Problémy se stoličkami

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Út Srp 16, 2005 8:55

Nejsi otravná, jsem ráda, že svoje zkušenosti se zoubky mohu předat dál. :lol: Vždycky, když dostanu zprávu, že jsem byla alespoň trošku nápomocná uzdravení nějaké myšičky, jsem šťastná jak blecha :lol:

Ty očička bych zatím nechala, ona si je v písku očistí. Možná by šlo zkusit otřít je borovou vodou, ale to jsem nezkoušela.

Disable adblock

Maru
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 215
Registrován: Pá Bře 04, 2005 9:51
Místo/Bydliště: Mrač 178

Příspěvekod Maru » Út Srp 16, 2005 8:59

Přemýšlela jsem nad tím, ale nechci jí ubližovat, alespoň ne teď v tomhle stavu. Uvidím, snad to bude lepší. Tak díky.

Dám vědět, držte palce mojí myšičce. Jo a Šmudlík byla strašně hodná, očichávala jí, tulila se kní a neubližovala jí a taky jí neotravovala jako vždycky, asi to tušila. A jak byla šťastná, že se Bubášek vrátila :)

Simona

Příspěvekod Simona » Út Srp 16, 2005 16:13

Vidím,že problémů se zoubky nějak přibývá :( Všichni se o ty naše myšičky bojíme a nevíme co udělat aby bylo vše zase OK!Coudy už nechce ani heřmánek ani šalvjej.Chci se zeptat co řepík?Ten ještě nezkoušel,je tuším taky vhodný na dásně?Heřmánek nechce ani pít.Dala jsem mu včera do vody trochu glukopuru a dnes se mi podařilo ho přemluvit alespoň na šest granulí :P Není to moc,ale denní dávka pro dospělou činčilu je tuším pol.lžíce granulí,tak i to je úspěch.Asi dostal chuť k jídlu po tom hrozn.cukru.Ivi,díky za tip :P Musím ho ale krmit po jedné granuli,počkat až ji pomalinku pokouše a pak dát další.Sám si nevezme.A ještě na něj u toho musím pořád mluvit,jakmile přestanu povídat přestane baštit.Ale klidně mu budu číst i pohádky B.Němcové,když to pomůže. :P Jak dlouho ten glukopur mohu dávat a kolik?Každý den sní naštěstí pár kousků jablíčka i sám a bez povídání,dávám mu ho teď víc když je to v podstatě jeho jediné jídlo.Snad ty dnešní granule nebyla jen náhoda,snad začne baštit sám a hodně :shock: Ještě jsem se chtěla zeptat -mám doma koupený Aqua Drink,ale pro ptáky.Složení by mělo být stejné jen je tam ještě jód.Nebyl by jód v této nenásilné podobě dobrý na ty dásně?

Četla jsem debatu o tom,zda píchat injekce doma,nebo jezdit každý den k veterináři.Coudy se na mě zlobil,když jsem ho odvezla k veterináři v době kdy mu nic nebylo,ale já jsem chtěla zjistit příčinu podivných fleků na uších.Bylo mu fajn a já ho narvala do malé přepravky,odvezla do neznáma kde to divně páchlo,bylo tam plno cízích lidí,jeden z nich mu navíc šťáral v oušku,trhal chlopky na vzorky.To byl pak naštvanej :twisted: Ale teď když má problémy,jakoby věděl,že to tak muselo být.Mamka měla patnáct let kocourka(letos bohužel umřel),byl od koťátka poměrně dost nemocný a také hrozný plašák.Návštěva veterináře byla jen ve vyjímečných případech skoro nemožná.Měl nemocné srdíčko a šlo mu o život.Většinou jezdil pan dokor za kocourkem domů,ale i tak to probíhalo dost dramaticky a bylo to náročné(i finančně).Naučila jsem se píchat injekce a když měl inj.léčbu aplikovali jsme injekce doma.Bylo to v dom. prostředí,kocourek nebyl stresovaný a mnohdy si ani nevšiml,že už je po"zákroku".Kamarádka má fenku trpas.jezevčíka a při očkování ji u veterináře neudržel ani její velký a silný manžel!Teď u kafíčka naočkujem,ona mě za to jaště celou olíže,vrtí ocáskem a jsme kámošky.Předtím měly z očování sřev.potíže jak kamarádka tak fenka.Je pravda,že každé zvířátko je jiné a na nás je abychom to rozhodli a ještě správně!A pak jsou věci,které bez doktora nevyřešíme. :? Coudík si nenechá vytřít ani oko bor.vodou,tak u něj si píchání injekcí nedovedu představit,ale kdybych věděla,že se sním dá dělat cokoliv a drží a přistoupil by na to i pan doktor,tak bych se pochopitelně snažila tomu stresu (kvůli činčilce vyhnout).Držíme pacičky a nožičky ať jsou všichni ti naši pacienti bzo vpořádku :P

