Bakterie Protheus a Monika Hrdá

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Jirka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 70
Registrován: Čt Pro 29, 2011 22:34

Re: Bakterie Protheus a Monika Hrdá

Příspěvekod Jirka » So Srp 03, 2013 16:07

A co z toho plyne, že jsem domů přivezl dvě potvory nenažraný, které nabraly za 4 měsíce 250g díky Belgickým granulím od Miriam a mohu je doporučit.

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Bakterie Protheus a Monika Hrdá

Příspěvekod minlub » So Srp 03, 2013 17:02

Ty jsou výborné, taky můžu jen doporučit :D

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: Bakterie Protheus a Monika Hrdá

Příspěvekod Schecke » Stř Srp 07, 2013 14:33

Nechci vám kazit radost ze srazu činčilářů, ale nechápu a je nás takových víc, kde vzala paní Hrdá ty nervy se ještě vůbec někde po tom celém incidentu ukazovat....podle mne by se měla někde schovat a zamyslet se nad sebou a nejdřív odčinit věci, které způsobila svým činčilám a jejich novým majitelům, ale místo toho si paní jezdí v klidu po srazech a všude vykládá jak za nic nemůže. Nikde zatím nedoložila, že v době incidentů měla činčily zdravé, jenom o tom mluví, ale skutek utek. Důkazů o tom, že má činčily nemocné se tady předložilo už myslím dost, ale nikdo s tím nic nedělá, paní Hrdá to neustále ututlává a dokonce ji v tom lidi ještě podporují z nepochopitelných důvodů. Pokud to činčiláři nechtějí řešit a rádi mezi sebou vítají lidi co jim do chovů prodávají nemocná zvířata tak to se na to rovnou můžou všichni vykašlat. Já jsem myslela, že lidi chtějí mít zvířata zdravá a ne podporovat takové lidi!

Napomenutí - osobní inzultace! Kdo co dělá ve svém volném čase není předmět tohoto problému!

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Bakterie Protheus a Monika Hrdá

Příspěvekod Terezka » Stř Srp 07, 2013 14:46

Kdo si dělá co o svém volném čase, je jen jeho věc. Ale byl tam i veterinární dozor, kdyby měl někdo pochyby.

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Bakterie Protheus a Monika Hrdá

Příspěvekod Wulfina » Stř Srp 07, 2013 15:17

Nechápu, proč by se měla někam schovávat, když byla pozvaná, to, že pár chovatelů s ní mají problém, a chtějí jí úplně potopit, neznamená, že jako kamarádka u mě skončila... Já s ní problém nemám, její činčilák, co je nyní u mě je naprosto v pohodě a kdybych s ní měla problém, věř, že si to po mejlu, telefonu či osobně vyřešíme a netaháme to trapně a uboze na fórum... :roll:
Navíc, jak řekla Terka, nechť každý svým pánem ve svém volném čase... :wink:

Napomenutí - osobní inzultace!

Avatar uživatele
Hanka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 169
Registrován: Pá Ún 11, 2011 9:47
Místo/Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Bakterie Protheus a Monika Hrdá

Příspěvekod Hanka » Stř Srp 07, 2013 17:51

A teď je moderátor kde?
Já jen, že čtu: trapně a uboze... čímž někdo označuje nějakou osobu a to je proti pravidlům ne?
Myslím si, že je to v pořádku. Proč by se něco takového mělo tutlat mezi hloučkem lidí? To je jako kdyby se tajila ptačí chřipka, taky zasáhla jen pár jedinců a jaký to byl problém... A jak bylo jasně napsáno, tak nikdo to v soukromí řešit nechtěl.
Když mám problém s obchodníkem ohledně zboží, taky to řeším reklamací a když to nejde, tak hold je tady ČOI.
V tomto případě je to cincila.com. Slečna jen upozornila na problém a snaží se najít řešení spolu s ostatními pozkozenými.

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Bakterie Protheus a Monika Hrdá

Příspěvekod žanda » Stř Srp 07, 2013 18:05

Hanko, jsme jen lidi a nejsme tu 24 hodin denně. Již to řešíme..

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: Bakterie Protheus a Monika Hrdá

Příspěvekod Schecke » Stř Srp 07, 2013 19:53

s Hankou naprosto souhlasím a i s napomenutím souhlasím, ale nevím jak jinak to napsat. Beru ať si každý ve volnu dělá co chce, ale přesně jak píše Hanka...

