Činčila Velvet Standart :D

Informace o barevných mutacích činčil.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Činčila Velvet Standart :D

Příspěvekod Reňaaa » Pá Lis 20, 2009 19:24

Dneska jsem byla ve zverimexu, a kukam na činčiláky co tam mají (musím říct že měli super klec s poličkama a jídlo měli taky ok) no čtu co tam mají napsané a kukám Činčila Velvet Standart :D si říkam co to je za blbost protože tam měli normalní standarty tak jsem řekla paní prodavačce že tam mají nějaký překlep ptž. velvet standart mutace není že je bud Black velvet nebo Standart grey... tak mi řekla že je to dobře, tak jsem usoudila že paní toho moc neví o činčilách a šla jsem radši pro granule, nemohla jsem najít apetit tak jsem se zeptala druhé prodavačky(za tou první jsem jít nechtěla) jestli je třeba nemají a ona že ne, tak mi začla nabízet nějaké směsky pro činčily!!! Jsem ji řekla že směsky nechci ptž. nejsou pro činči zdravé že obsahují hodně tuků atd. tak řikala že tyhle jsou v pořádku a jsou zdravé a je tam hodně vitaminu (hlavně že tam byli samé slunečnice,sušené věci, a různé také směskové věci apod.) no tak co na to říct... ani jedna prodavačka o činčilách nevěděla nic!!!! Tak by mě zajímalo jaký máte názor na ten Velvet Standart?(byli to 100% standarti v tom zverimexu).

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Pá Lis 20, 2009 20:04

Někde už jsem to v tématu taky četla,ale teď nevím kde.
Velvet Standart neexistuje-buď jsou blbý a nakupují od chovatele který o tom nic neví taky,nebo jen prostě chtějí vyšroubovat cenu.
A co se týče směsek,tak jí pouze chtěli prodat,jelikož je dražší a mají z toho vyšší zisk.Žádná směska není zdravá.

Toto mě u prodavaček dokáže naštvat.Nedávno jsem se orientačně ptala (pouze abych porovnala cenu mezi výkupem a prodejem) za kolik by vykoupili bílá,béžová či standartní miminka,že budeme mít mladé od Pink White a Standarta.
Prodavač mi sdělil (až potom co jsem mu upřesnila barvu u názvů),že v první generaci od bílé a šedé činčilky nemůžu mít bílá mimina,natož béžová.Prý až v další generaci.
Chvíli jsem na něj koukala a přemýšlela jestli to myslí opravdu vážně a pak jsem to radši vzdala a odešla.Vysvětluj něco blbovi který dělá chytráka. :!: :!:

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Pá Lis 20, 2009 20:06

Už jsem to našla kde jsem to četla:
http://diskuze.cincila.com/viewtopic.php?t=4652

Avatar uživatele
elis2121
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 78
Registrován: Čt Říj 08, 2009 16:56
Místo/Bydliště: Brno, Černovice

Příspěvekod elis2121 » Pá Lis 20, 2009 20:10

Jojo, jen jednou jedinkrát jsem se potkala s velice ochotnou paní prodavačkou, která i věděla něco o zvířatech, které ve zverimexu prodává .. Jinak bych řekla, že lidi co pracují ve zverimexu toho moc o zvířatech nevědí :(

Disable adblock

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Pá Lis 20, 2009 20:44

To mě taky naštve pracujou se zvířaty a nic o nich nevědí... no ta prodavačka na mě čuměla že existujou ještě vůbec nějaké mutace :D
No říkala že: tyhle směsky jsou neškodný(ted nevím jak přesně to řekla) já jsem ji to ale nevěřila zas tak blbá nejsem...

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Pá Lis 20, 2009 21:55

Jo,směsky jsou neškodný,to je jejich.Ale za pár let činčilka umře a ty pátráš proč.Takhle jsme se poučili u naší první činčilky,než jsem našla tohle fórum-bohužel změna na granule přišla pozdě a Filípek umřel na selhání jater.

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » So Lis 21, 2009 10:43

minlub napsal:Jo,směsky jsou neškodný,to je jejich.Ale za pár let činčilka umře a ty pátráš proč.Takhle jsme se poučili u naší první činčilky,než jsem našla tohle fórum-bohužel změna na granule přišla pozdě a Filípek umřel na selhání jater.


Tak to je mi líto, jsem nevěděla že činčila může z těch směsek i umřít :shock: :shock:

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » So Lis 21, 2009 11:26

Pokud se podávají dlouhodobě tak jim ničí játra,my jsme to bohužel zjistili pozdě.Byl to náš první miláček. :cry:

Avatar uživatele
warranty
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 48
Registrován: Út Zář 15, 2009 6:44
Místo/Bydliště: blízko Hradce Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod warranty » So Lis 21, 2009 12:44

Jn s tím velvet starndard jsem nedávno psala já.. taky se tam chystám jím to říct, že to mají špatně... (nejdřív sem jim to neřekla já páč jsem si mysllea,že jsem "inteligentní" já..)....

