nepije

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Host

nepije

Příspěvekod Host » Pá Pro 25, 2009 8:17

Ahoj,dostala jsem vcera cincilu. Udelali sme ji bydleni, ale od vcerejska jen sedi v jednom miste na vetvi a nechce se hnout. Pres noc furt pistela. Ze se nedalo spat, no trochu pohryzala chleba, ale vubec se za cely den a noc nedotkla napajecky. Je to normalni, nez si u me zvykne a nebo je nekde chyba?

Disable adblock

Avatar uživatele
syringa
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 154
Registrován: Pá Led 02, 2009 11:38
Místo/Bydliště: Praha

Příspěvekod syringa » Pá Pro 25, 2009 9:46

Neboj, treba jsi si toho nevsimla, ale pro jistotu: zeptala bych se predchoziho majitele z ceho cince pilo. Nase Micka taky u predchozich majitelu pila z misky a u me doma jsem presla na pitko. Ukaz ji odkud to tece. Dej ji k pitku a naprst si kapni z pitka vodu a dej ji to k tlame, pokud ti prst olizne, znovu to zopakuj a vzdy se snaz trosku oddalit prst od tlamicky smerem k pitku, tak aby za prstem se natahovala a tim se priblizila ke zdroji vody:-), az pochopi odkud to beres. Ver mi, ze pokud je problem v tomto, nauci se to rychle. Hodne stesti:-)

Host

l

Příspěvekod Host » Pá Pro 25, 2009 19:26

A proc pisti cincila? Nekfe jsem cetla, ze kdyz se boji. Mame doma psa, staci, aby si lehnul do pokoje, kde je. Jen tam lezi a ignoruje ji a cincila pisti. Zvykne si na psa? A proc je furt na vetvi? Ony cincily nespinkaji v domecku?

Avatar uživatele
jaji-nka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 574
Registrován: So Dub 04, 2009 21:20

Re: l

Příspěvekod jaji-nka » Pá Pro 25, 2009 21:33

Janka86 napsal:A proc pisti cincila? Nekfe jsem cetla, ze kdyz se boji. Mame doma psa, staci, aby si lehnul do pokoje, kde je. Jen tam lezi a ignoruje ji a cincila pisti. Zvykne si na psa? A proc je furt na vetvi? Ony cincily nespinkaji v domecku?


Činčilák se může bát,kort ,když je sám.Sama jsem to zažila,teď mám dva a musím říct,že je chyba,aby činčila byla sama.Ty mu jejího kamaráda nenahradíš..Je lepší dvě.Já doma mám kočku a psa.A jsou na ně zvyklí...Na psa si určitě zvykne,musíš ho nechávat často v pokoji.Některé činčilky nespí v domečku..Určitě tam někdy v leze.Mé činčilky spí na poličce,nebo v houpačce,teda nejlépe,kde je největší tma :D Tak to ti přeju nej,že jsi dostala k vánocům činčilku,je to nejlepší zvířátko..Jsou velmi živé,dělají lumpárny jak můžou a hlavně některé se snadno ochočí,některé jsou mazlivé,jsou to prostě nekrásnější kožíšci..Ale sama uvidíš,že u jedné nezůstaneš..Držím palečky :D

Disable adblock

chocolate
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 648
Registrován: Pá Pro 18, 2009 22:05

Příspěvekod chocolate » Út Pro 29, 2009 21:38

Je u vás krátce,pokud je to mládě,tak se mu stýská po sourozencích a mámě.
Také ty zvuky jsou pravděpodobně projevy strachu-cítí psa,jiné zvíře a dává to najevo.
Pokud nepije,zkus jí dát kousek šťavnatého jablíčka,ať do sebe dostane kapku tekutin.
Možná pije,ale málo a Ty sis toho nestačila všimnout-ve volné přírodě činčily téměř vůbec nepijí-veškerou tekutinu dostanou v potravě,nejde tedy od nich očekávat,že vypijí půlku napáječky na ex jako třeba křeček :wink: :D S nadsázkou :wink:
A ještě k tomu chlebu-tvrdé pečivo opravdu buď vůbec a nebo vyjímečně-lepší je na okus větev nebo minerální kámen :wink:

Avatar uživatele
jan.svehla
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 59
Registrován: Út Kvě 11, 2010 3:20
Místo/Bydliště: Benešov u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jan.svehla » Ne Kvě 16, 2010 22:05

My mame kubu tyden a taky mam pocit, ze mi skoro nepije. Kolik je tak bezne, aby cincila za den vypila? Vcera sem mu koupil novou napajecku, protoze tamta puvodni protekala, ale z napajecky pry byl zvykly pit. Je ale vitalni jako obvykle. Predevcirem jsem mu dal preventivne kousek omyteho cerstveho jablka, ale zchroupal jen kousek. Co myslite, delam si zbytecne obavy? Kdyz jsem si zkousel dat kapku z napajecky na prst, tak mi ho neolizl a kdyz sem mu dal napajecku k domecku, tak jen olizl tu kulicku, ale jinak nic... Snad to bude v pohode. Dneska sem ji naplnil az po okraj, abych zjistil, jestli neco ubylo...

Avatar uživatele
Vignette
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: So Led 23, 2010 17:17
Místo/Bydliště: Praha- Barrandov

Příspěvekod Vignette » Ne Kvě 16, 2010 22:46

U nás voda taky skoro neubývá (taky jsem se na to kdysi na jednom fóru ptala, protože mi to přišlo strašně divný :D ) a holky jsou v pohodě, ale je fakt, že třeba po výběhu se obě krátce napijou :wink:

Avatar uživatele
jan.svehla
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 59
Registrován: Út Kvě 11, 2010 3:20
Místo/Bydliště: Benešov u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jan.svehla » Ne Kvě 16, 2010 22:55

Vignette napsal:U nás voda taky skoro neubývá (taky jsem se na to kdysi na jednom fóru ptala, protože mi to přišlo strašně divný :D ) a holky jsou v pohodě, ale je fakt, že třeba po výběhu se obě krátce napijou :wink:


Dekuji za odpoved, snad to bude ok. Je fakt, ze jsem ho zatim pit nevidel, ale kdyz byl z napajecky zvykly pit, tak snad si na vodu dojde, kdyz bude potrebovat...

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Po Kvě 17, 2010 8:16

činčily všeobecně málo pijí ve volné přírodě pijou třeba jenom kapičky z listu nebo když papají nějakou távu tak šťávu z ní, moji činčiláci jsou opak oni pijou hodně :lol:

Avatar uživatele
jan.svehla
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 59
Registrován: Út Kvě 11, 2010 3:20
Místo/Bydliště: Benešov u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jan.svehla » Čt Kvě 20, 2010 0:31

Mam pocit, ze na dnesek prece jen malicko z te napajecky ubylo, ale chci se zeptat - je mozne mu tam dat takovou tu malou tezkou misticku, jakou prodavaji ve zverimexech a dat mu dam na dno trochu vody, kdyz by nepil z napajecky? Za predpokladu, ze bych to dal na misto, kde to neprevrhne, ani do toho neslapne by to slo, ne?

Avatar uživatele
Vignette
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: So Led 23, 2010 17:17
Místo/Bydliště: Praha- Barrandov

Příspěvekod Vignette » Čt Kvě 20, 2010 1:01

Miska pro činčily není moc vhodná. Neplaš, on se to určitě naučí, jsou to chytrý zvířátka... když něco potřebujou, tak si to taky najdou :)

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”