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Bakterie Protheus a Monika Hrdá

Příspěvekod jasmin » Stř Srp 07, 2013 23:49

Take souhlasim s Hankou, napsala to velice dobre.Myslim, ze tech, co se ozvali nebylo zase tak malo, aby byla snaha to zamest a jeste zesmesnovat lidi, kteri meli a maji problemy.Je otresne, ze namisto, aby chovatele drzeli pospolu a zalezelo jim na zviratech hlavne a jejich zdravi, tak se najdou taci, kteri se jeste posmivaji a arogantne schazuji.Hlavne jedna osoba, ktera se tim naramne zrejme asi bavi, hodne smutne a k zamysleni.

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: Bakterie Protheus a Monika Hrdá

Příspěvekod Schecke » Čt Srp 08, 2013 10:48

Dnes mi jedna chovatelka brečela do telefonu, že ji umírá další činčila, zemřela jí ta jedna odemne jak jsem tu psala a chytla to další, její oblíbený velvet. Že prý má taky průjem a údajně hrozně divně močí, že má mokrý celý zadek a i klec má mokrou. To odpovídá stoprocentně Proteovi,protože napadá močové cesty. Prý hrozně zhubl a dnes je na tom hrozně špatně a umírá. Snažila se léčit antibiotiky ale asi neměli tak účinou látku jako to čím jsem léčila já - Doxygal a tak se nemoc roznáší dál. Přislíbila jsem jí za toho činčiláka od nás i tuhle činčilku dvě nové činčilky zdarma a ještě jí zadarmo objednám ten drahý Doxygal. Hrozně mne to mrzí co se děje, ale já chovatele ve štychu nenechám, hlavně když za to, že jí umírají činčily může činčila odemne, kterou nakazil činčilák od paní Hrdé. Takto se totiž chovají chovatelé paní Hrdá, rádi nahradí vše co způsobily a ne lžou, že za nic nemůžou a vysmívají se!!!!! Psala mi, že by Vás nejraděj profackovala a to si myslím všichni co zde jsou a prodala jste jim nemocné zvíře, které jim v chovu nakazilo další a činčily umíraly! Pokud vím, tak škoda, kterou paní Hrdá způsobila chovatelům už stoprocentně přesáhla výšku pro předání policii. Pokud se všichni schopí a dohromady to sepíšeme, je možnost to nahlásit u policie. Kdo má o to zájem, zařídím to, stačí mi poslat na mejl všechny dokumenty a jak se to celé událo. Mě osobně vznikne i s předáním nových zvířat a léčiva této chovatelce celková škoda 5800Kč, což mohu dokázat dokumenty a to nemluvím o tom kolik mne to stálo času a nervů!!! ale paní Hrdá si v klidu jezdí po srazech jako by se nic nedělo, no možná až jí zaklepe policie na dveře,tak jí spadne hřebínek.

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: Bakterie Protheus a Monika Hrdá

Příspěvekod Schecke » Čt Srp 08, 2013 10:51

a Wulfino, já jsem se to snažila vyřešit soukromě, ale když to paní Hrdá shodila celé na mne a když jsem si řekla o náhradu škody tak se mi jen vysmívala a to samé dělala dokonce i veřejně, tak co bys podle tebe dělala ty? To by kamarádství asi rychle skončilo co...

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: Bakterie Protheus a Monika Hrdá

Příspěvekod Schecke » Čt Srp 08, 2013 11:04

Tady totiž nikdo ze zastánců paní Hrdé nechápe, že my třeba máme svoje činčily rády a bolí nás když umírají a neberem je jen jako "KUSY" tak jako ona....

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Bakterie Protheus a Monika Hrdá

Příspěvekod jasmin » Čt Srp 08, 2013 11:15

Tady se poskozeni pomoci zrejme nedockate, jak je vidno, spise naopak posmechu a arogance.Pokud mate v ruce ty dukazy od vetu, tak tady by to uz vyresila,nebo mela resit veterinarni kontrola a sprava, ponevadz pokud to tak je, tak tohle uz je na oznameni a reseni a ta kontrola chovu by v tom udelala jasno aspon.Navic tady jde o sireni dost nebezpecne bakterie i pro lidi a pokud jsi psala i o tasemnici, tak to uz by hlaseni melo byt povinne, nebot jde o dost nebezpecneho parazita, ktery se prenasi i na lidi a neni to tak davno, co se problemy s tasemnici resili i v mediich.Ta kontrola by aspon udelala jasno a poradte se s veterinarem, u ktereho jste byli co dal, ze se to odmita resit, ponevadz tohle se vyresit musi!Uz jen kvuli strachu lidi kupovat si cincilky a ze se to za chvili muze rozsirit siroko daleko.Je to a melo by byt v zajmu samotnych dobrych chovatelu tohle pomoci vyresit.

veronika32
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: Čt Črc 21, 2011 17:41
Místo/Bydliště: opava