By mě teda zajmalo, jak na mě budou paní prodavačky milé...

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » So Lis 21, 2009 16:40

Tak to jsem zvědavá co ti milé prodavačky řeknou. :D :D

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » So Lis 21, 2009 18:20

warranty napsal:Jn s tím velvet starndard jsem nedávno psala já.. taky se tam chystám jím to říct, že to mají špatně... (nejdřív sem jim to neřekla já páč jsem si mysllea,že jsem "inteligentní" já..)....

By mě teda zajmalo, jak na mě budou paní prodavačky milé...


já jsem ji to řekla a říkala že je to správně, a nějak nechapala když jsem jí říkala že je standart grey a ne žadný velvet standart no hrozná můra to byla :D

Avatar uživatele
warranty
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 48
Registrován: Út Zář 15, 2009 6:44
Místo/Bydliště: blízko Hradce Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod warranty » So Lis 21, 2009 18:50

Reňaaa napsal:
warranty napsal:Jn s tím velvet starndard jsem nedávno psala já.. taky se tam chystám jím to říct, že to mají špatně... (nejdřív sem jim to neřekla já páč jsem si mysllea,že jsem "inteligentní" já..)....

By mě teda zajmalo, jak na mě budou paní prodavačky milé...


já jsem ji to řekla a říkala že je to správně, a nějak nechapala když jsem jí říkala že je standart grey a ne žadný velvet standart no hrozná můra to byla :D


Tak to věřím... a bohužel obě prodavačky byly blondýnky tak snad nejsou typicky chytré:)... a hlavně si myslím, že mě nebudou brát extra vážně, páč když jim tam 158cm velkej "prcek" začne říkat že velvet standart neexituje...

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » So Lis 21, 2009 19:25

warranty napsal:
Reňaaa napsal:
warranty napsal:Jn s tím velvet starndard jsem nedávno psala já.. taky se tam chystám jím to říct, že to mají špatně... (nejdřív sem jim to neřekla já páč jsem si mysllea,že jsem "inteligentní" já..)....

By mě teda zajmalo, jak na mě budou paní prodavačky milé...


já jsem ji to řekla a říkala že je to správně, a nějak nechapala když jsem jí říkala že je standart grey a ne žadný velvet standart no hrozná můra to byla :D


Tak to věřím... a bohužel obě prodavačky byly blondýnky tak snad nejsou typicky chytré:)... a hlavně si myslím, že mě nebudou brát extra vážně, páč když jim tam 158cm velkej "prcek" začne říkat že velvet standart neexituje...


No mě taky ne protože já měřím 160 cm a 17 mi bude v lednu :D :D si beztak říkaly a taka holka jakasik ta otom beztak nic neví no :D a ženská mohla mít tak 30 pracuje se zvířaty a ani základ neví...

Avatar uživatele
warranty
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 48
Registrován: Út Zář 15, 2009 6:44
Místo/Bydliště: blízko Hradce Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod warranty » Ne Lis 29, 2009 11:50

Tak jsem se dneska konečně dostala do toho zverimexu... paní prodavačka vcelku milá a když jsem jí začala říka, že tato mutace není.. tak hnedka, že to ví a že jim tento název takle poslali z centrály nebo co a že děkuje, že jsem jí upozornila....tak teda nechápu, že když to vědí, proč to nepřejmenují...

chocolate
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 648
Registrován: Pá Pro 18, 2009 22:05

Příspěvekod chocolate » Út Pro 29, 2009 21:56

Musím s vámi souhlasit-krátce jsem dělala ve zverimexu v jednom obchod.centru a žádné školení o zvířatech neprobíhá,max.nám vedoucí ukázala rozdíly pohlaví jednotlivých zvířat :roll:
Taky krmili činčily směskou a ani na mé rady nedali :?
Připadala jsem si tam jak bl**c,který se vytahuje znalostma,ale základy tam neměl o žádném zvířeti nikdo :(
Tak jsem po krátké době dobrovolně odešla,nešlo to-jejich zacházení se zvířaty a cpát lidem do hlavy bludy,které je napadly-to fakt ne :roll: Už jsem tam od té doby nikdy nevešla.

Avatar uživatele
jaji-nka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 574
Registrován: So Dub 04, 2009 21:20

Příspěvekod jaji-nka » Ne Led 17, 2010 12:43

Mně se také stalo u první činčilky,že jsem mu dávala směsku,a umřel mi ,když mu byl pouhý rok..Ale nebylo jenom z granulý mněli v rodině nějakou vadu,že žije jenom tatínek..