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Út Srp 16, 2005 17:04

Simona napsal:Ale klidně mu budu číst i pohádky B.Němcové,když to pomůže. :P Jak dlouho ten glukopur mohu dávat a kolik?Každý den sní naštěstí pár kousků jablíčka i sám a bez povídání,dávám mu ho teď víc když je to v podstatě jeho jediné jídlo.Snad ty dnešní granule nebyla jen náhoda,snad začne baštit sám a hodně :shock: Ještě jsem se chtěla zeptat -mám doma koupený Aqua Drink,ale pro ptáky.Složení by mělo být stejné jen je tam ještě jód.Nebyl by jód v této nenásilné podobě dobrý na ty dásně?


:lol: :lol: Zkus Krtečka, to by se mu mohlo líbit :lol:
S glukopurem nevím, vůbec se neodvažuji něco takového říct. Asi by bylo líp zavolat pana doktora Fialu a zeptat se ho.
Jód je v betadinu a hojí, tak by ten aquadrink pomoci mohl. Snad.

Disable adblock

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Út Srp 16, 2005 19:18

Repik je dobry na infekcie.Moze sa podavat v podobe caju alebo cajovym odvarom vymyvat rany.Vrele doporucujem.

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Út Srp 16, 2005 19:35

Ja vam nedoporucujem nechat tie cincily s problemovymi zubami sa parit! Tato choroba je dedicna a prenesie sa vo velkej pravdepodobnosti na mlade.Takto si zamorite chov cincilami s chorymi zubami.

Maru
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 215
Registrován: Pá Bře 04, 2005 9:51
Místo/Bydliště: Mrač 178

Příspěvekod Maru » Stř Srp 17, 2005 7:22

Včera byla Bubášek už lepší, ale jak jsem jí vezla na tu injekci a přijeli jsme domu, byla zalezlá v boudičce a smutná. Večer vylezla běhat, koupat se a vlezla si se mnou pod peřinu. Vzala si křížaly, pořád mi krade pampelišku, vzala si i tvrdý chleba a papá banán s jablíčkem. Granulek moc nepapá a nejsem si jistá jestli dost pije, ale já doufám, že by se došla napít, když běhá a je čilá. Nevím jesti jí nemám omezit tu pampelišku, ale je to jediný jakoby seno, který papá, ale včera si vzala i normální seno. Snad se bude jen a jen lepšit. Jo, Ivo Bubášek se toho ABT mlíka ani nedotkla, trošku jsem jí dala přímo do pusinky, ale musela bych jí násilím držet a cpát to do ní, a to se mi nechce, nevadí to, že to nebude papat, nechci jí ubližovat. Díky

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Stř Srp 17, 2005 7:34

Maru, to mlíčko papat musí. Nebo něco jiného s živými kulturami - kvůli těm antibiotikům. Je to nutné kvůli střevním breberkám. Zkus se dneska poradit na veterině, co jiného bys jí ještě mohla dát.
Lumpíkovi mlíčko víc chutná s granulkami - v hmoždýři rozdrtím gtranule, prosiji přes sítko, vmíchám do mlíčka a dávám mu to stříkačkou. Moc mu to chutná, jen se olizuje. Ale to proto, že mu pořád ještě nejde normálně baštit. Pokud se činča přiměřeně nakrmí sama, tak o mlíčko asi moc nestojí.
Mrňous, když si přišel čuchnout, oklepal se tak, že spadnul z postele. :lol:

