Kvíkání

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Domča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: So Říj 28, 2006 19:35
Místo/Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Kvíkání

Příspěvekod Domča » Ne Lis 19, 2006 17:06

Ahojky,
prosím o radu!! Moje činčilka dneska v noci vydávala takové divné dost hlasité zvuky takové jakoby kvíkání. Vstala jsem tedy z postele, protože jsem se dost lekla že si třeba zlomil nožičku ale naštěstí to ne. Otevřela jsem dvířka a on normálně poskakoval, ale vždycky po chvíli začal kvíkat. Vzala jsem ho ven a pak už to nepokračovalo až když jsem ho vrátila do klece tak jsem ho ještě pozorovala a on nic nedělal a pak ještě několikrát zakvíkal a pak celou noc už nic. Nestalo se vám to někomu někdy? :?: ? Nevíte co by mu mohlo být? :?: ?
Moc děkuju za odpovědi.
PS: V ten den nebyl venku, protože se mu nechtělo. Už jednou jsem ho ven nepustila ale nekvíkal.

Disable adblock

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Ne Lis 19, 2006 17:21

Moje činči tohle dělají, když do místnosti přijde někdo cizí, nebo kocour. Ale párkrát to dělali i jen tak. Zvířata jsou dost citlivý. Myslím že se jim jen nelíbí atmosféra, či cítí něco, co mi nevidíme a neví, co to je, tak to zastrašují.
To je můj názor.

Domča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: So Říj 28, 2006 19:35
Místo/Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Domča » Ne Lis 19, 2006 17:58

Možná to bude proto že jsem ho vyklízela. Ale moc díky za odpověď :wink:

Asconka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: Stř Zář 06, 2006 10:15
Místo/Bydliště: okr. Opava

Příspěvekod Asconka » Ne Lis 19, 2006 19:14

mrkni na stránku http://www.chinchilla-sounds.de/ sice je to v němčině, ale dá se tomu rozumět. Já jsem ze začátku taky měla strach, protože mi to připomínalo jako by vřeštění...poslechni si to tam... :wink:

Disable adblock

Domča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: So Říj 28, 2006 19:35
Místo/Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Domča » Ne Lis 19, 2006 19:44

Koukala jsem se na to ale nevim teda jestli něco je podobný. Příde mi to skoro všechno podobný.

Avatar uživatele
Sepp
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: Stř Lis 01, 2006 10:08
Místo/Bydliště: Severní - Střední Čechy a okolí

Re: Kvíkání

Příspěvekod Sepp » Ne Lis 19, 2006 19:51

Domča napsal:Ahojky,
prosím o radu!! Moje činčilka dneska v noci vydávala takové divné dost hlasité zvuky takové jakoby kvíkání. Vstala jsem tedy z postele, protože jsem se dost lekla že si třeba zlomil nožičku ale naštěstí to ne. Otevřela jsem dvířka a on normálně poskakoval, ale vždycky po chvíli začal kvíkat. Vzala jsem ho ven a pak už to nepokračovalo až když jsem ho vrátila do klece tak jsem ho ještě pozorovala a on nic nedělal a pak ještě několikrát zakvíkal a pak celou noc už nic. Nestalo se vám to někomu někdy? :?: ? Nevíte co by mu mohlo být? :?: ?
Moc děkuju za odpovědi.
PS: V ten den nebyl venku, protože se mu nechtělo. Už jednou jsem ho ven nepustila ale nekvíkal.


Pokud je te to co si myslim, tak "kvika" protoze si vyzaduje pozornost.. Me tohle cincila delala prvni hodiny, co jsem ji prevazel domu - pritelkyne ji hladila, aby se tolik nestresovala, ale jen prestala, tak cincila zacala kvikat ... proste si jen vyzadola dalsi hlazeni.

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Po Lis 20, 2006 8:34

Já si nemyslim, že je to jen kvíkání. Někdy je to doslova vřeštění a jakoby žalostný nářek. Párkrát mě to v noci vyděsilo. A po přiběhnutí ke kleci na mě koukají jako na blázna. :?

