Jak je správně uchopit....

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Jak je správně uchopit....

Příspěvekod camilla » Čt Říj 20, 2005 11:00

Jak správně uchopit činčilku? Alice nám tu nabídla foto, kde je vidět, jak činčilku uchopit - za kořen ocasu. Chicovi a Casyně je to jedno, ale jakmile takhle chytnu Rozárku nebo Charlieho, tak řvou, jako když je vraždím. Včera na mě Rozárka tak zaječela, že jsem se až lekla a pustila ji. Dopadla na zem a utekla !!! Byt máme celý otevřený, psi byli zrovna doma, takže začala honička. Chudák byla tak zblblá, že zůstala stát pod stolkem v obýváku. A Charlie to samý - strašně vyvádí. Oba když si je potom dám na rameno, tak vlezou do vlasů, a tam už je to dobrý - jsou schovaný. Myslela jsem, že jde o nejšetrnější úchop, ale i když dám druhou ruku hned pod jejich bříško, tak ječí a ječí. Rozárka na mě včera potom celou dobu štěkala :(

Disable adblock

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Čt Říj 20, 2005 12:23

Já nikdy činčilky za ocásek nebrala, připadá mi, že to vnímají jako dost potupnou zátežitost. Beru je tak, že je ze strany podeberu rukama, dám je k sobě k tělu a posadím si je na jednu dlaň (těsně k tělu) a druhou rukou je držím tak, aby se o ní mohli opřít pacinkami. Lumpíka to baví a Mrňousek si zvyká. Kdybych ho vzala za ocásek, tak by mi asi zakous :wink: :lol:

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Čt Říj 20, 2005 13:42

Také mi tento úchop nepřijde příliš vhodný, ale co se týče divoké činčily, tak asi nejšetrnější. My, co máme činči ochočené, tak je za ocásek nepřenášíme.

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Čt Říj 20, 2005 14:02

Naše činči jsou ochočené jen tak napůl, nebojí se, ale nechtějí do ruky. Závidím vám, kteří otevřete doma klec a pustíte činči ven - ony se zase vrátí, u nás tohle nejde - máme psy a v podstatě všechno ve dřevě - podlahu, sedačku, stolek pod TV, dveře, prostě všechno ze dřeva, do čeho můžou kousnout. Když jsme měli ještě přenosný klece, tak to bylo v poho, přesunula jsem je i s klecí do koupelny a tam jsem jen otevřela dvířka (což v podstatě teď dělám s Amálkou), ale teď je musím přenášet a to oni neradi. Mají výběh v kleci celkem velikej a teď se jim o víkendu sestaví nová klec, takže se jim výběh ještě zvětší jednou tolik...

Disable adblock

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Čt Říj 20, 2005 17:10

tento uchop je najprirodzenejsi a najsetrnejsi.Treba s tym zacat uz od malicka a potom to nebude problem.Ja tak pridrzujem vsetky zvierata a ziadne s tym nema problem.Dovod prco sa ma tak cincila dvihat je prosty: cincila ma velmi jemny hrudny kos, uz aj pri malom stlaceni dokazu rebra prasknut preto sa NESMIE drzat okolo tela.Moze sa stat ze sa zviera zlakne a bude chciet vyskocit a vy ho vtedy stlacite.Hoci len jemne.To staci na zlomenie rebier.takisto je to dolezite pri preventivnej prehliadke zvierata.Ako inac skontrolujete brusko a pohlavne organy? potrebujete pevne uchopenie aby sa zviera nemykalo.Zviera si na to musi zvyknut a potom im to uz neprijemne neni.Ja mam cincily co su schopne jest hrozienka zavesene hlavou dolu.Beru to ako beznu vec. :D

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Čt Říj 20, 2005 18:35

Musím říct, že jsem si všimla, že má Ferdík takový měkký hrudní koš, hrozně pružná žebra. Určitě to má své opodstatnění. Osobně jsem si myslela, že úchop za ocas je kvůli tomu, že jinak činčila pouští srst, když utíká ze sevření.
Alice, nechtěla bys tu činču hlavou dolů s kuličkou vína vyfotit? Myslím, že by to mělo úspěch ;-).

