Prosím Vás o radu!!!

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Míša

Prosím Vás o radu!!!

Příspěvekod Míša » Pá Kvě 19, 2006 12:50

Ahoj, ráda bych vás požádala o radu. Mám to trochu komplikované, ale snad se s tím poperu. Moje kamarádka vážně onemocněla rakovinou, její stav se nelepší a nemoc v tětchto dnech graduje. Doposud žila sama pouze s jednou malou činčilkou jménem Kubíček. Kubíčka její rodina odmítla, bohužel nevím z jakých důvodů.Teď bych se měla o toho drobečka postarat já, ale bohužel nic o těchto tvorečkách nevím, co mají rádi, jak si s nimi hrát a opatrovat je. Našla jsem si tento odkaz a moc vás žádám o radu, jak alespoň na začátku postupovat. Měla jsem 17 let pejska, Ajax (vlčák) , byl jak můj bráška ,ale před 2 lety mi umřel, pak přišla koťátka na chalupě a malé káně, o které jsem se starala celý půl rok. Ale činčilka? Mám hlavu v trapu. Včera jsem byla s Kubíčkem poprvé, je mu zhruba rok. Je tak malý a smutný, potřebuje vědět že není sám…celou dobu jsem si s ním povídala, občas na mě jakoby písknul a pak se schoulil. Spala jsem vedle tý jeho klícky celou noc, aby věděl že není sám. Ráda bych mu pořídila nějakou hračku…Je to dost komplikované, protože jsem ze Žatce (okr. Louny a za Kubíčkem musím dojíždět do Mostu (je to kolem 25km, to se dá).Zatím to jde, protože studuju při zaměstnání vysokou a ta je právě v Mostě, tak to vždy spojim. Budu si ho muset asi přivést domů.Ale to nevím jak vyřeším, nestihla jsem to s kamarádkou probrat do detailu.Prostě to nešlo. Ještě o tom neví ani můj přítel ani rodiče. Všem děkuju za případné odpovědi. Ahoj Míša

Disable adblock

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Pá Kvě 19, 2006 14:00

Ahoj Míšo. Do soukromé zprávy jsem ti napsala na mě telefonní číslo a maila, jsem taky ze Žatce, nějak to zkoulíme..... Můžem zajít na kafčo a já ti o činčilkách povyprávím.... :wink:

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Re: Prosím Vás o radu!!!

Příspěvekod STYRO » Pá Kvě 19, 2006 14:37

Míša napsal:Teď bych se měla o toho drobečka postarat já, ale bohužel nic o těchto tvorečkách nevím, co mají rádi, jak si s nimi hrát a opatrovat je. Našla jsem si tento odkaz a moc vás žádám o radu, jak alespoň na začátku postupovat...

Veľmi pekný prístup, myslím si, že činča sa u teba bude mať dobre. A keď si priateľka pre ňu príde (pevne dúfam, že to dopadne dobre), tak si určite u Camilly zabezpečíš vlastnú :wink:.

Míša

Prosím vás o radu!!!

Příspěvekod Míša » Pá Kvě 19, 2006 14:40

Kamčo, musím tě veřejně pochválit za tvé www stránky :wink: jistě nejsem první a ani ne poslední.Povedlo se ti to. Jsem teď akorát v práci, ale tu chvilku jsi vždy najdu a pročítám pomalu vše, na co jsi mě odkázlala. začínám mít hlavu v pejru :shock: z toho, na co vše si musím dát pozor. No Kubíček se má se mnou na co tešit. Více v soukromé zprávě.
Ještě se na něco zeptám...možná to je hloupá otázka, ale musím. Popravdě řečeno, ani nevím jak mám Kubu dobře chytit, abych mu neublížila. :cry: Míša

Disable adblock

Míša

Re: Prosím Vás o radu!!!

Příspěvekod Míša » Pá Kvě 19, 2006 14:49

Veľmi pekný prístup, myslím si, že činča sa u teba bude mať dobre. A keď si priateľka pre ňu príde (pevne dúfam, že to dopadne dobre), tak si určite u Camilly zabezpečíš vlastnú :wink:.