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Po Lis 20, 2006 8:46

naši taky kvičí a někdy dost hlasitě - nejvíc, když jsou každej v jiným rohu klece a volají na sebe nebo Miki kvílí dost úděsně, když se mu nelíbí, že mu Ebíček utekl z domku! :roll:
ale neboj, nic závažného to není, oni jen tak "žvaní" :D
kdyby kvičeli o pomoc, to by asi byl jinej vřískot, a myslím, že bysme poznali, že se něco stalo :idea:

Avatar uživatele
Mišulka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 794
Registrován: Stř Kvě 17, 2006 9:33
Místo/Bydliště: západočeský kraj - Rokycany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mišulka » Po Lis 20, 2006 8:59

to Bukešek taky kníká, když je s velkým v kleci, to se honí a on vždycky, když jakoby rozdejchává někde v rohu tak při tom slaboučce kníka - jen takové pravidelné tichoučeké í í í í í í í í í a taky se občas postaví na zadní pacičky, na těch hopká a to pak teda kvičí jak papoušek - něco jako íá íá íá - zřejmě to bude na obranu, že tím dává na jevo Dendovi, jako že se nebojí... Spíš mi přijde jako byho prövokoval, než aby to bylo ze strachu. Ale nevím... Máte taky takovéhle zkušenosti při seznamování??? ík :wink:

Asconka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: Stř Zář 06, 2006 10:15
Místo/Bydliště: okr. Opava

Příspěvekod Asconka » Po Lis 20, 2006 9:27

Jo, já se taky vždycky bála, že se mu něco děje, protože taky tak vřeštěl, ale pak jsem si to poslechla na těch stránkách a bylo to vyřešené. Oni jak jsou v noci vzhůru, tak vnímají hodně co se kolem děje a stačí maličko změna od normálu a už vřeští. Dávají si tak mezi sebou na vědomí, že se něco děje... :)

Asconka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: Stř Zář 06, 2006 10:15
Místo/Bydliště: okr. Opava

Příspěvekod Asconka » Po Lis 20, 2006 9:29

co mi zase dělá a nevím co to je, je když ho pustím, tak třeba někde zaleze a začne vydávat takové hluboké zvuky něco jako "hub hub hub" :oops: ale jakmile se jdu podívat co s ním je, tak jen nehybně sedí a nic. No a jak se ho dotknu, tak se ani nehne, je jako přikovaný k zemi, tak to zas nechápu já co by to mohlo být? :oops:

Avatar uživatele
Mišulka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 794
Registrován: Stř Kvě 17, 2006 9:33
Místo/Bydliště: západočeský kraj - Rokycany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mišulka » Po Lis 20, 2006 10:39

tohle Denda občas dělá taky, někde si dřepsne a sedí jak přikovanej, jako by se silou vůle držel a bránil proti všemu zlému - je úplně jak zkoprnělej, ale já ho vždy nechám bejt a ono ho to přejde samo, ale také se ptám?? Teď co mám dva, tak to asi dělá z trucu, že si zrovna všímám druhýho a pak se takhle zapříčí: "kdyžs dachmala jinýho, tak mě teď nech, trucuju" :shock: :lol:

Asconka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: Stř Zář 06, 2006 10:15
Místo/Bydliště: okr. Opava

Příspěvekod Asconka » Po Lis 20, 2006 11:16

no, já mám prozatím jen jednoho, ale dělá to stejně, tak to jsem ráda, že v tom nejsem sama :wink:
Ale kamarád pro něj už je v plánu, jen aby pak neseděli každý na druhé straně pokoje a "netrucovali" :lol:

Domča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: So Říj 28, 2006 19:35
Místo/Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Domča » Po Lis 20, 2006 16:50

Dneska v noci už to nedělal! Tak to teda asi bude tím, že jsem ho nevyndala a on chtěl ven nebo aspoň přítomnost někoho jiného. Bude to asi tím že je v kleci sám a žádnou jinou činčilku už nemám.

