Boule pod krkem

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
zup
Nový uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: Čt Kvě 17, 2007 21:34
Místo/Bydliště: Kostelec nad Orlicí

Máme to za sebou

Příspěvekod zup » Čt Kvě 24, 2007 7:18

Ahoj všem, tak vám musím napsat, že už máme to nejhorší za sebou. Včera jsem si Kima přivezla domů a vypadá docela dobře :D . Nakonec to bylo všechno jinak. Ina měla pravdu, boule byla od zubů. Doktoři (byli dva) ráno Kimču uspali a pořádně mu prohlídli pusinu a tam zjistili ten průšvih se zoubky, museli mu je obrousit, protože mu tam tlačili a od toho vznikl ten otok (vlastně to bylo to samé jako u lidí). Ten druhý pan doktor (p. Karban) má s činčilami asi daleko víc zkušeností, protože mi toho o nich strašně moc řekl a taky mě pokáral za stravu (což už sama od té doby co chodím na tyto stránky sama vím, dávala jsem totiž směs pro činčili a jen občas granule, které mu moc nejedou, od včerejška už směs používám spíš jako doplněk stravy) a řekl mi, co jedí činčily ve volné přírodě a co mu mám tedy dávat (hlavně hodně sena, oves - loupaný či celý, sušené šípky - je tam hodně vitamínu C, a bylinky - ovšem jsem se nezeptala jaké a sem tam pamlsek). Jinak byl doktor nadšený, narókózu Kim zvládl na jedničku a dvě hoďky po probuzení už prý chřoustal seno :P . To jsem byla ráda. Otok by měl do několika dnů zmizet tak jsem zvědavá. Jinak ho nijak dokrmovat nemusím, hlavně mu dávat dostatek sena a vody. Já jsem vám lidičky tak šťastná, že jsem tam s ním nakonec jela a musím vám poděkovat, protože to je z velké části i vaše zásluha, že jste mě k tomu dokopali. Tak teď nám ještě držte palečky ať se to všechno pořádně uzdraví a jsme v pořádku. Ještě jednou díky. A já jdu teď mrknou na tu správnou stravu, abych mohla odpoledne na nákup. I když nevím jestli bude dobré přestat takhle naráz s tím na co byl zvyklý a nebo to měnit postupem času :?:

Disable adblock

Avatar uživatele
LUCIA
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1517
Registrován: Út Srp 15, 2006 13:16
Místo/Bydliště: Bratislava, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LUCIA » Čt Kvě 24, 2007 7:43

tak to je super...ze to dobre dopadlo..ja som tiez predpokladala,ze to bude zub...aj Terezka mala s Ferdikom to iste...... :wink:
dobre sme drzali palceky :D

Avatar uživatele
Denča Bártková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 953
Registrován: Čt Říj 19, 2006 20:11
Místo/Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Denča Bártková » Čt Kvě 24, 2007 8:13

tak to je super.. :wink: pokud jsi mu dávala k směsce i granule, tak směsku hned hoď do koše.. málo kdy je v ní něco co by se dalo použít třeba i jako pamlsek.. :? když si projdeš fórum, tak najdeš spoustu dobrůtek, co jim (v omezeném množství) neublíží.. např. kopřivy, pampelišky, sedmikrásky, heřmánek, jablíčko, mrkev, šípek, rozinky.. všechno sušené samožřejmě.. 8)

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Čt Kvě 24, 2007 8:23

Hlavně, že jsi to podchytila takhle včas, je možné, že jinak by mu zbýval tak týden života, než by to bylo nezvratné. Nejlepší je, že hned sám papká, tak to máš bez starostí. Chystáte se na kontrolu?

Disable adblock

Avatar uživatele
zup
Nový uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: Čt Kvě 17, 2007 21:34
Místo/Bydliště: Kostelec nad Orlicí

Příspěvekod zup » Čt Kvě 24, 2007 10:57

Já jsem také ráda, že to tak dopadlo a hlavně, že jsem tam nakonec jela (nakonec to stálo pakatel, takže naši nemůžou ani nic říct, přišlo mě to na 250 Kč). Na kontrolu jezdit nemusíme, pokud bude vše O.K. Doktor říkal, že by ten otok měl do týdne zmizet a pokud jo a bude jíst normálně, tak na kontrolu ani nemusíme, pokud bude něco špatně, tak přijet hned. Granulky dnes koupím, už jsem si tak trochu pročetla diskuzi o stravě (je tam toho strašně móóóc) tak snad koupím ty pravé, jen jsem zvědavá co mi na to Kimča řekne. Není na ně moc zvyklí, moc mu nejedou. Ale pan doktor říkal, že když nepojedou granule stačí dávat dostatek sena, sem tam oves, šípky a bylinky. Taky koupím ten slavný ostropestřec mariánský, abych tomu chudáčkovi vyčistila játra, když se takových let cpal tak nezdravým jídlem, doufám že mu bude chutnat. A směs dám synovci pro krečka, tomu to určitě pojede.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Čt Kvě 24, 2007 11:05

Kdyby první granulky neuspěly, zkus jiné. Činči jsou vybíravé. Ferdíkovi teď jedou ty, co jsem dostala na srazu od Martiny Tejnilové. To má jako pamlsek a některý by prostě nepozřel.

Avatar uživatele
lwici
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1462
Registrován: So Črc 29, 2006 16:45
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwici » Čt Kvě 24, 2007 20:48

Jsem moc ráda, a moji myšáci také, že to Kim zvládnul :wink:.

Avatar uživatele
zup
Nový uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: Čt Kvě 17, 2007 21:34
Místo/Bydliště: Kostelec nad Orlicí

děkujeme

Příspěvekod zup » Pá Kvě 25, 2007 6:58

Ahoj všem, děkujeme za přání všeho dobrého. Včera jsem koupila granule Sonnenland (tu značku jsem našla tady v diskuzi, měli tam asi čtvery, ale jediná tahle značka byla uvedená tady na fóru, takže bude asi dobrá), dala jsem mu několik do misky, přimíchala malinko sušených šípků a trošku ostropestřce. Bohužel jsem sehnala pouze ten v čajových sáčcích, tak nevím jak to bude jíst, když je to tak najemno drcené. Dnes ráno jsem se mrkla do misky a vypadá to, že toho moc neubylo. Tak nevím, asi jsem Kimču zklamala (nebyl na to bohužel zvyklí a myslím, že je to pro něj pěknej šok, asi tak jako kdybyste z člověka, který miluje maso a uzeninu udělali ze dne na den vegetariána). No uvidíme, třeba ho hlad donutí. Ale mám pro vás jednu výbornou zprávu, večer už Kimča běhal a dokonce si to štrádoval i dolů a nahoru po schodech tak jako dřív, a řeknu vám, že to byla pěkná rychlost. Takže už se zdá, že to snad bude dobré. Jen si myslím, že je teď trošičku plašší, možná je ještě vyjukanej z těch otřesných převozů sem a tam.

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”