Zolty

Příspěvekod Zolty » Čt Říj 20, 2005 20:30

já když Sašu chytám, tak to sou někdy boje, takže když ho chytim, podaří se mi ho někdy trochu zmáčknout :cry: ... ale všimla jsem si, že má hrozně měkký telo.. třeba narozdíl od morčete - jakoby neměl žádný svaly.. držim ho tak, že na jedný dlani mi jakoby sedí a tou drhou ho přidržuju aby neutekl... :wink:.. nevim jestli je to nejlepší způsob, ale vyhovuje mi.. a myslim že je radši než kdybych ho chytala za ocásek.. ( to jsem jednou udělala, to bylo řevu... )

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Čt Říj 20, 2005 22:12

Alice, nechtěla bys tu činču hlavou dolů s kuličkou vína vyfotit? Myslím, že by to mělo úspěch Wink

ja im take veci nedavam.Ja som myslela susene hrozienko :D
A zial nemam nikoho kto by ma odfotil :D A to hrozienko je tak male ze by to nebolo aj tak vidno :lol:

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Pá Říj 21, 2005 18:41

mně by se taky asi nikdy nepovedlo vyfotit činčilku jak jí rozinku.. je to taková rychlost, že je to skoro nepostřehnutelný, oni je ty mý mrchy snad polykaj vcelku :D

Avatar uživatele
Jaul
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 142
Registrován: Ne Črv 19, 2005 17:09
Místo/Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jaul » Pá Říj 21, 2005 23:00

Ja ji chytala za ocasek jen kdysi parkrat doma, kdyz jsem ji nemohla chytit jinak nebo vystrnadit z pod gauce. V poslednich par letech uz to neni treba. Prenasim ji tak, ze se da normalne chytit (rukama z obou stran) a pak si ji prilozim k telu a jen pravou ruku mam pod ni a v poho (skoro jako kojenec). Chvili to vydrzi a kdyz uz se hrabe, tak ji pustim :lol:

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » So Říj 22, 2005 0:14

já taky když ho nemůžu chytnout... :twisted: nebo to je "honem...honem...spěchám!!!!!" :lol: tak ho taky chytám na kořen ocasu, ale když za mnou přiběhne, tak ho nechám vlíst na ruku, a jinak taky z obou stran!!!!!

:lol: :lol: Podle mě, dokud není činča ochočená, tak ji takhle chytat...je to nejlepší způsob!!!!! :lol: :lol:

Zolty

Příspěvekod Zolty » So Říj 22, 2005 8:42

Janča napsal:mně by se taky asi nikdy nepovedlo vyfotit činčilku jak jí rozinku.. je to taková rychlost, že je to skoro nepostřehnutelný, oni je ty mý mrchy snad polykaj vcelku :D

no tak to mi povídej... když jsem si frajera přivezla, druhý den jsem se ho snažila fotit, vůbec to nešlo, pořád někam utíkal.. fotky byly hrozný. :cry: . ale pak jsem mu dala rozinku a ta se jediná povedla... taky jí mám na obrázku... :wink:

Burýska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 614
Registrován: So Kvě 14, 2005 18:55