Avatar uživatele
silva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1353
Registrován: Čt Srp 31, 2006 22:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod silva » Po Lis 20, 2006 22:21

Když jsem dali do nových domovů mláďata a Fousek a Lucka zůstali sami, stačilo, aby někdo cizí (návštěva) přišel ke kleci a Fousek začal pokaždé houkat. Asi měl strach, že zase někoho z klece odneseme. :( Když jsme v září donesli mimino Rozárku, tak jak se skamarádila s Luckou a chvíli ji při výběhu neviděla, houkala taky. Asi tak dává najevo strach. V novém prostředí v noci to bylo stejné. Kvikání znamená - jsem tady, ty hlasitější zvuky - houkání, že mají strach. A když štěkne, tak se jí něco moc nelíbí. Fousek kvikal i v náručí, když jsme ho hladili, to nám asi něco vykládal. Dnes ožírala Rozárka kytku, lehce jsem ji shodila z květináče, sedla si vedle a brblala jak papiňák :D

Avatar uživatele
Sepp
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: Stř Lis 01, 2006 10:08
Místo/Bydliště: Severní - Střední Čechy a okolí

Příspěvekod Sepp » Út Lis 21, 2006 8:12

No dneska me Cheky probudila knikanim tak kolen druhe rano... stacilo ji z klece vzit na chvilku do dlani /kupodivu se ani nijak nebranila/, chvilku ji podrbat za uchem a pak ji v klidu vratit zpet do klece. Do rana uz byl pak klid.

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Út Lis 21, 2006 11:12

Asconka napsal:mrkni na stránku http://www.chinchilla-sounds.de/ sice je to v němčině, ale dá se tomu rozumět. Já jsem ze začátku taky měla strach, protože mi to připomínalo jako by vřeštění...poslechni si to tam... :wink:

tyto stránky mám přeložený do češtiny....
http://cincilavdome.wz.cz/Zvuky%20%E8in%E8il.html

Domča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: So Říj 28, 2006 19:35
Místo/Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Domča » Út Lis 21, 2006 17:57

Jo díky už jsem se koukala a nějaký ty zvuky jsou docela podobný :wink: :wink:

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Út Lis 21, 2006 23:22

Pustil jsem si všechny zvuky, ale žádný se nepodobá tomu, co vydává Miška asi tak jednou za týden až dva. Je to téměř jako pláč dítěte, vážně srdcervoucí vzlyky. Vydává je asi v jedno až dvouminutových intervalech. Sedí při tom většinou schoulená v budce. Když se mi to podaří natočit, dám k dispozici.

Avatar uživatele
Sepp
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: Stř Lis 01, 2006 10:08
Místo/Bydliště: Severní - Střední Čechy a okolí

Příspěvekod Sepp » Stř Lis 22, 2006 8:03

STYRO napsal:Pustil jsem si všechny zvuky, ale žádný se nepodobá tomu, co vydává Miška asi tak jednou za týden až dva. Je to téměř jako pláč dítěte, vážně srdcervoucí vzlyky. Vydává je asi v jedno až dvouminutových intervalech. Sedí při tom většinou schoulená v budce. Když se mi to podaří natočit, dám k dispozici.


Vim co za zvuk mas na mysli - o tom "kvikani" jsem tu mluvil - ty vselijake "nufani" me nechavji chladnym, ale to jak pises je fakt sila, ale jak rikam, podle me je to stesk a timhle se dozaduje pozornosti - takze stacilo ji vzit do dlani, trosku podrbat za uchem a rana byl klid...

Avatar uživatele
LUCIA
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1517
Registrován: Út Srp 15, 2006 13:16
Místo/Bydliště: Bratislava, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LUCIA » Stř Lis 22, 2006 13:26

Aj moj Cyro ked beha po izbe tak potichucky si pipoce.....a niekedy zo spanku zakvika...ale to je normalka :D :lol:

Avatar uživatele
Mišulka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 794
Registrován: Stř Kvě 17, 2006 9:33
Místo/Bydliště: západočeský kraj - Rokycany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mišulka » Stř Lis 22, 2006 13:59

