Zkoušky písemné a ústní

Diskuze o všem.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
jaji-nka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 574
Registrován: So Dub 04, 2009 21:20

Zkoušky písemné a ústní

Příspěvekod jaji-nka » Po Kvě 31, 2010 8:47

Ahoj zrovna dneska se učím Stolničení,Potraviny a ekonomiku :( A zítra píšu... Docela se bojím ,jestli zvládnu písemné zkooušky.. Jak to dopadlo u vás ??? Musím se ještě do toho naučit němčinu :( Šíleně se bojím ...

Disable adblock

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Po Kvě 31, 2010 9:06

To je maturita? :)
Tak většinu předmětů v semestru už mám za sebou, zbývají mi už jen dva, dodělat nějaké překlady, seminárky, napsat opravný test na požadovaný limit. A ve druhém studiu mě čeká závěrečná semestrální teoretcká i praktická zkouška (v angličtině) :(, praktickou možná nechám na září, protože v červenci zase dělám příjmačky jinam, tak abych se stihla něco naučit.
Příští týden mi začíná mimosemestrální kurs, v angličtině :-D já a angličtina, to je boj.
No a doufám, že přes léto dám kus diplomky, abych jí stihla obhájit v lednu :).

Avatar uživatele
Chuck
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 221
Registrován: Út Ún 20, 2007 16:36
Místo/Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Chuck » Po Kvě 31, 2010 9:20

Maturita je povětšinou hodně moc v pohodě. Pokud to člověk strašně moc neflákal a pamatuje si aspoň něco. I když poslední roky to je se studentama celkem naprd. Easy je mezi nama i vysoká. Nebo mě to tak aspoň přišlo.
Problém jsou fakt studenti, kteří si posledních několik let myslí, že se ukážou ve škole 2 hodinky denně a čtvrtek a pátek je už víkend. A takhle chtějí pohodlně vystudovat. Řeknu jim, že máme spolu stěžejní předmět... stejně na to kašlou. A pak mají ještě v tom semestru problém dodělat další tři předměty, protože kašlali na to co jsem je učil. Nakonec možná neudělají zkoušku ani u mě. Možná budu muset ve čtvrtek změnit názor a uznat svou chybu... no pochybuju. Se omlouvám jsem si musel zanadávat.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Po Kvě 31, 2010 9:28

To jsem se pobavila minulý týden, když kolega dohlížel nad testem studentů. Že používají taháky, to je jasný, ale zabavil takovou obrovskou plachtu velikosti A4, kde byly zvýrazněné řádky zvýrazňovačem růžové, oranžové a zelené barvy :lol: , nad tím zůstává rozum stát. Prý to svítilo přes celou místnost. Též taky když je test napsán dvěma typy písma, viditelně odlišnými a studenti budou pořád tvrdit, že to psali sami za sebe. A taky co píšou do testů (jednoho základního kurzu), to je občas horor.

Disable adblock

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Dantha » Po Kvě 31, 2010 13:19

No, mě chybí ještě čtyři zkoušky a snad budou konečně prázdniny... Když mi tvrdili, že matura je v poho, tak jsem jim nevěřila, od té doby co jsem na vejšce jsem to pochopila, ale vejška mě baví a to je snad nejdůležitější...

Jinak k tomu flákání školy bych dodala z pohledu studenta, že je to děsně těžký... Na začátku semestru si vždycky říkám, že do té školy budu chodit, ale třetí týden už se to začne lámat a člověk má strášně móc důležitejch věci :roll: no a o zkuškovým se nepřestává divit, co že se to všechno má učit :shock: . Další semestr si říká, že do tý školy bude chodit ale třetí týden...