No to je pěkné, až z Trnavy tu jste...to je skvělé. Abych pravdu řekla, mám z toho strach. Je opravdu ještě malý, bála jsem se ho oslovit...myslela jsem si ze začátku...a nezlobte se za mou nevzdělanost...že jde o malého králíčka :? Mám zkušennosti s jinými zvířátky, tak mě to dost překvapilo i ty jeho bobky (asi je také bud muset zkoumat, že jo?):P

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Pá Kvě 19, 2006 14:55

Tušímže správne je podobrať činču jednou rukou a druhou pridržať za koreň chvosta. Hlavne ju nesmieš silno stlačiť, mohla by si jej ublížiť. Ale určite má každý svoj postup, ja Mišku za chvost nechytám (rozčulovalo ju to :P), ale ju držím len zospodu. A keď má snahu utekať dopredu, tak jej vždy jednu ruku podsuniem vpred a má to ako bežiaci pás :lol:. Myslím že všetko nájdeš tu v starších príspevkoch, chce to len veľa času a trpezlivosti.

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Pá Kvě 19, 2006 14:56

A s tou Trnavou nesmieš byť prekvapená, o chvíľu ti tu budú radiť až z Nórska 8).

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Pá Kvě 19, 2006 15:10

styro napsal:A s tou Trnavou nesmieš byť prekvapená, o chvíľu ti tu budú radiť až z Nórska 8).


...ale budou to fakt odborné rady, těch si važ! :wink:
Jinak se mi líbí tvůj přístup a odhodlání postarat se o kamarádčino zvířátko, aniž bys měla zkušenosti s chovem činčil (ale každý jednou musel nějak začít)! Držím palce, a´t to zvládneš s Kubíčkem a držím pěsti i tvé kamarádce, a´t se s tou děsnou nemocí popere a Kubíčka si zase vezme k sobě... :wink: :)

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Pá Kvě 19, 2006 15:13

pokud je Kubíček zvyklej na ruku, tak půjde i k tobě. Když jsem si koupila novou činču, tak jsem ji chytla za kořen ocasu, položila jsem si ji do ruky a pak na rameno, to je asi nejlepší... Až bude čas, můžeš se ke mně přijít mrknout. :wink:

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Pá Kvě 19, 2006 15:26

Tady Ti urcite dobre poradi. Nechytala bych ho ani za ten koren ocasu, ale pokud se necha vzit do ruky, casem by to mohlo jit.
Je fajn, ze se Te kamila ujme a ta uz Ti vse potrebne rekne. Je od Tebe moc hezke, ze ses ujala cincilacka. Preju kamaradce, at se z toho dostane. Je nejaka sance? Neco podobneho tady uz bylo psano, je to podobny osud, jako zazila Vlasticka.

Míša

Příspěvekod Míša » Pá Kvě 19, 2006 15:28

Za ocásek se mi ho brát nechce...ale budu se držet vašich rad. Doufám, že mě nekousne :? Pročítala jsem některé další fóra...a je tu opravdu co číst. Chce to čas, takhle potají v práci jsem ještě na netu nebyla. Dělám v japonské firmě a docela nás tu hlídají. Ale mě teď nikdo nezastaví :wink: Co se týče malýho....přijde mi to přirozené se o něho postarat. Čím více poznávám lidi :twisted: (nemyslím teď vás tady) mám raději zvířata. Nikdy se od nich nedočkáte podrazu.

Míša

Příspěvekod Míša » Pá Kvě 19, 2006 15:43

Ina napsal:Tady Ti urcite dobre poradi. Nechytala bych ho ani za ten koren ocasu, ale pokud se necha vzit do ruky, casem by to mohlo jit.
Je fajn, ze se Te kamila ujme a ta uz Ti vse potrebne rekne. Je od Tebe moc hezke, ze ses ujala cincilacka. Preju kamaradce, at se z toho dostane. Je nejaka sance? Neco podobneho tady uz bylo psano, je to podobny osud, jako zazila Vlasticka.