Re: Bakterie Protheus a Monika Hrdá

Příspěvekod veronika32 » Čt Srp 08, 2013 11:23

Přátelé tady už veterinární kontrola nepomůže.
Téma bylo založeno 27. července,v této chvíli už má paní Hrdá, pokud doslála zodpovědnosti alespoň u svých myšek, dávno přeléčeno, samozřejmě ve vší tichosti a vůbec bych se nedivila kdyby nám tu teď začla zveřejňovat negativní výsledky stěrů a koprologii. :wink:

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Bakterie Protheus a Monika Hrdá

Příspěvekod jasmin » Čt Srp 08, 2013 11:56

Nejsem si tak jista, zvlaste v pripade tasemnice a parazitu se daji vyjicka tezko vsechna zlikvidovat.Kazdopadne tohle na ohlaseni bylo a melo se to udelat uz v pocatku, ponevadz nejde o legraci, kolik zvirat to odneslo smrti a problemy, take jde i o finance a ne male, nejen uhynula zvirata, ale i to leceni a vse okolo.Uz jen proto, aby se ta pravda zjistila a potvrdila se to melo udelat, ponevadz pak by se k tomu nikdo nemohl stavet zady a jeste byt arogantni.Vzdy pri kazdem takovem podezreni a problemu a zvlaste na bakterie nebezpecne a parazity by to mela resit, nebo o tom byt aspon uvedomnena vet.sprava

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: Bakterie Protheus a Monika Hrdá

Příspěvekod Schecke » Čt Srp 08, 2013 12:58

já se obávám, že veterinární správa chodí stejně na hlášku,takže když by paní Hrdá věděla, že přijedou,tak by všechny nemocné někam zavřela a všechno by poschovávala a nic by jí tam nenašli. Stejně jak říká Veronika, určitě hned jak to zjistila všechny zvířata přeléčila a do týdne už nic nenajdeš. Tasemnici když přeléčíš tak už zvíře vylučuje pouze mrtvé části. Odčervovák tasemnici spolehlivě zneškodní.
A jestli zvířata nepřeléčila, tak to už bych opravdu nechápala....

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Bakterie Protheus a Monika Hrdá

Příspěvekod Wulfina » Čt Srp 08, 2013 13:54

Jak sem již řekla, vše bych řešila soukromě...
Pokud by problém byl, vyřešily bychom ho po telefonu, mejlem, nebo bych zarezervovala autobus a k p. Hrdé si dojela osobně...

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: Bakterie Protheus a Monika Hrdá

Příspěvekod Schecke » Čt Srp 08, 2013 14:02

Wulfina: chceš říct, že když si koupíš zvíře, to ti umře, nakazí chov, nakazí chov tvým kamarádkám, umřou ti tvoje oblíbené činčilky a když to řešíš soukromě, protože ten člověk nezvedá telefon když mu voláš a začne přes mejl vše házet na tebe, chce po tobě poslat všechny dokumenty od veterináře a když je pošleš tak díky těm dokumentům místo aby se styděl ti začne tvrdit, že ta nemoc pochází od tebe a že ti nic nahrazovat nebude, sám dokumenty nepošle, protože žádné nemá a tobě umírají zvířata dál a nevíš co máš dělat tak by jsi jela z Brna přes celou republiku k nějaké ženské, která ti tak akorát zabouchne dveře, nebo bude dělat že není doma jo....a tady na fóru by jsi to vůbec neřešila.....tak tomu nevěřím...byla by jsi první kdo by sem napsal....

veronika32
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: Čt Črc 21, 2011 17:41
Místo/Bydliště: opava

Re: Bakterie Protheus a Monika Hrdá

Příspěvekod veronika32 » Čt Srp 08, 2013 14:36

Tak já teda veřejně oznamuju, že si to přijedu vyříkat soukromě.
A né že na nás pustí paní psy, jak už nám bylo jednou řečeno :)

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Bakterie Protheus a Monika Hrdá

Příspěvekod Wulfina » Čt Srp 08, 2013 15:32

Jelikož dodržuji měsíční karanténu, nechávám zvířata prohlédnout veterinářkou, dělám koprologie, tak vim, že by mi chov zvíře nenakazilo, poněvadž nemá jak. karanténa je v kuchyni, což je nahoře v patře, činčilárna dole v baráku...
Takže mi nemá co umírat, nikdy bych si nepustila zvíře bez karantény a prohlídky do chovu...

veronika32
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: Čt Črc 21, 2011 17:41
Místo/Bydliště: opava

Re: Bakterie Protheus a Monika Hrdá

Příspěvekod veronika32 » Čt Srp 08, 2013 15:37

Wulfino a ty děláš běžně výtěry každé nové činčile kterou si přivezeš? Z koprologie se to poznat nedá.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Bakterie Protheus a Monika Hrdá