Maru
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 215
Registrován: Pá Bře 04, 2005 9:51
Místo/Bydliště: Mrač 178

Příspěvekod Maru » Stř Srp 17, 2005 7:41

Takže to znamená, že jí musím za každou cenu nacpat do pusiny stříkačku a dát jí dávku mlíčka? Chudinka malá, už mě asi nebude mít ráda :( Možná dneska jdu na injekci naposledy, prý podle jejího stavu a ten se mi zdá dobrý, tak uvidím.

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Stř Srp 17, 2005 7:46

Zkus se na to zeptat, uvidíš. Když jsem loni sháněla veterináře (než jsem objevila Klánovice), ptala se mne jedna paní doktorka, zda Lumpík dostal krom antibiotik i probiotika - prý je to moc důležité. Ve Slaném se na to samozřejmě vykašlali - od ní jsem to slyšela poprvé. No a v Klánovicích nám je rovnou naordinovali. Ale doba pokročila, třeba jsou nové přípravky a už to taková nutnost není.

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Stř Srp 17, 2005 11:31

Jo, na klinikach, kde maji zkusenosti s cincilami ordinuji zaroven s antibiotiky i probiotika, tusim, ze je to pasta.
Jsou dulezita an obnovu mikroflory a cincily musi dostat pouze specialni antibiotika pro ne vhodna, nejlepe injekcne.
Zavolala bych urcite pana doktora Fialu. Ten uz asi musi mit radost, protoze ho kazdemu doporucuju:-) a ma tam asi tech telefonu hodne. I ja jsem bohuzel vzdy volala nevhodne, zrovna operoval apod., ale vzdy dobre poradil.
Souhlasim s Walkyrien, ze cincily u kterych se objevila pravdepodobnost problemu se zubama by se nemely pripoustet dal k chovu. Bohuzel je v obehu kvuli tomuto spoustu takto postizenych cincil, takze se neni cemu divit, ze jich ma tolik takoveto problemy. Problemy s vadnym postavenim stolicek a zubu jsou totiz predevsim dedicny faktor.

Maru
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 215
Registrován: Pá Bře 04, 2005 9:51
Místo/Bydliště: Mrač 178

Příspěvekod Maru » Pá Srp 19, 2005 7:51

Ahoj, Bubáček už se lepší, včera už nebyla na injekci a lítala jak blázen, všechno kouše a už spapá všechno, doufám, že jsem to nezakřikla, ale už to snad bude dobrý :wink:

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Pá Srp 19, 2005 8:00

Maru, to je paráda :lol: Tak za mne hezky Bubáška podbej, ať už je to jen a jen zdravá myšička :lol:

Maru
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 215
Registrován: Pá Bře 04, 2005 9:51
Místo/Bydliště: Mrač 178

Příspěvekod Maru » Pá Srp 19, 2005 8:12

Díky, určitě Bubáčka podrbu, zaslouží si to, byla statečná :wink: Když včera zjistila, že nejedeme na injekci, tak začala zlobit, všechno kouše, leží pod peřinou, dělůá blbosti se Šmudlíkem, takže sand bude o.k.

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Pá Srp 19, 2005 8:19

Určitě. Když je činčilkám špatně, nelumpačí.

Mile mne překvapilo, jak rychle se to spravilo. Když se myška nechá ošetřit včas, tak je to přímo zázračné uzdravení. :lol: Hned to doplním do tématu první pomoc. A kdyby Tě napadlo něco, co tam doplnit pro ostatní, určitě to tam napiš - nebo sem a já to dopíšu. :lol:

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Pá Srp 19, 2005 12:03

blahopřeju, tak at se drzi a je vporadku.
Take problemy se zubama muzou vzniknout dedicne tim, jako jeden z negativnich dusledku pribuzenskeho spojeni cincil.