Vlastičku ještě neznám a její příběh také ne. Když to shrnu, je to smutné vždy, když se něco takového přihodí. Známe se s Janinou delší dobu, v rodině už něco podobného bylo ze strany maminky. Je to zákeřná nemoc, hlavně ženské gynekologie, Janine je 33 let. Bohužel na ozářkách už byla před 2 lety, vše vypadalo lepší a nadějnější. Od února zhubla s 65 na 42kg. Možná se to nezdá někomu dost tragický, ale kdo nepozná, nemůže soudit. Dost jsme se zblížily už proto, že jsem vystudovala původně porodní bábu...(snad něco z toho uplatním u Kubíčka :P , je to taky jak novorozeně) a potřebovala oporu. Přítel se na ni "vykašlal". (srab :twisted: ) V Janu věřím, ale ne v tom, co pro ni v nemocnici dělají. Musí to zvládnout, chtěla vždy rodinu. Kubík ji dělal společníka. Díky za vaši podporu a názory, doufám, že se uvidíme i v dalších fórech :wink:

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Pá Kvě 19, 2006 15:49

Chtela bych Te, nebo nekoho z Vas tady poprosit, jestli by si nevzal krasneho bileho samecka i s velkou kleci a vybavenim, vse za 2300Kc. Ted mi pani psala, ze je to akutni a uz ho nemuze mit doma, dovedu si predstavit, jak to asi muze dopadnout. Muzete si ho nekdo prosim vzit? Ja tu moznost a misto nemam, mam navic dve holky. Pani je ochotna jej privezt, je z Prahy.Treba Ty Miso bys mohla mit k te adoptivni cincile dalsiho kamose.

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Pá Kvě 19, 2006 16:13

Ja som tušil, že to takto dopadne :evil:. Keď som zháňal ja, tak nebolo nič, a teraz, keď už mám, tak tu bude samá ponuka :cry:.

Míša

Příspěvekod Míša » Pá Kvě 19, 2006 16:52

Ina napsal:Chtela bych Te, nebo nekoho z Vas tady poprosit, jestli by si nevzal krasneho bileho samecka i s velkou kleci a vybavenim, vse za 2300Kc. Ted mi pani psala, ze je to akutni a uz ho nemuze mit doma, dovedu si predstavit, jak to asi muze dopadnout. Muzete si ho nekdo prosim vzit? Ja tu moznost a misto nemam, mam navic dve holky. Pani je ochotna jej privezt, je z Prahy.Treba Ty Miso bys mohla mit k te adoptivni cincile dalsiho kamose.

Ahoj, jsem tu první den a je to pěkný sešup. Nechci se vzdát zodpovědnosti...já o činčilkách nic nevím, pokud se cokoliv stane, jsem ze Kubíčka zodpovědná. Ale nevím jestli si mohu dovolit dalšího. Kubíček má malou klícku, ani nevím jestli můžou být spolu. Tvá žádost proběhla strašně rychle...nechci se hlavně na nic vymlouvat, což už asi dělám :x S majitelkou to probrat nemůžu, ta má jiné myšlenky, když leží v nemocnici. Pokusím se na něco přijít. Dnes jedu za činčilkou a vše musím probrat doma. Není to tak lehké, ale slibuju, že se budu alespoň snažit :(

Míša

Příspěvekod Míša » Pá Kvě 19, 2006 16:55

To je hrozný, co by se s tou malou mohlo stát? Jak by to mohlo dopadnout? To je na nervy tohle, jsem rozhozená, pojedu teď akorát domů z práce, zkusím něco vymyslet. :?

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Pá Kvě 19, 2006 17:17

Míša napsal:To je hrozný, co by se s tou malou mohlo stát? Jak by to mohlo dopadnout? To je na nervy tohle, jsem rozhozená, pojedu teď akorát domů z práce, zkusím něco vymyslet. :?


Misa, takto sa drzi cincila.Neboli ich to a je to velmi bezpecne. Musia si len privyknut.

Obrázek
Obrázek

Danka

Příspěvekod Danka » Pá Kvě 19, 2006 17:39

Tak se Míšo na nic nevymlouvej a vem si tu činču od paní z Prahy ne??? Vždycky je nejlepší hupsnout do toho po hlavě ne? jen tak se naučíš...nebo jsi tak trochu zbaběleček?Pak tě bude svědomí trápit, uvidíš...

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Pá Kvě 19, 2006 18:08

Danka napsal:Tak se Míšo na nic nevymlouvej a vem si tu činču od paní z Prahy ne??? Vždycky je nejlepší hupsnout do toho po hlavě ne? jen tak se naučíš...nebo jsi tak trochu zbaběleček?Pak tě bude svědomí trápit, uvidíš...

