Zranění činčilky

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Graceless
Nový uživatel
Příspěvky: 9
Registrován: Út Kvě 21, 2013 17:51

Zranění činčilky

Příspěvekod Graceless » Út Kvě 21, 2013 18:10

Dobrý den, snad mi někdo poradíte.

Dneska (jako každý den) jsem vypustila činčilku z klece, aby se proběhla. Vždycky skočí na trubky od topení a odtud se vyšplhá (zapře se o zeď a o stěnu bojleru) na bojler a tam vegetí půl dne, navečer skočí dolů a pobíhá po koupelně. Je na to takhle zvyklá už půl roku. Takže když jsem činčilku dnes pouštěla ven, byla v pořádku, čilá a hned vyskákala nahoru na bojler. Ale asi spadla nějak dolů (to už se jí taky kolikrát stalo, že někam skákala a netrefila se, tak spadla) a asi se nějak pochroumala, teď si zalezla sama od sebe do klece do domečku (to nedělává, když má volný výběh) a tam si lehá na bok a jakoby úplně spala (lekla jsem se, že je mrtvá), to jsem ji taky neviděla nikdy dělat. Když jsem za ní přišla, vylezla za mnou ven a pokoušela se vyskočit na bedýnku, co máme v koupelně, ale nedoskočila tam. Párkrát nejistě oběhla koupelnu (zdá se mi, že má něco se zadní nožkou),a pak zalezla zpátky do domečku, kde si zase lehla na bok a usínala.
Myslíte, že když se snaží takhle skákat, že má tu nožku jen naraženou a to lehání na bok je jen ze šoku nebo tak něco? Otřepe se z toho nebo ji mám radši zavézt k veterinářovi?

Děkuji

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Zranění činčilky

Příspěvekod Wulfina » Út Kvě 21, 2013 21:15

Heleď, pokud se ti zdá, že špatně chodí na zadní nohu, tak k veterináři určitě jdi. Já být na tvém místě, tak učitě mažu! Zanedbaná zlomenina může skončit i amputací...
Chtělo by to rentgen. Dále zřejmě prožila nějaký otřes a proto se uklidňuje tím, že se snaží spát. A pokud někam nevyskočila, tak je to znamení, že opravdu není něco v pořádku.
Být tebou, jdu k veterináři :wink:

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

Re: Zranění činčilky

Příspěvekod Jitka Řeháková » Čt Kvě 23, 2013 10:44

Mohla se leknout, ale úraz bych rozhodně nepodceňovala [-X

Graceless
Nový uživatel
Příspěvky: 9
Registrován: Út Kvě 21, 2013 17:51

Re: Zranění činčilky

Příspěvekod Graceless » Čt Kvě 23, 2013 11:34

Tak jsme volali veterinářovi. Ten nám řekl, že když ji přivezeme, bude nás to stát 1500 Kč, a i kdyby nožku měla zlomenou, že s tím stejně nic neudělají, takže máme počkat, jestli se nezlepší. To mě teda dost zarazilo, že by jí nijak nepomohli. :?
Ale naštěstí pusinka vypadá už líp, už si tolik nelehá, běhá trochu po koupelně, šplhá po mě a už dokáže vyskočit do menších výšek a snaží se i do větších, ale to jí teda zatím nedovolím, protože je dost nejistá. Začala i konečně trochu papat a není tak apatická. Tak snad to bude už jen a jen lepší...

Disable adblock

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

Re: Zranění činčilky

Příspěvekod Jitka Řeháková » Čt Kvě 23, 2013 13:24

Tak ať je jenom lépe a lépe, na špatné zprávy je vždycky času dost. Jo, když to nejde tak jak má, peníze lítají. Já byla se zubama 8. dubna za 900,- + 500 cesta, metro, jídlo a včera za 1200,- + 500. Ale jinak to nejde, pokud se nám to i přechodně na 3 měsíce zlepší, fajn. Mám opravdu vzácné a drahé kožešinové zvíře :lol: :lol: Už mi zazlobil i druhý, ale tam se zdá, že to není tak pravidelně nutné. #-o

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Zranění činčilky

Příspěvekod Wulfina » Čt Kvě 23, 2013 19:27

Možná tě to zarazilo, ale je to v celku logický. Činčila má křehké kosti a kdyby měla zlomenou nohu, tak dostane maximálně léky na bolest, ale dělat s tim nic nejde, u člověka se noha sešroubuje, u činčily prostě musí srůst sama. Bublina, když měla zlomenou nohu, tak bydlela v malé kleci měsíc, následoval další rentgen a nožka začla srůstat, pobyla si v kleci cca 3 měsíce a pak se vrátila do voliéry... Prostě se zlomeninou dělat nic nejde...

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”