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Ne Led 17, 2010 16:32

Se musím přiznat, ze začátku jak jsem si Macka dovezla domů tak jsem dávala asi 14 dní Macíkovi směsku :oops: protože jsem nevěděla že ji nesmí ale hned jak jsem se dočetla že ji nesmí tak jsem mu ji přestala dávat!!!Ted má granulky Apetit a Darwin.

Avatar uživatele
verýk
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 423
Registrován: Stř Črc 09, 2008 12:08
Místo/Bydliště: Jablonec nad Jizerou- okres Semily
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod verýk » Ne Led 17, 2010 16:53

u nás když rodiče koupili naší první činčilku, ve zverimexu ani nevěděli co to je na tož aby měli pro ně granulky, tak že jsme směskou krmili velmi dlouho a nyní ji bude 13 let a je krásná a zdravá, tak že je to hodně individuální. Ale její partner, kterého jsem krmili také směskami bohužel zemřel cca v 9 letech na selhání jater...Nyní samozřejmě pouze granulky a musím říct, že znám činčilku, kterou jsem chtěla převyknout ze směsky pomalu a ona ihned žrala pouze granule a směsku vůbec:-D ( chytrá :-D)

ondroj
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: Ne Dub 20, 2008 9:52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ondroj » Ne Led 17, 2010 16:53

U nás činčilky nevědí ani jak taková směska vypadá natož jak chutná než jsem s činilkama začal tak jsem o nich dost úřečetl a forum jsem našel tři dny před tím než jsem si pro ně jel.

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Po Led 18, 2010 8:45

ondroj napsal:U nás činčilky nevědí ani jak taková směska vypadá natož jak chutná než jsem s činilkama začal tak jsem o nich dost úřečetl a forum jsem našel tři dny před tím než jsem si pro ně jel.

No já jsem se v sobotu rozhodla že si Macka vezmu od jeho páničky a v neděli sem si pro něj jela taže jsem moc času neměla na pročtení.

ondroj
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: Ne Dub 20, 2008 9:52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ondroj » Po Led 18, 2010 21:27

Reňaaa napsal:
ondroj napsal:U nás činčilky nevědí ani jak taková směska vypadá natož jak chutná než jsem s činilkama začal tak jsem o nich dost úřečetl a forum jsem našel tři dny před tím než jsem si pro ně jel.

No já jsem se v sobotu rozhodla že si Macka vezmu od jeho páničky a v neděli sem si pro něj jela taže jsem moc času neměla na pročtení.


Jasnačka, ale teď si tady a víš to a zajímáš se o činčily, jsou lidi co jí mají doma tak vědí že je to hlodavec a že se dá také sehnat v obchodě s oblečením. Jinak se ještě vrátím k věm zvěrimexům--- řekl bych že to nejde vztít jedním šmahem a říct že tam dělají jen lidé s minimem informací u nás ve zvěráči dělá slečna co má vystudovanou veterinu, a v druhém obchodě dělá leta paní která je již mnoho let členkou chovatelského klubu a informace od ní byly také vždy perfektní.

Avatar uživatele
Lída
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 636
Registrován: Út Črc 24, 2007 23:19
Místo/Bydliště: OSTRAVA
Kontaktovat uživatele:

odpověď

Příspěvekod Lída » Út Led 19, 2010 6:25

o té mutaci Standard Velvet už se myslím jednou někde tady psalo.
já se na to kdysi taky ptala. bylo mi řečeno, že "někdo, kdo má na starosti počítač a zboží" to do počítače takto napsal. oni většinou v těch zverimexech berou zřejmě jako činčilu šedou a pak tu barvu. někdo ten "materiál" takto napsal a je to ve všech sítích. pro inventuru atd. to tak je asi je těžko to změnit! spíše nejde............
hlavně to bývá sítích zverimexů u kauflandu, nevím jak se jmenují :cry:

není zverimex jako zverimex a není člověk jako člověk. pokud si chcete zverimex pořídit, není to tak jednoduché. musíte mít praxi v oboru anebo školu a někoho kdo na vás dohlíží........... tak to bylo podle zákona dříve.

přitom stačí tak málo. aspoň si prolouskat pár brožur, které tam prodávají.
některé prodavačky ví hodně!

pěkný zverimex mají na Nádražní v Ostravě, tam je super personál - byla jsem tam asi před 2-mi léty naposled. nevím co se změnilo, ale tam se mají zvířata moc dobře i činčily. takové výběhy za sklem mají snad jen v zoo.
z té mutace bych si hlavu nedělala, víme, že je to Standardek, ale má možná v rodiči BV. tak aspoň může vědět ten co si ho kupuje, že ho nesmí dát k BV. jinak by se to nedozvěděl a byla by paseka. takže i ta chyba je na něco :P

Disable adblock


Vrátit se na “Barevné mutace”