Hřeben

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Kateřina

Hřeben

Příspěvekod Kateřina » Stř Ún 02, 2005 14:21

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jaký používáte hřeben na vyčesávání? Na cincila-obchod.cz jsem viděla hřeben za 420,- a ve zverimexu mi nabízeli kartáč na psy s takovými malými kovovými bodlinami asi za 45,-(že prý si to lidé berou také pro činčily!!!) Klidně koupím ten speciální činčilí, jestli se vám osvědčil.

Disable adblock

Radka.S

Re: Hřeben

Příspěvekod Radka.S » Stř Ún 02, 2005 14:29

Ja používám normální dřevěný kartáč. Ten činčilí mi připadá strašně předražený. Uvažovala jsem i o tom "normálním" ze zverimexu, je podstatně levnější. Ale zkušenosti s ním nemám...

Hanka G.

Příspěvekod Hanka G. » Stř Ún 02, 2005 16:30

My jsme jednou koupili ten drahej, speciální na činčili a je úplně děsnej. Má strašně ostrý bodliny a musí se tim ta činčila česat proti srsti směrem nahoru. Takže držet činčilu a česat ji nahoru (páč jinak to nejde),je o strah, že ji zraníš těma bodlinama. Zkoušela jsme ji učesat asi 2x, pak jsem ho vyhodila a koupila ve zverimexu malinkej kartáček na kočky a ten je dobrej. Činčilák u toho sice prská a tak, ale aspoň nehrozí, že ho zraníš, a je to hned. Doporučuju nekupovat ten drahej, ale stačí obyčejnej. Naprosto dostačující.
H.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Stř Ún 02, 2005 17:31

Teda lidi, takový peníze za kartáče!!!
Já používám zubní kartáček nebo hřeben na panenky a je to supr. Ferdík taky občas prskne, protože ty zacuchané chlupy občas tahají, ale cucky a vypadlé chlupy se vyčešou.

Disable adblock

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Čt Ún 03, 2005 8:57

Já mám hřeben na kočky a je na prd. Je třeba pečlivě vybírat, aby byl hřeben pro činči použitelný...

Avatar uživatele
VeronikaL.
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: Po Říj 04, 2004 15:08
Místo/Bydliště: Praha

Hřeben

Příspěvekod VeronikaL. » Pá Ún 04, 2005 11:12

Díky za informaci, že superdrahý kartáč na činčily je k ničemu, uvažovala jsem totiž o tom, že ho časem koupím.
Jaké obecné vlastnosti by měl mít tedy kartáč (hřeben) vhodný k česání činčilky?

Martina

Příspěvekod Martina » Pá Ún 04, 2005 14:43

Naši Julču jsme zatím ještě nečesali, jak často se má činča vyčesávat?

Andrea

Příspěvekod Andrea » So Ún 05, 2005 19:29

Ani my sme Tinku ešte nečesali. Ani som nevedela že sa to robí. Načo je to dobré? Zbaví ju to starých chlpov ? A ako často to treba robiť? :lol: :lol:

Avatar uživatele
Veronika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: Út Pro 07, 2004 13:17
Místo/Bydliště: Psáry
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Veronika » Po Ún 07, 2005 9:10

My také Honzíka nečešem, myslím že má pěknou srst z koupání v písku. Ani si neumím předsavit, že by držel při česání. Je to nutné činču vyčesávat??

LídaK

Příspěvekod LídaK » Po Ún 07, 2005 21:11

Laicky si říkám, že v přírodě se taky nečešou a tohle je výmysl kožešinářského průmyslu.
Ale netvrdím, že bych nečesala, kdyby si to moje holky nechaly líbit ;-) Ale o tom nemůže být ani řeči...

Hanka G.

Příspěvekod Hanka G. » Út Ún 08, 2005 16:19

Já češu jen občas, to rodeo kolem je děsný. Češu ho jen, když má třeba trochu zamotanej kožich, ale to je málo. Česání má Igor spíš za trest, když něco vyvede :D :D
Navíc plstnatej kožich je prý znakem nemoci......

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Út Ún 08, 2005 18:44

já občas musím vyčesat Kikinku, ale ty cucky vzadu na zádech se jí nedělaj kvůli nemoci ale jednoznačně kvůli nešikovnosti Robinka :wink:

Radka.S

Příspěvekod Radka.S » Út Ún 08, 2005 19:16

Moje cincilka cesani naprosto zboznuje. Kdyz vidi, ze se k ni blizim s kartacem, natoci se ke me, zvedne predni packu a zavre ocicka-ma rada, kdyz ji drbu kartacem pod bradickou. :D Pak nastavi jeste druhou stranu a vydrze takhle hrozne dlouho! Cesu ji tak jednou za tyden, pry se to ma delat proto, aby se z kozisku vycesaly zacuchaniny.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Stř Ún 09, 2005 21:55

Ferdíček také zbožňuje česání kartáčkem, ale zřejmě jen ode mě, od bratra ne e. Pod bradičkou si to tolik nelibuje, ale má to hrozně rád pod předními tlapkami, za ušima a mezi ušima, to se vždycky nakrucuje a uši nastavuje. Jen to nemá rád na zádech směrem k zadečku, to ho to tahá a prská :-)

rampempurda

Příspěvekod rampempurda » Stř Bře 02, 2005 10:12

to čtu poprve,že se má činčila česat. :lol: zkusim to koupim kartacek pro kočky a uvidim.dam vam vedet jak reagoval :P

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Re: Hřeben

Příspěvekod Ina » Stř Bře 02, 2005 12:24

VeronikaL. napsal:Díky za informaci, že superdrahý kartáč na činčily je k ničemu, uvažovala jsem totiž o tom, že ho časem koupím.
Jaké obecné vlastnosti by měl mít tedy kartáč (hřeben) vhodný k česání činčilky?

videla jsem ho u chovatele a nezdal se mi k nicemu, naopak nemel tak ostre bodliny, jako kartac co jsem koupila, byt levnejsi ve zverimexu. Je pravda, ze ty specialni jsou ale dost drahe. Priznam se, ze cinci nevycesavam, mozna tak jednou za rok.

maja

Příspěvekod maja » Stř Kvě 04, 2005 15:33

Taky jsem ten drahý kartáč měla,ale tisíckrát více sšemi osvědčil ten levný ze zverimexu!!!!!!!!!!