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » So Srp 20, 2005 20:33

Simona napsal:Ivi,koupila jsem dnes ty granule.Jsou to granule pro leguány a suchozemské ještěry.Granule jsou vyrobeny jen z přirod.produktů jako je zelenina,obilniny,ovoce.Analýza:sur.protein-12,5%,sur.tuk-2,5%,sur.vláknina-22%,sur.popel-8,5%.Vitamíny:A,D3,E,C.Vyrábí:JBL GmBH,Německo.Co ty na to složení?Jsou takové droboučké,pórovitější,možná když začne baštit budou pro něj schůdnější než ty klasické.Jinak se chodí přitulit k teplé láhvi,tak mu to asi bodne!Díky za rady a :D zatím


Simčo, jak se Ti osvědčily granulky? Dívala jsem se na ně v obchodě, mohla bys sem dát přesný název (ten cizojazyčný, tučný)? Mají různé, ale pro leguány i želvy dohromady jsem neviděla. Díky :lol:

Simona

Příspěvekod Simona » Ne Srp 21, 2005 19:55

Ahoj Ivi,Coudy nebaští takřka žádné granule snad jen ty CHIN UNIVERZÁL od Biosty a to ještě jen velice málo.Takže ani granulky pro leguány se u nás nějak moc neujaly.Před pár dny jsem se radovala,že už alespoň pár granulek slupne,jenže ono u těch pár granulek zůstalo a od té doby se nic nezměnilo :(Jabloňové větvičky se ani netkne,řepík také nechce.Konzumuje jen jabko a opravdu jen pár granulek.Ty granule pro leguány jsou v plastové krabičce jako bývá krmení pro rybičky,cena 70 Kč,zelené víčko.Název je:JBL IGUVERT fur leguane.Nevím jak dlouho trvá lehký zánět dásní a nevím jak vzniknou otlaky od stoliček,když je nemá přerostlé,ale začínám se obávat aby mu opravdu nepřerostly,stejně tak přední zuby :( Tekutou stravu mu zatím nedávám když už křoupe alespoň trošku granule.

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Ne Srp 21, 2005 20:26

Simčo, díky za info. Pokud myšák baští aspoň trochu, stoličky se alespoň částečně obrušují a to je dobré. Asi by nevadilo dát mu na přilepšenou trochu ovesných vloček.
Čím bojujete proti zánětu? Používáš betadine? Můj vetrinář mi říkal, že heřmánek pomůže jen na lehký zánět, na větší nestačí. Když by se zánět nelepšil, došlo by na antibiotika a tomu je lepší se vyhnout.
Když myšák špatně baští, je dobré ho jednou denně ve stejnou dobu zvážit - z toho se dost pozná.
Držím palečky, ať je chlupáček brzy v pořádku.

Simona

Příspěvekod Simona » Ne Srp 21, 2005 22:47

Ovesné vločky před problémy baštil,teď si jich ani nevšimne.Na zánět jsem zkoušela dle doporučení lékaře suš.heřmánek,šalvjej nyní řepík.Bylo mi řečeno,že lepší než výplachy je, aby bylinky v suš.stavu kousal.Na Betadine jsem se ptala,ale nebyl mi doporučen,tak nevím.Mám pocit,že když se zakousne do něčeho tvrdšího,tak si packou jakoby otře čumáček.Bylo mi řečeno,že se jedná o [u]otlaky od stoliček a lehký zánět[/u.Pokud nekouše větvičky ani vybavení klece jako to dělal dříve,co přední zoubky?Na kontrolu máme přijít za měsíc a půl,tak jsem myslela,že jeho stav není tak vážný.Vždyť se tady píše,že každý den prodlení může znamenat větší problémy nebo dokonce to nejhorší!Jsem z toho utrápená a nevím jak mu pomoci? :(

Maru
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 215
Registrován: Pá Bře 04, 2005 9:51
Místo/Bydliště: Mrač 178

