Pár po porodu spolu?

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

kamzl
Nový uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: Pá Črv 21, 2013 8:35

Pár po porodu spolu?

Příspěvekod kamzl » Pá Črv 21, 2013 8:44

Zdravim
píšete zde že pár by měl po porodu spolu a že se o sebe starají a o narozené.

Mi prosím teda někdo řekněte proč a jak jiný server doporučuje samečka odstavit před porodem z důvodu toho aby nechtěl samičku znovu oplodnit moc brzy.

Dnes se nám taky prvně narodilo (zatím) jedno sameček hned samičku začal okusovat na čumáku a obtěžovat. Ihned jsem ho tedy odstavil do jiného terária a ty 2 původní pár nesnesitelně pískají a s káčí jak pomatení.

Tak mi řekněte kde je pravda.

dík za odp.

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár po porodu spolu?

Příspěvekod Wulfina » Pá Črv 21, 2013 12:54

Pravda je taková, že každý má jiné zkušenosti... A každá činčila je jiná...
Mě osobně se nevyplatilo samce nechávat se samicí a s miminky...
Samec samici naháněl, samice se starala o sebe - o odhánění samce a na miminko se vyprdla, jiná samice se samci neubránila a samec jí opětovně obskočil a to mi samici málem zabilo - byla vysílená po prvním porodu a sotva odstavila jedny mimí, v zápětí měla další...
Takže já samce odstavuji . matka má čas na sebe, na miminka a má klid...

Jiní mají zas jiné zkušenosti, protože jak říkám, každá činčila je jiná a každý z nás má jiné zkušenosti... :)

kamzl
Nový uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: Pá Črv 21, 2013 8:35

Re: Pár po porodu spolu?

Příspěvekod kamzl » Pá Črv 21, 2013 13:07

Díky za odp. vyřešil to karton mezi terárky už na sebe nevidějí a je klid.
-je normální že prvorodička má jen jedno mladé?
-když už sní placentu předpokládám že už další nebudou v tomhle vrhu.
-co životní prostor/velikost terária, vybavení/ nemůže mít vliv na počet mladých a případně velikost činčil jako takových?

-ještě dotaz ohledně pití, je vhodné vodu např. převařovat nebo dávat dešťovou/kupovanou/ kvůli zdraví?

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár po porodu spolu?

Příspěvekod tarja666 » Pá Črv 21, 2013 14:12

Počet mláďat se může lišit, nám už se u prvorodičky narodilo jedno, dvě i tři miminka, takže záleží na činčilce a párečku, jak si sednou. Pokud už vyšla placenta, další mláďátka se už nenarodí.
Životní prostor - no, čím větší, tím lepší :D Je dobré, když alespoň jeden rozměr klece má kolem metru. S vyšším počtem činčil se pak rozměry zvětšují. Terárium/akvárium je nevhodné. Jinak vybavení - minimálně 2 poličky na skákání, ale lepší více. Potom domeček, větvičky, miska, napáječka. Je dobré přidat i hračky, aby se činčila zabavila. Projdi si diskuze o bydlení ;)
Vodu lze podávat normálně z kohoutku, kterou je možné i převařit nebo třeba kupovanou kojeneckou. Dešťovou nedávat.
Jinak největší vliv na velikost činčilky mají genetické predispozice a to, jak je činčilka krmená.

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár po porodu spolu?

Příspěvekod Wulfina » Pá Črv 21, 2013 15:12

Terárium je nevhodné!
Koleduješ si akorát o plíseň...

Je naprosto normální, že má prvorodička jen jedno mládě. Opět jsme u toho, že každá čičnila je jiná, některá si dá jen jedno mládě, některá rovnou 3... Pokud už požírá placentu, je vícejak pravděpodobné, že další mimí už nebude.
Životní prostor miminu stačí takový, jaký má samice, žádné další nároky "rodičovství" nemá. Takže vybavení - takové, jaké v kleci je běžně a stejně tak klec - zůstává stále stejná...
Ohledně pití, žádné nároky činčla nemá. Pokud máš vodu jo chlorovanou, pak kupuj normálka balenou vodu, pokud voda z kohoutku se dá normálka pít, tak ji smí pít i činčila. Vodu (VODU), kterou půiješ ty, smí pít i činčila. :)

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”