vybírá si seno

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Katka22
Nový uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: Ne Kvě 29, 2011 17:57

vybírá si seno

Příspěvekod Katka22 » Ne Kvě 29, 2011 18:46

Ahoj prosím nevíte mi někdo poradit. moje činčila nechce jíst seno. vždy si vybere jenom nějaký seno který sní a zbytek rozhází po kleci. kupuju pořád stejnou značku a před tím ho tak nějak jedla. sice taky něco rozházela ale ne moc. ted se mi zdá že ho jí hrozně málo. v noci možná něco sní ale přes den skoro vůbec. když jí dám před tlamičku seno tak si ho většinou vezme ale sama si k místu kde seno má přes den nedojde. nevim má to stále na stejném místě a nevim proč se tak chová. v noci si tam dojde protože ráno najdu to seno rozházený ale přes den ne. taky docela zhubla a mám strach aby nebyla nemocná nebo něco. nevíte prosím co s tím.

Disable adblock

kkarollkaa
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 286
Registrován: Po Bře 01, 2010 18:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kkarollkaa » Ne Kvě 29, 2011 18:59

U nás přes den seno taky moc nejí ;-). Ale teď ti moji mají období, kdy to seno moc nechcou a jdou raději po granulích. Ale hned z jara se po senu mohli utlouct a to jsem taky na stejné značce ;-)

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Ne Kvě 29, 2011 19:03

zkus ji dávat seno po malých částek ...dej ji klidně třeba třikrát denně malou hrst sena. U nás to pomohlo...dam hrst a když jdu kolem klece a maj sežrano, přidam.....pokud nebude stačit hrst, tak přidej....později odhadneš, kolik toho sena sežere a tolik ji budeš davat:-)

Avatar uživatele
Ilona
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 31
Registrován: Čt Pro 02, 2004 9:09
Místo/Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Ilona » Ne Kvě 29, 2011 19:28

Naše Barča seno nežere už asi 3 měsíce, přestože jí ho stále dávám. Je v pořádku, takže jí asi nechybí.

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Ne Kvě 29, 2011 19:43

a co jí dáváš ještě k tomu senu?granulky?
máš doma digitální váhu abys jí mohla zvážit jestli nehubne?

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Ne Kvě 29, 2011 22:13

Seno je u nás taky rozrázený všude, je to těžce spotřební materiál. Ale dlabou ho, ačkoli mám pocit, že ho jedli dřív víc, že to teď už nějakej ten měsíc celkem flákaj :|

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Ne Kvě 29, 2011 22:33

já jim to davám častěji za den a po trochách, aby si sním nehráli :-) Přece jenom, je to drahá hračka :D:D

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Ne Kvě 29, 2011 23:19

Seno je pro ne nutnost uz jen kvuli prevenci prerustani korenu a take pro dobre traveni a zazivani.Neznam cincilu, ktera by seno nechtela:-).Ve dne speji, takze moc toho nesnedi, ale urcite neco sni a pokud je rozhazene rano, tak to moje dela take, to je vporadku, vybira si nej kousky a basti:-).V noci jsou aktivni, jsou to nocni zviratka, takze kdyz my spime, oni ziji:-)
Pokud ale zhubla nejak rapidne, tak to dobre neni.Vaz ji pravidelne a nejlepe poznas, zda je vse O.K.Pokud by sla s vahou porad dolu, mela spatne bobky,spatne kousala, tak to znaci porblem potom.Pozoruj vecer, kdyz je aktivni, jak basti, zda neotvira napadne tlamicku pri jidle a dlouho kousa, nema mokrou bradu, neslini, nevytira si packou tlamicku, kdyz basti, nema uzke, kroucene bobky, nebo prilis male.Pokud basti normalne, bobky ma normalni a vahu plus minus porad podobnou, neni apaticka, tak bych to neresila.Pro jistotu ji muzes nechat dat udelat preventivni koprologii bobku, ponevadz se to stejne doporucuje a to take, kdyz ma cincila vnitrni parazity byva duvod hubnuti.

Katka22
Nový uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: Ne Kvě 29, 2011 17:57

Příspěvekod Katka22 » So Črv 04, 2011 14:23

děkuju moc všem za rady. tak činčilka včera začala seno jíst zase trochu víc tak doufám že už to bude v pořádku. a ještě jednou děkuju všem

Avatar uživatele
KUBA
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 94
Registrován: Stř Ún 16, 2011 23:14
Místo/Bydliště: SKALICA- Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod KUBA » Čt Črv 16, 2011 22:15

Taky pozoruji že seno nemizne tak rychle jako nedávno.Dávám jim ešte usušenú púpavu,koprivu a medunku.Tak sem jim to ubral jestli si nezvykli.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Čt Črv 16, 2011 22:20

to by se mělo dávat jen jako mlsky a doplněk,seno normální sušené doma nebo kupované

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Pá Črv 17, 2011 10:47

u nás se taky, jak psala Martej, osvědčilo dávat víckrát denně menší dávku - asi pak nemají pocit, že je sena přebytek a míň jím plýtvají

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Pá Črv 17, 2011 14:40

Jakmile dám sena hodně,akorat ho vytahají a také mi přijde,že vubec nejí. Tak jim dávám 2x denně uplně málo a to sní.

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”