Lidi neblbněte, vždyť Míša chudák určitě neví, co dřív, jestli práce, škola nebo nevlastní činčila. Nechte jí se smířit s tím, co na ni padlo.
Míšo, držím ti moc palce a tvojí kamarádce taky. Poznáš, že činčilka je neobyčejné zvířátko, ale chvilku trvá, než si na člověka zvykne.

Host

Příspěvekod Host » Pá Kvě 19, 2006 19:19

Danka napsal:Tak se Míšo na nic nevymlouvej a vem si tu činču od paní z Prahy ne??? Vždycky je nejlepší hupsnout do toho po hlavě ne? jen tak se naučíš...nebo jsi tak trochu zbaběleček?Pak tě bude svědomí trápit, uvidíš...


Danko,můžu se zeptat, jak si na tom ty s činčama? Našel by se u tebe volňásek? Jedna vstupenka na nezmařený život? Trochu se mi zdá, že jsi přitvrdila, tak lehké to přece není.Psychické vydírání sem nepatří, co ty na to?Máme si pomáhat, za tolik nás není!!!


Pro Inu: víš něco více o té pražské činčilce?

Míša

Příspěvekod Míša » Pá Kvě 19, 2006 19:52

Terezko to je v pořádku, něco podobného jsem čekala…je mi to líto

Ahoj Dani, mrzí mě, že to takhle bereš, ale já s tím bohužel teď nic neudělám. Samotný Kuba teď se mnou bude muset mít trpělivost.Ale jak jsem psala, snažím se něco vymyslet.

Sešlo se toho opravdu hodně, na víc mám doma tajně malého ježka Vašíka, které ho jsem před týdnem našla u báráku, na silnici ležela přejetá asi jeho maminka. Byla jsem s ním na veterině, má trochu pochromanou nožku, ale v neděli už pofrčí na chalupu. Nesmím to tátovi říci, děláme rekonstrukci bytu s přítelem a ještě potřebuju, aby mě doma naši nějaký ten pátek nechali.

Před malou chvilkou jsem se vrátila od malýho. V Mostě jsem se ještě stavěla v Tescu, protože můj taťka oslavil ve čtvrtek kulatiny (60) , zítra bude u nás také oslava. Strašně to letí…
Koupila jsem Kubíkovi něco jako malý tunýlek a malé plyšové zvířátko.
Nevěděla jsem si rady, jaké teplo by mělo být v místnosti, teď už v létě asi nic neovlivním, tak jsem dala Kubíčka do obýváku, během dne tam svítí sluníčko, ale ne přímo na klec a dala jsem mu nové hobliny. Má se prý 1x v týdnu „vykoupat“ v písku tak ten jsem vyměnila také. To byla sranda, úplně se jako že zabořil a válel sudy, ale opravdu. To víte, pro mě je to super zážitek, ale respekt mám…Dostal granulky a trochu vloček. Než jsem odešla, slupnul jednu rozinku, to si pamatuju, že mu ji občas Janina dala.
Musela jsem ještě přikoupit novou misku na vodu, ta původní se měla tendenci vylívat, byla odlehčená.
No, pašák jeden byl trochu spokojenější. Měla jsem pocit jako by si chtěl hrát, pískal. Je hrozně obtížné je chytit, zkoušela jsem to podle návodu od Alice (moc děkuju Ájo), to je musí přeci bolet.

