sýpavý nadech

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Jackie
Nový uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: Čt Zář 25, 2014 13:06

sýpavý nadech

Příspěvekod Jackie » Čt Zář 25, 2014 13:08

Ahojky muze mi nekdo poradit co by to mohla byt mam 5 letou činčilku,od vcera pozoruju ze nechce papat a při nádechu slabe sýpe....prosím poradte diky

Disable adblock

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: sýpavý nadech

Příspěvekod Dantha » Čt Zář 25, 2014 13:56

Doporučuji navštívit veterináře... Činčilka může být jen nachlazená a pomůže jí zvýšený příjem vitamínu C, nicméně neléčené nahlazení sedne na plíce a může být zaděláno na průšvih. Veterinář činčilku poslechne a zvolí správnou léčbu.

Jackie
Nový uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: Čt Zář 25, 2014 13:06

Re: sýpavý nadech

Příspěvekod Jackie » Čt Zář 25, 2014 16:16

A nemela by mit treba vlhky cumacek nebo kaslat?Docetla jsem se ze by to mohl byt i selest na srdicku,priznaky by tomu taky odpovidaly....
Mam parecek a nemela bych je nejak oddelit? aby to od sebe treba nechytli?

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: sýpavý nadech

Příspěvekod Dantha » Pá Zář 26, 2014 8:22

Jackie napsal:Docetla jsem se ze by to mohl byt i selest na srdicku,priznaky by tomu taky odpovidaly....

Proto jsem psala, že bych navštívila veterináře :D . Takhle od stolu je vždy těžko říct, co konkrétní činčilce je.

Jackie napsal:A nemela by mit treba vlhky cumacek nebo kaslat?

Vlhký čumáček si většinou zvládají bravurně otírat, takže je prozradí právě sýpání nebo kýchání (záleží jak daný zvuk majitel identifikuje, respoektive popíše)

Jackie napsal:Mam parecek a nemela bych je nejak oddelit? aby to od sebe treba nechytli?

V případě, že se jedná o infekční onemocění, můžete oddělením činčil do jiných místností možost nákazy eliminovat. V případě, že by se jednalo o šelest na srdíčku, rozhodně bych danou činčilku nevyužívala v chovu.

Disable adblock

Jackie
Nový uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: Čt Zář 25, 2014 13:06

Re: sýpavý nadech

Příspěvekod Jackie » Pá Zář 26, 2014 14:09

Dnes mi přijde že je to lepší už ma i chut k jidlu a pije....prijde mi i veselejsi...Oni mit male nemuzou mit samecek je neplodny :/,narodil se bez varlat...zjistilo se ze je to potomek sourozencu a pry se to stat muze...Dekuji za rady moc...:)

Jackie
Nový uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: Čt Zář 25, 2014 13:06

Re: sýpavý nadech

Příspěvekod Jackie » Pá Říj 03, 2014 10:19

Jackienku jsme bohuzel museli nechat uspat.Mela epilepsii a prodelala silnou mrtvicku ktera zasahla CNS.Lekar rikal ze by jen trpela.Bud ji zeme lehka...:((

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: sýpavý nadech

Příspěvekod Dantha » Pá Říj 03, 2014 16:03

Moc mě to mrzí, ale teď už se netrápí a je jí určitě dobře v rozinkovém nebíčku.

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”