Granule od velkochovatelů

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Granule od velkochovatelů

Příspěvekod Wulfina » Čt Črc 19, 2012 15:11

Ahoj Pavlí, jsem od Berouna a beru je :)

Disable adblock

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: Granule od velkochovatelů

Příspěvekod ajtik » Čt Črc 19, 2012 17:05

Já od Poděbrad a mám je taky

Avatar uživatele
Lída
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 636
Registrován: Út Črc 24, 2007 23:19
Místo/Bydliště: OSTRAVA
Kontaktovat uživatele:

Re: Granule od velkochovatelů

Příspěvekod Lída » So Srp 11, 2012 20:48

Několik let jsem kupovala granule z velkoobchodu české výroby. Vše bylo v pořádku až do určité doby, kdy jsem jednou přišla o úplně zdravé tři samičky (po porodu - příliš velké plody...).......
Zjistila jsem, že činčilám nějak nechutnalo jak dříve a šla jsem po etiketě. Jeden výrobce měl během krátké doby u granul pro činčily tři etikety! jedna byla původní co jsem kupovala, další byla jiná a třetí byla -Dodatkové krmení pro činčily. Bez upozornění ve skladu mi vydávali pod stejným názvem...neměla jsem potuchy, že je více druhů.
Takže jsem udělala radikální řez a tyto granule české výroby přestala kupovat. Na výstavě v Polsku jsem se radila s panem chovatelem a ten mi poradil granulky polské a německé..
od té doby také jezdím do Polska a beru polské a míchala jsem s německýma. Sem tam na přilepšení přimíchám rakouské. Nemám žádné problémy, chutnají a činčily prospívají.
Je dobré vyzkoušet, které činčilkám sednou, každý tu má jiné zkušenosti. Je lepší vyzkoušet a zůstat u těch, které sednou. Pro jistotu bych nespoléhala na jednu značku (jako kdysi já), ale namíchala dva druhy.......
je to jen názor.....

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”