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Pá Kvě 19, 2006 20:15

jsi fakt super, že se o něj takhle staráš... O další činčilce radši zatím nepřemýšlej, to kdyžtak až někdy pozdějš :wink: ... Co se týče toho držení, tak se nemusíš bát, že by ho to bolelo, maximálně se bude trochu vztekat, jestli na to není zvyklej, ale je to opravdu jediná část činčilího těla za kterou se dá pořádně chytit, takže když ho máš v ruce a chceš aby ti neutek tak ho za ten kořen ocásku opravdu drž, je to jediná možná pojistka... ale každopádně nemaj rádi když nestojej na vlastních nohou, takže podepřít rukou všechny čtyři a trochu si ho jako přitulit k tělu, aby cítil že nemá zdrhat... ale fakt jen lehce, maj fakt křehký kosti. zabránit v útěku mu můžeš jen za ten kořen ocásku (ale nesmí se ti vysmeknout, že bys ho pak chytila omylem za konec ocásku, ten by mohl dokonce upadnout!)... a enboj, když takhle činčilku chytáš vždycky, tak si na to pak zvykne a bude brát úplně normálně, i když jí za ten ocásek pověsíš vzhůru nohama :wink:
ptala ses taky na tu teplotu... to platí spíš chladněji než teplo, takových 20 - 25 stupnů by bylo ideální... myslím že v běžným bytě je ideální asi chodba... uvědom si, jakej má kožíšek - tomu jen tak zima nebude :wink: . A vykoupat ho nech klidně pokaždý, když jsi u něj... čím víc se bude koupat, tím hežzčí bude mít kožíšek, a navíc koupání prostě milujou, maj to jako antistresovou léčbu, což myslím zvlášť v jeho situaci je teď docela potřeba... přece jen mu z ničeho nic zmizela panička, a na novou si teprve zvyká... taky si ho víc zkamarádíš, když mu pokaždý když tam přijdeš šoupneš píseček b :wink:
co se týče toho jídla a pití... granulky jsou jasný, ještě doufám že tam má pořád seno (předpokládám že jo, ale nepsala jsi to tak jen pro jistotu :wink: , občas nějaká ta rozinka taky neuškodí a udělá radost... jen ty vločky bych mu nedávala nijak pravidelně, ty se používaj většinou jen když je činčilka hodně hubená, třeba po nemoci, u mamin s hodně miminama a tak podobně... pro zdravýho činčiláčka jsou naprosto zbytečný, maximálně občas pár, jako ty rozinky :wink: ... a na vodu je lepší napaječka, činčilky jsou hrozně aktivní a mističku si často převrhnou, a mokrá činčilka je docela nebezpečná kombinace... lepší je vážně ta napaječka, taková ta s kovovým pítkem s kuličkou...

takže vám přeju hodně štěstí... tobě, Kubíčkovi a samozřejmě i Janě, ať je silná a všechno to překoná! dál nás informuj, jak to zvládáte...

Míša

Příspěvekod Míša » Pá Kvě 19, 2006 20:49

Tak jsem pár věcí udělala trochu jinak....nebudu tomu říkat "špatne" :? S tou teplotou máš Jani vlastně pravdu, ale ten hlavní důvod proč jem dala Kubu do obýváku byl ten, že předsíň je opravdu tmavá místnost, je tam prostě tma a v kuchyni klid není, na paneláku prováději zateplení a to by ho jistě rušilo. Bude to muset chlapík chvilku vydržet. Jani, prosím tě očkují se činčilky proti něčemu? Víš Janina mi toho moc neřekla,jen "Drahá přítelkyně, to zvládneš, rodila si děti, tak teď se zase "o ně" budeš starat :shock: Ale jo, to půjde, nesmím podléhat panice a v tom mi strašně moc pomáhate, ani si to snad neuvědomujete :P

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Pá Kvě 19, 2006 20:57

udělala jsi dobře, žes ho nedala do tý kuchyně, ten rámus by pro něj byl fakt strašnej... ale do tmavý chodby se ho dát neboj, je to noční zvíře, ve dne prakticky nevidí :wink: ... já i když je pouštím běhat tak nechávám většinou zhasnuto (pokud nejsem moc unavená, to bych hned usla :D ) a lítaj mnohem spokojenějš... pro ně je prostě tma v pohodě... ono když do obýváku svítí sluníčko tak se tam (kor v létě) může udělat pořádnej hic, i když nesvítí přímo na něj... já mám kvůli nim permanentně zatažený žaluzie, sluníčko ke mě nesmí :wink: ... a činčilky se neočkují proti ničemu, ani se nedělaj žádný preventivní prohlídky, když je činča v pořádku... jedině se doporučuje tak jednou za půl roku poslat bobky na koprolku, jestli nemá parazity - když se najdou včas, tak se to dá bez problémů léčit, ale když se na to přijde až podle příznaků tak už bývá pozdě... A neboj, neudělala jsi nic vysloveně špatně, prostě jen ne úplně bezvadně... určitě to zvládneš :wink: ... Pro jistotu ti pošlu na SZ taky moje číslo, jsem k dispozici kdykoliv budeš potřebovat poradit :wink:

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Pá Kvě 19, 2006 21:37

jojo, na Janču je fakt spolehnutí :wink: znám z vlastní zkušenosti, i když neměla vůbec čas, psala aspoň smsky - tím bych ti Janičko ještě jednou chtěla poděkovat...

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”