stejný, až na to, že písek znala, to bylo první, co udělala - šla se vykoupat. Ale taky byla vyprdlá ze všeho, že může jít ven, že může i vkleci skákat... Věnuju jí více času, než ostatním činčám, mám jí 2 měsíce a už mi chodí očichávat nos, dělá lumpárny, leze tam kam nemá, hraje se mnou na babu i na schovávanou (a pozor, to doslova !!!). Jen se musí rozkoukat a sama musí vědět, že je v bezpečí. A to, že ji tvá druhá činča přijala takhle skvěle, to je prostě super. Takže držím palce a věřím, že z ní bude určitě ta pravá činča, která dělá lumpárny...

nasa99

Příspěvekod nasa99 » Út Říj 18, 2005 21:14

no byly zalezle v takove skvire vedle lednicky, to je proste jejich misto, meli by jste videt tech bobku tam :D

no snad to bude jenom lepsi .... ted jsem si ji vzal na chvili k sobe a koukali jsme spolu na fotbal :-) lezela ci sedela mi na prsou, povidali jsme si, hladil jsem ji, za celou dobu se ani nepohnula, potom se preci jenom trochu odhodlala, probehla se kousek po posteli a frrrr pod postel, a od tam je dostat je pokazde nejvetsi problem :)

ted uz jsou obe dve v kleci a nechavam jim volny vecer, preci jenom mam fotbal 8)

M.

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Út Říj 18, 2005 21:23

To zvládnete, uvidíš. :lol: Na Mrňouska platilo nejvíc seno, šípek a kolíček na kousání. Z toho byl na větvi a bylo znát, že sena měl pomálu a šípek s kolíčkem viděl poprvé v životě :?
Držíme tlapky :wink: :lol:

nasa99

Příspěvekod nasa99 » Stř Říj 19, 2005 21:01

v podstate to ted u mne doma vypada jako bych ani zadne mysky nemel :-(

Pixi uz byla pred tim takova vyplasena, ale spise se nechala strhnout Geenou, po tom co je ted s tim vyplasenym prckem tak o nich nevim

jenom co strcim klice do dveri tak to v kleci zasumi a obe dve zaleti do domecku . . . . klec je otevrena a vubec se nic nedeje, jako by tam snad ani nebyl zivot :( :( :(

jak tohle dopadne . . . .

a to podotykam ze Pixi uz mam doma skoro 2 mesice a stale je to takova vyplasenka ...

M.

Avatar uživatele
Ivana_P
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 49
Registrován: Po Črc 11, 2005 18:58
Místo/Bydliště: Ostravsko

Příspěvekod Ivana_P » Čt Říj 20, 2005 14:24

Ahoj Naso,
myslím si, že se bojí, vždyť ji máš chvíli. Ono je rozdíl vzít si činčilku z domácího chovu a velkochovu. Já mám taky z velkochovu a ty jsou v začátcích vždy divočejší a takové ustrašenější. Dala jsem všem vždy dostatek času na okoukání. Já je ze začátku vůbec nepouštěla, aby si navykly na novou klec. Ze začátku jsem otevřela dvířka klece a zvykala na ruku, dávala sušený šípek nebo jablko. Až postupně začaly být činčilky krotké a ruky se přestaly bát a začaly na ní skákat. :) To už se ničeho nelekaly a mohly jít z klece ven. :lol: A teď jsou všechny docela mazlivé, některé i kousací. To podle toho, jak je zlobím. :wink:

Burýska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 614
Registrován: So Kvě 14, 2005 18:55

Příspěvekod Burýska » So Říj 22, 2005 14:03

:lol: Tak za prvé,klec musí mít zámeček a být zavřená,aby měli pocit bezpečí a hlavně,že když příjdeš domů tak se mají aspoň na co těšit a co si vybojovat,že chtějí ven.Není totiž dobré je strkat ven,když jsou unavené a radši by chrupkali :wink:
Za druhé,každá činča je ďábel,ale tváří se jako neviňátko,takže se k ní musíš tak chovat a každou lumpárnu jí sám naučit,je jako opice,co uděláš Ty ,to po Tobě bude opakovat :lol: Zkus jí třeba naučit lézt na stůl,uvidíš,že se skamarádíte,když nejakou tu neplechu budete vyvádět spolu :lol:
A za třetí,né hlazením,ale lochtáním si je získáš :lol: 4ím víc drbeš tím je to lepší,ale i Ty u toho musíš vydávat šťastné zvuky,což jsem zapoměla zmínit ,musíš se na ní smát a chválit jí jak je krásná a šišlat na ní a tak podobně,kolikrát mé paničce tečou až slzy od smíchu jak se tvářím přidrbání na bříšku a pacičkou se přidržuji a padám na zádíčka :lol: :lol: :lol:
Uvidíš,že to časem povolí a bude správná rošťanda :wink:
Burýska

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”