Příspěvekod Burýska » So Říj 22, 2005 13:30

:lol: Tak u nás je to porůznu,jak mám zrovna náladičku :lol:
1)Když opravdu zlobím a dělám všechno možné i nemožné a z pod gauče,či čehosi mi kouká jen ocásek,protože my činčilky jsme rychlejší než blesk :lol: Tak je to ta poslední část,za kterou mě má panička může ještě chytit :lol: Většinou zařvu tak šíííííleně a zašprajcnu se pacičkama,že mě leknutím pustí :lol: :wink: Jsem holt mazaná činčilka,přitom mi panička na ten ocásek sotva sáhla a já už vyvádím. :lol: :lol: :lol:
2)Když se nacházím uprostřed pokoje,kde nemám co dělat,kde se vetšinou nevenčím,tak jsem čapnutá do deky,tím způsobem,že je na mě buďto honem přehozená mikina a nebo deka,pak se jako batole číhající mi jen hlkavička nesu vesele domů :lol: :lol: :lol:
3)Ale nejrozšířenejší je tzv.tuli,tuli :lol: :lol: :lol: To je ,že hačám své paničce v dlaních,jednou mě přidržuje pod pacičkama a druhou pod prdelkou a zádíčka mé si tiskne k své hrudi :lol: :lol: :lol:
4)další způsob je tzv.-naběrák -chycení obouručně jak už tady bylo zmíněno,ovšem toto chce hodně trpělivosti,protože si se svou paničkou takto hraju :lol: Takže ona udělá obouruč a já proskočím jen o kousek a znova obouruč a já zase hop o kousek a tak to jde dokavaď se jedna z nás neunaví :lol: :lol: :lol:
5)vyndavání z klece je nejejdnodušší,buď letím sama a nebo mě panička jednou rukou podebere jako naběračkou přitiskne a už jdeme na procházku :lol: :lol: :lol:
6)Ovšem nejjednodušší ze všeho je ,když na ní hopsnu sama a pak už jdeme domů,to bývá většinou když řádíme po posteli,to je legranda :lol: :lol: :lol:
Burýska :wink:

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » So Říj 22, 2005 15:19

Burýsko, ty jsi dílo... Obouruč a hop... to taky znám, to jsem zkusila jednou... Byla jsem z toho tak strašně utahaná... Narozdíl od činčiláka Chica - ten (když já už odpadla), ještě třikrát proběhl kolem celé koupelny, a ještě na každý zatáčce hupsnul na zeď, na vanu, na koš s prádlem, na pračku... Všechny zatáčky takhle vybíral. pak se teprve unavil a já ho chňapla za ocas a odnesla do klece. Jako chytám je za ocas, ale dám si je taky k tělu, ale pořád je za ten ocásek přidržuju - Minule mě Rozárka počurala... :oops:

Burýska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 614
Registrován: So Kvě 14, 2005 18:55

Příspěvekod Burýska » So Říj 22, 2005 17:07

camilla napsal:Burýsko, ty jsi dílo... Obouruč a hop... to taky znám, to jsem zkusila jednou... Byla jsem z toho tak strašně utahaná... Narozdíl od činčiláka Chica - ten (když já už odpadla), ještě třikrát proběhl kolem celé koupelny, a ještě na každý zatáčce hupsnul na zeď, na vanu, na koš s prádlem, na pračku... Všechny zatáčky takhle vybíral. pak se teprve unavil a já ho chňapla za ocas a odnesla do klece. Jako chytám je za ocas, ale dám si je taky k tělu, ale pořád je za ten ocásek přidržuju - Minule mě Rozárka počurala... :oops:

:lol: :lol: :lol: Já myslím,že každá činčilka je "dílo" řeknu až mistrovské :lol:
Určitě se snažila celou dobu Tě nepočůrat,prostě to nestihla domů :lol: :lol: :lol:
A koukám,že jste také veselá rodinka :lol: :lol: :lol:
Hodně společných rošťáren přeje Burýska :wink:

romana

Příspěvekod romana » So Říj 22, 2005 23:26

i když mám Matýska chvilku, tak se mi už stihnul vyčůrat do postýlky :!: :oops: jsou to neuvěřitelné potvůrky... :P

Zolty

Příspěvekod Zolty » Ne Říj 23, 2005 11:35

tak to Saša mi jednou počůral postel :oops: a pak si taky načůral do sena... leží vedle klece v obalu a když byl čas krmení, tak pro seno šáhnu a mám celou mokrou ruku :oops: :oops: ...

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Po Říj 24, 2005 7:27

:lol: koukám, že je to všude stejný... :lol:

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”