POMOOOOOOC

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Host

POMOOOOOOC

Příspěvekod Host » Ne Bře 16, 2008 11:15

Ahojte... potrebuji nutne poradit.... Ve stredu vecer - tzn. 12.3. se mi narofilo male cincilatko... Matka u porodu hodne kvicela, ale nakonec sme si mysleli ze uz bude lip.
Bohuzel dnes v noci zemrela a my tu mame to male. Potrebuji poradit co s nim. Co mu davat na krmeni, jak ho zahrivat a jestli mame zkusit ho dat k otci.
Dekuju moc za odpovedi.... :cry:

Disable adblock

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Ne Bře 16, 2008 11:27

To mi je moc líto! :cry: Teď hlavně zachránit mimíska, budeš to mít tšžké.

1) pokud ho táta zahřívá a opečovává, jedině dobře. Jinak mu po nakrmení budeš muset masírovat bříško (třeba štětičkou do ucha) a nosit ho u sebe a zahřívat.
2) krmit po 2 hodinách deně. V noci můžeš po 3, aby ses taky trochu vyspala. Po cca 10ti dnech můžeš začít intervaly prodlužovat.
3) směs na krmení: Kočičí mlíko (doporučuju kitty milk) - 1 kávová lžička, v lékárně kup glukopur - jen malinko na dochucení, teplá voda. Hustota asi tak tekuté kaše.

Já krmila kapátkem, ale můžeš i injekční stříkačkou.

Host

:(

Příspěvekod Host » Ne Bře 16, 2008 11:34

Nahodou kolik toho ma asi vypit nevite? Bude to zajimave, jenom abych ho zachranila...:(

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Ne Bře 16, 2008 11:37

Moc toho nevypije. Ze začátku nebude moc chtít, ale zvykne si. Mě 1 miminko vypilo maximálně 4-6 kapátek. Hlavně ho zkus dát k tátovy, jak se o nej bude starat. Oni jim masírují bříška a zadečky, aby dobře trávili a kadili.
A važ ho, abys věděla jak na tom je. Zezačátku asi bude váha klesat a pak se budeš radovat z každého gramu co přibere.
Naposledy upravil(a) žanda dne Ne Bře 16, 2008 11:38, celkem upraveno 1 x.

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: :(

Příspěvekod martej » Ne Bře 16, 2008 11:38

N_ikola napsal:Nahodou kolik toho ma asi vypit nevite? Bude to zajimave, jenom abych ho zachranila...:(


čím víc tím líp..ona si řekne sama, co bude být...hlavně dej pozor, aby to mliko nevdechlo a krm ho pravidelně ;-)

Host

Příspěvekod Host » Ne Bře 16, 2008 11:40

Dekuju moc, myslim ze me tu ted budete vidat celkem casto, prtz budu mit porad nejake dotazy ... :) dekuju

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Ne Bře 16, 2008 11:44

Jen se ptej. A spoustu věcí najdeš i ve starších přízpěvcích. :wink: Uvidíme tě tu rádi. A piš jak se to vyvíjí.
Pak bys měla ještě jednu možnost. Adopce - samička která má miminka by mohla přijmout tvoje miminko. Ale je to taky složitý.

Host

Příspěvekod Host » Ne Bře 16, 2008 11:49

Já jen doufam ze to aspon pujde takhle. ted vymyslime jak to udelat az nikdo nebude doma... snad volno z prace :).... zachvili se musim vydat sehnat nejake krmeni

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Ne Bře 16, 2008 11:55

Tady je moje video dokrmování: http://www.youtube.com/watch?v=c7GhBi9GD3A

Pokud u vás je někde otevřený zverák, tak tam seženeš to mlíko.

Host

Příspěvekod Host » Ne Bře 16, 2008 11:59

Mno uz aby nam to taky tak slo. hlavne aby bylo tak velke.... je nejake krmeni ktere bys nam doporucila?

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Ne Bře 16, 2008 12:03

ten kitty milk - sušené mlíko pto kočky (popřípadě jakékoli mlíko pro kočky), glukopur je jen na dochucení. Ten koupíš zítra v lékárně.
Zajdi do Kauflandu, nebo Baumaxu, měli by ho mít. Popřípadě takovéto mlíko pro psy.

Obrázek

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Re: POMOOOOOOC

Příspěvekod STYRO » Ne Bře 16, 2008 23:57

N_ikola napsal:Ahojte... potrebuji nutne poradit.... Ve stredu vecer - tzn. 12.3. se mi narofilo male cincilatko... Matka u porodu hodne kvicela, ale nakonec sme si mysleli ze uz bude lip.
Bohuzel dnes v noci zemrela a my tu mame to male. Potrebuji poradit co s nim. Co mu davat na krmeni, jak ho zahrivat a jestli mame zkusit ho dat k otci.
Dekuju moc za odpovedi.... :cry:

Je divné že porod byl 12. v noci, a ty sem píšeš 16-tého. Pokud mimi vydrželo doteď bez dokrmování, tak to asi bude pěknej nezmar :wink: . Přeji mikrošku dlouhej život.

pepsi.zelvicka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 134
Registrován: Pá Lis 30, 2007 21:07
Místo/Bydliště: Slavkov, okr. Uherské Hradiště

Re: POMOOOOOOC

Příspěvekod pepsi.zelvicka » Po Bře 17, 2008 8:00

STYRO napsal:
N_ikola napsal:Ahojte... potrebuji nutne poradit.... Ve stredu vecer - tzn. 12.3. se mi narofilo male cincilatko... Matka u porodu hodne kvicela, ale nakonec sme si mysleli ze uz bude lip.
Bohuzel dnes v noci zemrela a my tu mame to male. Potrebuji poradit co s nim. Co mu davat na krmeni, jak ho zahrivat a jestli mame zkusit ho dat k otci.
Dekuju moc za odpovedi.... :cry:

Je divné že porod byl 12. v noci, a ty sem píšeš 16-tého. Pokud mimi vydrželo doteď bez dokrmování, tak to asi bude pěknej nezmar :wink: . Přeji mikrošku dlouhej život.

