Týrané zvieratá na českých kožušinových farmách

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
baro
Nový uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: Út Říj 25, 2011 17:04
Místo/Bydliště: Trnava - SR

Týrané zvieratá na českých kožušinových farmách

Příspěvekod baro » So Lis 24, 2012 13:22

Moznoze niekto uz toto video videl, ale ja som si ho pozrel az dnes a bolo mi do placu a to som chalan.
Viem ze su na svete rvozne farmy, ale myslim si ze by zviarata v nich mali mat slusne podmienky, stravu a
byvanie aj ked su urcene len na "kozuch" A to sa netika len cinciliek. :evil: Link na video:
http://www.mojevideo.sk/video/1752e/tyr ... rmach.html

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Týrané zvieratá na českých kožušinových farmách

Příspěvekod martej » So Lis 24, 2012 16:00

osobně si myslím, že toto jsou extremní podmínky, od nějakých chovatelů deb..u, které je naschvál týrají. Normální solidní chovatel, ač kožkař, se o ty zvířata stará. Co by pak kožkoval, kdyby všechny zvířata vypadala takhle a kvůli stresu neplodila. Ne že bych je chtěla nějak obhajovat, ale myslim, že toto video je dost zkreslené a neznamená to, že všichni kožkaři zvířata týrají.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Týrané zvieratá na českých kožušinových farmách

Příspěvekod jasmin » So Lis 24, 2012 17:59

Tak to si myslim tez.Je to smutne, tez to neobhajuji kozesinove chovatele rada nemam a nikdy jsem nemela a neuznavam je, ani tento zpusob obzivy, ale paradoxne, pokud chteji mit zaruceny vydelek a to znamena kvalitni kozesinu, zvirata nesmeji byt ve stresu, zranena apod.Ikdyz, nevim, je to mozne, zvlast u nas, co se vse uz deje zviratum:-(.Pochybuju, ze by si tohle nekdo vymyslel, uz jsem o tom cetla daleko drive, ze kozesinova zvirata trpi vlastne vsechna svym zpusobem a to v malych klecich, neprirozeny prostor, norci se nemuzou a nemaji kde zahrabat v mrazech, nektera zvirata jsou pry stahovana jeste ziva, spatne omracena i u nas, o cemz se psalo na strankach te svetove organizace na ochranu zvirat pred nekolika lety.
Nechapu to, pak ale ta kozesina musi byt hodne nekvalitni.
A to bud rad, ze jsi nevidel video z Ciny tusim, ktere i zde bylo uverejneno, odkazem, kde ti bastardi stahovali zaziva myvaly.To si neprej nikdy videt, ikdyz je to uz peknych par let, ten otresny obrazek nevymazu a tu hruzu nikdy z pameti.A tam je to bohuzel bezne, ze jsou zvirata kvuli kozesine stahovana zaziva, at psi, kocky, myvalove:-(, prot byl take nasledne na ten popud vydan zakaz dovozu kozesin z Ciny a nevim, mozna i cele Asie do mnoha zemi v Evrope, jen tady pry kontroly nasly poruseni zakazu.

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Týrané zvieratá na českých kožušinových farmách

Příspěvekod genca » So Lis 24, 2012 19:15

Přesně to video s mývalama jsem viděla taky a taky na to nikdy nezapomenu :( to bylo jedno z nejšílenějších videí, jaký jsem kdy viděla.

Disable adblock

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: Týrané zvieratá na českých kožušinových farmách

Příspěvekod Reňaaa » Po Lis 26, 2012 12:46

Je to strašné, co se tady děje... těch zvířat mi je strašně líto ať je to činčila nebo norek. Ten zákaz farem není vůbec špatný! Samozřejmě obhájci takových lidí budou proti, ale s tím se počítá...nevěřím, že se na farmách k těmu zvířatům chovají pěkně. Oni je vidí jako peníze, ne jak my, jako živé bytosti, které milujeme...

