Máme dvě mimiii :-)

Zde pište, pokud se vám narodily mladé činčilky.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

luccash
Nový uživatel
Příspěvky: 20
Registrován: Po Zář 29, 2008 11:52
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Máme dvě mimiii :-)

Příspěvekod luccash » Čt Dub 02, 2009 18:37

Naše Kikina má nečekaně 2 mladé!!!Asi to bude standard a druhý možná black velvet, pohlavá ještě nevím, protože jsem je nechytal, vůbec jsme to nečekali!!!Chci se zeptat, je v kleci od malička ještě s jednou samičkou - stejně starou, můžu ji tam nechat s ní i s mladými? Tatínek tam není, protože jsem ho daroval před 2 měsícama Moutonce, protože měl epilepsii a nebyl vhodný do chovu..ještě než jsem ho dal ale pryč, tak stačil hupsnout na Kikinu a je to..snad neskočil i na tu druhou :-D Poraďte, díky :-) Lukáš

Disable adblock

Avatar uživatele
mirdulinda
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 135
Registrován: So Led 13, 2007 9:06
Místo/Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mirdulinda » Čt Dub 02, 2009 18:39

osobně nechávám samičky pohromadě i s malými, protože se ostatní samičky o mladé starají jako jejich maminy, ale zase záleží na povaze činčily, pozoruj jak se druhá samička chová a pokud bude v pohodě, tak není důvod proč je oddělovat :wink:

luccash
Nový uživatel
Příspěvky: 20
Registrován: Po Zář 29, 2008 11:52
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

:-)

Příspěvekod luccash » Pá Dub 03, 2009 8:30

No právě...jsem hleděl, že se ta druhá samička o ně taky stará :-) Chci se zeptat..narodily se a vypadá to, že to budou oba standardi - po matce, otec je ale balck velvet, je možné, že ztmavnou a budou z nich velveti? Jeden je sameček, ten běhá po kleci a řádí, ale ta druhá je samička, je drobnější/ne o moc než sameček/, ale má ještě zalepené oči a tudiž nenajde matku a nemůže pít, koupil jsem jim kočičí mléko /whiskas/ a dal ho tam do misky, ale nejsem si jistý, jestli najde i to. Za jak dlouho rozlepí oči? Mám strach, aby mi neumřela :-/

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Pá Dub 03, 2009 8:49

Ahoj, hlavně prosimtě vyndej to mliko.....to že je slepý nevadi...pokud dod vou dnů neotevře očíčka, tak je budeš muset opatrvně otevřít a nebo zajit k vetovi, at to udělá on. Jinak je důležité miminka zvážit. Budou ti ted hubnout, protože některým samicim se natahne mliko až po třech dnech. Takže pokud nemáš váhu, tak zajdi do lidlu, maj ji tam za tři stovky :-) A teprve po třech dnech, když budou stále hubnout, tak začni dokrmovat, ale wiskasem, ale sušeným mlíkem pro kotata ;-)

Disable adblock

luccash
Nový uživatel
Příspěvky: 20
Registrován: Po Zář 29, 2008 11:52
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

mláďata..

Příspěvekod luccash » Pá Dub 03, 2009 8:56

..já jim tam to mléko nechal včera večer, protože jsem jel k přítelkyni a dojedu domů až zítra navečer :-/ Tak snad to nebude vadit, ten sameček - větší od matky normálně pije, takže mléko asi má..uvidím no..a to se dokrmuji z inj. stříkačky? nebo se to mléko dává do nějaké nízké misky?

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Pá Dub 03, 2009 9:17

ono i když jso upřisátý, tak neznamena že ma mličko :-) Když teda přijedeš až zítra, tak je hned zvaž a pokud do druhýho dne zhubnou, tak samička nema mlíčko, pokud budou stát na váze, tak to je ok ;-)

luccash
Nový uživatel
Příspěvky: 20
Registrován: Po Zář 29, 2008 11:52
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

..

Příspěvekod luccash » Pá Dub 03, 2009 11:19

a co to mlíko? Mám jim ho dávat ze stříkačky nebo stačí do misky?

Avatar uživatele
Peťulinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 603
Registrován: Út Ún 19, 2008 12:41
Místo/Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Peťulinka » Pá Dub 03, 2009 11:31

zkus raději stříkačku ;)

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Pá Dub 03, 2009 12:00

pokud budou hubnout, tak musíš každé dvě hodiny ze stříkačky a nebo z kapatka......halvně jim kup ale to pro kotata sušeny...to wiskas neni vhodny ;-)

luccash
Nový uživatel
Příspěvky: 20
Registrován: Po Zář 29, 2008 11:52
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

...

Příspěvekod luccash » So Dub 04, 2009 22:11

tak mám už jen jedno...ta drobnější samička mi umřela než jsem dojel domů :-/ ale sameček mi roste před očima :-) je to cvalík..nevážil jsem ho, ale za ty dva dny, co jsem ho neviděl dost přibral.. :-)

Avatar uživatele
Tereza V.
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 177
Registrován: Stř Ún 04, 2009 22:58
Místo/Bydliště: Krupka,Ústecký kraj

Příspěvekod Tereza V. » So Dub 04, 2009 23:28

Holčičky mi je moc líto :cry: ,ale aspoň chlapečkovi přeji vše nej...

Disable adblock


Vrátit se na “Máme miminka”