Nejen že asi po měsíci půlka těch bodlin opadala,ale ještě to mojí činčilku moc bolelo :cry: vůbec nedoporučuji :!: :!:

Avatar uživatele
Ilona
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 31
Registrován: Čt Pro 02, 2004 9:09
Místo/Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Ilona » Čt Kvě 05, 2005 6:15

Barborka se nechá česat podle nálady, to je jednou do měsíce :) .Používám obyčejný kartáček na zuby.Nemusím se o něj prát,když si ho Barbora "vypůjčí".

Jarka

Příspěvekod Jarka » Čt Kvě 05, 2005 7:35

naše činčilky nečešeme, myslím, že mají hezké kožíšky a česání se jim nelíbí.Možná se to dá naučit ale nedovedu se představit , že by drželi dobrovolně.A česat je násilím myslím není dobré.Proč je vystavovat stresu.Samozřejmě, že když to nějaké zvířátko má rádo tak to je jiná věc.
Kdyby se to našim myškám zalíbilo, tak je češu každý den, když si představím jak činča drží při kartáčování, tak je mi líto, že to s našima myškama neprožíváme.
Ahoj Jarka :wink:

Maru
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 215
Registrován: Pá Bře 04, 2005 9:51
Místo/Bydliště: Mrač 178

Příspěvekod Maru » Čt Kvě 05, 2005 7:37

Já češu Bubáše normálně mojim kartáčem na vlasy a moc se jí to líbí, teda když má zrovna náladu :wink: šmudlík se zatím nedá česat, je ještě taková plachá :wink:

Pavla STEJSKALOVÁ

Příspěvekod Pavla STEJSKALOVÁ » Čt Kvě 05, 2005 8:27

Janča napsal:já občas musím vyčesat Kikinku, ale ty cucky vzadu na zádech se jí nedělaj kvůli nemoci ale jednoznačně kvůli nešikovnosti Robinka :wink:

To je fakt nekdy jenom ten písek nestací a obcas to holky taky potrebují. :P

anča

Příspěvekod anča » Ne Kvě 29, 2005 16:55

Já jsem česala svýho prvního Matýska svým kartáčem na vlasy.Srašně moc se mu to líbilo. :lol: Kikinku jsem česala jen jednou a moc se jí to nelíbilo.Co mám toho novýho Matýska tak toho jsem ještě radši nečesala,protože je ještě trochu plachý.

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Stř Zář 28, 2005 12:19

abych pravdu řekla, věděla jsem, že existuje kartáč přímo pro činčilu, ale přišlo mi to opravdu dost drahý - a když to tady tak čtu, tak v podstatě můžu být ráda, že jsem do toho ty prachy neinvestovala. To jim radši za pět stovek nakoupím hračky. Česat jsem činči nezkoušela. Mají kožíšky pěkný, dávám jim 4x do týdne čistý písek a kožíšky maj jako nový.... :lol: Možná bych to i zkusila, ale věřím, že by to dopadlo špatně. Naše činčilky nevydrží v náručí víc jak 2 vteřiny, na mazlení fakt nejsou, musí pořád běhat a tak. Takže vidím docela to česání nereálný... :lol:

Burýska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 614
Registrován: So Kvě 14, 2005 18:55

Příspěvekod Burýska » Stř Zář 28, 2005 12:32

:lol: já se nechávám česat jen ,když jsem na procházce,tak lítám a občas přiběhnu a hned zase upaluju,je to takovéto drbání na hlavičce a pak frrr a zase pod krčkem a frrr a pak přiběhne,že ještě na hrudníčku a pak ocásek :lol: :lol: :lol: ALe né nikdy,že by stála a nechala se hodinu v kuse česat :lol: Hřeben mám ten plochý plastový z jedné strany má větší a z druhé řidčí "pacičky" Ráda si nechává pročesávat ocásek :lol:
Ale prdelku neee :twisted:
Mě se zdá dobrý i takový ten dřevěný plochý jako bývával dříve,to ho může i okusovat :lol:
Panička Burýsky :P

Avatar uživatele
Jaul
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 142
Registrován: Ne Črv 19, 2005 17:09
Místo/Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jaul » Ne Říj 02, 2005 13:20

Nikdy jsem ji necesala, ale vcera jsem na to hupla. Vzala jsem ten nejobycejnejsi hreben (jak ma pulku zubu ridsich a pulku hustsich). Nejdriv jsem mohla jen na hlave, zadech a bocich, proste tam, kam mi nedosahla. Potrebovala jsem se ale dostat pod bradu, jenze tam mi to furt okusovala a brala, proste to neslo. Pak se trosku zklidnila a fakt to bylo suprovy. Drzela mi asi nehnute 10 minut a ja cesala a cesala pod bradickou (protoze ta cunca, kdyz ma treba jablicko, tak se trosku pocinta), mela to tam krapet slepeny. No, ale abych ji mohla v klidu rozcesat celou, tak by mi ji musel nekdo uspat. Ale libilo se ji to, delala u toho krasny xichtiky :mrgreen: :lol:

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”