samicka ci camcek

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

gregarina
Nový uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: Ne Ún 16, 2014 12:49

samicka ci camcek

Příspěvekod gregarina » Ne Ún 16, 2014 13:08

Ahojte, rozhodla som sa pre cincilku, zrovna jej budujeme skrinoklec, a mam dva problemy:
1. neviem aky je rozdiel medzi samcekom a samickou, myslim v povahe a tak, tak ze co je lepsie
2. neviem ziadne mladatko zohnat, som zo Slovenska a tu ako by to nikto nechoval, som ochotna zobrat aj mlada z CZ, ale zas nepocestujem za nim do Prahy a nechcem zvieratko z bazosa alebo tak, ale od nejakeho normalneho cloveka
tak ak by ste mi vedeli s tymito dvoma problemami pomoct, bola by som vam velmi vdacna :)

Disable adblock

Avatar uživatele
hyperzuzik
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 86
Registrován: Ne Kvě 05, 2013 13:00

Re: samicka ci camcek

Příspěvekod hyperzuzik » Ne Ún 16, 2014 13:36

Ja som toto riešila a nakoniec som sa rozhodla pre samčeka. Väčšinou ľudia hovorili, že sú komunikatívnejší a otvorenejší k ľuďom. Malý problém však nastane, keď bude mať malý činčiliak tak medzi 8-10 mesiacov a stane sa z neho "humping-monster" a bude skákať na všetko, čo vidí a často na majiteľa :) A dosť sa mu zmení povaha, ale to je pubertou ... ale zatiaľ neviem, že či sa dostane do normálu. Bola to situácia, ktorá ma absolútne prekvapila :) ďalšia vec je, že treba pravidelne kontrolovať, či sa mu tam dole neprilepili chlpy... V tomto je malá výhoda mať samičku
Našťastie môjho malého to najhoršie už prešlo a začína byť zase moje zlatíčko, čo sa ľúbi škrabkať, ale len v klietke...
Myslím, že keď dostanete ponuku od chovateľa a uvidíte zvieratko, ktoré sa Vám zapáči, tak nebudete riešiť, či je to samček alebo samička :) Jak to býva so zvieratkami, tak keď si na seba zvyknete, tak už ho nedáte za nič na svete :)

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: samicka ci camcek

Příspěvekod Dantha » Ne Ún 16, 2014 14:09

Myslím, že je to hodně o povaze samotného zvířete. Říká se, že samečci jsou mazlivější, ale jak si zvířátko na vás zvykne bude mazlík i samička. Mám doma umazlené samečky i umazlené samičky... Z toho mám od obou pohlaví divochy co na sebe skoro nenechají sáhnout... Takže asi co se pohlaví týče neviděla bych v něm moc rozdíl. Je to zvíře od zvířete.

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”