Příspěvekod Maru » Po Srp 22, 2005 7:18

Přes víkend se zhoršil zase stav Bubáčka :( Začala zase strašně drobit, nevezme si všechno, vybírá si a stále si sahá do pusy. V neděli jí dělalo problém sníst kousek čerstvého banánu. Dnes budu volat zase do Klánovic a jedeme zpátky, držte nám pěsti. Nevím co se zase děje, ale už bych chtěla mít zdravou myšku. Stav se lepšil, ale ouha :(

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Po Srp 22, 2005 7:39

Maru napsal:Přes víkend se zhoršil zase stav Bubáčka :( Začala zase strašně drobit, nevezme si všechno, vybírá si a stále si sahá do pusy. V neděli jí dělalo problém sníst kousek čerstvého banánu. Dnes budu volat zase do Klánovic a jedeme zpátky, držte nám pěsti. Nevím co se zase děje, ale už bych chtěla mít zdravou myšku. Stav se lepšil, ale ouha :(


Maru neboj, to se nám tenkrát s Lumpíkem stalo také. Šlo o zánět a v tomto divném počasí se není čemu divit, všichni jsme k zánětům náchylnější. Hlavně se na všechno pořádně zeptej, co a jak dělat a uvidíš, že bude myšička zase v pořádku.
Držíme pacičky :lol:

Maru
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 215
Registrován: Pá Bře 04, 2005 9:51
Místo/Bydliště: Mrač 178

Příspěvekod Maru » Po Srp 22, 2005 7:47

Bojím se toho, že jí zase bude uspávat a že jí to ublíží. Minulé pondělí jí taky uspal a hned po týdnu jí bude uspávat znovu :( Myška je jinak strašně veselá

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Po Srp 22, 2005 7:48

Simona napsal:Ovesné vločky před problémy baštil,teď si jich ani nevšimne.Na zánět jsem zkoušela dle doporučení lékaře suš.heřmánek,šalvjej nyní řepík.Bylo mi řečeno,že lepší než výplachy je, aby bylinky v suš.stavu kousal.Na Betadine jsem se ptala,ale nebyl mi doporučen,tak nevím.Mám pocit,že když se zakousne do něčeho tvrdšího,tak si packou jakoby otře čumáček.Bylo mi řečeno,že se jedná o [u]otlaky od stoliček a lehký zánět[/u.Pokud nekouše větvičky ani vybavení klece jako to dělal dříve,co přední zoubky?Na kontrolu máme přijít za měsíc a půl,tak jsem myslela,že jeho stav není tak vážný.Vždyť se tady píše,že každý den prodlení může znamenat větší problémy nebo dokonce to nejhorší!Jsem z toho utrápená a nevím jak mu pomoci? :(


Simčo, pomůžeš mu tak, že budeš jednat. Termín kontroly určil pan doktor takhle proto, že počítal s brzským uzdravením zánětu. Pokud ale zánět trvá, je potřeba ho léčit. Znovu opakuji, že na to bylinky nestačí - není to můj výmysl, ale praxe, nám totiž jeden veterinář taky naordinoval jen bylinky a Lumpík na to málem doplatil. Nemám nic proti panu doktoru Fialovi (řekl, proč Betadine nedoporučil, ze zvědavosti by mne to zajímalo?), ale nechceš tedy zkusit jiného veterináře, tuším, že v kontaktech ještě někoho z Brna kdosi doporučoval. Neléčený zánět se zhorší - představ si, že náš takový zánět Ty, nemůžeš jíst, bolí tě pusa celý den a heřmánek nezabírá... Teď je myšák na léčbu ještě dostatečně silný, ale pokud bude neustále hubnout, bude pro něho za chvíli i banální zákrok velice rizikový. Proto je třeba jednat. Pokud by vše probíhalo správně, byl už by v tuhle chvíli myšák v pořádku a nebo téměř v pořádku.

Držím moc palečky, ať se vše obrátí k lepšímu a myška je brzy zdravá :lol:

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Po Srp 22, 2005 13:53

Taky bych zkusila ten betadine naredeny s vodou myslim

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”