skřípání zubů

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Host

skřípání zubů

Příspěvekod Host » So Říj 10, 2009 20:06

chtěla jsem se zeptat,můj tříměsíční činča když ho pusinkuju na hlavě tak vržě zubama,tak by mě zajímalo jestli tim dává najevo že se mu to líbí nebo něco jinýho

Disable adblock

Hanča
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 196
Registrován: Ne Bře 08, 2009 18:43

Příspěvekod Hanča » So Říj 10, 2009 21:33

Skřípání je právě opak... nelíbí se mu to, bohužel :wink:
Možná je na pusinky ještě malý... :)

Petunia
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 390
Registrován: Čt Říj 30, 2008 21:59
Místo/Bydliště: Nový Ples
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petunia » Ne Říj 11, 2009 9:11

náš myšák to dělal taky, vždycky když jsme ho hladili, byl to nepříjemný zvuk pro nás, ale jemu se to moc líbilo...

Avatar uživatele
Elouš
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 81
Registrován: Po Dub 20, 2009 20:11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Elouš » Čt Lis 05, 2009 11:11

můj mazlíček taky skřípe, ale jen tak když je v kleci i když na něj nikdo nešahá, taky jsem přemýšlela co to má znamenat, není to i z nudy?

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Čt Lis 05, 2009 13:28

U nás skřípou zubama když se jim něco nelíbí,nechceme je pustit z klece nebo je hladíme a nemají zrovna náladu.

Avatar uživatele
Milan
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 58
Registrován: Pá Dub 06, 2007 12:18
Místo/Bydliště: Prostějov

Příspěvekod Milan » Čt Lis 05, 2009 14:10

Já myslím, že si pletete skřípání a cvakání. Když se jim něco nelíbí, tak zubama cvakají, ale když jsou spokojeni u vás v náručí, tak skřípou. Ale přikláněl bych se i k tomu z nudy, nebo ze zlozvyku, protože náš Kuba skřípe i když je v kleci v domku sám.

giliene
Nový uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: Čt Led 27, 2011 21:04

Příspěvekod giliene » Po Črc 11, 2011 9:27

Ahoj, můj Virgil je mu rok a měsíce začal poprvé před 3 dny takle skřípat zubama taky jen tak když je v kleci žral seno napil se a zacal zničeho nic skřípat nebo kdyz jsem mu dala jablíčko tak ho snědl a škřípal taky... za poslední 3 dny je docela vedro tak je takovej bez nálady v noci není moc aktivní to jeho kámoš líta po skříni jak drak. Pije žere seno ale pamlsky moc nechce.Furt tak polehává kam ho polozim tam je. Nemůže to být nákej příznak nemoci nebo je mu jen teplo a neni moc aktivní. Aby ho třeba zoubky nebolely ale přerostlé přední nemá, nebo aby to nebylo že má slabší srdíčko. Nevěděl by někdo mám raději zajít k veterináří. I když po zkušenostech na činčilu koukaj jak na hlodavce a řeknou to je těžké říct je to jen hlodavec :( ...děkuji za odpověď

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Po Črc 11, 2011 10:15

Může to být vedrem,každá činčilka to snáší jinak.Naši taky nejsou moc aktivní a jen polehávají.Pokud nehubne tak bych to zatím neřešila (jakou má váhu?).
Můžeš jim dát do klece na schlazení např. písek který byl předtím v mrazáku,betonovou kostku,zabalenou pet flašku se zmrzlou vodou....

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Po Črc 11, 2011 11:25

Skripani zuby obcas delaji, ale take to bohuzel muze signalizovat problemy se zuby a koreny.Podle prednich zubu nic nepoznas, problemy mivaji na zadnich.S temito problemy ale nema cenu jezdit jinam, nez do Brna na Palackeho, nebo Prahu Hurka Dr.Lietavcova, jinam vetsinou nema smysl chodit.
To ale poznas snadno, jestli ma problemy.Mela by mensi bobky, uzke a nenatravene, zacpu a hlavne pri basteni cehokoliv, hlavne tvrdsich veci by napadne dlouze prezvykovala a otvirala tlamicku, nekdy i pri tom bolestive narikala,vytok z oci, oka,mokra brada, olysale oko. oci a primo pri jidle by hodne vrzala zubama a hubla.

giliene
Nový uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: Čt Led 27, 2011 21:04

Příspěvekod giliene » Po Črc 11, 2011 13:15

Jo tak pet lahev se studenou vodu sem dávala i kachličku tam mají a pouštím je do koupelny kde je chladno akorát Virgil si sedne do rohu a druhej lítá kde se dá. Ty příznaky se zoubkama žádný očicka nosánek i bobky v pořádku.A skřípe podle mě až když dopapá jako že v puse už nic nemá. Virgil je afro violet sameček a má 527g.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Po Črc 11, 2011 13:24

a nehubne? jakékoliv problémy se poznají na váze, takže pokud neubírá jen to snáší hůře nebo má klidnější povahu :D

giliene
Nový uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: Čt Led 27, 2011 21:04

Příspěvekod giliene » Po Črc 11, 2011 13:39

Je to teprve přes víkend a co byly zrovna ty horka co sem si všimla že je takovej laxní.Neubírá ráno jsem ho viděla žrát seno a pil ale jablíčko sušený si nedal což mi je divný jindy by se přerazil. On je takovej pohodlnější ale každej večer čekali a vyhlíželi dycky oba a chtěli ven a do koupelny se proběhnout a skotačili..teď to dělá jen ten druhej a Virgil sedí někde v rohu. Snad to bude jen tim teplem že je z toho přešlej takovej. Dnes už se má trochu ochladit tak uvidíme. Ale sou to nervy když je znám a najednou se zachovaj jinak kontrloju je každou chvilku i v noci :)

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Po Črc 11, 2011 13:56

tak ho zvaž,pokud neubral je to v pořádku. Ty vedra ndělají dobře ani lidem,natož myšákům :D

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » Stř Pro 28, 2011 22:45

Mám dotaz ohledně skřípání zubů.
Moje činčilka docela často skřípe,vrže zubama.ale jen když je sama v kleci.nejčastěji když jí něco měkkého( čerstvé jablíčko,rozinku,goju) na Hůrce na to nic neřekli.Někdy to dělá i když nic nejí,ale kratší dobu.
Co myslíte,že to je?

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”