Zlobivá činčilka

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Peťa & Peťa

Zlobivá činčilka

Příspěvekod Peťa & Peťa » Pá Zář 23, 2005 19:39

Zdravíme všechny chovatele činčilek.Máme doma menší problém s naší rok a půl starou činčilou.Jmenuje se Tweety a je agresivní......na nás.Přes den je to v klidu.Je hodna,docela přitulná atd.. ale večer,když ji pustíme ,aby se proběhla,tak nam okusuje dráty,květiny apod... to docela chápeme,ale jakmile ji rukou postrčíme nebo nedejbože chytneme a chceme ji z toho místa dát pryč (s oblibou skáče přes radiator na parapet a tam ožírá rostliny) tak se sakramentsky naštve,začne hryzat na všechny strany,prská,stříká moč a hlavně nás pak pronásleduje a chce nás zatrest kousnout.... Máte někdo podobný problém?? Boudičku má docela velkou 100x60x60,má tam samorost,ukryt,větev,žebříček... pouštíme ji běhat každý den už od malička...alespoň se o to snažíme.Když byla malá tak taková nebyla.Chtěli bychom ji koupit ješte kamarádku a máme strach, jak ji přijme.Rozhodně budeme mít větší klec a chtěli jsme je tam dát zároveň,aby ta zlobivka Tweety to nebrala jako své teritorium.Myslíte,že to pomůže?´???

Disable adblock

Host

Re: Zlobivá činčilka

Příspěvekod Host » Pá Zář 23, 2005 20:03

Ahoj Peta :wink: Ja mam tiež činčilu zlobivu :!: :evil: To iste robi mne a ja že mam najhoršiu činčilu na svete.Vola sa Kida a mamju 4 mesiace.Je zlata cez den aj večer ale ked je vonku tak ako by mojou izbou prešiel hurikan :shock: .Všetky plyšaky rozhaže a ešte ktomu ich okusuje ....hlavne že ma svojho!!!!.....Ked ju da spet do klietky lebo by ma asi šlahlo ozem tak na mna smutno pozera a potom je mi jej luto!!!!
Moja rada:maj tvrde nervy
tu druhu kamaratku ani nemusi mat ked sa jej budeš venovat
viac :D

Avatar uživatele
Jaul
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 142
Registrován: Ne Črv 19, 2005 17:09
Místo/Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jaul » So Zář 24, 2005 8:06

Ja mam taky doma milacka a nadeleni v jednom. Necha se drbat od kazdyho, je miloucka, ale jenom v kleci :evil: Kdyz je pustena po chodbe, vsechno hryze, hlavne dvere a vstupni :roll: takze bychom neradi, aby nam tam tudy jednou utekla, tak ji taky odhanime s vztekame se a proste ji musim postuchovat, aby toho taky nechala. Takze obcas prska, obcas se ozene, ale hned to rychle zapomene. Zkuste te sve cince pri vybehu nastrcit do cesty nejakou hracku, neco, ceho by si vsimala vic, nez okoli. Nebo si s ni hrajte, jakmile se ji necha volna ruka, dela vylomeniny :lol: 8)

Peťa & Peťa

Příspěvekod Peťa & Peťa » So Zář 24, 2005 11:28

No,myslíme si,že se naší činčilce docela věnujeme.Taky nás napadlo,jestli ta agresivita není způsobena tím,že ještě neměla samečka.Myslíme,že když jí pořídíme malou samičku,tak se v ní probudí mateřské pudy a trochu se zklidní a bude si mít s kým hrát hlavně v době kdy nejsme doma a kdy na ni nemáme čas.Samečka pořídit nechceme,máme strach co se týče porodu a ostatních věcí kolem těhotenství.
Nějakou tu hračku ji při výběhu podstrčíme a uvidíme jestli to zabere.

Jsme rádi,že jsme se tu zaregistrovali a můžeme s vámi probrat naše radosti a útrapy...jedna perlička na závěr: Když Tweety měníme podestýlku tak vždycky vlítne do domečku a začne ze všech koutů vyhrabávat starou podestýlku na kraj,abychom na to náhodou nezapomněli a tváří se u toho hrozně důležitě.Je to takovej malej pořádnej čertík. :twisted:

Disable adblock

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » So Zář 24, 2005 12:06

Peťa & Peťa napsal:Jsme rádi,že jsme se tu zaregistrovali a můžeme s vámi probrat naše radosti a útrapy...jedna perlička na závěr: Když Tweety měníme podestýlku tak vždycky vlítne do domečku a začne ze všech koutů vyhrabávat starou podestýlku na kraj,abychom na to náhodou nezapomněli a tváří se u toho hrozně důležitě.Je to takovej malej pořádnej čertík. :twisted:


Tak tohle je hodně povědomé, dělaly to všechny moje činčilky :lol: Prostě pomáhají při úklidu. Naučilo mne to mít při úklidu klece po ruce vysavač. Teď už to není ono, když uklízím ve "skříni", tak kluky vyženu. Nelíbí se jim zvuky, které při tom vznikají, tak při úklidu běhají venku.