Miminko se narodilo 12., ale mamina umřela později, jestli jsem to dobře pochopila, tak umřela buď včera nebo v sobotu přes noc. :roll:

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Po Bře 17, 2008 8:59

myslím že vím, co se stalo.... vždycky, když je porod večer, tak to může znamenat problém - jak jsi i psala, tak byl porod složitý. Podle toho, za jak dlouho umřela, v ní možná zůstalo jedno mládě,které zemřelo v ní, a to způsobilo i její smrt... já bych doporučovala vždycky, když se rodí večer, nebo se samička po porodu chová divně (apaticky, unaveně) jít pro jistotu k veterináři. A taky v případě potratu. Mě se jednou stalo, že mi samička porodila večer, mládě bylo mrtvé, a holčina pak byla pořád trochu divná, apatická... hned jsem jí vzala k veterináři, ten jí prohmatem našel druhý plod v děloze. Píchnul jí provokačku a mládě asi za hodinu vyšlo, mrtvé, ale samička byla do půl hodiny po tom druhým porodu naprosto v pořádku... Kdybych to sváděla na únavu po porodu nebo smutek z potratu, tak by to určitě nepřežila....

Avatar uživatele
Zolty
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: Čt Ún 22, 2007 18:29
Místo/Bydliště: Praha 5

Příspěvekod Zolty » Po Bře 17, 2008 10:47

je mi to moc líto.. kdybys nebyla až z Brna, nabídla bych ti zkusit dát je k Rozárce, která je dost pečlivá mamča - za zkoušku se nikdy nic nedá.. Copak nemá někdo v Brně miminka? :cry: :cry: .. teď se dost rodí..

Přeji abyste to všichni zvládli a miminko krásně rostlo.. [-o<

Avatar uživatele
lwici
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1462
Registrován: So Črc 29, 2006 16:45
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwici » Po Bře 17, 2008 14:45

Kitty milk je určitě dobré. Doporučuji v prvních dnech řidší a potom zahuťovat. Na dorkmování si sežen inzulínku - tenká injekční stříkačka(bez jehly) s obsahem 1,0 ml. Je k dostáni na každé veterině.

Mimčo raději nedokrmuj z lžičky, protože může mléko vdechnout. Jakmile se to stane je konec. I kdyby se hned neudusilo, uhyne do druhého dne na sepsi, způsobenou infekcí dýchacích cest.

Stalo se mi to mnohokrát, proto raději tu inzulínku. Dobře se v ni i dávkuje porce. První dny na jedno krmení max. 1-2ml a pomalu. Nejde o to natlačit do něj během 5 minut celý obsah, ale postupně. Miminko má malý žaludek a tak nestačí trávit tak rychle. Ovsah žaludečku se bude postupně zvětšovat. Důležité je také krmit pravidelně a nejlépe co 2 hodiny a to ve dne i v noci!
Naposledy upravil(a) lwici dne Po Bře 17, 2008 14:49, celkem upraveno 1 x.

Avatar uživatele
lwici
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1462
Registrován: So Črc 29, 2006 16:45
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwici » Po Bře 17, 2008 14:49

Další velmi důležitou věcí je teplo. Velká spousta dokrmovaných mláďat bez matky uhyne na podchlazení. Musí mít aspoň 37 st. teplotu. Takže ideální je nějaký balvněný kapsář přímo na tělo. Budeš ho zahřívat a budeš vědět kdy se pohne.

A ještě jedna věc. Čůrání a kakání. Nemá mámu, tak mu musíš pomoct ty. Po každém krmení mu jemně teplou vatičkou promasíruj bříško. Podpoříš tak trávení. A samozřejmě mu musíš tou teplou vatičkou "pošmrdlat" zadeček. Spustíš tak čůrací a kálecí reflex a mimčo se vyprázdní. Když to jde dovnitř musí to i ven.

Přeji hodně štěstí. Tobě i myšákovi.

Host

Příspěvekod Host » Po Bře 17, 2008 19:29

Vsem vam strasne moc dekuju za povzbuzujici odpovedi... S jidlem to pomalu konecne zvladame, dokonce si myslim ze uz si i na injekcni strikacku zvykl..:) Bojujeme jak muzeme...:)

Avatar uživatele
LUCIA
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1517
Registrován: Út Srp 15, 2006 13:16
Místo/Bydliště: Bratislava, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LUCIA » Po Bře 17, 2008 19:37

Bojujte drzime packy :wink:

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Po Bře 17, 2008 19:44

taky moc moc drzime palecky :)

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”