Avatar uživatele
mr.majkl
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 175
Registrován: Ne Led 17, 2010 22:31
Místo/Bydliště: Třemošná u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mr.majkl » Po Kvě 31, 2010 15:12

Mě třeba zase chybí "jen" tři zkoušky, které mám nepochopitelně v jednom dni :D takže taky žádný med :-)

Avatar uživatele
Chuck
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 221
Registrován: Út Ún 20, 2007 16:36
Místo/Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Chuck » Po Kvě 31, 2010 15:51

Dantha... já to z pohledu studenta znám moc dobře. A mám to v živé paměti. Můj přístup a následný překvapení bylo vždy obdobný tomu co popisuješ. Ale teď učím něco, co jsem sám studoval před 6ti lety. Můj přístup ke studentům je o dost aktivnější a víc směrován na praktický použití obsahu, než jak se kdo kdy věnoval nám. Ale současní studenti jsou děsný lemry. Slyším to ze všech stran. Nechtěl jsem tomu věřit, ale musím tomu dát za pravdu. Cca 1/3 je fajn použitelná a zbytek je odpad. Ta třetina jsou právě ti, který to baví nebo jsou prostě poctiví.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Po Kvě 31, 2010 16:05

...a to naši politici chtějí, aby bylo víc VŠ absolventů a aby všechny vošky byly zakončené titulem bakalář. Bodejď by to nebyly lemry, když je jich tolik, logicky nemůžou být všichni elita.

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Dantha » Po Kvě 31, 2010 19:08

Terezka: Možná bylo lepší nenavyšovat počet studentů, ale zkvalitnit výuku... Například nám teď zkrouhli skoro všechny cvičení na polovinu, kvůli tomu, že je moc studentů a potřebují je nějak nacpat do tříd, takže místo toho aby sevše hezky probralo a procvičilo, je to metoda studente nauč se. Zároveň se přestává zkoušet ústně a skoro vše je písemný, protože toho mají moc... :?

Chuck: Je pravda, že když se kolem sebe kouknu na svoje spolužáky, tak přesně vidím ty dvě skupiny... Celkem mě mrzí, že spousta studentů jde na vejšku kvůli titulu nebo co a né kvůli bližšímu poznání určitého oboru.

kkarollkaa
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 286
Registrován: Po Bře 01, 2010 18:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kkarollkaa » Po Kvě 31, 2010 19:55

Dantha: u nás na gymplu se teď otevřel pouze jeden 1. ročník, takže studentů ubývá ale nevím jak to bude s výukou protože staří a moudří učitelé odchází letos do důchodu :roll:

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Dantha » Po Kvě 31, 2010 21:05

kkarollkaa: Neboj, příjdou mladí aktivní učitelé s novými metodami! Mě tedy "mlaďasi" připadali vždycky lepší, než stří a moudří, postižení dlouholetou učitelskou praxí a s jediným správným a nevyvratitelným názorem :D

Avatar uživatele
jaji-nka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 574
Registrován: So Dub 04, 2009 21:20

Příspěvekod jaji-nka » Út Črv 01, 2010 11:26

Ahoj zrovna jsem dělala písemné zkoušky.Byli strašný !!!!

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Út Črv 01, 2010 12:25

Aspoň to máš za sebou :).

Avatar uživatele
jaji-nka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 574
Registrován: So Dub 04, 2009 21:20

Příspěvekod jaji-nka » Út Črv 01, 2010 13:39

uMÍTE NĚKDO německ,potřebuju prosím poradit nebo-li přeložit 13.slov :)

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Út Črv 01, 2010 13:44

Ne příliš, radši používám slovník na seznam.cz a nebo translate.google.com :)

Avatar uživatele
jaji-nka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 574
Registrován: So Dub 04, 2009 21:20

Příspěvekod jaji-nka » Čt Črv 24, 2010 15:06

Praktickou jsem zvládla za jedna a ústní za tři nebo za čtyři.... Všechno jsem udělala dobře,jen ty písemné jsem nezvládla. !! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: Učila jsem se úplně něco jiného,než bylo napsáno... Téma se nechávají stejný na písemný prý ...

Avatar uživatele
TIM
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 218
Registrován: Ne Ún 14, 2010 23:53
Místo/Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod TIM » So Črv 26, 2010 23:23

To máš dobry ja se neucil absolutne vubec. Vlastne jo asi hodku

Disable adblock


Vrátit se na “Chat”