Mišulka napsal:to Bukešek taky kníká, když je s velkým v kleci, to se honí a on vždycky, když jakoby rozdejchává někde v rohu tak při tom slaboučce kníka - jen takové pravidelné tichoučeké í í í í í í í í í a taky se občas postaví na zadní pacičky, na těch hopká a to pak teda kvičí jak papoušek - něco jako íá íá íá - zřejmě to bude na obranu, že tím dává na jevo Dendovi, jako že se nebojí... Spíš mi přijde jako byho prövokoval, než aby to bylo ze strachu. Ale nevím... Máte taky takovéhle zkušenosti při seznamování??? ík :wink:


koukala jsem na Camilliny stránky a už jsme se tam našli, to ííííí ve výsledku znamená, že Bukešek si chce kamarádit a je mu smutno, protože Denda na něj prdí (když jsou spolu v kleci) :( a ten druhý zvuk vydal zatím jen dvakrát a podle stránek se musel něčeho děsně leknout a tak ječel a varoval!

Díky Camille, že našim činčám porozumíme :D

SantatheLoTR
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 74
Registrován: Út Říj 03, 2006 10:34
Místo/Bydliště: Puškinova 2661/20

Příspěvekod SantatheLoTR » Stř Lis 22, 2006 15:05

Ahojky,
prosím o radu!! Moje činčilka dneska v noci vydávala takové divné dost hlasité zvuky takové jakoby kvíkání. Vstala jsem tedy z postele, protože jsem se dost lekla že si třeba zlomil nožičku ale naštěstí to ne. Otevřela jsem dvířka a on normálně poskakoval, ale vždycky po chvíli začal kvíkat. Vzala jsem ho ven a pak už to nepokračovalo až když jsem ho vrátila do klece tak jsem ho ještě pozorovala a on nic nedělal a pak ještě několikrát zakvíkal a pak celou noc už nic. Nestalo se vám to někomu někdy? ? Nevíte co by mu mohlo být? ?

Náš Vikís tohle dělá když mu v noci vezmu hračku na hraní se kterou dělá neskutečný bordel. :lol: Takže když kvíká tak vím, že trucuje. Jen co ho napadne jiná volovina tak přestane a dělá ještě větší randál. :lol:

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Stř Lis 22, 2006 17:25

Sepp napsal:
STYRO napsal:Pustil jsem si všechny zvuky, ale žádný se nepodobá tomu, co vydává Miška asi tak jednou za týden až dva. Je to téměř jako pláč dítěte, vážně srdcervoucí vzlyky. Vydává je asi v jedno až dvouminutových intervalech. Sedí při tom většinou schoulená v budce. Když se mi to podaří natočit, dám k dispozici.


Vim co za zvuk mas na mysli - o tom "kvikani" jsem tu mluvil - ty vselijake "nufani" me nechavji chladnym, ale to jak pises je fakt sila, ale jak rikam, podle me je to stesk a timhle se dozaduje pozornosti - takze stacilo ji vzit do dlani, trosku podrbat za uchem a rana byl klid...

Zkoušel jsem ji uklidnit, ale vůbec nereagovala na dotek. Jakoby byla v tranzu.

Avatar uživatele
Sepp
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: Stř Lis 01, 2006 10:08
Místo/Bydliště: Severní - Střední Čechy a okolí

Příspěvekod Sepp » Čt Lis 23, 2006 7:01

STYRO napsal:
Sepp napsal:
STYRO napsal:Pustil jsem si všechny zvuky, ale žádný se nepodobá tomu, co vydává Miška asi tak jednou za týden až dva. Je to téměř jako pláč dítěte, vážně srdcervoucí vzlyky. Vydává je asi v jedno až dvouminutových intervalech. Sedí při tom většinou schoulená v budce. Když se mi to podaří natočit, dám k dispozici.


Vim co za zvuk mas na mysli - o tom "kvikani" jsem tu mluvil - ty vselijake "nufani" me nechavji chladnym, ale to jak pises je fakt sila, ale jak rikam, podle me je to stesk a timhle se dozaduje pozornosti - takze stacilo ji vzit do dlani, trosku podrbat za uchem a rana byl klid...

Zkoušel jsem ji uklidnit, ale vůbec nereagovala na dotek. Jakoby byla v tranzu.


jj - presne - jako v tranzu, psal jsem, ze jsem ji vzal z klece aniz by se hnula, bez sebemensiho odporu... "probrala" se az v dlani, po par vterinach - ale byla naprosto klidna.

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”