Divné chování k miminku

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
mefoxinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: Ne Srp 14, 2011 14:40
Místo/Bydliště: Miletínky,Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Divné chování k miminku

Příspěvekod mefoxinka » Čt Bře 29, 2012 10:10

Mám pár dvě samičky a sameček. Jedna samička má miminko pár dní a druhá je březí.
Spolu vychází bez problémů, ale trochu mě zaráží chování druhé samičky k miminku té druhé. Zahřívá ho, čistí, stará se o něj ale někdy mi připadá dost prudká.
Třeba miminko chytne za ocásek nebo packu, nešetrně ho k sobě přitáhne a okusuje nebo čistí. Párkrát ho za pacičku i popotáhla kousek dál.
Miminku nic není, jinak na něj neutočí, nikde žádnou ránu nemá ale vypadá to divně.
Je to normální? Stalo se vám to?

Disable adblock

vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

Re: Divné chování k miminku

Příspěvekod vera novotna » Čt Bře 29, 2012 19:48

Tak to je naprosto normální, když jsou dvě maminy spolu od mala :wink: : Ta, co má mimčo naprosto důvěřuje své spolubydlící, aby si mohla sama odpočinout a březí spolubydlící samička se tak připravuje na svoji změnu v životě. Velké změny v chování obou samiček nastanou, až druhá porodí a začnou si obě hlídat své mimča pudem sebezáchovy obranou svých mladých, ale taky někdy se snesou i mladými a navzájem si vypomáhají nejen s očistou, ale i s kojením za předpokladu mírného chování obou samiček bez samečka ve společné kleci; pak hrozí mezi i mírnými matkami boj o jeho přízeň. Nejlepší rada je: oddělit matky od sebe a samečka bez klece dát k té samici, která nemá říji a on tak vypomůže s mimčami, aby si mamina mohla odpočinout zase jen za předpokladu předchozího společného bydlení! Jinak samečka nechat radši odděleného ve své kleci a určitě dlouho sám nezůstane po odstavu mladých samečků od matky. :wink: Jo a dodatečně gratuluji k miminku.
Moje mamina Xanyna se velmi dobře snášela s dcerami do svého porodu ve společné kleci, ale když chtěla jedna nebo druhá dcera jen očichat mimča, tak i po přerušeném kojení po nich vyjížděla a hlavně z domku. :( Nezbylo mi nic jiného než obě holky oddělit do jiné klece včetně odděleného výběhu a od té doby se nesnesou i přes opakované znovu-seznamování! Mamina zůstala sama v kleci s mimčem-dcerkou do její dospělosti i přes svoji další graviditu a porod, tak ochotně dovolila veškerou péči o mladé dceři, kterou vlastně chránila před svými staršími dcerami, které ji podle všeho zřejmě nesedly. #-o Po celou dobu jejich táta zůstával v kleci napřed sám do odstavu syna od matky a potom i další synáčci šli k němu. :wink:
Taky mám moc povedené vzpomínky na malé bratříčky jak po nakojení u maminy se zahřívali na břiše své starší sestřičky a ta jim to ležící na zádech krásně umožňovala =D> a taky je jemně tahala za čumáček, packu, ocásek a kožíšek...snad jim chtěla naznačit, že je kromě unavené maminy v kleci i polička a rovná střecha domku. :D


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”