Příspěvekod jasmin » Čt Srp 08, 2013 15:55

Veroniko, s ni nema cenu se dohadovat, ponevadz ona vse zna a umi nejlip a ji by se nikdy nic nestalo, to fakt nema smysl.Ja jen nestacim zasnout nejen nad tou aroganci, ale i extremne prehnanym sebevedomym.
Osobní inzultace!
Samozrejme, urcite kazdy, kdo si nekde koupi cincilu a zvlaste u chovatele, kde by se predpokladalo, ze zvlaste, pokud je v nejake organizaci bude mit zvirata vporadku, tak s ni poleti k veterinari, delat vytery a cincilu da snad nekam do sklepa, ne?Myslim, ze naprosto staci ji mit v oddelene kleci a mistnosti, nebo predsini a nechat maximalne udelat koprologii, pokud ma nekdo vice zvirat.Kdyz nejsou viditelne problemy, nekdo ji nedela vubec.Tady problemy byly evidentne dle popisu poskozenych uz po privezeni a to i co se tyce vahy a stari.
Ted uz se bude neco tezko dokazovat, pokud nejsou v ruce papiry od veta, ale poradila bych se holky s nim, co delat dal.Kazdopadne, pokud by se tohle stalo me, tak bych se sebou takhle zamest nenechala a bylo by poradne toco osobne.
A nechapu, proc porad je psano, at si to resej soukromne.jasne tady písou, že tam snaha byla, ale z druhe strany nikoliv, tak co jako maji delat?A kdo jiny by to mel mit snahu resit a vyresit, nez chovatele a jejich organizace?Tohle cele je opravdu postavene na hlavu.Mela se ta kontrola vet.spravy zajistit okamzite po porade s vetem, ktery cincilky lecil a videl, pak by se ukazalo, co je a neni pravda a ci je to chyba a kdo zato muze.A Veroniko, pokud je Ti vyhrozovano pustenim psu na Tvou osobu, kdyz si to chces prijet vyrikat, tak si s sebou vezmi svedka, svedky a vse zdokumentujte a pak nahlaste.

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: Bakterie Protheus a Monika Hrdá

Příspěvekod Schecke » Čt Srp 08, 2013 17:12

Zadala jsem do vyhledání na rajčeti slovo Miletínky a vylezly mi zajímavé věci....
Například, že slečna Zrzkapetra, teď ji nechci práskat, ale vložila pár zajímavých fotek z CHS Miletínky z návštěvy - 5.7.2013 což je nedávno. Třeba fotku dvou činčil, které nevypadají jako zdravé, sklopené uši, zapatlané od průjmu, hrbaté a na poličce rozpatlané bobky od průjmu. Mě tedy nepřijde, že by měla paní Hrdá chov zdravý... když tam vidím toto:
odkaz odstraněn moderátorem
ps: pokud fotky smažete, mám je již uložené,takže je sem vložím znova.
Paní Hrdá, pokud toho protea nepřeléčíte,tak budete prodávat nemocná zvířata pořád!!! Uvědomte si to prosím!

No a tady je jasný důkaz, že je krmivo skladováno u klecí činčil:
zde je krmivo samo vzadu za činčilou:
odkaz odstraněn moderátorem

a zde jsou v té samé místnosti s tou samou čičnčilou na stejném stole vidět klece:
odkaz odstraněn moderátorem

ještě chcete zapírat paní Hrdá?

veronika32
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: Čt Črc 21, 2011 17:41
Místo/Bydliště: opava

Re: Bakterie Protheus a Monika Hrdá

Příspěvekod veronika32 » Čt Srp 08, 2013 17:54

Následující obrázky myslím nepotřebují komentář.

odkaz odstraněn moderátorem

odkaz odstraněn moderátorem

odkaz odstraněn moderátorem


Kdo tu říkal něco o pěkných, zdravých myškách??
Kdo chce kam........

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Bakterie Protheus a Monika Hrdá

Příspěvekod Wulfina » Čt Srp 08, 2013 20:47

No, pokud tedy mám zvíře v karanténě, tak po koprologii, kdyby se mi něco nezdálo, koprolka vyšla blbě, tak bych zvíře na výtěr dala...
Ovšem, pokud je zvíře po tom měsíci v pohodě, tak nevidim důvod ho na výtěr dávat, neb jak mi potvrdilo už 5 veterinářů + bakteriologové z Jihlavy a Prahy je to zbytečné trápení zvířete. Všichni se shodli na tom, že pokud zvíře je v pohodě - bobky normální, srst normální, vylučování normální, přijímání potravy normální, koprologie v pohodě, tak nevidim jediný důvod zvíře trápit...

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”