záchvaty - křeče

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Lucíí.
Nový uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: Út Črv 25, 2013 20:37

záchvaty - křeče

Příspěvekod Lucíí. » Út Črv 25, 2013 21:01

Ahojky, mám takový problém. Od kamarádky jsem si koupila činčilku (chlapečka). Bylo mu 1,5 roku teď mu byli 4 roky. Moc dobře se o něj nestarala.... :(

Od té doby co ho mám měl asi 2x - 3x "záchvaty". Loni o vánocích měl další. Na internetu jsem si vyhledala co to je a jak to léčit nasadila jsem kapky B-komplex (do vody). Po pár týdnech jsem se dočetla, že to může ničit játra a tak je lepší to vysazovat. Tak jsem to vysazovala, před několika týdny (cca po 5 měsích od vánoc) měl další "záchvat". Většinou se to projevovalo : svalové stahy, zkroucení těla, dočasné omezení pohybu, apatie - to vždy po 2-3 minutách odeznělo a zase lítal jako divý. Ale naposledy (před těmi několika týdny) měl další a ten byl dlouhý. Ze začátku se to projevovalo jako dycky pak to odeznělo, hajal a zachviličku to pokračovalo se stejnými příznaky jen k tomu měl ještě svalový třes. Během chvíle to odeznělo a teď zase lítá jako blázínek.

Naposledy když se mu stal ten "záchvat" tak byl normálně venku se proběhnout pak jsem je zavřela do klece a za odměnu jsem dala asi tak 5 vloček (asi po 2 měsících). A pak během těch 15-20 minut dostal "záchvat".

U veterináře sem s ním nebyla protože tu jsou u nás samí "experti". Navíc mu nic není, takže by mi ho ani nezkontrolovali :( a kdybych s jím jela v době toho "záchvatu" tak by jsme tam ani nestihli dojet a byl by zase vpohodě (bydlíme na vesnici).

A ještě měl jednou nemocné očíčko (i s hnisem) tak jsme mu to léčili a dobré. Asi po roce měl očíčko přivřené tak jsem mu do toho kapala jen kapičky a bylo to pak také vpohodě. Jinak mu nikdy nic nebylo. Jen ty očíčka 2x a ty "záchvaty" :(

Chová se normálně, pravidelně žere, pije, bobkuje....


Nedokázal by někdo poradit ?
Jak to léčit ? Jak tomu předcházet ? Co dělat, když dostane "záchvat" ? Nebo co by to mohlo způsobovat abych se toho příště vyvarovala ?

PŘEDEM DĚKUJI ZA POMOC! :cry: Doufám,že tu bude někdo kdo mi bude moct pomoct :)

Disable adblock

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: ZÁCHVATY - KŘEČE

Příspěvekod jasmin » Út Črv 25, 2013 22:37

Ahoj,
pokud uz je to takhle caste a zachvat trva dele, mohlo by se spise uz jednat o epilepsii.Chtelo by to dobreho veta, ktery cincilam rozumi, nemas moznost s nim jet na celkove vysetreni do Brna, nebo Prahy?
Jinak mu zkus jeste davat obden, nebo muzes tak 14 dni denne jedno male seminko ostropestrce marianskeho, procisti mu to jatra a zkus davat, jako pamlskek zdravy kustovnivi cinskou, jeden kousek obden muzes.Take bych davala ususene platky mrkve, jeden, dvy denne, jsou to vse prirodni zdroje, ale poradne vysetreni u dobornika, ktery je hlavne take patricne vybaven vcetne inhalacni narkosy by to urcite chtelo, ponevadz se zachvaty budou stupnovat s delsim trvanim a uz by se take nemusel probrat.Takze kvuli tomu, aby se vyloucila ta epilepsie, muze to byt i projev srdecni, by to chtelo poradne vysetreni celkove a nasadit pak leky, ktere Ti odbornik doporuci dle vysledku.
Doporucovala bych Brno Palackeho, kde jsou nejenze vynikajici odbornici a nejvice navstevovanejsi z cele CR i zahranici, ale take jsou vybaveni nejmodernejsimi pristroji, narkosou apod.

Lucíí.
Nový uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: Út Črv 25, 2013 20:37

Re: ZÁCHVATY - KŘEČE

Příspěvekod Lucíí. » Stř Črv 26, 2013 7:22

Brno mám celkem z ruky, jsme ma druhé straně republiky. Potřebovala bych nějakého z Ústeckého kraje, ale já bohužel žádného neznám :( jinak už bych s ním na veterinu šla.... Ale jinak děkuji, zkusím mu to dávat :)

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: záchvaty - křeče

Příspěvekod Lenca » Stř Črv 26, 2013 12:00

Také se přikláním k epilepsii, do Prahy to není takova dalka, také jsem jezdila z Karlovych Varů do Prahy a ted z Plzne to mam do Prahy blíž. Chtělo by to vyšetřeni na tu epilepsii, vyšetři mu srdičko a rozhodne se jestli bude potřebovat brat léky nebo jen třeba přizpusobit klec aby nepadal z výšek kdyžby nahodou a moc ho nenechavat dlouho řadit a běhat.A jestli to vůbec epilepsie je.

Disable adblock

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: záchvaty - křeče

Příspěvekod jasmin » Stř Črv 26, 2013 23:41

Zkus tu Prahu, doktorku Chylikovou, najdes ji v seznamu doporucovanych veterinaru

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: záchvaty - křeče

Příspěvekod jasmin » Stř Črv 26, 2013 23:43

Ona ta kustovnice cinska obsahuje vsechna becka vitaminy mimo jine, takze bud bych davala denne pulku jedne, nebo obden jednu.Ale stejne ny to chtelo to odborne vysetreni celkove.Ale uricte tam nejezdit, pokud budou zase vedra

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”