Samice bije samce po porodu

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

salomee2
Nový uživatel
Příspěvky: 6
Registrován: Út Kvě 08, 2012 19:00

Samice bije samce po porodu

Příspěvekod salomee2 » Út Črv 04, 2013 22:07

Dobrý večer. Máme 2 činčilí miminka. Při porodu probíhalo vše hladce. Sameček samičku kontroloval a vše bylo v pohodě. Po porodu jsem raději samce odstavila do klece hned vedle té s mimči, aby na sebe viděli. Samička je menšího vzrůstu, aby hned nezabřezla.Je to 4 dny a samička je již uzavřená tak jsem dala samečka zpět k ní, ale ona ho odmítá a nahání ho až chlupy lítají. Teď si dali pauzu a odpočívají každý na jedné poličce. Mám obavy, aby na samečka nezanevřela a nebo nepřestala kojit prcky. Byla bych raději, aby byli jako rodinka spolu. Dobře spolu vycházeli a nechci samečka trápit o samotě. Myslím, že sám je z toho vyjevený co se děje. Poradíte jestli samečka oddělit do odstavu mláďat, nebo ještě vyčkat a třeba ho samička příjme. Děkuji

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Samice bije samce po porodu

Příspěvekod Wulfina » Út Črv 04, 2013 22:28

To je naprosto normální... Samice je plná hormonů a tak se projevuje normální, přirozený mateřský obranářský pud (samci samice přirozeně po porodu voní a tak samici provokuje svým sváděním a to pochopitelně samici irituje - kolikrát stačí i jen vábicí obličej a samice bouchá, jak papiňák - si to představ, vyprdneš dítě a chlap se chce hned po porodu milovat - to bych ho zakousla taky...). Některé samice ho mají větší (třeba naše Bublina), ta samce odehání i zubama a některé samice (třeba naše Alice) samce přijmou hned a v pohodě.
Jakmile se hormony srovnají, samice samce zas přijme.
Já samce dávám k miminkům a k samici až po 14 dnech od porodu. Protože samice už nemá pocit ohrožení/už samci tolik nevoní a neprovokuje a má míň starostí s miminkama, protože miminka jsou den odedne samostatnější. :)

salomee2
Nový uživatel
Příspěvky: 6
Registrován: Út Kvě 08, 2012 19:00

Re: Samice bije samce po porodu

Příspěvekod salomee2 » Út Črv 04, 2013 22:42

No právě on tam vlezl a nic po ní nechtěl. On to vlastně ani nestihnul něco po ní chtít. Hned po něm vyjela. Takže mám ho raději vytáhnout a zkusit to teda později?

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Samice bije samce po porodu

Příspěvekod Wulfina » Stř Črv 05, 2013 8:45

Ano.. samce bych vzala - aby chudák nepřišel k úhoně a prostě za ty 2 týdny jí ho tam dala, to už by mělo být vše v pořádku :)

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Samice bije samce po porodu

Příspěvekod minlub » Stř Črv 05, 2013 11:56

Kolik samička váží? Pokud je drobnější, dala bych jí delší odpočinek a vracela až po odstavu miminek či déle, až nabere váhu.

salomee2
Nový uživatel
Příspěvky: 6
Registrován: Út Kvě 08, 2012 19:00

Re: Samice bije samce po porodu

Příspěvekod salomee2 » Stř Črv 05, 2013 14:51

No teď po porodu váží 500gr. Oni jsou ale se samcem zhruba stejně velcí. Nepustila bych na ni většího samečka. Mám ještě jeden pár a ti už jdou oba přes 600gr. Tahle samička mi ovšem nepříjde unavená. Hopsá po poličkách. Pravidelně se věnuje malým a chodí si odpočinout na nejvyšší polici. Pěkně žere. Prostě v pohodě.

salomee2
Nový uživatel
Příspěvky: 6
Registrován: Út Kvě 08, 2012 19:00

Re: Samice bije samce po porodu

Příspěvekod salomee2 » Stř Črv 05, 2013 14:54

Ještě upřesním, že není úplně mladá. Prostě nám moc nevyrostli. Oba mají kolem roku a půl. A prcci měli porodní váhu 40 a 50gr což si myslím, že je krásné.

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”