Pokud jde o tu agresivitu, s tím jsem se setkala také. Hlavně u Lumpíka, který je jinak zlatíčko, ale když si dovolím mu něco chtít brát nebo ho odněkud odehnat či mu bránit do něčeho hryznout, tak se nezná. Trochu mi to připadá, že se mu nelíbí způsob, jakým bráním své věci. Vždy útočil na ruce, na nic jiného (odsunutí věci nohou ho nechalo v klídku). Teď už to dlouho nedělal, tak to nemohu posoudit z čerstvé zkušenosti.

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » So Zář 24, 2005 12:17

artur reaguje agresivně na toho, koho nezná(ale to je jenom vyjimečně)!!!!
:roll: :roll: nebo když mu vezmu plyšáka, tak to už se nezná piští, kvílí, plive a tohle dělá vždycky, když mu čistím klec a pokusím se jenom šáhnout na jeho věci!!!!! :twisted: :D

Avatar uživatele
Jaul
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 142
Registrován: Ne Črv 19, 2005 17:09
Místo/Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jaul » So Zář 24, 2005 12:27

Peťa & Peťa napsal:No,myslíme si,že se naší činčilce docela věnujeme.Taky nás napadlo,jestli ta agresivita není způsobena tím,že ještě neměla samečka.Myslíme,že když jí pořídíme malou samičku,tak se v ní probudí mateřské pudy a trochu se zklidní a bude si mít s kým hrát hlavně v době kdy nejsme doma a kdy na ni nemáme čas.Samečka pořídit nechceme,máme strach co se týče porodu a ostatních věcí kolem těhotenství.
Nějakou tu hračku ji při výběhu podstrčíme a uvidíme jestli to zabere.


To ja se ji taky snazim venovat a stejne zlobi, potvora :lol: Takze tim to nebude. Taky jeste nemela samecka, ani mlady. Asi by od nej potrebovala prohnat perka :oops: aby si tady nehrala na bosse :wink: Taky bych ji rada videla s nejakou mensi cincou, co by na to asi rekla?
Zkuste ji udelat nejakou prolizacku nebo zavesit vsude mozne rulicky od wc papiru, kapesnicky atd. Snad si toho vsimne..
Kdyz ja vybiram podestylku a ona je v kleci, tak se mi tam jen mota a sedne si zrovna tam, kde to chci uklidit :roll:

Zolty

Příspěvekod Zolty » So Zář 24, 2005 12:34

teda, to co tady čtu mi vyráží dech.. ale asi mám "nečinčilu".. nic nekouše když ji pustim a je moc přátelská.. s plyšákem si vůbec nehraje... když lítá kolem a já jí nák popostrčim, tak se nechá a ještě u toho poskočí :lol: ... ale třeba se taky časem změní...

Pro Péťu: proč se bojíš mít mládatka?.. tady jsem četla, že je to něco jako zázrak, videět ten vývoj činčilího vztahu a pak těch maličkejch..

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » So Zář 24, 2005 15:12

mě se jednou zatoulaly pod křeslo prášky!!!! nikde jsem je nemohla najít, ale v tu dobu jem je moc nepotřebovala takže to bylo dobré!!! :lol:
ale jen, co jsem pustila Artura ven začal všude lítat a asi tak po hodině mi ty prášky čumáčkem ze spodu toho křesla vystrkal!!!!! :lol: :lol:

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » So Zář 24, 2005 15:33

já vím!!!!
ale překvapilo mě, že se je nepokoušel otevřít, ale jenom je vyšoupal ven!!!!!!!! :lol: :!:

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » So Zář 24, 2005 17:56

To mě Kikina asi před půl rokem sežrala celý balení antikoncepce!!! :shock: Ale problém jsem z toho měla jen já (doktor měl zrovna dovolenou! ), ona byla úplně v pohodě a po pár týdnech porodila Áju :lol: . Ještě teď si ze mě ten doktor dělá srandu :lol: .

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » So Zář 24, 2005 18:02

třeba nechtěla otěhotnět, ale asi se jí to moc nepovedlo!!!!! :lol: :lol: :lol:

Peťa & Peťa

Příspěvekod Peťa & Peťa » So Zář 24, 2005 18:08

Všechno co jsme tu napsali jsou jen takové drobnosti.Nechceme v žádném případě naši Tweety vykreslit jako nějakou krvelačnou potvoru.Je moc hezká a někdy i přítulná (musí sama chtít).Hrozně ráda se nechá škrabkat pod bradou...to je pak v sedmém nebi a jen mhouří oči.
Co se týče toho kradení,tak ani naše Tweety není pozadu.V tomhle je ale naše myška kulturistka,protože nám krade pantofle.Takový ty těžký,korkový.Vždycky nám je ukradne a pak se s nima snaží utéct,ale s tímto nákladem ji vždy doženem,horší je to třeba s korkovýma podtáckama,novinama apod.... to už je ale rychlejší.
Jinak jsme moc spokojeni jak to tu na tom fóru fakčí.V týdnu (pokud to stihneme) přidáme nějaké fotky našeho ďáblíka.

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » So Zář 24, 2005 18:16

už se moc těším na fotky!!!! :lol:

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”