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: Týrané zvieratá na českých kožušinových farmách

Příspěvekod Reňaaa » Út Lis 27, 2012 12:32

Zde je ještě odkaz na web, kde můžete podepsat petici a podívat se na další různé věci. Podepíšete již předepsaný mail, který se odešle na ministerstvo ministrovy a dál. Stačí tam vypsat jen vaše jméno a mail. Vím, že to udělá minimum lidí, ale snad se najdou nějaké dobré duše, které jsou proti tomuto vyvražďování.

http://www.ukaztetovlade.cz/ na pravo je box, kde si najdete vše potřebné.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Týrané zvieratá na českých kožušinových farmách

Příspěvekod martej » Út Lis 27, 2012 17:13

to by se pak museli zavřít všechny chovy. Nejde to takhle paušalizovat. Někdo má doma prasátko, jiní ho chovají na maso a nemají k němu cit, ale nemůžete říct, že všichni se k nim chovají hnusně.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Týrané zvieratá na českých kožušinových farmách

Příspěvekod jasmin » Stř Lis 28, 2012 11:55

At je to jak chce, tak ja chov zvirat pouze kvuli kozesine tvrde odsuzuji a jsem proti nemu.Ta zvirata trpi v pro ne neprirozenych podminkach na malem prostoru a ceka je smrt, mnohdy i kruta, zvlaste v nekterych zemich a to jen kvuli kozesine, ktera patri jen jim a s kterou se narodili, jen, aby se s tim pak nekdo mohl predvadet a nekdo mel zisk.
Je zajimave, ze uz v mnoha zemich je prodej pravych kozesin zakazan a chov zvirat na kozesinu tim padem rovnez.Jeste jsem to chapala a chapu nekde, kde jsou krute mrazy a kde ty zvirata ale kvuli tomu nedrzej nekde v klecich, ale zastreli je.Pokud jde ale o tu trapnou paradu pouze, aby kvuli tomu musela umirat a trpet, tak to je uz hnus a naprosto zbytecnej, ponevadz dnes uz je na trhu mnoho umelych kozesin, ktere jsou takrka k nerozeznani od tech pravych a na krute mrazy uz je i u nas spousta jinych, kvalitnich materialu, bundy,kabaty.
Proste tohle je naprosto zbytecne zabijeni zvirat a tudiz ja jsem a budu vzdy proti.

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: Týrané zvieratá na českých kožušinových farmách

Příspěvekod Reňaaa » Stř Lis 28, 2012 14:41

Nevím na jakou stránku si Martino koukala, ale já dávala petici na zrušení kožešinových farem v ČR, ne na chovy hospodářských zvířat... Mě třeba nepříjde správné, aby lišky, norci nebo činčily byly chované jen pro smrt ještě tak nesmyslnou, vždyť kožešina dá nahradit.

Zakažte kožešinové farmy na území České republiky. Tento zákaz si přejí bezmála tři čtvrtiny českých občanů. Kožešinové farmy už neexistují ve Velké Británii, v Rakousku, ve Švýcarsku, v Chorvatsku, v Bosně a Hercegovině, v Srbsku ani v Bulharsku.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Týrané zvieratá na českých kožušinových farmách

Příspěvekod martej » Čt Lis 29, 2012 22:43

Já sem reagovala na tvojí větu:
Reňaaa napsal:nevěřím, že se na farmách k těmu zvířatům chovají pěkně. Oni je vidí jako peníze, ne jak my, jako živé bytosti, které milujeme...



Neobhajuji to. Já osobně bych to nedokázala, ale to, že si k nim nevytváří vztah, neznamená, že je týrají. Kdyby si k nim vytvořili vztah, tak je nedokáží kožkovat. A proto sem to přirovnala k chovatelům prasat ( o nich si myslím, že je opravdu týrají). Někdo chová zvířata jako produkt, jiní je mají jako mazlíčky, ale pokud je ten chovatel solidní, tak je netýrá, jako na tomto videu, co tu koluje.

Avatar uživatele
holis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 771
Registrován: Ne Lis 04, 2007 16:42
Místo/Bydliště: Staré Město pod Landštejnem

Re: Týrané zvieratá na českých kožušinových farmách

Příspěvekod holis » Po Pro 03, 2012 18:43

martino u kolika chovatelů prasat jsi byla ,že si myslíš ,že jde o týrání ?

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Týrané zvieratá na českých kožušinových farmách

Příspěvekod martej » Po Pro 03, 2012 21:26

u dvou, ale to opravdu řešit nechci. je to můj subjektivní názor, chtěla jsem svým příspěvkem říct něco jiného.

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”